پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روایت مادر "شهرزاد" از دیدار با دخترش در زندان آمریکا


24 آنلاین:پس از اینکه بلقیس روشن به همراه دوقلوهای شهرزاد میرقلی‌‌خان زن ایرانی زندانی در آمریکا و خواهر شهرزاد بعد از حدود چهار سال از زندانی شدن او موفق شدند تا دیداری با دخترشان داشته باشند و بعد از بازگشتشان، با حضور در منزل پدری شهرزاد در گفت‌وگویی با روشن و همسرش (میرقلی‌خان) از حال و هوای این دیدار آن هم پس از این مدت دوری و فراغ پرسیدیم و مادر که چند سال است پس از زندانی شدن شهرزاد با مشکلات زیاد روحی و جسمی مواجه شده برایمان درد دل کرد.

وی با قدردانی از اقداماتی که منجر به فراهم شدن این ملاقات شد، از دولتمردان خواست تا هر آنچه از دستشان برمی‌آید برای آزادی هر چه سریع‌تر شهرزاد انجام بدهند.

*درخواست ملاقات با احمدی‌نژاد

مادر میرقلی‌خان که پیش از این نیز در گفت‌و‌گو با فارس خواستار ملاقات با محمود احمدی‌نژاد شده بود، بار دیگر این درخواست را مطرح کرد و در این باره گفت: تاکنون دو بار کتباً و حدود شش مرتبه نیز این درخواست را به صورت شفاهی مطرح کرده‌ایم و امیدواریم این مسئله هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد.

روشن و پدر شهرزاد محرومیت از دیدن فرزندشان برای حدود چهار سال و آن هم در آن سوی دنیا را مدت زمان کمی ندانستند به نحوی که مادرش در این باره می‌گوید: شاید 4 سال به زبان راحت بیان شود، ولی لحظه به لحظه آن برای ما به اندازه یک قرن گذشت.

دوقلوهای شهرزاد که در وضعیت سنی حساسی به سر می‌برند از دیدار مادر و نوازش‌هایش محرومند و چه ظلمی بالاتر از دور ماندن مادری از دخترانش و بالعکس.

پدر و مادر شهرزاد وضعیت روحی و جسمی خوبی ندارند. روشن بعد از زندانی شدن دخترش یک سکته قلبی و یک سکته مغزی خفیف کرده و تاکنون 4 عمل جراحی انجام داده و در پی یک تشنج سمت چپ صورتش نیز فلج شده است.

خانواده شهرزاد قبل از آزادی دو تبعه آمریکایی بازداشت شده در ایران به آمریکا سفر کردند و در زمان حضور آنها بود که این دو نفر آزاد شدند.

"شین بائر "، "سارا شورد " و "جاشوا فتال " 31 ژوئیه 2010 در حالی که به صورت غیرقانونی وارد مرزهای غربی کشورمان شده‌ بودند و در حال پرسه‌زنی در نزدیکی مرز عراق بودند، به اتهام جاسوسی توسط مقامات کشورمان بازداشت شدند و پس از دستگیری خود ادعا کردند که در حال انجام کوهنوردی وارد ایران شده‌اند. سارا شورد سال گذشته با قرار وثیقه 500 هزار دلاری آزاد شد و به آمریکا بازگشت و دو نفر دیگر نیز 30 شهریور با قرار وثیقه از زندان آزاد و بلافاصله به کشورشان بازگشتند.

در حالی که کشورمان همواره در قبال این گونه مسائل با رأفت اسلامی برخورد کرده ولی هیچگاه دولتمردان آمریکایی چنین نکرده‌اند. زمانی که مادران سه تبعه آمریکایی به ایران آمدند تا با فرزندانشان ملاقات کنند در بهترین هتل برای آنها امکان این ملاقات را فراهم کردند ولی در قبال شهرزاد این گونه نبود و اینکه این ملاقات بعد از حدود چهار سال و آن هم در محل بازداشت شهرزاد صورت گرفت.

*سکوت کامل خبری

مادر، خواهر و دوقلوهای شهرزاد در حالی به ملاقات دخترشان رفتند که هیچ امکاناتی از سوی دولت آمریکا برای آنها فراهم نشد و نکته جالب‌تر اینکه این ملاقات در سکوت کامل خبری انجام شد و اینجاست که استانداردهای دوگانه برخی رسانه‌ها نمود می‌یابد. اگر این مسئله در ایران اتفاق افتاده بود چه شانتاژها و سر و صدایی که به پا نمی‌کردند و برای پوشش اخبار آن سر و دست نمی‌شکستند.

*اینقدر در زندان بمان تا بپوسی

مادر شهرزاد درباره آزادی این دو آمریکایی گفت: زمانی که دو نفر آزاد شدند شهرزاد بارها از سوی زندانیان و یکی از زندانبانان مورد تمسخر قرار گرفته و به وی گفته بودند ما آمریکایی هستیم و حرف اول را در دنیا می زنیم. یکی از افسران زندان هم به وی گفته بود اینقدر اینجا بمان تا بپوسی. حتی او را ایرانی قاتل و مسلمان تروریست و فاشیست لقب داده بودند.

پدر و مادر شهرزاد تاکنون هزینه‌های زیادی را برای گرفتن وکیل و سایر هزینه‌ها برای دخترشان صرف کرده‌اند.
اینگونه که پدر شهرزاد می‌گفت تا به حال بیش از 200 هزار دلار برای گرفتن وکیل و سایر هزینه‌ها پرداخت کرده است.

خانواده شهرزاد امکان تماس با وی را ندارند و شهرزاد خودش باید با آنها تماس بگیرد که همین بار مالی زیادی را به همراه دارد. هر دقیقه تماس شهرزاد با خانواده یک دلار می‌شود که زمانی مکالمه به طول بینجامد رقم کمی نخواهد بود.

روشن می‌گفت هر بار که به دیدن شهرزاد می‌رفتیم هر فرد بالغ فقط می‌توانست 20 دلار به همراه داشته باشد و هیچ وسیله یا کالایی را با خود نمی‌توانست به داخل ببرد. این مبلغ هم برای آن است که در زمان ملاقات بتوانند مواد غذایی را از داخل زندان تهیه کنند.

مادرش گفت: زمانی که به ملاقات شهرزاد رفته بودیم او بعد از حدود 4 سال توانست پنیر و چند حبه انگور بخورد.

روشن درباره حضورشان در محل زندانی شدن شهرزاد و اولین ملاقات این گونه اظهار داشت: برای اینکه وارد محل ملاقات شویم باید مهری به یکی از دستانمان زده می‌شد که در بخش‌های مختلف دستمان را نشان می‌دادیم و رد می شدیم. از لحظه ورود به سالن تا پر کردن فرم و .. و رسیدن به سالنی که شهرزاد را بیاورند 35 دقیقه طول می‌کشید و بعد از آن بود که زندانی به محلی که برای ملاقات در نظر گرفته بودند آورده می‌شد و فقط در بدو ورود و زمان خداحافظی اجازه بغل کردن زندانی وجود داشت.

مادر شهرزاد همچنین به استشمام بوی آزاردهنده و نامطبوع به دلیل نزدیکی زندان شهرزاد با یک خوکدانی اشاره کرد.

به گفته مادر میرقلی‌خان پنجشنبه‌ها این امکان برای زندانیان فراهم است که برای خرید مایحتاج هفتگی خود و تهیه کالای مورد نیاز به محلی که برای این منظور در داخل زندان تعبیه شده مراجعه کنند، اما نکته جالب اینکه تا زمانی که شهرزاد به محل بازداشتش برمی‌گردد چیز زیادی برایش باقی نمی‌ماند و باید در طول مسیر باج بدهد.‌

از مادر شهرزاد پرسیدم که آیا از زمان زندانی شدن دخترتان دولت کمکی به ‌شما کرده است؟ که گفت: امسال دکتر صالحی وزیر خارجه مبلغ 250 دلار عیدی داد و البته برای سفر به عمان به منظور تهیه انجام مصاحبه برای اخذ روادید سفر به آمریکا هزینه‌هایمان پرداخت شد.

وی در عین حال گفت که برای سفر اخیر به آمریکا نیز 10 هزار دلار کمک از سوی دولت پرداخت شده است.
روشن گفت که در سفر به آمریکا فقط حدود 13 میلیون تومان هزینه بلیط شان شده و حدود یک میلیون و 300 هزار تومان هزینه رفت و آمد و در مجموع این سفر 37 روزه حدود 30 میلیون تومان هزینه در برداشته است.

در این سفر مصطفی رحمانی سرپرست دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن نیز موفق به ملاقات با شهرزاد شده و این اولین باری است که این ملاقات انجام شده است.

مادر از نگرانی‌هایش می‌گوید و عنوان می‌کند "نگرانی‌ام فقط و فقط شهرزاد است و بس."

روشن در این باره خاطرنشان می کند: شهرزاد فکر می‌کند موجودی فراموش شده است و هیچ کس به فکرش نیست. خیلی دست و پا می‌زند و تلاش می‌کند ولی مثل اینکه بی فایده است.

شهرزاد میرقلی‌خان به اتهام واهی خرید تجهیزات دوگانه به همراه همسرش در اتریش دستگیر شد و با گذراندن دوران محکومیت و تبرئه توسط دادگاه این کشور، به ایران بازگشت اما در سفری به قبرس در سال 1386 توسط مأموران این کشور دستگیر و به درخواست آمریکا به این کشور منتقل و در اقدامی غیرانسانی و غیرحقوقی به 5 سال حبس در آمریکا محکوم شد.

او از 19 دسامبر 2007 تاکنون در آمریکا زندانی است.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos