پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مضررات استخوان برای سگها

خوردن استخوان برای سگ ها بسیار خطرناک است زیرا باعث مشکلات شدید سلامتی می شوند. تمام متخصصان حیوانات خانگی در این زمینه متفق القول هستند و اکثر جراحان می توانند نمونه های کثیری از سگ های که بر اثر خوردن استخوان مورد عمل های جراحی سخت قرار گرفتن را ذکر کنند. در قدیم مردم تصور می کردند که خوردن استخوان برای سگ ها لازم است مخصوصا استخوان پخته شده درصورتی هرگز و در هیچ حالتی مناسب نمی باشد. دیگر کارتون ها و داستان های دوران کودکانۀ خود را فراموش کنید که همیشه نشان می دادند سگ ها عاشق خوردن استخوان هستند و از آن لذت می بردند!
مضررات استخوان برای سگها

واقعیت چیز دیگری است
همانطور که میدانید از سال 2009 سازمان FDA سازمان دارو و غذای آمریکا رسما خوردن استخوان را برای سگ ها ممنوع کرد، اما به چه علتی؟  FDA
 هشدار داده است كه اين عادت ديرينه می تواند برای سگ خطرناک و كشنده باشد.
برخيی مردم فكر می كنند دادن استخوان های بزرگ مانند استخوان ران گوسفند یا گاو براي سگ خطری ندارد، اما دكتر (Carmela Stamper) دامپزشک مركز FDA  می گويد: استخوان برای سگ خطرناک است و مهم نيست اندازۀ آن چقدر است.
نوشته دكتر بِکِر : FDA به درستی مشخص نكرده است كه آيا در مورد انواع استخوان ها هشدار می دهد يا استخوان هاي پخته شده! بايد بدانيد كه تمامی استخوان ها بخصوص استخوان های پخته شده برای سگها بسیار مضرند "
در اپريل سال 2010 , مركز FDA ليستی از مضرات استخوان و جويده شدن آن توسط سگ تهيه كرده است که شامل این مجموعه می باشند:
شكستگی دندان_ لازم است به دامپزشک مراجعه شود.
استخوان به اندازه ای سخت است که بتواند باعث شکستگی دندان سگ شود و گاهی اوقات نیاز به درمان و یا کشیدن دندان می شود.
زخم شدن زبان،لثه و دهان_ می تواند موجب خونريزی دهان سگ شود که در مواقع حاد بايد به دامپزشک مراجعه شود.
لبه های تیز استخوان می تواند باعث آسیب دیدگی لثه، زبان و سایر غشاهای مخاطی دهان سگ شود و این زخم ها علاوه بر دردناک بودن می توانند باعث عفونت شدید گردند. همچنین جویدن مداوم استخوان می تواند سبب فرسایش لثه و دندان های سگ شود که در نتیجه با شل شدن و ریزش دندان ها همراه خواهد بود.
آسیب دیدگی جدی در فک پائين_ خورده های استخوان می تواند بین دندان های مولر فک پایین گیر کرده و یا خود استخوان در فک پایین سگ گیر کند که بسيار خطرناک و درد آور است و درمان آن تنها باید توسط دامپزشک صورت گيرد.
ایجاد خفگی_ در صورتی كه تکه ای استخوان در گلوی سگ گیر کند و یا سگ شما تكۀ كوچكی از استخوان را استنشاق كند، استخوان وارد نای حيوان شده و می تواند باعث مشكلات تنفسی گردد، اين يک موقعيت بسيار اورژانسی است زيرا می تواند باعث خفگی و در نتيجه مرگ سگ شود. به همين علت مراجعه به موقع به دامپزشک بسيار ضروری است.
گیر کردن استخوان در معده_ اگر استخوان بلعيده شده بزرگ باشد، ممكن است در معده حيوان گير کرده، بسته به اندازه استخوان، سگ ممكن است به عمل جراحی يا آندوسكوپی دستگاه گوارش احتياج پيدا كند، در اين روش سگ توسط دامپزشک بيهوش شده و لوله ای بلند كه به دوربين مجهز است به داخل معده سگ فرستاده می شود، دامپزشک با كمک دوربين كار گذاشته شده بر سر لوله، می تواند درون معده سگ را ببيند و استخوان را بیرون آورد.
گیر کردن استخوان در مری_ استخوان ممكن است در مری، لوله ای كه غذا را به معده می رساند گير كند، در چنين موقعيتی سگ تلاش می كند استخوان را بالا بياورد و به كمک دامپزشک نياز خواهد داشت.
گير كردن استخوان در روده _ موجب انسداد روده می شود، برای درمان به عمل جراحی نیاز است.
يبوست به دليل تكه های استخوان_ تكه های استخوان به دليل تيز بودن می توانند روده يا مقعد سگ را زخم كنند و هنگام مدفوع، سگ درد زيادی را متحمل می شود. يبوست سبب درد بسيار زياد می گردد، استخوان ها به دليل داشتن مقدار زياد كلسيم، باعث سفت شدن مدفوع و يبوست شديد می شود.
خونريزی شديد از مقعد_ خونريزی مقعد می تواند بسيار خطرناک باشد و در صورت مشاهد آن بايد فورا به دامپزشک مراجعه شود.
پریتونیت _ بيماری بسيار خطرناكی است كه به دليل سوراخ شدن روده توسط تكه های تیز استخوان رخ می دهد. با سوراخ شدن روده، باكتری های موجود در آن وارد حفرۀ شكمی شده و باعث عفونت باكتريايی در ناحيه شكم می گردد، اين بيماری بسيار خطرناک بوده و می تواند كشنده باشد.
کارملا استمپر D.V.M ،یک دامپزشک در مرکز دامپزشکی مواد غذایی و داروها،میگوید: استخوانها بدون توجه به سایز و خام یا پخته بودنشان برای سگ ها با هر نوع نژاد و سنی خطرناک می باشد.
با این حال خطرات استخوان پخته شده بویژه استخوان مرغ (ران، بال، پا، کله و..) بیشتر از دیگر استخوان ها است چون در هنگام جویده شدن به تراشه های بسیار تیز و نازکتری تبدیل می شوند. سگ شما مخصوصا سگ های خانگی بدون توجه به اندازه، غذا را با اندکی جویدن میبلعند و ایعادتی است که اکثر سگ ها دارند، پس دقت کنید زمانی که شما استخوان مرغ به سگ خود میدهید سبب میشوید که سگ شما در واقع تیغ های تیز را در دستگاه گوارش خود فرو دهد این عمل باعث مشکلات بلند مدت و کوتاه مدت خواهد شد که به حتم شما با داشتن اطلاعات از این موارد، دیگر به حیوان خود استخوان نخواهید داد.
توجه داشته باشید که سگها در طبیعت مرغ پخته پیدا نمیکردند که بخورند و نمیتوانستند مرغ را در مجاور آتش، کبابی کنند؛ زمانی که شما استخوان پخته به سگتان میدهید همواره با مدفوعی گچ مانند و سفیدی رو برو خواهید شد که در دراز مدت باعث ناراحتی های گوارشی میشود و در کوتاه مدت نیز با زخم های دستگاه گوارش و و متعاقب آن خونریزی دستگاه گوارش و عفونت همراه خواهد بود. همچنین انباشتگی و زخم دستگاه گوارش ممکن است باعث انسداد روده شود که در این زمان شاید جراحی کار ساز باشد. ثُم و شاخ نیز به همان اندازه می تواند برای سگ ها خطرناک باشند. همانطور که قبلا اشاره شده میزان خطرناک بودن خوردن استخوان با اندازه و نژاد سگ تفاوتی پیدا نمی کند، اما توله ها و نژادهای کوچک در معرض خطرات بیشتری قرار دارند.
توجه: اگر شما در گذشته به سگ خود استخوان داده اید و برایش عوارضی به همراه نداشته به این معنی نیست که در آینده هم هیچ مشکلی سگ شما را تهدید نخواهد کرد. آیا جدا جویدن یک تکه استخوان ارزش پذیرفتن این همه خطر را دارد؟!
چگونه از جویدن استخوان توسط سگ ها جلوگیری کنیم؟

_ به سگ خود آموزش های اطاعت پذیری مانند نخوردن غذا از روی زمین و فرمان رها کردن، نخور و آمدن اضطراری را یاد دهید.

_استخوان را از سگ خود دور نگه دارید. در زمان دور انداختن استخوان های غذا احتیاط بیشتری داشته باشید و بهتر است استخوانهای دور ریختنی غذاهایتان را مستقیما به سطل زبالۀ خارج از منزل انتقال دهید و مطمئن شوید در جایی میریزید که سگتان به آنها دسترسی ندارد.

_زمانی که برای پیاده روی میروید به مکان هایی که سگتان در حال بو کردن آن است توجه کنید. او را به جایی در چمن ها هدایت کنید که هیچ شیئ خارجی نباشد. همیشه به چیز هایی که سگتان میجود نظرت داشته باشید، به خصوص چیزهایی را که سگتان یواشکی مشغول جویدن آنها می شود.
استخوان های خوراكی تشویقی مخصوص سگ 

بسیاری از وسایل شبیه استخوان که با مواد بی خطر تهیه شده اند برای جویدن سگ ها در پت شاپ ها وجود دارند. که شامل انواع اسباب بازی های لاتکسی و پلاستیکی بی خط و خوراکی های تشویقی می باشند. انتخاب این جویدنی ها زیر نظر دامپزشک لازم می باشد چون دامپزشک می تواند با در نظر گرفتن قدرت فک، سن، میزان استرس و یا فعالیت بدنی نژاد،تشخیص دهد جویدنی مورد نیاز سگ شما کدام نوع باشد بهتر است.
استخوان های تشویقی خوراكی، توخالی، نرم و سخت، قابل جويدن توسط سگ می باشند، اين استخوان های مصنوعی به نحوی ساخته شده اند كه در صورت بلعيده شدن توسط سگ، آسيبی به حيوان وارد نمی کنند. همچنين اين استخوان ها دارای كلسيم، فسفر و مواد معدنی هستند كه بخش اصلی رژيم غذايی سگها و به خصوص توله سگ ها را می توانند تأمين كنند.

مربی تربیت سگ: سارا رنجبر
نظرات کاربران
 • 0
  مرسی از این مطلب خوبتون
 • 0
  بدبختا استخونم نخورن دیگه چی بخورن چیزی گیرشون نمیاد دیگه
  طراحی وب سایت ذ
 • ممنون از مطلب خوبتون
 • 0
  ممنون بابت اطلاع رسانیتون
 • 0
  خوب استخوون کبابی با اب پز فرق داره بخصوص مرغهای ماشینی که استخونهای نرمی دارن . من همیشه مرغ اب پز شده همراه استخون به سگم میدم البته خودم استخون و جدا میکنم تا مطمین بشم حسابی نرم شده و تیز نیس
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos