پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

4_ اضطراب جدایی در سگ ها

اضطراب جدایی یا ترس از تنهایی یکی از مورد بحث ترین مشکلات رفتاری در سگ ها محسوب می شود. علائم آن شامل: پارس و ناله های بی دلیل، جویدن مخرب، دفع در مکانهای نامناسب و دیگر خرابکاریهایی که سگ در زمان تنهایی و جدا شدن از صاحب انجام می دهد.
4_ اضطراب جدایی در سگ ها
تمام این اقدامات در نتیجه اضطراب و ترس از تنها ماندن صورت می گیرد و سگ قبل از اینکه صاحبش او را ترک کند یعنی زمانی که شما، تصمیم به خارج شدن از منزل را دارید سگ متوجه شده و حالات اضطراب در او نمایان می گردد. اما سوء رفتارها در 15 تا 45 دقیقه پس از خارج شدن صاحب رخ می دهد. 

چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها
چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

قبل از خارج شدن صاحب از منزل سگی که دچار اضطراب تنهایی است به دنبال شما دائما از این اطاق به آن اطاق در حرکت است و تمام تلاشش را برای لمس شما انجام می دهد، تا مانع خروجتان از منزل گردد. سگی که دچار چنین اختلال رفتاری است نیاز به آموزش جدی دارد تا با تمرینات مداوم حساسیت زدایی برایش ایجاد گردد. برای سگ هایی که دچار موارد حاد اضطراب تنهایی هستند دارو درمانی توصیه می شود، اما این روش باید آخرین راه حل محسوب شود.
اضطراب جدایی یک اختلال رفتاری است که باعث وحشت سگ در زمان تنها ماندن در خانه می شود. سگ در هنگام ترک شدن به اندازه ای در این وحشت غرق می شود که تمایل پیدا می کند به حیوانی مخرب تبدیل گردد!
دیوانه وار پارس می کند ، وسایل شخصی شما را سرقت می کند و یا آنها را می جود. هنگامی که شما به منزل بر می گردید وقتی شاهد چنین منظره ای هستید اصلا عجیب نیست که از کوره در رفته و عصبانی شوید. اما اجازه ندارید در این شرایط سگ را مورد تنبیه قرار بدهید چون این وضعیت همان اندازه که برای شما ناراحت کننده است برای سگ نیز استرس زا می باشد.
راه حل چیست؟ با انجام آموزش های اطاعت پذیری و تمرین روزانۀ آنها، می توانید کمی از این رفتارهای همراه با استرس سگ بکاهید. خبر خوبی که برای شما داریم این است که روشی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به کاهش اضطراب سگ خود کمک کنید که به آن (حساسیت زدایی نظام مند) گفته می شود. در این روش به سگ اجازه می دهید که به تدریج برای تنها ماندن در منزل و دور شدن از شما آماده گردد.

روش کاهش اضطراب جدایی در سگ ها، به روش حساسیت زدایی نظام مند:

چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

1_ از بین بردن بی حوصلگی سگ
اغلب افراد خستگی و بی حوصلگی طبیعی سگ را با بی حوصلگی ناشی از اضطراب جدایی اشتباه می گیرند. زیرا هر دو دارای علائم رفتاری مشابهی مانند جویدن مخرب و پارس کردن بیش از حد است. اما تفاوت این دو نوع بی حوصلگی در این است که نوع طبیعی آن را می توان با افزایش ورزش و تحریک ذهنی روزانه در سگ ها برطرف ساخت در صورتی که این راهکارها برای بی حوصلگی که به علت اضطراب جدایی ایجاد می شود کم تاثیر یا کلا بی اثر است. سعی کنید میزان پیاده روی روزانۀ سگ را افزایش دهید، زمان بیشتری را صرف بازیهایی همچون پرتاب فریزبی و یا جستجو و پیدا کردن توپ با سگ کنید. اگر بی حوصلگی طبیعی دلیل اصلی پارس و جویدن مخرب باشد، شما باید بعد از انجام این روش ها شاهد تغییرات زیادی در رفتار سگ خود باشید. اگر هیچ یک از این راهکارها نتیجه بخش نبود، شما باید مراحل زیر را برای درمان اضطراب جدایی سگ خود دنبال کرده و آنها را مورد امتحان قرار دهید.

چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

2_ تغییر الگوی رفتار های ثابت
بسیاری از ما یک الگوی رفتاری مشخص را قبل از ترک منزل دنبال می کنیم مانند: به صدا درآمدن زنگ ساعت، دوش گرفتن، لباس پوشیدن، آرایش کردن، قرار دادن کت بر روی صندلی، برداشتن کلید ها، پوشیدن کفش و قدم برداشتن به سمت در..
بیاد داشته باشید سگ ها این روند را حفظ می کنند و با آن کاملا آشنا می شوند و همین امر باعث می شود که سگ از شروع اولین مرحله (به صدا درآمدن زنگ ساعت) دچار اضطراب شوند چون می دانند که شما تصمیم به ترک آنها را دارید. یعنی قبل از اینکه سگ تنها شود وارد اضطراب تنهایی می گردد و شما دقیقا زمانی که سگ در اوج وحشت تنهایی قرار دارد او را ترک می کنید و با ترس هایش رها می کنید و این باعث می شو که سگ صاحب خود را دلیل اصلی این ترس ها بداند و بعد از خارج شدن شما تصمیم بگیرد که به وسایل شما آسیب برساند و کارهایی که می داند باعث ناراحتی شما می شود را برای تلافی انجام دهد!
برای جلوگیری از وقوع این اضطراب و این اختلالات رفتاری شما باید در برخی از رفتارهای روزانه خود تغییراتی ایجاد کنید. به رفتارهای همیشگی خود که قبل از ترک منزل انجام می دهید توجه کنید و در روند آنها تغییراتی ایجاد کرده و آنها را به صورت تصادفی در طی روز انجام دهید. به عنوان مثال اگر هر روز با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار می شوید، در طی روز چند بار ساعت را کوک کنید تا صدای زنگ آن خارج از زمان ترک منزل به گوش سگ برسد، اگر همیشه قبل از خارج شدن از منزل کلید ها را بر می دارید در طی روز بارها کلید ها را برداشته و جلوی تلوزیون بنشینید و یا کت خود را روی صندلی قرار داده و سپس غذای سگ را در اختیارش قرار دهید.
با انجام این روش در عرض چند هفته سگ شما دیگر این رفتارها را نشانه ای برای خروج شما از منزل نمی داند و از حالات اضطرابش کاسته می شود.

چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

3_ انجام ندادن رفتارهای افراطی در زمان خروج و ورود
بسیاری از سگ ها به همان اندازه که شما منزل را ترک می کنید دچار اضطراب می شوند تقریبا به همان انداره از بازگشت شما به منزل نیز دچار اضطراب می شوند!
این فرایند اغلب به علت رفتارهای افراطی صاحب قبل از خارج شدن و بعد از داخل شدن به منزل است. برخی از صاحبان رفتاری به شدت دوستانه و محبت آمیز نشان می دهند و همین باعث می شود احساس دلتنگی در سگ بیشتر شود و برخی دیگر رفتاری به شدت تند و خشن نشان می دهند چون سگ مانع از خارج شدنشان می شود و یا در زمان بازگشت به منزل خرابکاری هایی انجام داده و یا پارس می کنند. متاسفانه این رفتارها می تواند اضطراب سگ را افزایش دهد. برای جلوگیری از این اضطراب بهترین راهکار، این است که صاحبان هیچ گونه رفتاری (چه خوب و چه بد) قبل از خروج و چند دقیقه بعد از ورود به منزل نشان ندهند. شما با نشان ندادن حالت خاصی در زمان ورود و خروج به سگ یاداوری می کنید که این رفت و آمدن ها واقعا هیچ اتفاق مهمی نیست. 
در مواردی که اضطراب جدایی در حد متوسطی باشد این اعمال می تواند به اندازۀ کافی در کاهش اضطراب سگ موثر باشند. با این حال در موارد شدیدتر شما نیاز دارید تا روش های دیگری را مورد آزمایش قرار دهید.
چگونگی رفع 10 مشکل رفتاری در سگ ها

4_ تنهایی طولانی مدت به علت دوری راه و کار شما 
برطرف کردن اضطراب جدایی شدید، نیاز به کار و زمان زیاد دارد. این مرحله می تواند بسیار وقت گیر باشد و نیاز به یک تعهد واقعی از طرف صاحبان سگ دارد. هنگامی که روند آموزش آغاز می شود، مهم است که تا زمان برطرف شدن کامل اضطراب جدایی، هرگز سگ برای مدت طولانی تنها رها نشود. این روند می تواند چندین هفته طول بکشد، بنابراین ممکن است نیاز باشد چند روزی در منزل بمانید، پرستار حیوانات خانگی استخدام کنید و یا سگ را در یک پانسیون قرار دهید تا زمانی که مراحل آموزش به صورت کامل طی شود.
هنگامی که شما با یک برنامه ریزی مشخص، مطمئن شدید که سگ در روند آموزش هرگز تنها نخواهد ماند، وقت آن می رسد که آموزش را شروع کنید. زمان آموزش در هر جلسه 30 دقیقه است و بعد از مرحلۀ سوم آموزش، یک ساعت افزایش پیدا می کند.

در مرحله اول، شما فقط چند ثانیه از دید سگ خارج می شوید و دوباره وارد محیط سگ می گردید. سپس چند دقیقه در کنار سگ قرار گرفته زمانی که حیوان حالتی آرام پیدا کرد دوباره از محیط خارج می شوید. (در این مرحله اصلا سگ را نوازش نکرده و هیچ رفتار هیجان انگیزی از خود نشان نمی دهید) این روند تا زمانی ادامه پیدا می کند که بعد از خروج شما از محیط در سگ هیچ نشانه ای از اضطراب دیده نشود. نشانه هایی مانند نفس نفس زدن، سرازیر شدن آب از دهان، لرزیدن، ناله کردن و غیره. در این مرحله زمان تنها ماندن سگ نباید به بیشتر از 30 ثانیه افزایش پیدا کند.

در مرحلۀ دوم، مقدار زمانی تنها ماندن سگ افزایش پیدا می کن، این زمان نباید بیشتر از یک دقیقه شود. شما هنگامی می توانید زمان تنها ماندن سگ را افزایش دهید که هیچ نشانه ای از اضطراب جدایی دیده نشود. در این مرحله زمان تنها ماندن سگ نباید به بیشتر از 5 دقیقه افزایش پیدا کند.

در مرحلۀ سوم، زمان تنها ماندن سگ 45 دقیقه می شود و در طی آموزش زمان تنهایی سگ به یک ساعت افزایش پیدا می کند. اگر شما قدر باشید که هر روز یک ساعت و یا بیشتر از زمان خود را به تمرین این آموزش با سگ اختصاص دهید، اضطراب سگ شما در عرض چند هفته تا حد زیادی بهبود می یابد. 
در صورتی که شما تمام این راهکارها را بکار بردید و نتوانستید اضطراب تنهایی را در سگ خود از بین ببرید حتما باید با دامپزشک مشاوره داشته باشید تا در صورت لزوم با تجویز دارو و یا معرفی رفتارشناس سگ به شما کمک کنند.
_______________________
مربی تربیت سگ: سارا رنجبر

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread145551.html#ixzz3hGkIl05p 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook