پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رفع مشکلات مربوط به بازیگوشی و بی قراری سگ

رفتار های بازیگوشی معمولا در سگهای جوان زیر یک سال دیده می شود. بازی سگ می تواند به رفتاری مخرب و گاهی تهاجمی بدل شود. و یکی از علل آن رفتارهایی است که صاحب سگ به عنوان بازی با حیوان انجام می دهد، مانند اجازۀ گاز گرفتن دست صاحب در زمان نوازش، کشیدن وسایل و اسباب بازیها از دهان سگ، انجام بازیهایی مانند هل دادن و کشتی گرفتن و تحریک سگ برای حمله به افراد و حیوانات دیگه که باعث خشونت در رفتار سگ می شود و چون حیوان از دوران تولگی با چنین شرایط به بازی پرداخته تصور نمی کند رفتاری که انجام می دهد نادرست است و در زمان رشد دندانها این عمل سگ برای صاحب آزار دهنده و غیر قابل کنترل می شود. در برخی از مواقع محدود شدن سگ برای بازی باعث می شود که وقتی فرصتی به سگ دست دهد، انقدر در بازی افراط کند که باعث کلافگی صاحب شود. رفتارهای آزار دهنده ممکن است به صورت دویدن، پریدن، سوار شدن روی مردم و اشیاء بروز کند.
یکی از بدترین کارهایی که ممکن است صاحب سگ در این زمان انجام بدهد، غذا دادن به حیوان است. با این کار سگ گمان می کند به خاطر رفتاری که از خود بروز داده است تشویق شده و بعد از خوردن غذا برای دریافت پاداش بیشتر، دوباره به رف
تار خود ادامه می دهد. بنابراین لازم است حتما خوراک را در زمانی که حیوان ساکت و آرام است به سگ داد.
گاهی این مشکل به صورت بی خوابی های شبانه بروز می کند. این مشکل عمدتا در سگها دیده می شود که ساعات طولانی روزها در خانه تنها نگه داشته می شوند. معمولا سگ این بازی را با بیدار کردن صاحب خود برای باز کردن در دستشویی و یا برای خارج شدن از منزل به بهانۀ ادرار و مدفوع شروع می کند. بعد از مدتی حیوان یاد می گیرد که با این بهانه می تواند صاحب خود را بیدار کند و او را برای بازی در خانه و یا قدم زدن به خارج از منزل بکشاند و یا دست کم توجه او را جلب کند.
برای برطرف کردن این مشکل تجویز داروی آرام بخش زیر نظر دکتر دامپزشک قبل از خواب تا زمانی که این عادت از سر سگ بیفتد کمک خوبی خواهد بود.
و روش دیگر محدود کردن سگ در زمان خواب می باشد. در این زمان صاحب نباید توجه ای به ناله و زوزه کشیدن سگ نشان دهد تا سگ بیاموزد که این رفتارش تاثیری روی صاحب نداشته و تکرار این رفتارش نه تنها باعث خروج از محدوده نمی شود، بلکه موجب تنبیه آن با آبپاش نیز می گردد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos