پت شاپ پرشین پت |سگ |گربه |
Follow Us
facebook twitter blog google
کامران تنها : دوستان سانی من ده ساله هستش مدتی دم به دقیقه ادرار می کنه گاهی خیلی کم اما تعداد دفعات زیاده به تازگی هم رنگ ادرارش تیره شده فکر میکنم التهاب مجاری ادرار داره uti نظر شما چیه
ali : جواب بدید
علیرضا : سلام من دوتا مرغ عشق دارم وقتی ماده رو میگیرم اصلا کاری نداره من هی اونو ناز کردم اخر دستی شد به نظرتون ببرمش بیرون فرار نمیکنه
مینا : سلام من سه تابچه همستره سه روزه دارم که مادر ندارن میشه ازشیر گاو کم چرب بامخلوط آب استفاده کنم ودرجه ی حرارت شیر باید چقدر باش
ممنون ازشما
مینا : سلام من سه تابچه همستره سه روزه دارم که مادر ندارن میشه ازشیر گاو کم چرب بامخلوط آب استفاده کنم ودرجه ی حرارت شیر باید چقدر باش
ممنون ازشما
parsa : سلام دوستان.به نظرم اگه قرار نیست راهنمایی کنید و دسترسی بهتون امکان نداره نباید نظر کاربرهارو بگیرید و اینم میدونم بیشتر آدمهای ایران کرکر هستن تا هکر البته بلانسبت هکرهای محترم.حاضرم یک میلیارد پاداش بدم به هکری که بتونه کارمو انجام بده.در حد حرف نباشه فقط و هکر هیچ وقت خودشو تابلو نمیکنه.باتشکر
parsa : سلام دوستان.به نظرم اگه قرار نیست راهنمایی کنید و دسترسی بهتون امکان نداره نباید نظر کاربرهارو بگیرید و اینم میدونم بیشتر آدمهای ایران کرکر هستن تا هکر البته بلانسبت هکرهای محترم.حاضرم یک میلیارد پاداش بدم به هکری که بتونه کارمو انجام بده.در حد حرف نباشه فقط و هکر هیچ وقت خودشو تابلو نمیکنه.باتشکر
نادر : گربه دو ماهه پرشین 500 تومان میخوام
علیرضا : سلام من روز 28دی یه جفت مرغ عشق خریدم بعد سه روز فهمیدم ماده هم بالش و هم پاش اسیب دیده اونو پس دادم و یه ماده ی ابی رنگ گرفتم بعد دو روز کم کم با هم دوست شدن الان هم بعضی موقع ها میاد جفت گیری کند مرغ عشقو میذارم رو دستم کاری نداره ولی بعضی وقتا در میره به نظرتون این کارو ادامه بدم دستی میشه یا نه
Hak : سلام
اينم شماره تلگرام هكر
09393497364
Hak : ارتباط با هكر
09393497364
سارا : سلام خرگوش من ریزش موی شدید گرفته و از چشمش هم اشک سفید میاد ۲بار پیش دکتر بردمش و قطره ی بتازونیت داده ولی هیچ تاثیری نداشته دارویی هست برای درمانش ؟!
ازور : سلام من یک جف بلبل خرمادارم مطمئن نیسم که باهم جفت باشن ولی فک کنم نوکشون باهم یکم تفاوت داره ونیمه اشتی هستن توحالت معمولی اصن ازدستم هیچ نمیخورن ولی یکم که گرسنه بشن ازدستم خرمامیخورن روزی چتدساعت درقفس توی اتاقم بازمیزارم میان بیرون براخودشون میگردن بعدمیرن توقفس بعضی اوقات نمیرن یکیشون که میزارم قفس اون یکیشونم میره ولی بیشتراوقات خودشون میرن تویه قفس بایدچیکارکنم که بلبلم مثه بعضی ازدوستان که گقتندروشونشون میشنه سرسفره میاداشتی بشه امکانش هس عـــایا؟ اگــه کسی میدونه راهنمایی کنــه لطفـــأ
elsa : اصلا ارزش نداره که بخاطر یه عکس اینکاررو کنی
نیما : عالی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها
چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

 

بسیاری از صاحبان باتجریه با مشکلات رفتاری رایج در سگ ها آشنایی دارند. اما ممکن است برخی تعجب کنند که چرا سگشان چنین رفتارهایی از خود نشان می دهد. پارس کردن، گاز گرفتن، جویدن و بسیاری از رفتارهای رایج در سگ ها اغلب به علت رفتار اشتباه صاحبان ایجاد می شوند. شاید شما به تازگی مالک سگی شده اید، بنابراین برای مدیرت بهتر مشکلات رفتاری سگ خود باید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. شناخت شایع ترین مشکلات رفتاری سگ ها اولین گام برای حل و جلوگیری از آنها می باشد. یادگیری چگونگی کنترل و اطلاعت پذیری سگ به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از این گروه رفتارهای سگ جلوگیری کرده و یا با روشی بهتر آنها را تحت کنترل خود در آورید. مشکلات رفتاری شایع در سگ ها که به ترتیب به آنها خواهیم پرداخت عبارتند از:
پارس کردن_ جویدن_ حفر کردن_ ترس از تنهایی_ دفع در مکان نادرست_ گدایی غذا_ تعقیب کردن_ پریدن بر روی افراد_ گاز گرفتن_ پرخاشگری

1_ پارس کردن
_چرا سگ ها پارس می کنند و چگونه می توان از پارس بیش از حد سگ جلوگیری به عمل آورد؟
اکثر سگ ها پارس می کنند چون پارس صدای سگ است! آنها صداهای مختلف دیگری مانند زوزه، ناله، غرش نیز از خود تولید می کنند که در بیشتر مواقع کاملا طبیعی است. سگ ها به وسیلۀ پارس کردن و تولید این گروه از صدا ها با افراد و همنوعان خود ارتباط برقرار کرده و احساساتشان را بیان می کنند.
گاهی اوقات ما می خواهیم که سگ، تنها به منظور هشدار دادن از خطر، محافظت از ما و یا جلوگیری از ورود افراد غریبه به محدودۀ زندگی پارس کند. با این حال پارس بی علت و بیش از حد یک مشکل رفتاری محسوب می شود. حال راه حل چیست؟
قبل از اینکه شما بخواهید از پارس سگ جلوگیری به عمل آورید باید به دلیل پارس کردن سگ خود پی ببرد و بیاد داشته باشید که آنها برای آزار شما و همسایه ها پارس نمی کنند و دلیل پارس تنها برای بیان ناراحتی و خشونت نیست و یا تنها به این علت که می توانند پارس کنند پارس نمی کنند!
برخی از نژادها بیش از دیگر نژادها پارس می کنند و برخی به علت پارس کردن زیادشان برای نگهبانی پرورش داده می شوند اما در این میان نژادی مانند باسنجی (Basenji) هم وجود دارد که اصلا پارس نمی کند اما این به آن معنی نیست که هیچ صدایی از خود تولید نمی کند. صدای نژاد باسنجی مانند ناله و زوزه است.
اگر شما با دقت به انواع پارس کردن سگ خود توجه کنید منظور، مفهوم و علت آن را متوجه خواهید شد. درک علت پارس سگ اولین قدم برای کنترل آن می باشد.
شایع ترین دلایل پارس سگ ها عبارتند از:
اخطار و اطلاع رسانی_ بازیگوشی و هیجان_ جلب توجه_ اضطراب و نگرانی_ کسالت و خستگی_ پاسخ به پارس سگ های دیگر

اخطار و اطلاع رسانی
این نوع از پارس کاملا طبیعی است. زمانی که فرد غریبه ای درب منزل را می زند و به خانه و یا ماشین شما نزدیک میشود این نوع پارس به علت ایجاد احساس تهدید در سگ است. که در این زمان سگ با پارس کردن اعلام می کند که حمایت و کنترل این محیط را در اختیار دارد. این پارس همراه با صدایی تیز، بلند و محکم است. آموزش و تربیت این احساس غریزی می تواند از سگ یک محافظ عالی برای خانه و خانواده ایجاد کند.

بازیگوشی و هیجان
این نوع پارس در توله ها و بخصوص در سگ های جوان رایج می باشد. بسیاری از سگ ها در زمان بازی با افراد و یا سایر سگ ها پارس می کنند. صدای این پارس ریتم دار و خوش صدا است و فقط به علت شادی و هیجان زیاد سگ ایجاد می شود. بعضی از سگ ها برای بیرون رفتن از منزل، گردش روزانه و یا بازگشت صاحب به منزل بسیار هیجان زده شده و پارس می کنند.

جلب توجه
در اکثر مواقع وقتی شما صدای پارس سگ خود را می شنوید به او توجه می کنید تا متوجه شوید علت پارس چیست. سگ با این پارس به شما می گوید: به من نگاه کن! من اینجام! صدای این نوع پارس همراه با ناله و صدایی پایین است.

اضطراب و نگرانی
پارسی که از روی اضطاب صورت گیرد به نظر می رسد باعث تسکین حالت مضطرب سگ می شود. صدای این پارس اغلب محکم و پشت سرهم و گاهی همراه با ناله است. در ترس از تنهایی نیز ما این نوع پارس را در سگ ها مشاهده می کنیم.

کسالت و خستگی
پارس یک سگ بی حوصله، مثل این می ماند که پارس می کند، که فقط خود بشنود. اگرچه این کار آزاردهنده است. چون صدای این پارس بسیار غمگین می باشد. سگ بی حوصله اغلب پارس می کند تا انرژی بیش از حد خود را تخلیه کند و گاهی علت این پارس تنهایی سگ است و می خواهد دیگران را از آن آگاه سازد. معمولا این گروه نیاز به فعالیت های ورزشی روزانه و داشتن همراه و همدم هستند.

پاسخ به پارس سگ های دیگر
این نوع پارس برای صاحبان سگ یک سناریوی آشنا است. سگی در خیابان شروع به پارس می کند و از هر خانه ای که سگی دارد صدای پارس به گوش می رسد.

توجه: چگونگی کنترل پارس بیش از حد سگ را باید بیاموزید، در روند آموزش ها صبور باشید و فرمان ها را با آرامش بیان کنید. به جزئیات آموزش ها توجه داشته و بدانید کنترل این ناهنجاری ها نیاز به طی زمانی طولانی دارد.
سگ شما نیاز به درک این دارد که چه زمانی باید پارس کند و چه زمانی باید ساکت باشد. شما باید برای آموزش این مفهوم به سگ خود تلاش کنید و در اسرع وقت شروع به تربیت او نموده و این مشکل رفتاری را برطرف سازید. هرچه دیرتر برای رفع مشکل پارس کردن سگ خود اقدام کنید، جلوگیری از آن سختر و سختر می شود. آموزش ساکت ماندن می تواند ایدۀ خوبی برای کنترل پارس سگ باشد.

روش آموزش ساکت ماندن
میزان سختی آموزش: متوسط
زمان مورد نیاز برای تمرین: 15_10 دقیقه 1 یا 2 بار در روز (ممکن است در سنین بالای 3 ماهگی چندین هفته زمان ببرد)
کلمات انگلیسی کاربردی برای این فرمان: enough_quiet_hush
کلمات فارسی پیشنهادی برای این فرمان: هیس، ساکت، بسه

روش اول
هر زمان و در هر شرایطی که سگ پارس کرد با دست زدن، سوت و یا هر صدای مشابه، نظر سگ را به سمت خود جلب کرده در این زمان پارس سگ متوقف می شود و بلافاصله فرمان (ساکت) را با صدایی آرام بیان کرده (صدای شما باید قابل شنیدن و بدون تحکم، با مهربانی همراه باشد) و همزمان خوراکی تشویقی در اختیار سگ قرار دهید.
این تمرین را هر روز و در هنگام پارس سگ انجام دهید اما جلسات آموزشی باید کوتاه باشد.

روش دوم
برای سگ های بالغ و بالای یک سال
بعد از پارس ابتدا نام سگ را بیان کرده تا حیوان متوجه شما شود، سپس فرمان نه یا ساکت را با تحکم ادا کرده زمانی که بدن سگ در حالت ترس قرار گرفت (قرار گرفتن دم بین پاها و خم کردن کمر) با اسپری آبپاش آب را به صورت سگ اسپری می کنید.

12 راهکار برای جلوگیری و متوقف کردن پارس بیش از حد
هنگامی که علت پارس سگ مشخص شد شما می توانید شروع به کنترل رفتاری سگ کنید.
1_ در وحلۀ اول سعی کنید هرگونه علتی که می تواند باعث پارس سگ شود را از بین ببرید.
2_ زمانی را در طی روز برای ورزش مشخص کنید و فعالیت بدنی سگ را افزایش دهید. زمانی که انرژی سگ تخلیه شود پارس کردن او نیز کمتر می گردد.
3_ سگ را زمان طولانی تنها رها نکنید تا در صورت پارس کردن، بتوانید اشتباه بودن رفتارش را به او تذکر دهید.
4_ اگر علت پارس سگ، خواستن چیزی مانند غذا، بازی، خارج شدن از منزل است، هرگز خواستۀ او را فراهم نکنید چون در این زمان سگ تصور می کند به علت پارس کردن مورد تشویق قرار گرفته است و یا با پارس کردن می تواند به خواسته هایش برسد.
5_ در زمانی که سگ پارس می کند شما برای آرام کردن حیوان فریاد نزنید (مخصوصا با صدای زیر) این عمل باعث می شود سگ با شما در حالت مهاوره قرار گرفته و بیشتر پارس کند.
6_ هرگز به عنوان تنیه از قلاده های شوک استفاده نکنید. این روش نه تنها دردناک و همراه با نامهربانی است، بلکه بعد از مدتی سگ یادمیگیرد تنها در زمان نبود قلاده پارس کند و یا حتی ممکن است به قلاده عادت پیدا کرده و باوجود آن نیز به پارس کردن خود ادامه دهد.
7_ سعی کنید در زمان پارس سگ با صدایی مانند کف زدن یا سوت مسیر توجه سگ را از چیزی که باعث پارس کردنش شده است دور سازید. برای اجرای این روش می توانند از پرتاب اسباب بازی مورد علاقۀ سگ، یک توپ یا خوراکی تشویقی نیز استفاده کنید.
8_ هر روز آموزش های اطاعت پذیری و تحت کنترل بودن (فرمان های مقدماتی) را با سگ تمرین کنید.
9_ اجازه ندهید سگ همیشه در حیاط و یا اطراف منزل رها باشد چون این عمل باعث می شود سگ با عوامل پارس بیشتر ارتباط پیدا کرده و به صورت مداوم پارس کند و به آن عادت پیدا کرده و این رفتار می تواند سبب شکایت همسایه ها شود.
10_ روش آموزش ساکت ماندن را هر روز با سگ خود تمرین کنید.
11_ با دامپزشک سگ در خصوص رفتارهای او مشورت داشته باشید.
12_ اگر مشکلات پارس سگ شما با این توضیحات رفع نشد، از مربی تربیت سگ بخواهید که به صورت جدی به سگ آموزش دهد.
______________________________
ترجمه + اطلاعات شخصی: سارا رنجبر

نظرات کاربران
 • 0
  سلام
  من يك توله سگ شيتزو ترير ٢/٥ ماهه دارم متاسفانه گاز ميگيره و شبها جيغ ميزنه و هر كاري ميكنم اين كار ها رو ترك نميكنه خواهش ميكنم منو راهنمايي كنيد
  ممنون
 • 0
  منم یه دوماهشو دارم . گاز گرفتنش بخاطر رشد دندانهاشه. شما فقط وقتی میاد شما یا اعضای خانواده رو گاز میگیره بهش نه بگین و منصرفش کنین. و جیغ شبونش هم شاید دلیلش ادرار باشه. شبها دو ساعت قبل خواب بهش آب ندین.
 • 0
  درود
  سایتتون بسیار کاربردی هست
  بنده حقیر فکر میکنم کتاب سگ را نزنید نوشته کارن پریور هم مفیده
  ودیگر اینکه من یک ژرمن سه ماهه دارم و یک بار دستم رو گاز گرفت منم با دست زدمش که باعث از دست رفت اعتمادش به من شده و دیگه طرفم نمیاد .برای جلب اعتماد دوباره بایستی چکار کنم?
 • 0
  mamnon az rahnamaye shoma amaa e enteghad bozorg daram onam ine ke sag vagh vagh mikone na pars ........ pars yani parsi yani farsi lotfan dg in kalamaro este fade nakonid
 • 0
  درود... شاحبه ای برایم ایجاد شده... در ابتدای متن گفته شده که رفع 10 مشکل و به ترتیب از واق واق کردن سگ تا پرخاشگری برشمرده شده و بعد از شماه 1 یعنی پارس سگ شروع شده و به همان هم تمام شده و باقی 9 مورد اصلی چون گدایی غذا پریدن به روی افراد ترس از تنهایی و .... توضیح ندارند.
  لطفا در این زمینه روشنگری کنید.
  با سپاس.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  

mofos