پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

افسردگی سگwww.persianpet.org/forum/showthread.php/-25580/index.html


علائم افسردگی در سگ

علائم و نشانه های افسردگی در خانواده سگها، معمولاً مشابه افسردگی در انسانهاست. در این حالت سگها نیز مانند ما انسانها، روزهای غمگینی را سپری می کنند و حالات روحی نامساعدی خواهند داشت. زمانیکه سگ عملاً سست و بی انگیزه بنظر می رسد و بی حال در خانه یا حیاط خانه می چرخد، براستی دچار افسردگی است.
دیگر نشانه های افسردگی در سگ عبارتند از:

عدم اشتها
•کاهش وزن شدید
•کم نوشی آب
•خواب آلودگی مفرط
•عدم تمایل به بازی
•عدم علاقه به فعالیت و اسباب بازی
•حرکات آهسته
•ریزش موی غیرمعمول
•پرخاشگری
•بی قراری


عوامل افسردگی در سگها چیست؟

تغییرات محیطی

همانند انسانها، اتفاقاتی که پیرامون حیوان خانگی شما رخ میدهد، می توانند منجر به افسردگی و اضطراب شوند. هر نوع تغییرات محیطی که سگ شما را تحت فشار قرار می دهد، عاملی است برای افسردگی. برای نمونه زمانیکه فردی از اعضای خانواده یا حیوان خانگی بیمار شود یا فوت کند، سگ افسرده و غمگین خواهد شد.

این حالت، زمانیکه یکی از اعضاء از خانه دور باشد یا در برنامه اش تغییراتی رخ دهد نیز بروز می کنند. برای نمونه زمانیکه تابستان تمام می شود و سگ به یکباره بیشتر روز را تنها در خانه سپری می کند، افسردگی تحت عنوان اضطراب جدایی و تنهایی در سگ نمایان می شود.

تغییرات هوا و فصل

تغییرات فصلی از جمله طولانی شدن هوای نامساعد روی خلق و خوی سگ تاثیرگذار است. برای مثال، خلق و خوی سگهایی که در مناطق طوفان خیز زندگی می کنند بر اثر تغییرات فشار اتمسفر، تحت فشار قرار خواهند گرفت. همچنین شروع زمستان در برخی از انسانها موجب بی نظمی موثر فصلی خواهد شد، که این حالات در برخی از سگها نیز بروز می کند.

افسردگی درمانی

عدم توازن شیمیایی در سگها می تواند منجر به
افسردگی مزمن گردد. درمان افسردگی مزمن، تفاوتی با موارد مشابه در انسانها ندارد. در صورتیکه تشخیص داده شد که سگ دچار افسردگی است، دامپزشک مجاز به تجویز دارو داروی ضد افسردگی برای کاهش و درمان افسردگی می باشد.

بیماریها

فراموش نکنید که سگ قادر نیست ناخوشی و بیماری اش را به شما ابراز نماید. خیلی از اوقات؛ بروز نشانه های افسردگی در سگ، زمانی است که او از بیماری فیزیکی رنج می برد. بهمین دلیل است زمانیکه مطمئن هستید اتفاق خاص تاثیرگذار در خلق و خوی سگ رخ نداده است، لازم است سگ توسط دامپزشک معاینه شود. دامپزشک با آزمایش خون متوجه خواهد شد که آیا علت افسردگی بعلت بیماری خاصی در سگ می باشد یا خیر.

کمک به سگ برای درمان افسردگی

به محض مشاهده هرگونه علائم
افسردگی بی دلیل یا طولانی مدت، با دامپزشک تماس بگیرید. تشخیص اینکه سگ بیمار است یا دچار نوعی ناهماهنگی شیمیایی شده، بسیار حائز اهمیت است، که می بایست تحت درمان قرار گیرد. پس از اینکه اطمینان حاصل کردید که سگ شما درمان پزشکی مناسب را دریافت کرده است، می بایست به دنبال عوامل محیطی تاثیرگذار در خلق و خوی سگ خود باشید.

برای مثال، در صورتیکه تنهایی عامل اصلی در بروز افسردگی است، از خود سوال کنید که به چه نحوی می توانید افسردگی در سگ خود را کاهش دهید. در صورتیکه سگ شما به تازگی تنها حیوان خانگی منزل شما شده است می توانید سگ دیگری نیز به خانواده خود اضافه کنید. اگر این امکان برای شما میسر نیست باید راه دیگری برای کاهش افسردگی او بیابید. می توانید برای پیاده روی به همراه سگ خود با فردی که او نیز صاحب سگ می باشد، معاشرت کنید، با سگ خود مهربانتر رفتار کنید و بیشتر او را به فعالیت های بدنی وادارید. در صورت امکان می توانید برای مدتی او را به مدرسه یا هتل سگها بفرستید یا از اشخاصی که شغل گردش بردن سگها را دارند، کمک بگیرید تا در زمانیکه اشخاص منزل سر کار یا مدرسه هستند سگ شما را بیرون ببرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos