پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نکاتی درباره آموزش فرامین اولیه به سگ

نکاتی درباره آموزش فرامین اولیه به سگ
 

این امر بسیار مهم است که بلافاصله بعد از آنکه توله سگ را به خانه آوردید شروع به آموزش دادن او کنید. زیرا هر چه سن سگ کمتر باشد فرامین را زودتر می آموزد و بعد از دو ماهگی بهترین زمان ممکن است. به طور کلی دو نوع آموزش وجود دارد:
1- آموزشهای وابسته به رفتار
2- آموزش های اطاعت کردن
آموزشهای وابسته به رفتار، رفتار بدی که در توله سگ یا سگ بالغ پرورش یافته است را درست می کند. (رفتارهایی مانند: پریدن، تعقیب کردن ماشینها ،جویدن لوازم خانه، گدایی کردن غذا و ...) البته بسیار مهم است که هنگام آموزش دادن همیشه یکسان عمل کنید. مثلا هیچ وقت تحت هیچ شرایطی به سگ خود اجازه ندهید که روی مبل یا تخت بیاید مگر اینکه قصد داشته باشید همیشه به او این اجازه را بدهید. زیرا اگر یک بار به او اجازه دهید و بار دیگر او را از این کار نهی کنید، این امر موجب گیج شدن سگ می شود.
فرامین آموزشی اطاعت کردن، فرامینی هستند که همیشه باید تکرار شوند اما کوتاه و مختصر باشند تا سگ خسته نشود. حداکثر 15 دقیقه تمرین و دو تا سه مرتبه در روز کافی است و بهترین زمان برای آموزش درست قبل از دادن غذا است زیرا سگ به دلیل گشنگی و میل به دریافت تشویقی فرامین را بهتر اجرا می کند.
· همیشه قبل از فرمان، اسم سگتان را بگویید تا توجه اش به شما جلب شود و سپس دستوری را که می خواهید سگ یاد بگیرد را بگویید مانند: «آنجل، بشین» و یا «آنجل، نه».
· شما ممکن است مجبور شوید یک دستور را چندید بار و حتی چند روز تکرار کنید و نباید از این کار عصبی شوید و یا سگ را تنبیه کنید. در ضمن مراقب باشید تا لحن صدای شما ناامیدانه نباشد و اگر احساس می کنید که ناامید شده اید کمی استراحت کنید و بعد آموزش را شروع کنید زیرا سگ این لحن صدا را به خوبی احساس می کند و فقط هنگامی که شما ناراحت نیستید با آموزش دادن ارتباط برقرار می کند.
· بعضی از فرامین اولیه عبارتند از: نه، بشین، پاشو، بایست و بیا. اگر می خواهید این دستورات را به کار ببرید باید با صدای بلند و واضح گفته شوند و ممکن است سگ لازم داشته باشد که بارها و بارها آنها را بشنود اما مطمئن باشید که به زودی شروع به درک آن کلمه یا حتی جمله می کند.
· همیشه به یاد داشته باشید که وقتی سگ فرمانی را درست انجام داد او را تشویق کنید زیرا این کار باعث خوشحالی سگ می شود و باعث می شود تا دفعه دیگر هم این کار را بدرستی انجام دهد. در عین حال، تشویق کردن سگ می تواند لفظی یا با دادن غذا و خوراکی مورد علاقه اش باشد.

مترجم: پریسا
منبع: Russia today
__________________
نظرات کاربران
  • 0
    اگه ممکنه فیلمهای اموزش سگ هم برای دانلود بذارید متسکر
  • 0
    salam,tole sag 4 mahe doberman daram k har kas hata khodam ro mibine az lonash biron nemiad va shadidan mitarse 2 mahe k daramesh va khob nashode ch kari mitonam barash anjam bedam?
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos