پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

خصوصیات رفتاری و شخصیتی گریت دین

خصوصیات رفتاری و شخصیتی گریت دین
خصوصیات رفتاری و شخصیتی گریت دین*

یک گریت دین خوب و اصل براحتی تربیت میشود و میتواند از بهترین گزینه های موجود برای کسانی که به دنبال یک همدم آرام در بین نژادهای مختلف سگ می گردند باشد. آنها بسیار ملایم و شیرین هستند و همبازی خیلی خوبی برای کودکان. تنها تمایل زیادی به یادگیری دارند که همین باعث میشود به آسانی تربیت شود.
از طرفی گریت دین ها دوست دارند که در خانواده به عنوان یکی از اعضای خانواده شناخته شوند و در امور روزمرۀ خانواده نقشی داشته باشند.آنها بسیار صلح طلب می باشند و میانۀ خوبی با مردم و بچه ها دارند و همیشه از آنها استقبال میکنند مگر این که در شرایطی خاص پرورش پیدا کنند و شما به گارد شدن آنها تمایل داشته باشید، در این صورت به شدت محافظ و نگهبان میشوند.
برخی از گریت دین ها به قرار گرفتن روی پای صاحب یا حالت لپداگ ( lapdogs) (نشستن و لم دادن روی دو پای عقب) علاقه یا حتی عادت دارند اما از آنجایی که سگهای بزرگ و سنگینی هستند این کار آنها ممکن است برای شما غیر قابل تحمل باشد، پس اگر احیانا گریت دین شما در تولگی علاقه به این نوع از نشستن داشت، جلویش را بگیرید و نگذارید برایش به صورت عادت در بیاید.

درست است که گریت دین ها خوشخو بیان شده اند اما قطعا نیاز دارند که از دوران جوانی اجتماعی شوند صاحبان باید آنها را در معرض روبرو شدن با افراد، صدا ها، مناظر و تجارب مختلف قرار دهند. (منظور قرار دادن سگ در محیط های شلوغ و پر هیاهو و استرس زا نیست بلکه همراهی در پیکنیک و مسافرت های خانوادگی، پیاده روی و گردش در پارک هایی مخصوص سگ است)
اجتماعی شدن گریت دین ها از دوران تولگی تضمینی بر این است که در آینده حیوانات خانگی ایده ال و تحت کنترلی شوند.

همچنین خیلی بر روی رفتار مناسب او با کودکان تاکید شده است، اما گریت دین ها باید از تولگی یاد بگیرند که با کودکان چگونه رفتاری کنند و در مقابل آنها آرام باشند. بیاد داشته باشید انجام یک حرکت و یا ضربه ای شدید از سوی این نژاد میتواند به قیمت جان کودک تمام شود، پس این مسئله را باید بسیار جدی گرفت و تا زمانی که از خصوصیات رفتاری یک گریت دین به خوبی آگاهی ندارید به کودک اجازۀ بازی کردن با سگ را ندهید. همچنین حتی اگر گریت دین شما بسیار آرام و مهربان است اما دم بزرگ و قویی دارد که در مقابل کودکان باید یاد بگیرند که در اثر هیجان زدگی نباید آنرا زیاد تکان دهد چون مانند شلاق عمل می کند و در نتیجه بهتر است بیشتر اوقاتی که اگریت دین ها در کنار کودکان خرد سال هستند شما نیز نظاره گر آنها باشید و حرکاتشان را کنترل کنید.

اگر گریت دین خود را در حیاط رها میکنید، حیاط شما حتما باید دارای حصار باشد تا موجب ایجاد دردسر از سوی گریت دین نشوید چون گریت دین های جوان میتوانند بسیار بازیگوش باشند و از خانه خارج شوند و بنا به دلایل مختلف دیگر برنگردند. بیاد داشته باشید که گریت دین سگ حیاط نیست، اگر شما فکر میکنید آنها بخاطر جثۀ بزرگشان باید خارج از منزل نگهداری شوند، باید بگوییم این فکر کاملا اشتباه است. گریت دین ها داخل خانه بسیار آرام و کم فعالییت هستند و در ضمن دوست دارند که در محیط خانواده باشند.

آموزش های خانگی برای این نژاد ضروری است چراکه آنها میتوانند خیلی ساده و راحت تبدیل به یک سگ مخرب شوند مثلا شروع به جویدن وسایل خانه کنند بنابراین در قدم اول آموزش های خانگی را به گریت دینتان باید یاد بدهید مانند: شناخت محیط های ممنوعه، بیا، بشین، بخواب، نجویدن اشیاء، ندویدن در داخل منزل و...
در قدم دوم نیاز هایش را رافع کنید مانند: پیاده روی و فعالییت های روزانه، تغذیۀ مناسب و ...

هر نژادی که به درستی آموزش نبیند و نیاز هایش بخوبی برطرف نشود مخرب و غیر قابل کنترل مشود و به اعمال نامطلوبی چون پارس بیش از حد، حفاری، جویدن، دفع در مکان های نامناسب و ... روی میاورد. البته سن نیز در این رفتار ها بی تاثیر نیست و این رفتار از دوران شورع بلوغ تا حتی 2 سالگی میتوانند ادامه داشته باشند اما نه به شدت. بنابراین زمانی که توله گریت دین خود را به خانه آوردید شروع به تربیتش کنید. هر چند اوایل ممکن است کمی با لجبازی توله مواجه شوید ولی اگر بخوبی بر سگتان الفا شوید تربیت و کنترلش بسیار آسان تر خواهد بود. همانطور که گفته شد شرکت او در محیط های اجتماعی و کمک گرفتن از یک مربی تربیت سگ بسیار موثر است. در کنار آموزش های اصلی که توسط مربی تربیت سگ صورت می گیرد، شما می توانید در خانه روی آموزش های خانگی سگتان کار کنید، اینگونه شما بهتر به نتیجه میرسید.

این خصوصیت های رفتاری یک گریت دین اصیل بود و وقتی صحبت از اصیل به میان میاید، میدانیم که برای تهیۀ یک سگ اصیل باید به پرورش دهنده ای معتبر و نامدار رجوع کنید. آنها علاوه بر اینکه سگهایشان خالص و اصیل هستند به علت اطلاع داشتن از خصوصیات رفتاری والدین توله ها میتوانند به شما در انتخاب توله ای با رفتار و اخلاق بهتر کمک کرده و اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهند.
______________________
مترجم: مهرناز قاسمی
ویرایش: سارا رنجبر
منبع: پرشین پت‬
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos