پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10 اشتباه رایج در آموزش سگ

 10 اشتباه رایج در آموزش سگ

 

واقعیت این است که هیچ کس کامل نیست و اکثر صاحبان سگ اشتباهاتی را در روند آموزش و تربیت سگ ناخواسته انجام می دهند که سبب دشواری یادگیری و یا انجام رفتارهای نادرست در سگ می شود که در تالار تربیت سگ به آنها اشاره شده است. بهتر است هر صاحبی قبل از آموزش سگ و برای اجتناب و غلبه بر این مشکلات 10 اشتباه اصلی که بیشتر از بقیه بچشم می خورد را بداند و از انجام آنها خودداری کند تا در تربیت و نگهداری سگ موفق باشد. که عبارتند از:

1.عدم تطابق در خانواده
هر فردی در خانواده می خواهد در روند آموزش سگ دخالت کند. و هر کسی با دستورات و روش های خاص خود می آید تا در تربیت سگ نقشی داشته باشد. در حالی که این قابل درک است که تمام افراد منزل به عضو جدید خانواده علاقمند هستند، اما این نوع از آموزش، سگ را گیج خواهد کرد.
مثلا فرزند خانواده سگ را به روی مبل دعوت می کند، مادر اجازۀ نمی دهد و سگ را تنبیه می کند، پدر خانواده نظر می دهد که یک مبل را به سگ اختصاص دهند، پسر خانواده برای سگ رختخوابی خریده به منزل می آید. در چنین شرایطی سگ نه می فهمد باید در رختخواب بخوابد و نه متوجه می شود که اجازه ندارد روی مبل برود.
برای جلوگیری از بوجود آمدن عدم تطابق در خانواده نیاز به برنامه ریزی مناسب وجود دارد. مانند: روال خاص، روش های مشخص، مسئولیت ها و قوانین همه پسند باید در میان اعضای خانواده قبل از ورود سگ یا توله به خانه مورد بحث قرار گیرد.به این ترتیب، هرفردی نقش خود و مقرراتی که سگ موظف به اطاعت از آن است را درک خواهد کرد.

2. اجتماعی نبودن سگ
این بسیار مهم است که صاحب بداند سگی که تصمیم به نگهداری دارد برای چه هدفی خریداری شده. معمولا همه تصور می کنند سگها نباید با افراد غریبه ارتباط داشته باشد و از همان تولگی به محدود کردن ارتباط سگ با انسانها و دیگر حیوانات می پردازند درصورتی که این رفتار اصلا صحیح نیست. همۀ سگ ها نیاز به مصاحبت و پیشرفت در اجتماعی شدن دارند و باید بدانند که نباید به انسان و حیوانات بدون فرمان حمله کنند و یا از خود خشونت نشان دهند. محدود کردن تماس سگ با انسان ها و دیگر گونه ها میتواند توانایی حیوان را برای یادگیری محدود کند و منجر به مشکلات رفتاری مانند ترس یا تهاجم، در دراز مدت شود.برای جلوگیری از غیر اجتماعی شدن سگ می توانید حیوان را در زمان پیاده روی همراه خود به محیط های شلوغ ببرید، بازدید از دوستان و کاوش در مکان های جدید همه باید بخشی از رشد آموزشی حیوان خانگی شما باشد.

سگ نگهبان چطور آیا آنها نیز باید اجتماعی شوند؟ بله، سگ نگهبان نیز باید اجتماعی باشد و در خیابان و مکانهای عمومی رفتاری مناسب از خود نشان دهند و تنها در زمان ورود افراد غریبه و بوجود آمدن شرایط غیر طبیعی در محدودۀ نگهبانیش از خود تغییر رفتار نشان دهد و مطیع فرمان صاحب باشد.

3. آموزش بیش از حد و سریع در هر جلسه
آیا شما در 1-2 جلسۀ اول، آموزشهای بسیاری به سگ یاد می دهید و توقع دارید حیوان تمام آنها را فرا بگیرد؟
متاسفانه این اتفاق اغلب در میان بسیاری از صاحبان سگ رخ می دهد و معمولا این روش، باعث می شود سگ بیشتر گیج شود تا چیزی یادبگیرد! شما نیاز دارید در هر جلسه یک ورزش جدید یا آموزش را به سگ یاد دهید تا حیوان کاملا آموزش را بفهمد و بعد به مرور آموزشهای قبلی بپردازید. با این روش سگ سریعتر و در زمان کمتری فرمانها را یاد خواهد گرفت. زمان آموزش سگ را 15 دقیقه در هر جلسه، و دو بار در روز قرار دهید. داشتن صبر و شکیبایی نیز بسیار موثر است تا سگ هر دستور را بهتر درک کند و در فرایند آموزش موفق باشد.

4.تشویق نکردن و یا ندادن بلافاصلۀ پاداش
اگر سگ شما به انجام عملی از خود میل نشان میدهد و شما در دادن پاداش تاخیر کنید، باعث می شوید انگیزۀ سگ از انجام فرمانها کم شود. و شما تصور می کنید که سگ فرمان را یادنگرفته و یا به حدی که تصور می کردید باهوش نیست و همین باعث می شود روند آموزش کند صورت گیرد. سگ قادر به درک آن نیست که چه فرمانی را درست انجام داده، مگر اینکه شما با تشویق کلامی و یا در اختیار قرار دادن غذای مورد علاقۀ سگ، بلافاصله بعد از هر عمل صحیح بودن عمل را برایش مشخص کنید. تشویق بلافاصله شما تضمینی برای انجام رفتار درست سگ در آینده است.
شما باید فقط زمانی سگ را تشویق کنید که حیوان فرمانی را صحیح انجام داده، در غیر این صورت حیوان عادت خواهد کرد که به صورت مجانی و بدون انجام حرکت و یا رفتار مورد نظر شما پاداش بگیرد و در زمان آموزش تمام تلاشش بر این بخواهد بود که تشویقی مورد نظرش را بدون انجام کاری بدست آورد و به دست و پایتان بپری و یا با چنگ مشت شما را باز کند و خوراکی را بدست آورد. همچنین اگر همزمان با انجام رفتار صحیح پاداش ندهید مثلا فرمان بشین را می دهید سگ می نشیند، شما دیر پاداش می دهید، یعنی زمانی که سگ از حالت نشته به حالت خوابیده درآمده پاداش را دریافت می کند. همین سبب می شود که حیوان نتواند بین فرمان بشین و حالت خوابیده تفاوت قائل شود و هر بار که فرمان بشین را می دهید چون تشویقی را در حالت خوابیده بدست آورده سریع می خوابد.

5. پذیرش ناخواستۀ رفتار نادرست
هر زمان که شما از خارج از خانه مراجعت می کنید سگ از خود شوق و ذوق نشان می دهد و به دست و پای شما می پرد و یا زمانی که صدای رعد بگوش میرسد سگ در گوشه ای خود را از ترس دولا کرده و مخفی می شود و زوزه می کشد، رفتار شما در این مواقع چست؟
در هر دوی این رفتارها شما همیشه می رسید و به نوازش کردن سگ می پردازید و همین عمل شما، به معنی صحیح بودن رفتار نادرست سگ است و دلیلی برای از انجام مجدد آن می باشد. اگرچه ممکن است این رفتار بی ضرر به نظر برسد، اما اینگونه از پذیرشهای ناخواسته، ممکن است منجر به بروز مشکلات جدی تر شود، مخصوصا زمانی که حیوانات خانگی بفهمند که این گونه رفتارها باعث افزایش حس دلسوزی و جلب توجۀ مستقیم شما می شود. اما زمانی که سگ بیاموزد این رفتارش نادرست است و با برخورد جدی شما مواجه خواهد شد دیگر به ادامۀ این رفتار نمی پردازد و شما مجبور نخواهید بود که زمانی را صرف اصلاح و آموزش دوبارۀ اینگونه از رفتارهای نادرست حیوان داشته باشید. بنابراین، نسبت به تاثیر پاسخهایی که در قبال رفتارهایی حیواناتتان انجام می دهید توجه داشته به باشید تا مجبور نشوید زمان زیادی را صرف آموزش دوباره ای که ممکن است بی نتیجه باشد و باعث آزار شما و دیگر افراد خانواده شود معطوف دارید.

6. دادن دستورات با اقدامات نامطلوب و تنبه نامناسب
زمانی که تصمیم به تنبیه سگی دارید هیچگاه فرمانی را با نام سگ همراه نکنید ( تدی بیا) این عمل باعث می شود سگ تصور کند چون فرمان آمدن را انجام داده تنبیه شده است. زمانی که سگ عمل اشتباهی انجام داده بیان نام سگ و کلمۀ تنبیه (نه) کافی است.
هرگز هرگز سگ را تنبیه بدنی نکنید حتی اگر ضربه ای کوچک بر روی بینی باشد. این باعث می شود سگ دست شما را وسیلۀ تنبیه بداند در صورتی که دست صاحب برای سگ به معنی محبتی همیشگی است، زیرا به وسیلۀ آن نوازش می شود، از آن غذا می گیرد و ... اگر با همین دست تنبیه شود دیگر اطمینانی به هیچ یک از رفتارهای شما نخواهد داشت و سگی ترسو، لجباز و نافرمان خواهد شد.

آیا می دانید چرا بهترین وسیله برای تنبیه سگ تفنگ آبپاش و یا اسپری آپاش است؟
چون در زمانی که آب به سگ اسپری می شود سگ آبپاش را علت تنبیه می داند نه صاحب و یا دست او را.
بارها از صاحبان شنیدم که می گویند سگ ما از آبپاش نمی ترسد چون آببازی را دوست دارد. این رفتار به این علت است که پاشیدن آب همراه با بیان اسم سگ و کلمۀ نه بکار نمی رود. شما با بیان اسم سگ، حیوان را معطوف به خود می کنید و با کلمۀ نه، اشتباه بودن رفتارش را نشان می دهید و همزمان با پاشیدن آب او را شوکه می کنید. این روند باعث ایجاد ترسی سالم و مناسب، از انجام حرکت نادرست در سگ می شود.
و علت دیگر، ازبین رفتن ترس سگ نسبت به آبپاش زمانی در سگ ایجاد می شود که شما با اسپری به سگ آب دهید و یا آنرا برای بازی در اختیارش قرار دهید.

7. آموزش سگ، هنگامی که شما در حالت بد روحی قرار دارید

آیا زمانی که شما یک روز بد و پر استرس را گذرانیدن، خسته و ناراحت هستید می توانید به آموزش سگ بپردازید؟

جواب منفی است زیرا ناخواسته تُن صدای شما متفاوت از همیشه خواهد بود و شما به احتمال زیاد برای فرونشاندن خشم و ناراحتی خود و خالی شدن از این فشار روحی رفتاری خشن خواهید داشت، صبر و حوصلۀ کمتری در زمان انجام رفتارهای اشتباه و متوجه نشدن فرامین توسط سگ از خود نشان می دهید. در این شرایط نباید به ادامه آموزش بپردازید، هرچند شما سعی کنید و بتوانید بر خشم خود تسلط پیدا کنید اما سگ به علت دریافت انرژی منفی که از شما ساطع می شود نمی تواند بر روی آموزشها تمرکز پیدا کند و همین امر باعث عصبابیت بیشتر شما خواهد شد. در این زمان نه شما و نه سگ هیچ لذتی از روند آموزش نمیبرید و یادگیری بسیار کند صورت میگیرد.

8. تغذیه توسط دست
دست شما عضوی برای غذا خوردن سگ نیست، این حرکت اشتباه ترین عملی است که یک صاحب از روی محبت و علاقه می تواند انجام دهد. درست است که این عمل باعث برقراری ارتباطی قوی بین صاحب و سگ می شود و هردو از آن لذت می برند اما پیامدهای بدی برای هر دو دارد. بارها دیده شده است که در زمان بیماری، صاحب با دست به سگ غذا می دهد و بعد از بهبود دیگر سگ خود، غذا نمی خورد، چون می داند در صورت اجتناب از غذا خوردن، صاحب می آید و با دست به او غذا میدهد و سگ این روش را برای همیشه پیش می گیرد. این رفتار موجب می شود سگ هر دستی که همراه با غذا باشد را بپذیرد. و عادت به گرفتن غذا در خارج از زمان، مکان و ظرف همیشگی پیدا کند. این عادت بد باعث می شود سگ به اعتصاب غذا بپردازد.

9. بازی نکردن صاحب با سگ
بسیاری از صاحبان فراموش می کنند خارج از تمرین های روزانه با سگ خود بازی کنند. همه سگ ها از بازی با صاحب خود لذت می برند. انجام بازی با سگ، باعث افزایش علاقۀ حیوان نسبت به صاحب و همچنین موجب بالا رفتن سطح یادگیری حیوان می شود، با مقدار مورد نیاز تحریک ذهنی و جسمی در روز شما می توانید سلامت سگ خود را تضمین کنید و همواره موجب تمایل سگ نسبت به جلسه بعدی آموزش شوید.در عین حال، این روند باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن حیوان و تخلیۀ انرژی و کاهش رفتار هیجان زده و پارس بی علت سگ و بالا رفتن اشتهای حیوان در غذا خوردن نیز می شود.

10. استفاده از روشهای حرفه ای
یکی از اشتباهات بزرگ صاحبان در آموزش سگ استفاده نکردن از کمک های حرفه ای در امر تربیت سگ است. استفاده از کتابها، سایت ها و مشاوره با مربیان حرفه ای تربیت سگ باعث جلوگیری از حدر رفتن وقت شما و توانایی سگ در یادگیری می شود. بیشتر مواقع، زمانی صاحب به یاد استفاده از این منابع می افتد که دیگر توانایی نگهداری سگ را ندارد و سن مفید آموزش سپری شده و سگ به رفتارهای اشتباه عادت پیداکرده و زمان و هزینۀ زیادی باید صرف شود تا حیوان به پایۀ ابتدایی که زمان شروع و یادگیری است برسد. در صورتی که قبل از خرید و ورود سگ به منزل باید به فکر تربیت سگ بود نه بعد از برخورد با مشکلات رفتاری. این کاملا دور از باور است که توله ای بدونه آموزش و به خودی خود تربیت پذیر و بی خطا و اشتباه باشد. سگ وسیله بازی و یا یک مجسمه نیست که نگهداریش آسان و بی دردسر تصور شود. نگهداری از هر حیوانی نیاز به علم، زمان، علاقه و هذینه دارد.
این تصور کاملا اشتباه است که فقط با انتخاب یک مربی حرفه ای، می توان به یک نتیجۀ مطلوب در تربیت سگ رسید، زیرا صاحبان باید روزانه زمانی را به تربیت، بازی، تغذیه و نگهداری حیوان اختصاص دهند تا وجود مربی مثمر ثمر واقع شود. همچنین نباید تصور کرد که استفاده از کمک های حرفه ای به معنی کم بودن و یا نداشتن اطلاعات فردی در زمینۀ نگهداری و تربیت سگ است، بلکه فقط بیانگر میزان تعهد، علاقۀ و اهمیتی است که صاحب برای عضو جدید خانواده اش قاعل می شود.

نظرات کاربران
 • 7
  سلام من یک توله ۳ماهه ژرمن دارم که در ویلامه کسی ازش مراقبت می کنه ومن رو هم خیلی دوست داره اون بنده خدا امی تربیت میکنه من هم با نظر سایت چه کار کنم تا درست تربیت شه ممنونم
 • 5
  من یه توله سرابی دارم چه کنم که دنباله ماشینا و مردم نکنه.سگه نگهبانه
 • 5
  سلام خسته نباشین :دوست عزیز قدیمها برای اینکه گیرای سگ زیاد بشه سگا در یک انبار تاریک میگذاشتن وبا سروصدا کردن :اعصاب سگ را بهم میریختن وسگ واقا گیرا میشد .میدانم ک این عمل هم زشت وهم وحشیانه بود اکنون شما چه راهی پیشنهاد میدین برای سگ نگهبان که گیرا شود .ممنون
 • 9
  سالم من یه. توله دوماهه داستاپسو دارم برای تربیتش از کجا شروع کنم
 • 0
  salam omidvaram k komakam konid
  man ye terrier-spitz nar 10 sale daram az nozadi dashtamesh va moteasefane tarbiate dorosthesabi nadare,alan ye tule shitzu-terrier madde ovordam,bozorge aslan cheshme didane kuchuluaro nadare tahal 3bar b dandun gereftatesh ma tunestim az dahanesh daresh byarim,mikhastam bebinam rahi dare in dota ashti konan ya na bozorge hamchenan hesadat mikone?
  darzemn bozorge nashenava ham shode moteasefane
  mamnu misham age komakam konid
 • 1
  من تازه یه توله 3 ماهه خریدم یه سری چیزا راجب تربیتش میدونستم ولی اطلاعات شما غالی حتما انجام میدم
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی