پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا پاگ سگ مناسبی برای من است

 
 
* پاگ *
* یک پاگ , یک سگ بزرگ , در بدنی کوچک :


اگرچه آنها نژاد کوچکی هستند اما آنها به ندرت به پارس کردن عصبی رو می آورند . در حقیقت , پاگها , آرام , در عین حال بازیگوش , صمیمی , شاداب و البته جذاب هستند !

* یک پاگ , سایه ی شماست :


پاگها نژاد بسیار همراهی است , این مطلب نباید شما را متعجب کند , زیرا آنها به طور معمول همراه صاحب اشان هستند . اگر شما قصد خرید یک پاگ را دارید , باید بدانید که آنها در تمام اوقات به دنبال شما و زیر دست و پای شما هستند , منظور از این مطلب آنست که هر جایی که شما می روید , آنها نیز به دنبال شما می آیند و شما را به خوبی همراهی می کنند . این مطلب برای بعضی از دارندگان و یا بعضی از افراد خانواده , ممکن است آزار دهنده باشد , پیشنهاد می کنم که در این مورد تفکر بیشتری کنید چرا که اگر تصور می کنید که غریزه ی همراهی آنها ممکن است شما را آزار دهد , یک پاگ , نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود .
* آیا پاگها به آسانی آموزش ها را یاد می گیرند ؟


آنها از آن چیزی که نشان می دهند , باهوش تر هستند . پاگها معمولا به آسانی آموزش می بینند , نه خیلی آسان و نه خیلی دشوار , آنها ممکن است گاهی خود رای باشند , که ممکن است این خود رای اشان بانی بروز مشکلاتی نیز بشود . خوشبختانه , پاگها همانند بسیاری از نژادهای دیگر , مشتاق دریافت توجه و محبت از صاحب خود هستند و همین امر می تواند در آموزش آنها , بسیار سودمند و مفید باشد , بطوریکه با تشویق به جا و با استفاده از تشویقی ها در آموزش ها , به آسانی آموزشهای لازم را به آنها داد .
پاگها جز نژادهایی که آموزش دادن آنها بسیار ساده باشند , نیستند . آنها کوچک هستند و همین امر باعث می شود که آموزش آنها نسبت به نژادهای بزرگ تر از آنها , دشوار تر باشد . معمولا دارندگان با تجربه و با مهارت پاگها , آنها را حدودا در مدت زمانی چون ۳ ماه , آموزش می دهند , این آموزش ها شامل آموزشهای پایه ای می شود . دارندگان که اطلاعات لازم را در مورد آموزش و رفتار و برخورد صحیح را ندارند , معمولا پس از گذشت مدت زمانی چون ۱ سال و در مواردی حتی بیشتر از ۱ سال به نتیجه ی مورد قبولی نسبت به آموزشهای داده شده , دریافت می کنند .
* پاگها , نژاد گارد نیستند :


آیا شما به دنبال نژاد گارد و یا سگی برای محافظت می گردید ؟ 
لطفا به هیچ عنوان , پاگ نخرید . یک پاگ ممکن است گاهی نسبت به ورود و نزدیک شدن افراد , پارس کند اما آنها اصلا نژاد مناسبی برای نگهبانی و آلرت نیستند . 

* آیا پاگها , نژاد مناسبی برای زندگی در آپارتمان هست ؟


دقیقا ! پاگها جز نژادهای کوچکی هستند که نیازی به اتاقهای زیاد و کلا فضای زیادی ندارند و همچنین احتیاجی به فعالیت زیاد یا دویدن در داخل یا خارج آپارتمان ندارند . همین خصوصیت و به دلیل خصوصیات رفتاری و ظاهری بارز آنها , باعث شده که نژاد ایده آلی برای آپارتمان باشند .
* آنها نژاد مناسبی برای خارج از خانه نیستند :


پاگها واقعا نسبت به سرما و هم گرما آسیب پذیرند . بعضی از نژادها بینی بلندی دارند که این خصوصیت به آنها در تنظیم کردن دمای بدن اشان کمک خواهد کرد که در مورد پاگها , این توانایی وجود ندارد و آنها راهی برای تنظیم دمای بدن خود ندارند . در نتیجه آنها به راحتی گرما زده می شوند . پاگها حتی می توانند با قرار گرفتن کمتر از نیم ساعت در یک روز گرم تابستان , گرما زده شوند .
* آیا آنها با کودکان رفتار مهربانانه ای دارند ؟


یقینا جواب این سوال نیز , هزاران بار بله هست ! پاگها در میان بقیه نژادها , جز آرام ترین و کم فعالیت ترین نژادها است . آنها سر و صداها و برخورد های یک کودک را به خوبی تحمل می کنند و به طوری آرام هستند که گویا اصلا شناختی نسبت به گاز گرفتن و یا چنین رفتارهایی ندارند ! اگرچه آنها تا حدودی از خانواده و خانه ی خود نیز محافظت می کنند . در عین حال , با اینکه در نگاه اول به پاگها معمولا نمی توان قدرت آنها را متوجه شد , اما باید بدانید که آنها به آسانی با وارد کردن ضربه ی بسیار کوچکی به کودکان , صدمه ای را به آنها وارد کنند , پس همیشه این مطلب را به خاطر داشته باشید که هیچ گاه کودک خود را با پاگ خود تنها نگذارید و همیشه به یاد داشته باشید که بهتر است از وقوع حتی یک اتفاق بسیار کوچک , پیشگیری های لازم را داشته باشید .
* پاگها بسیار پارس می کنند ؟


نه معمولا . پاگها معمولا بسیار آرام هستند اگرچه می توانند بسیار نیز پارس کنند و شرایط آزار دهنده ای را به وجود آورند , اما برای درک بهتر جواب این سوال باید اینگونه به این مسئله اندیشید که پارس آنها صدای جیغ و یا تیزی که اغلب نژادهای کوچک دارند را ندارد . * آیا پاگها نژاد فعالی هستند ؟


معمولا , پاگها به عنوان نژاد فعالی در نظر گرفته نخواهند شد , اگرچه ممکن است چند استثنا نیز وجود داشته باشد . پاگها در طول روز , حدودا ۱۴ ساعت خود را به خوابیدن اختصاص می دهند اما با این حال فعالیتهای مورد علاقه ی خود را در طول روز انجام می دهند و در پایان فعالیت های خود , آنها را در حالت چرت کوتاهی خواهید یافت .
* پاگها نمی توانند فریزبی را بگیرند !


پاگها از سطح انرژی پایینی برخوردار هستند , این بدان معنی است که مدت زمان بیشتری را در طول روز در حدود ۱۴ ساعت در روز , می خوابند , پس شما نباید از پاگ خود انتظار داشته باشید که آنها مدت زمانی طولانی ای را بدوند , گاهی پاگها حتی نمی خواهند واکنشی نسبت به یک توپ نشان بدهند و یا تلاشی برای گرفتن فریزبی نداشته باشند , پس اگر شما فردی هستید که علاقه ی فراوانی نسبت به فعالیت های خارج از خانه دارید و به ورزشهای روزمره ای چون پیاده روی های طولانی و یا دویدن علاقه مندید و می خواهید که سگ اتان در این ورزشها شما را همراهی کند , پاگ نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است به سراغ مطالعه در مورد نژاد با سطح انرژی بالاتری بروید . 
آیا پاگ سگ مناسبی برای من است


* آیا آنها به توجه زیادی نیاز دارند ؟


یقینا بله , آنها بسیار به توجه انسانها نیازمندند , به گونه ای که خوشحالی را زمانی در آنها خواهید دید , که انسانها را در کنار خود ببیند و توجه آنها را به خوبی حس کنند . آنها معمولا پارس نمی کنند و یا بالا , پایین نمی پرند , اما آنها اشتیاق خود را نسبت به توجه صاحب خود با خوابیدن و یا نشستن کنار پای صاحبشان نشان خواهند داد و یا بی سر و صدا در اطراف شما پرسه می زنند .
* آیا پاگها به نظافت و مراقبت های ویژه ای نیازمندند ؟


کاملا , آنها نیاز به تمیز کردن منظم صورت , گوشها و دندانها اشان دارند , همچنین , نظافت هایی چون کوتاه کردن ناخن های آنها دارند , چرا که ناخن های آنها رشد سریعی دارند , آنها در برابر گرمای بسیار هوا مشکل دارند که در بلند مدت و گاهی کوتاه مدت , حفظ سلامتی آنها را تهدید خواهند کرد . آنها نیازمند شانه زدن نیز هستند .


گردآورنده , مترجم + نویسنده : مسی - MaSiii
 

* چند نکته برای داشتن یک پاگ سالم *
 هنگامی که سلامتی پاگ ها مطرح می شود , همانند هر نژاد دیگری , باورهای اشتباهی می تواند بروز کند . در حقیقت , بر اساس آمار , دارندگان پاگ حداقل یکی از نکات زیر را رعایت نمی کنند که معمولا به ۲ اشتباه ختم می شود . اما مطمئنا می توان در مورد آنها کارهایی انجام داد . با دانستن دقیق آنها می توانید , محیط سالم تری را برای پاگ خود آماده و یا اصلاح کنید .* پاگ خود را لاغر و خوش فرم نگه دارید :


منظور از فرم خارج شدن از وزن متعادلشان نیست , منظورآنست که اجازه ندهید که چاق شوند , بسیاری از مردم تصور می کنند که چهره و بدن یک پاگ بطور کلی چاق هست اما این باور, باور اشتباهی است . پاگ ها بدنی عضلانی دارند اما با فرم خاصی , اگر هنگامی که آنها ایستاده اند در بالای سرشان بایستید و نگاه کنید , این فرم خاص را به وضوح خواهید دید . اگر پاگ شما شبیه یک باطری است از ان زاویه , باید گفت که پاگ شما ۰.۵ یا ۱ کیلوگرم اضافه وزن دارد . 
لطفا به پاگ خود غذای خود را ندهید , از غذای خشک به میزان توصیه شده استفاده کنید و در مورد تغذیه ی مناسب و کافی پاگ اتان با دامپزشک خود مشورت کنید .
* ‬ ورزش کردن پاگ :


پاگ معمولا در طول روز ۱۴ ساعت می خوابند اگرچه با این میزان خواب مشکلی نخواهد بود اما این به آن معنا نیست که پاگ می بایست همیشه خواب باشد . پاگ ها نیز همانند نژادهای دیگر نیازمند ورزش روزانه اند . در مواردی برای کاهش وزن آنها و رسیدن به وزن مناسب آنها و در قسمت دیگر به این دلیل که ورزش برای سلامتی قلب و ریه های انها مفید است . نکته ی مهم در این باره آنست که لطفا برای بر طرف کردن این نیاز آنها , بیرون نروید و با پاگ خود ندوید , بلکه فقط با آنها پیاده روی کنید . به تنفس آنها در طول ورزش کردن دقت کنید و مراقب باشید که بیش از توان آنها , از آنها انتظار نداشته باشید . زمانی که آنها سرعت خود را کم می کنند , تنفس اشان سنگین تر و سخت تر از حالت عادی می شود و یا در برابر پیاده روی مقاومت می کند , آن زمان , زمانی است که باید از پیاده روی دست بردارید . به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر پاگ شما فقط ۵ دقیقه انرژي برای پیاده روی داشت , نگران نباشید , بدانید که کار خود را به خوبی انجام داده اید و همان ۵ دقیقه برای سگ اتان کافی است . فراموش نکنید که پاگ ها نیازمند فعالیت زیاد نیستند , فقط کمی , اما بطور روزانه !* لطفا در اطراف پاگ خود , سیگار نکشید :


این بدان معنی نیست که افراد غیر سیگاری فقط می توانند صاحبان مناسبی برای پاگها باشند , اما اگر کسی می خواهد سیگار بکشد , در محیط و فضایی که پاگ در آنجاست , سیگار نکشد , لطفی در حق پاگ خود کنید و از او دور شوید و سپس سیگار بکشید . اگر آنها طبقه ی بالا هستند , به طبقه ی پایین بروید و سیگار بکشید . اگر طبقه ی بالا و پایین مطرح نیست و آنها درون خانه هستند , بروید بیرون و سیگار بکشید و یک نکته ی بسیار , پاگ ها به اندازه ی کافی دردسر و مشکلات تنفسی دارند و واقعا آنها نیازمند کمکی از طرف شما برای تنفس دشوار تر نیستند .* یک فنس برای پاگ خود درست کنید :


همه ی نژادها ( بر فرض آنکه شما ساکن یک خانه باشید ) یک حیاط فنس کشیده شده , بسیار امکان مناسبی برای سگ خود فراهم کرده اید . به خاطر داشته باشید که معمولا پاگ ها با غریبه ها رفتار مسالمت آمیزی دارند , که این مطلب مسلما همیشه برای پاگ ها اتفاق خوبی نیست , مهم ترین دلیل آن آنست که بسیار شنیده می شود , پاگی دزدیده شده است و یا . . . , چون پاگ ها زمانی که فرد غربیه ای را می بینند , هیجان زده می شوند و باعث می شود که رفتار دوستانه ای از خود نشان دهند که این امر از تهدیدات بالقوه ی پاگ ها است .* در موارد زیر از قلاده استفاده کنید :


زمانی که با پاگ اتان خارج خانه هستید و یا به تنهایی در حیاط هست , باید پاگ اتان قلاده داشته باشد , حتی اگر شما پاگ خود را همراهی می کنید , باز حتما از قلاده استفاده کنید , چرا که هیچ تضمینی نیست که پاگ شما نخواهد به سوی دیگری برود و خطری برای خود بوجود آورد .* پاگ خود را به سفرهای ویژه ببرید :


یک پاگ خوشحال , مطمئنا یک پاگ سالم نیز هست . آنها عاشق ماشین سواری هستند و شما عاشق با آنها بودن , پس چه ایرادی دارد که هر از چند گاهی آنها را به یک سفر با ماشین ببرید ؟ آیا می دانید یک مسیری که اکثرا سگها آنها را تجربه می کنند کجا ها هستند ؟ کیلینیک دامپزشکی ! پس چرا پاگ خود را به سفری فراتر از کیلینیک دامپزشکی نمی برید تا چیزهای بیشتری نسبت به چیزهایی که در کیلینیک می بیند را ببیند ؟ این برای روان آنها و احتمالا روح و حال شما خوب است , پس بگذارید این سفر را هم خودتان تجربه کنید هم پاگ اتان ! اگرچه این مطلب متاسفانه در ایران نمی توان به آن پرداخت اما یقینا یکی از شادی پاگها , ماشین سواری است , البته راه هایی چون بردن پاگ با باکس هست اما با این حال , متاسفانه نمی شود به کیفیت به این تفریح آنها پرداخت .* به پاگ خود توجه کنید : 


اما منظورم چیست ؟ شاید تعجب کنید چرا که باور نکنید کسی پاگ داشته باشد و در طول روز به آن توجهی نکند ! اما باید گفت که مردم با مشکلات متعددی در طول روز مواجهند , مشکلات در محل کار , بحرانهای خانوادگی و میلیون ها مشکل دیگر از جمله نگه داشتن کودک خود , همه ی آنها باعث می شود که وقت کافی ای در طول ۲۴ ساعت برای توجه کردن به پاگ خود نداشته باشند . هیچگاه فراموش نکنید که پاگ کوچک شما منتظر آنست که با کاری شما را خوشحال سازد , نه انکه فقط زمانی که شما خوشحالید این اشتیاق را داشته باشد , در تمامی حالات اتان انتظار موقعیت و کاری را می کشد . مهم نیست که چه حالی دارید , مهم نیست که سرتان شلوغ است یا نه , اما هر روز مطمئن شوید که به اندازه ی کافی به پاگ خود توجه کردید , هر روز !

 

* پاگها و تاثیر آب و هوا بروی آنها *
 پاگها به گرما و رطوبت حساس هستند و به همین دلیل این مطلب حائز اهمیت هست که شرایط بیرون , گاهی برای آنها اصلا مناسب نخواهد بود و مهم هست که به چه مدت آنها , بیرون باشند . دمایی چون ۲۷ تا ۳۰ درجه , می تواند برای سلامتی آنها بسیار مضر و به عامل کشنده ای برای آنها تبدیل بشود .
علاوه بر آن به گرما زدگی دچار خواهند شد , اگر بیش از حد در دمای بالا قرار بگیرند , در دراز مدت به ارگانهایی چون قلب , کلیه و کبد آنها , آسیب خواهد رساند . متاسفانه در مواردی دیده خواهد شد که به علت دانش کم دارندگان نژاد پاگ , آنها چون تصور می کنند که پاگ آنها در تابستان و در دمای بالای ۲۷ درجه , علاقه مندند در معرض هوای گرم , بروی زمین دراز بکشند , این اجازه را به آنها می دهند در صورتی که از این مطلب غافل می شوند که پاگها نمی دانند چه چیزی برای آنها خوب هست و چه چیزی مضر و صاحبان ملزم هستند که به خوبی از آنها مراقبت کنند و مهمترین فاکتور این مراقبت و نگهداری از آنها , سلامتی آنهاست .
اطمینان داشته باشید که آنها در آن دما بیش از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه نمی توانند بیرون بمانند , حال اگر در مواردی پاگ خود را دیدید که در دمای حدود ۲۷ درجه , بعد از گذشت ۱۵ دقیقه , حال اشان خوب است , لطفا این تصور را نکنید که پس مشکلی نخواهد بود و آنها را خارج از خانه رها نکنید , چرا که هر لحظه ممکن است , در ظرف مدت چند ثانیه , گرما زده شوند و آنگاه است که شما هزینه ای چون زندگی پاک خود را باید بپردازید .
اگر متوجه شدید که پاگ اتان گرما زده شده است , شما باید با آب سرد و حوله ی خیس خنک و هوای سرد و یا آن را با آب سرد , حمام کنید . اما به یاد داشته باشید که بهترین درمان , پیشگیری و کارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از گرما زدگی آنهاست . مطمئن باشید که آنها در داخل خانه و با هوای معتدل هیچ گاه شانسی برای گرما زدگی نخواهند داشت .
فراموش نکنید , شما باید از آنها در مقابل تاثیرات مضر هوای گرم مراقبت کنید و آنها نمی توانند از خودشان محافظت کنند .

 
*‬ بخشی از استاندارد fci نژاد پاگ ‪*
 
* تاریخچه ای از نژاد پاگ :

به خاطر تعدد حدس و گمان هایی که در رابطه با زادگاه این نژاد به دست آمده است , زادگاه این نژاد را مشرق زمین و در کشور چین نشان می دهد . او زمانی به اروپا راه یافت که توسط شرکت هلندی شرق هند , به هلند برده شد . پاگ در زمانی که ویلیام سوم به تخت و پادشاهی رسید , به انگلستان رسید . تا سال ۱۸۷۷ این نژاد در رنگ حنایی دیده شده بود که پس از آن در سالی یک جفت از رنگ سیاه پاگ نیز از مشرق زمین به اروپا معرفی شد .


* رفتار و خلق و خو :

جذاب , باهوش و با وقار , خونسرد , شاد و سرزنده


* کت :

موها : زیبا , صاف , نرم , کوتاه و براق , نه سخت و نه پشمالو


* رنگ :

نقره ای , زرد آلویی , حنایی و یا سفید و سیاه
خط سیاه و سفید از استخوان سر تا دم و ماسک
پوزه یا ماسک , گوشها , خال روی گونه ها , علامت انگشت شصت یا الماس در پیشانی به رنگ سیاه و سفید قابل قبول هست .* وزن :

وزن ایده آل آنها ۶.۳ تا ۸.۱ کیلوگرم هست . باید بدنش عضلانی باشد و البته این نکته نباید با اضافه وزن به اشتباه گرفته شود .


* اشتباهات غیر قابل قبول :

حالات پرخاشگری یا بیش از حد خجالتی
هر سگی که به وضوح ناهنجاری های فیزیکی و یا رفتاری داشته باشد نیز رد صلاحیت می شود .


 ه خاطر شباهت ها و حساسیت هایی که نژادهای پاگ , بولداگ ( فرانسوی و انگلیسی ) نسبت به گرما دارند و همچنین بعلت اهمیت فراوان و بسیار ضروری ای که رعایت و اطلاع از آن موارد برای دارندگان و یا کسانی که قصد خرید این نژاد را دارند , مطالبی که برای نژاد پاگ بود را در این تاپیک هم می گذارم تا دوستان علاقه مند , بتوانند نسبت به این حساسیت بسیار مهم این نژادها , اطلاعات بیشتری را در اختیار داشته باشند , چون آنها در مورد این حساسیت , شباهت های بسیاری با هم دارند , به نظرم رسید که اگر در همین تاپیک , همه ی آن موارد در دسترس باشند , بهتر و مفید تر خواهد بود . 

* گرما و بولداگ *
 


آنها همچون 
پاگ ها به گرما بسیار حساسند , این حساسیت آنها باعث می شود که اگر صاحب اشان , به خوبی از آنها در مقابل هوای گرم مراقبت نکنند , به راحتی دچار گرما زدگی خواهند شد . در هوای گرم , آنها نمی توانند گرمای بدن خود را با نفس نفس زدن , پایین بیاورند , پس نیازمند مراقبت و راهکاری از طرف صاحب خود خواهند بود .
از نشانه های گرما زدگی می توان به بیش از حد نفس نفس زدن اشاره کرد .
همیشه قبل از پیاده روی , هرچند کوتاه , از اینکه آب شیرین کافی به همراه دارید , اطمینان حاصل کنید .
لطفا فراموش نکنید که حرارت بدترین دشمن سلامتی بولداگ ها است . اگر شما در منطقه ی گرمی زندگی می کنید , سیستم هوای مطبوع داخل خانه , امکان ضروری برای داشتن بولداگ سالمی برای شما است . منظور از منطقه ی گرم , منطقه ای که در فصل تابستان اش , دمایی چون ۲۷ درجه را تجربه کنید , هست . تحمل دمای خنک برای بولداگ ها بسیار قابل قبول تر است تا دمای گرم . 
اگر در منزل خود , استخر دارید , برای بولداگ های بالغ , می توانید استخر خود را تا نیمه آب کنید , چرا که آنها می توانند در روزهای گرم , با شنا کردن دمای بدن خود را , پایین بیاورند . البته می بایست هر روز آب استخر خود را عوض کنید . به یاد داشته باشید که استخر خود را کامل آب نکنید , چرا که معمولا بولداگ ها شناگرهای خوبی نیستند و به راحتی می توانند , غرق می شوند ! توجه به نکاتی که مربوط به استخر و شنا کردن آنهاست بسیار حائز اهمیت هست و توجه زیادی را برای جلوگیری از حادثه ای جبران ناپذیر را می طلبد .


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread73058.html#ixzz2Fp7jNtNn 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | 
اگ توپولی بامزه
 


پاگ دارای جثه ای کوچک و به رنگهای سیاه، نقره ای ، قهوه ای و طلائی دیده میشود.گوشهای آنها مخملی و به شکل گلبرگ رز بوده و اکثراٌ دارای خال بر روی گوشها میباشند.پاگ دارای چشم های تیره ، براق و برآمده و دم کوتاه فر خورده است(در انتخاب نژادی دم اگر دوبار فر خورده باشد ترجیح دارد)

تاریخچه

پاگ یکی از قدیمی ترین نژادها میباشد اینطور که به نظر میرسد که وجود آن به 400 سال قبل از میلاد در آسیا باز میگردد.بعضی اتقاد دارند که پاگ نشات گرفته از پکینیز میباشند و برخی دیگر معتقدند که جد اورا نژاد small bulldog تشکیل میدهد.همچنین این اتقاد وجود دارد که پاگ نوع مینیاتوری نژاد کمیاب ماستیف فرانسوی بنام bordeaux dogue de باشد.

پاگ در قرن 16 میلادی مورد اشراف زاده های اروپایی قرار گرفت.موطن او تبت میباشد که بعدها از آنجا به ژاپن برده شد.هنگامی که در سال 1860 انگلیسی ها قصر امپراطوری چین را تصاحب کردند چندین قلاده پاگ را به انگلستان بردند.این نژاد دز سال 1885 به ثبت رسید

خلق و خو

سگی است باوفا،جنجالی،بی انضباط،سرکش،با محبت و خوشحال،جذاب،باهوش و بازیگوش.آموزشها را به خوبی فرا میگیرد.پاگ نسبت به تن صدا حساس است بنابراین نیازی به بلند کردن صدا در هنگام تنبیه نمیباشد.
این نژاد از سگها دیده بان خوبی محسوب میشود و در کل،سگهای صلح طلبی هستند و رابطه ی خوبی با کودکان،سایر حیوانات خانگی و حتی غریبه ها دارند.پاگ به توجه زیادی از سوی صاحبش نیاز دارد و بی توجهی او را به یک موجود حسود تبدیل میکند

وزن و ارتفاع

وزن در نرها:(6-9) کیلوگرم و در ماده ها (6-8)کیلوگرم میباشد 
ارتفاع در نرها:(30-36)سانتی متر و در ماده ها (25-30) سانتی متر میباشد

مشکلات سلامتی

پاگ نسبت به سرما و گرما حساسیت دارد و به سادگی دچار سرما خوردگی میشود.آلرژی،مشکلات پوستی و تنفسی،ریزش اب از چشمها و بینی نیز قابل ذکر میباشد
اکثرا توله توسط عمل سزارین به دنیا میایند.خس خس کردن و خر و پف در پاگ ها شایع است
از دادن غذای اضافی به انها خودداری کنید چرا که استعداد زیادی در فربه شدن دارند و در نهایت باعث کاهش طول عمرش میشود

شرایط نگهداری

برای نگهداری در اپارتمان مناسب میباشد.اصولا در داخل خانه آرام است و نیازی به حیاط ندارد و به دلیل داشتن حساسیت به سما و گرما بهتر است همیشه داخل خانه نگهداری شود

فعالیت بدنی

پاگ سگی کوچک و قدرتمند و با پاهای کوتاه و صاف میباشد.از بازی کردن لذت میبرد و انجام فعالیتهای بدنی به او کمک میکند تا در شرایط بهتری از نظر فیزیکی قرار گیرد
ورزش کردن کوتاه و منظم پیشنهاد میشود اما باید توجه داشت هنگامی که شروع به خرخر کردن نمود بازی او را قطع کنید.

طول عمر

حدود 12 تا 15 سال

آراستن

موهای کوتاه و صاف برای اراستن ساده میباشد.برس کشیدن واستحمام در مواقع ضروری پیشنهاد میشود،بعد از شست و شو سریعا اورا خشک کنید تا از سرما خوردن حیوان جلوگیری کنید.صورت و اطراف چشمها را باید به طور منظم با یک دستمال نمدار تمیز نمود
این نژاد ریزش موی فصلی زیادی دارند.

پاگ ها سگهایی با اندازه کوچک و مینیاتوری با صورتی خاص و چروکیده وپوست چین دار میباشند.ریشه این سگ ها در چین است، از اونجا به تبت و بعد به ژاپن و اروپا و آمریکا آمده است.پیشینه ریشه این سگ مشخص نیست و اسنادش توسط یکی از امپراطورهای چینی از بین رفته است.پاگ ها نژادی محبوب و معمولا سگهای خونگی با طول عمری بلند هستند، اما می تواند از بیماری های مختلفی رنج ببرد که عمرش را کوتاه کند.بیشتر دلیل محبوبت این نژاد به دلیل استفاده از آنها در فیلم ها و سریال ها می باشد
این تاپیک برای کمک و فهمیدن اطلاعات اساسی به کسانی که تازه صاحب یک پاگ شده اند تا بهتر سگ خود را درک کنند.


 کنترل پاس بیش از حد پاگ
پاگ ها به طور کل رفتار خوب و مطیعی دارند، اما آن ها بعضی وقت ها بدون دلیل و علت پاس می کنند و این می تونه یک مدت ادامه داشته باشه.این حقیقت که پاگ ها سگهایی هستند که در منزل نگهداری می شوند این کارشون ممکنه برای صاحبش مشکل ساز باشد.اگر سگ شما اینجوری هست و شما نمیتوانید جلوی پاس و شلوغیش را بگیرید این مطلب را بخوانید.

برای جلوگیری از پاس زیاد پاگ شما باید دلیل پاس کردنش را پیدا کنید.یکی از علل بالقوه پاس پاگ ها جلب توجه کردن است .آنها احتمالا حوصله شون سر رفته و تنها هستند و می خوان شما باهاشون بازی کنید.این مورد مشکلی نداره اگه هراز گاهی باشه.اما اگه به این کار عادت کنه، شما باید بهش بی توجهی کنید. شما نباید سرش داد بزنید چون همچنان این را به عنوان توجه کردن مد نظر میگیره و ادامه میده.شما فقط باید بهش بی توجهی کنید و کم کم یاد میگیره که با پاس کردن به جایی نمیرسه.

اون ممکنه خیلی خیلی حوصلش سر رفته باشه و تنها کاری که به ذهنش میرسه پاس کردن باشه.اگه اینجوری باشه حتی ممکنه شروع به جویدن هرچیزی که به دستش میرسه بکنه.شما باید سگتون رو مشغول نگه دارید، باهاش بازی کنید و برای قدم زدن بیرون ببرینش.جلسات آموزشی هم میتونه کمک خوبی باشه برای تمرکز و فعالیت پاگتون.مطمئن بشید اون اسباب بازی هایی در دسترس داره تا زمانی که شما قادر به بازی باهاش نیستید بتونه خودش رو سرگرم کنه.

پاگ (مثل بقیه نژادها) هم ممکن است پاس کنند تا شمارا از رنجش یا صدمه خود مطلع کنند.یا ممکنه دارن به شما میگن در زمان آموزش گیج شدند.یا بشما بگن گشنن و یا لازم میدونن که بیرون برن.این موارد پاس های بی مورد نیستند و باید جدی بگیرید و به فکر حل مشکل باشید
پاس زیاد همچنین یکی از علائم جدایی نیز میباشد،و این زمانی اتفاق میوفتد یک پاگ به مدت زیاد تنها گزارده شود.پاگ ها برای صاحبانشان بسیار فداکار و بطور کلی اجتماعی هستند.و این فقط به این معنی نیست که اونها همراهشون رو دوست دارند و به معنی نیاز هم هست.اگر آنها رو برای زمان زیادی تنها بزارید اونها رفتار بد از خود نشان میدهند و پاس کردنشون فقط یکی از علائم هست.سعی کنید هیچ وقت آنها رو برای زمان طولانی تنها نگذارید، این امر ممکنه بر روی روان و رفتار پاگ عواقب دائمی داشته باشد.

اگر هیچ کدام از موارد بالا دلیل پاس پاگتون نبود،برای پارس های بی موردش شما میتونید یک قوطی را با سکه پر کنید و آن را به شدت تکان دهید، این صدا باعث ناراحتیش میشه و دیگه پاس نمیکنه، وقتی که آروم شد بهش تشویقی بدبد و به موقعش این کار را تموم کنید.


 


آموزش پاگ برای خانه
پاگ ها سگ های باهوشی هستند و حتی در مواردی ممکن است اندکی سمج و کله شق شوند.آنها معمولا به راحتی تربیت میشوند.اما برای حضور مداوم در خانه ممکن است مشکل داشته باشید.این یک تمایل مشترک بین سگ های کوچک است و این چیزی است که میتوان با صبرو حوصله و پشتکارآن را حل کرد.


 


زمانی که شما توله پاگ جدید خود رو به خانه می آورید باید جایی رو برای توالتش معین کنید.در ابتدا شما باید زمان زیادی رو با دوست جدیدتون سپری کنید.او را در قفس مخصوص یا جعبه نگهدارید.اگه در یک جعبه کوچک باشد به خودش هرگز صدمه ای نمیزند و آنجا را به عنوان خانه خودش در نظر میگیرد.شما باید اورا مکررا از جعبه خارج کنید برای اینکه آنها مثانه کوچکی دارند و نمیتوانند خودشون رو خیلی کنترل کنند.هر نیم ساعت تا یک ساعت توله پاگ را به محل معین شده ببرید،همچنین بعد از هر وعده غذایی و بعد از هربار بازی کردن.

هر دفعه که او را از جعبه خارج میکنید از یک عبارت مشخص استفاده کنید. به این روش شما برای اینکه بازی کند او را از جعبه خارج میکنید کلمه ی معین شده را میگویید و او میفهمد که شما به دلیل خاصی او را از جعبه خارج کردید.شما تا جایی که ممکن است باید وقتتان را به او اختصاص بدهید.اینگونه شما میتوانید از خطرات احتمالی در منزل جلوگیری کنید.اگر شما دیدید که او دارد در منزل تخلیه مزاج میکند به سرعت او را بلند کنید و با صدای آرام اورا سرزنش کنید و به بیرون یا محل مورد نظر ببرید.وقتی که در محل مورد نظر تخلیه مزاج کرد به او جایزه بدهید و تشویقش کنید.کم کم شما متوجه نشانه هایی که زمان دسشویی رفتن از خودش نشون میدهد میشوید و میتوانید اورا به محل مورد نظر ببرید.

شما ممکن است بخواهید در نشان دادن نشانه ها کمکش کنید. بعضی از مردم یک زنگ کوچک کنار در نصب میکنند و هر دفعه که سگ رو بیرون میبرند زنگ رو به صدا در می آورند بعد از مدتی سگ یاد میگیرد که این صدا به بیرون رفتن مرتبط است و در زمان نیاز خودش زنگ رو به صدا در می آورد.البته بعضی از مردم هم زنگ رو آزار دهنده میدانند و خیلی سریع این کار رو کنار میگذارند.

اگه متوجه شدید تصادفا دستشویی کرده است و شما متوجه نشدید اورا برای تنبیه به محل جنایت نیاورید.با این کار او فقط گیج میشود و فکر میکند شما در کل این کارو ناپسند میدانید و دفعه بعد زمانی که باید دستشویی کند از شما مخفی میکند.فقط زمانی اورا تنبیه کنید که در حال انجام آن کار است.

این آموزش قطعا زمان میبرد و قطعا بارها باعث سرخوردگی و ناامیدی میشود، اما اگر شما به حد کافی صبور باشید نتیجه بدون مشکل خواهد بود و شما کاملا اون را برای منزل تربیت کرده اید و این اتفاقات دیگه هرگز نمی افتد.

 
مراقبت از توله پاگ

پاگ ها سگهایی دوست داشتنی و سرزنده هستند و برای صاحبانشان بسیار لذت بخش هستند.اما اگر میخواهید آنها را به یک سگ شاد تبدیلشان کنید باید بدانید از کودکی چه طور با آنها برخورد کنید.
 ابتدا شما باید مطمئن شوید زمانی که برای اولین بار توله را به خانه می آورید خانه پر از آدم و حیوانات دیگر نباشد.این قضیه آنها را گیج میکند و موجب وحشت آنها میشود، جمعیت فقط کار را برای آنها سخت تر میکند. همچنین، مطمئن شوید وقتی پاگ را به خانه ی جدید آوردید بچه ها و دیگر اعضای خانواده در اولین برخورد سعی نکنند با آنها بازی کنند، بلکه آنها باید با رفتاری دوستانه و آرام در کنار او صحبتت کنند، در غیر این صورت بگذارید در آرامش باشد.

آنها در کل بسیار با استعداد هستند، اما یکسری نکته برای آموزش در خانه وجود دارد.این نکته ها بین سگ های کوچک و مینیاتوری مشترک هستند و چیزی برای نگرانی در این مورد وجود ندارد. اگر شما به حد کافی حوصله و درک داشته باشید، آن ها کم کم یاد میگیرند. وقتی که غیر عمد خرابکاری میکنند هرگز تنبیهشان نکنید مگر اینکه در حین انجام کار اشتباه غافلگیرشان کنید. شما باید هر نیم ساعت تا یک ساعت توله رو به محل مشخص شده برای دستشویی ببرید و باید همیشه یک جای مشخص باشد و حوصله کنید تا کارشان را بکنند.برای تربیت درست درخانه لازم است همیشه حواستان به او باشد. به مرور زمان شما زبان بدن او را متوجه میشوید و میفهمید کی احتیاج دارد که به دستشویی برود.زمانی که این کار را میکنید باید از یک کلمه ی مشخص استفاده کنید و آن واژه را هردفعه که او را به دستشویی میبرید تکرار کنید. اینکار به شما کمک میکند که به سگتان بفهمانید وقت دستشویی هست و نه وقت بازی گوشی وهر دفعه که در جای مشخص شده دستشویی کرد تشویقش کنید.

زمانی که آموزش اولیه تمام شد، شما باید تمام تلاشتان را برای اجتماعی کردن سگتان در حد ممکن انجام دهید. دوستانتان را دعوت کنید و متقاعدشان کنید سگهایشان را نیز با خود بیارند. این کار باعث میشود پاگ آدم ها و حیوانات جدید را به خوبی بپذیرد. اگر این روش به درستی انجام شود پاگ شما به یک سگ اجتماعی و بشاش تبدیل میشود.آنها به طور طبیعی برای صاحبشان بسیار اجتماعی و فداکار هستند پس مطمئن باشید وقت کافی برای آنها میگذارید.اگر شما به مدت طولانی حضور نداشته باشید او دلش برای شما خیلی تنگ میشود و در رفتارش تاثیر بسیاری دارد.و ممکن است مضطرب و خرابکار شود.

آنها خیلی پر انرژی و بازیگوش هستند، اما آنها به ورزش زیاد احتیاج ندارند. یک پیاده روی روزانه باید کافی باشد.و آنها بقیه انرژیشان را برای دویدن به دور آپارتمانتان مصرف میکنند. آنها سگهای بیرون از منزل نیستند و نمی توانند دمای زیاد محیط را تحمل کنند، پس شما باید مطمئن شوید وقتی هوا خوب نیست داخل خانه باشد.

اکنون شما حاضرید یک پاگ به سرپرستی بگیرید؟

 


بگذاربد قبل از آوردن توله ی جدید پاگ من به شما نکات اصلی که باید بدانید را بگویم.
اول از همه ، مطمئن شوید جای مناسبی را برای توله ی پاگ در نظر گرفته اید. آنها نمی توانند بیرون از خانه زندگی کنند، پس آنها باید حتما مکانی را داخل خانه برای خود داشته باشند.به محضی که توله ی پاگ را به خانه آوردید، محل جدیدش را به او معرفی کنید.توله ها به مکانی با امنیت و خصوصی نیاز دارند و این اولین امنیتی هست که از شما میگیرند.

برنامه ریزی : بسیارمهم است که توله ی شما به یکسری برنامه ی منظم عادت کند. پاگ ها خواب زیاد را دوست دارند، اما این به این معنی نیست که نباید ورزش به حد کافی داشته باشند. این را در ذهنتان نگه دارید که برای توله مناسب نیست که او را به یک پیاده روی طولانی یا حتی جاهایی که ممکن است حیوانات دیگر را ببیند ببرید. این برای این است که آنها هنوز سیستم ایمنیشان به طور کامل توسعه نیافته است.
 دامپزشکی : همه توله ها و پاگهای بالغ جدید بدون استثنا باید در اولین فرصت برای چکاپ کامل نزد دامپزشک برده شوند. دامپزشک یک چکاب کامل روی او برای برنامه ریزی واکسیناسیون و تایید خلوص نژاد انجام خواهد داد.همچنین دامپزشک باید قرص های مخصوص انگلش را نیز بدهد.
 برنامه ی غذایی: ابتدا باید میزان کمی غذا به او بدهید،این به شما بستگی دارد که غذای همیشگی را به او بدهید یا اینکه غذای جدیدی برایش فراهم کنید.همیشه از غذا با کیفیت بالا استفاده کنید و در این مورد خساست به خرج ندهید زیرا در آینده مشکلاتی برای سلامتی او به وجود می آید.بهترین حالت تهیه ی غذای خشک با غذای پخته میباشد.هنگام خرید غذای خشکاز بهترین مارک ها انتخاب کنید ککه میزان افزودنی آن کم باشد. توله ی پاگ باید در چند وعده اما میزان کم غذا بخورد نه اینکه میزان زیاد در یک وعده.

مترجم : M.B
منبع : 
pugdogpage.com

PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread73058.html#ixzz2Fp7ydAKb 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook