پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

عادت کردت در حیواناتعادت کردت
عادت، ساده ترین و راحت ترین روش یادگیری است. که در دراز مدت اتفاق می افتد. به این معنی که حیوان بعد از مدتی حساسیت خود را به محرک از دست می دهد. درست مانند انسانها که بعد از مدتی وجود عینک را روی صورت خود حس نمی کنند، اسب ها نیز بعد از مدتی وجود بند و دهنه و افسار را فراموش می کنند. اسبهای مسابقه و اسبدوانی بعد از مدتی به صدای جمعیت و میدان عادت می کنند و دچار هیجان نمی شوند. اسبهای پلیس هم می توانند در خیابان بدون توجه به صدای خودروها و مردم به آرامی حرکت کنند.
سگهای نجات و پلیس طی دوره های آموزشی
با صداهای مختلف مواد محترقه و انفجترها آشنا می شوند تا حساسیت خود را نسبت به این نوع صداها از دست بدهند و بتوانند در شرایطی که سگهای دیگر دچار هیجان و وحشت می شوند به انجام وظیفه مشغول باشند.

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


شرطی شدن کلاسیکاین روش اولین بار توسط پاولف توصیف شد و ابتدایی ترین و ساده ترین فرم شرطی شدگی است. فرض کنیم یک محرک غیر شرطی مانند خوردن گوشت باعث ترشح بزاق سگ شود. سپس یک محرک شرطی تکرار شونده مانند زنگ به تحریک فوق اضافه شود. (زمانی که می خواهیم گوشت را در اختیار سگ قرار دهیم ابتدا زنگ را به صدا در آورده و بعد گوشت به سگ داده شود) بعد از مدتی، محرک شرطی به تنهایی باعث ایجاد پاسخ می شود. به این صورت که با شنیدن صدای زنگ غدد بزاقی سگ ترشح می شود.همین امر در مورد گاوها به صورت ترشح هرمون اکسی توسین در هنگام شیر دوشی دیده می شود. اکسی توسین موجب انقباض سلولهای اپیتلیال بافت پستان و جاری شدن شیر می شود. ترشح هرمون به واسطۀ مکیده شدن نوک پستان توسط گوساله یا فشار منفی در زمان دوشش شیر انجام می گیرد. هنگامی که گاوی چندبار در محل خاصی دوشیده شود به تدریج به صدای دستگاه شیردوش، بیدون و امثال آن عادت می کند. این موضوع باعث ترشح هرمون، جاری شدن شیر و کاهش زمان شیردوشی می شود.مثال دیگر، حساسیت حیوانات خانگی به کلینیک های دامپزشکی و دیدن روپوش سفید دامپزشک است که ممکن است باعث ایجاد ترس و فرار حیوان شود. در این مورد نیاز چندانی به تکرار موضوع نیست. در بسیاری موارد حیوان با دیدن دکتر، خود را پشت صاحبش مخفی می کند. البته دامپزشکان سعی می کنند از هر عاملی که باعث ترس اولیه در حیوانات می شود خودداری کنند.

ادامه دارد...

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos