به گزارش زیست بوم، آلودگی هوا چنان همه گیر و تاثیرگذار شده است که در گوشه گوشه کشور شاهد واکنش های مختلفی به آن هستیم. از آن جمله ماسک زدن به صورت مجسمه مادر و کودک در میدان صنعت است که بیش از هر شعار و فریادی گویا و تاثیرگذار است.

عتراض فوق العاده و نمادین به آلودگی هوا

این میدان در جنوب محله شهرک غرب واقع شده و انتهای شمالی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری (بزرگراه امام) و مسیرهای ورودی-خروجی بزرگراه همت را به بلوارهای خوردین، پاک نژاد و فرحزادی متصل کرده‌است.


گفته می شود دلیل نامگذاری این میدان به تاریخچه آن برمی گردد. شهرک غرب همواره محل سکونت متخصصان و صنعتگرانی بوده که باعث پیشرفت و آبادانی ایران بوده اند، نام گذاری و قرار دادن تندیس صنعت در این مکان جهت قدردانی از آنها صورت گرفته است (شهرک غرب در ابتدا جهت اسکان متخصصان و صنعتگرانی که عمدتاً از کشورهای صنعتی جهان به ایران می‌آمدند ساخته شد و این گروه همواره جمعیت تأثیر گذاری روی محله بوده اند، اکنون نیز وجود شرایط مناسبی چون امکان دسترسی آسان و سریع از طریق بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری به شهرک‌های صنعتی و تجمع‌های بزرگ صنعتی در غرب تهران در کنار سایر امکانات محلی، باعث شده تا کارخانه داران و متخصصان مشغول به کار در صنایع تهران تمایل بیشتری برای سکونت در شهرک غرب داشته باشند.