سگ های پلیس آمریکا نژاد پرست هستند
اداره پلیس لس آنجلس آمریکا که مدت‌هاست به انجام اقدامات نژادپرستانه متهم است، هم‌اکنون سگ‌های پلیس را آموزش می‌دهد تا نژادپرستانه رفتار کنند.به نقل از سایت ورلد بولتن، بر اساس گزارش‌های موجود مشخص شد که سگ های پلیس لس آنجلس آمریکا از سال ۲۰۰۴ میلادی به این طرف بیشتر به مظنونان اقلیت‌های قومی حمله کرده‌اند تا مظنونان سفید پوست.
این گزارش که توسط مرکز گزارش ارزیابی پلیس آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد که سگ های پلیس در نیمه نخست سال جاری میلادی تنها به مظنونان آفریقایی-آمریکایی و لاتینی-آمریکایی حمله کرده‌اند. همچنین تعداد رویدادهایی که در آن‌ها این سگ‌ها اقلیت‌های قومی را گاز گرفته و به آن‌ها حمله کردند، به صورت تقریبی یک سوم از سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ افزایش یافته است.
وزارت دادگستری آمریکا نیز تایید کرد که پلیس لس‌آنجلس گروه‌های قومی را هدف خود قرار می‌دهد. آفریقایی-آمریکایی‌ها (سیاه‌پوستان) و همچنین تا حدودی شهروندان آمریکای لاتین در این شهر، احتمالا بیش از سفید پوستان توسط پلیس لس‌آنجلس متوقف شده یا مورد بازرسی قرار می‌گیرند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، یک سگ پلیس لس‌آنجلس در سال ۲۰۰۴ میلادی به خاطر گاز گرفتن یک کودک سیاه‌پوست از فعالیت معلق شد.

منبع : ایسنا
گردآوری : لوسـی پــت