پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

رابطه رویای شبانه و بیماری‌ها

 طبیبان سنتی چینی معتقدند خواب‌هایی كه افراد می‌بینند می‌تواند هشدارهای اولیه‌ای برای بیماری و مشكلات فیزیكی در بدن باشد.

شخصی در كشور چین به مدت ۱۰ سال كابوسی داشته به این صورت كه او در خواب می‌دید كه در چاه یك دستشویی افتاده است و نمی‌تواند بیرون بیاید و برای هر فردی این خواب بسیار ناخوشایند است.

بعد از مدت‌ها او با یك طبیب سنتی چینی مشورت كرد. این طبیب برای وی شرح داد كه خواب و رویا از ضمیر ناخودآگاه انسان سر می‌زند.

چاه و در اكثر مواقع مشكلات جسمانی خود را در خواب و رویا نمایان می‌سازد. این طبیب سنتی معتقد است كه دیدن چاه توالت در خواب نشانه‌ای از ناراحتی در روده بزرگ است و دلیل اینكه او در خواب می‌بیند كه نمی‌تواند از درون چاه بیرون بیاید به خاطر مشكل در كمر و دومین مهره ستون فقرات وی بوده است كه نزدیك به روده بزرگ است؛ این پزشك سنتی با معاینه كمر و پشت این فرد حدس و گمان خود را به اطمینان تبدیل كرد و متوجه شد كه سومین مهره ستون وی تراز نیست و با درمان این مشكل این كابوس شبانه از بین رفت.

این پزشك ۴۳ ساله چینی كه متخصص در درمان بیماری‌ها با داروهای گیاهی است حدود دو سال است كه به رابطه میان بیماری‌ها و خواب‌های شبانه افراد پی برده است. این طبیب اكنون قادر است كه خواب و رویای افراد را تجزیه و تحلیل كند و بیماری آنها را بیابد.

ساده‌ترین راه ارتباط میان بیماری و آنچه درخواب دیده می‌شود شباهت بین شكل اجزای بدن و آنچه درخواب می‌بیند است به‌طور مثال اگر در خواب یك پل هوایی ببیند می‌تواند مربوط به روده باشد زیرا روده نیز همین حالت را در بدن دارد.

اگر كسی درخواب بركه یا رودخانه كوچكی را ببیند این به نشانه مثانه است. دیدن آسمان و ابر می‌تواند به نشانه شش‌ها كه تداعی‌كننده هوا است می‌باشد و بالارفتن از كوه می‌تواند نشان‌دهنده مشكلاتی در كمر باشد و اگر كوهستانی كه در خواب می‌بیند پلكانی باشد نشانه ناراحتی در ستون فقرات است.

اولین تجربه این طبیب در سال ۲۰۰۹ بود كه یك فرد ۳۷ ساله در مورد رویای خود با او صحبت كرد. او خواب می‌دید كه در یك متروی خالی از جمعیت نشسته است و دو چمدان گمشده پیدا می‌كند كه یكی از آنها قرمز است و در یكی از آن كیف‌ها كارت شناسایی اوست.

این طبیب سنتی، متروی بدون جمعیت را به روده بزرگ و كوچك تعبیر كرده است كه هر دو به دور یك فضای خالی قرار دارند، و كیف بزرگ‌تر برای این پزشك به معده تشبیه شده است و چون كیف قرمزرنگ بوده است به نشانه حرارت بالای موجود در روده و معده این فرد است و بعد از اندازه‌گیری نبض فرد این پزشك برای كاهش این دما دارو تجویز كرد و آكنه‌های موجود در صورت این بیمار ناپدید شد.

طبیب چینی با یادداشت كردن رویاهای مراجعه‌كنندگان به درمان آنها می‌پردازد.
او معتقد است كه رویاهای هنگام خواب از ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه افراد سر می‌زدند بعضی از این رویاها به‌عنوان بازتابی از انرژی‌های موجود در بدن است.

بدن انسان‌ها به‌طور خودكار به درمان می‌پردازد و به‌طور مداوم در حال فعالیت است. در روز افراد معمولا بسیار سرگرم فعالیت‌های خود هستند و متوجه تغییرات سطح انرژی در بدن خویش نیستند اما در شب این تغییر اندازه انرژی به صورت رویا خود را نشان می‌دهد.

او می‌گوید هنگامی كه افراد مقدار زیادی انرژی در كبد خود داشته باشند در شب خواب جنگیدن، و دعوا كردن با دیگران را می‌بینند و اگر مشكلات كلیه داشته باشند معمولا خواب عبور از آب را می‌بینند. وقتی گرسنه هستند خواب خوردن و وقتی سیر هستند خواب بخشیدن را می‌بینند.
این طبیب چینی پارامترهایی برای تجزیه و تحلیل خواب و تشخیص بیماری افراد دارد و برای او كاری كاملا عادی به حساب می‌آید. او معتقد است كه همه رویاهای شبانه مربوط به بیماری‌ها در بدن نیستند بلكه بعضی در نتیجه فعالیت‌های اتفاقی مغز است و كاملا بی‌معنی است. اما بعضی به دلیل مشكلات روحی روانی است؛ مثلا وقتی شخصی حسود است خواب می‌بیند كه این افراد مورد آزار قرار می‌گیرند.

خواب‌هایی از نظر این پزشك بامعنی است كه ناشی از تغییرات انرژی در بدن باشد این رویاها هشدارهایی از طرف بدن برای مغز است كه معمولا این خواب‌ها ناخوشایند هستند و تكرار می‌شوند.

او معتقد است كه بدن، ماشین مغز است؛ اگر در مغز مانعی وجود داشته باشد سعی می‌كند كه خود را به نحوی نشان دهد كه بهترین راه رویاهای شبانه است.

تجزیه و تحلیل رویای شبانه برای روانشناسان بسیار با اهمیت است اما این كار به هیچ‌وجه نباید توسط افرادی كه تخصص و تجربه ندارند انجام شود.
بهتر است به رویاهایی كه می‌بینیم بیشتر توجه كنیم و آنها را بی‌دلیل ندانیم.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی