پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گذاشتن نام حیوان بر انسان و کوتاهی ثبت اسناد

 

رشد فزاینده استفاده از اسامی غیر ایرانی و اسلامی در نامگذاری اشخاص، محصولات و کارخانجات و شرکتها به یکی از دغدغه های امروز متولیان فرهنگ و هنر کشور تبدیل شده است.

در این راستا قانونی در سال 75 توسط مجلس به تصویب رسید که کسی نمی تواند از حروف لاتین بر روی محصولات ایرانی و یا از اسامی بیگانه و غیر ایرانی برای ثبت شرکت و کارخانجات استفاده کند اما در طول سالهای اخیر به نظر می رسد این قانون مورد بی توجهی بسیاری از افراد قرار گرفته است.

و اما در جلسه پرسش و پاسخ مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان کانونهای تبلیغاتی لرستان بحث جلسه به جاهای داغ رسید تا بحث پر از گلایه ضرورت حذف حروف لاتین از روی کالاها و استفاده از اسمهای غیر ایرانی در تابلوهای مغازه ها و شرکتها طرح شود.

گام نخست در این زمینه این سئوال بود که "اگر استفاده از اسامی خارجی و لاتین برای شرکتها و مغازه ها ایراد دارد چرا در گام نخست سازمان ثبت اسناد در هنگام ثبت مجوزها با این موضوع برخورد نمی کند؟"

بی توجهی مجری قانون به قانون

جواب مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با گلایه همراه بود. کریمی با تاکید بر اینکه در این زمینه مشکلات عدیده ای وجود دارد از مذاکره با سازمان ثبت اسناد برای برخورد در هنگام ثبت مجوزها خبر داد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در این حوزه این است که سازمان ثبت اسناد که باید مجری قانون باشد و می داند نباید به اسامی غیرقانونی مجوز بدهد چرا به راحتی از کنار این موضوع می گذرد؟

کریمی تاکید کرد که در این زمینه نامه نگاری هایی صورت گرفته و از سازمان ثبت اسناد به عنوان زیر مجموعه قوه قضائیه سئوال شده است که "چرا در این زمینه کوتاهی می کند؟"

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در زمینه تغییر اسامی لاتین و خارجی از روی محصولات و کارخانجات دل پرخونی داشت، ادامه داد: برخی به ما مراجعه می کنند و می گویند که ما 10 سال با یک نام در کشور کار کردیم و مردم با این نام آشنا هستند و حالا چگونه می شود نام محصول و شرکت خود را تغییر دهیم؟

کریمی با تاکید بر اینکه باید از ابتدا از طریق سازمانهای متولی مانند ثبت اسناد با این موضوع برخورد و جلوگیری می شد، گفت: البته ما نیز یکباره نمی گوییم که باید نام کالای خود را عوض کنند بلکه فرصت می دهیم تا محصولات تولید شده و در انبار خود را بفروشند و بعد نام و حروف لاتین روی کالا را تغییر دهند.

500 شرکت حروف لاتین را از روی محصول خود حذف کردند

وی با تاکید بر اینکه در زمینه حذف حروف لاتین و بیگانه از روی کالاها و شرکتها با افراد بسیاری صحبت شده است، ادامه داد: در این زمینه تاکنون با 500 شرکت تعامل داشتیم و حروف لاتین و بیگانه را از روی 500 محصول حذف کردیم و به نوعی میلیونها بسته بندی را در کشور تغییر دادیم.

کریمی با گلایه از نامه هایی که برخی افراد آورده می شود تا نام شرکتشان تغییر نکند گفت: ما دعواهایمان در این زمینه دعوای بالایی است و فقط به نام شرکتها و کارخانجات و محصولات برنمی گردد.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از اسامی که برخی خانواده ها برای فرزندان خود انتخاب می کنند، گفت: برخی اسم بچه خودشان را "درنا" می گذارند در حالیکه این نام یک حیوان است!

کریمی ادامه داد: به برخی افراد می گوییم اسم خارجی نگذارید هزار توجیه می آورد که این نام کاملا ایرانی است.

بی توجهی به فرهنگ غنی ایرانی در خانواده ها

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ ما یک فرهنگ ایرانی اسلامی است، گفت: برخی به دنبال استفاده از اسامی اروپایی هستند، در حالیکه ما بیش از هزاران سال است که خودمان دارای فرهنگ غنی هستیم و اروپایی ها تنها 200 سال است که متمدن شده اند.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که حسابی از برخی اسامی رایج شده در کشور گلایه مند بود، گفت: برخی اسم بچه خود را "جورج" می گذارند و افتخار هم می کنند!

کریمی با تاکید بر اینکه از اسامی بسیاری از اسطوره های ایرانی مانند رستم، اسفندیار و سهراب می توانند به عنوان نام استفاده کرد، بیان داشت: اینکه باید از اسامی ایرانی استفاده کرد یک قانون زنده است که مجلس تصویب کرده است.

وی از برخی استدلالهای عجیب از سوی صاحبان محصول و کالا در مورد زیبایی حروف لاتین نیز به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه این قانون در سال 75 تصویب شده ما هنوز به همه فرصت داده ایم که هر چه سریعتر نام های لاتین و بیگانه را از روی محصول خود حذف کنند.

کریمی همچنین در مورد یکی از سئوالات در مورد اسامی خاص که معادل فارسی ندارد هم تاکید کرد که با اسامی تخصصی مشکلی ندارند.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی البته در پایان صحبتهایش تاکید کرد که در زمینه اجرای این قانون قرار بر تعامل است اما اگر کسی مقابله کند به طور حتم برخورد خواهیم کرد.

به هر حال به نظر می رسد علاوه بر الزامات قانونی که در این زمینه وجود دارد مردم نیز باید به سمت فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی به قدمت چندین هزار ساله رجوع کنند تا اسامی، کالاها و خدمات ما مروج فرهنگ چند صد ساله بیگانگان نباشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos