پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ماجرای عمل جراحی مرد 444 کیلویی

ماجرای عمل جراحی مرد 444 کیلویی

جوان‌ترها ادعا می‌کنند که ما لاغر نیستیم قدیمی‌ها چاق بودند! حال واقعیت هرچه که باشد، امروزه زندگی ما با شکلات و دسرهای شیرین می‌گذرد. روز ما بدون چربی شب نمی‌شود. چیپس و پفک جزو جدانشدنی تفریح و شب‌نشینی است. دیگر آب بهترین نوشیدنی نیست؛ انواع نوشیدنی‌های گازدار و شیرین کرسی دیرین آب را غصب کرده‌اند.

سایت گروه مجلات همشهری - سمیه محمدی نیا: شاید کمتر از نیم قرن پیش تناسب اندام مفهومی متفاوت با امروز داشت. از بسیاری از مادربزرگ‌ها و حتی مادران این جمله را به کرات شنیده‌ایم: «دخترم مثل اسکلت شده یا پسرم یه تیکه پوست و استخونه». اما زمانی که تریبون به دست جوان‌ترها و به قول معروف «امروزی‌ها» می‌افتد تعبیرات متفاوتی شنیده می‌شود. جوان‌ترها ادعا می‌کنند که ما لاغر نیستیم قدیمی‌ها چاق بودند! حال واقعیت هرچه که باشد، امروزه زندگی ما با شکلات و دسرهای شیرین می‌گذرد. روز ما بدون چربی شب نمی‌شود. چیپس و پفک جزو جدانشدنی تفریح و شب‌نشینی است. دیگر آب بهترین نوشیدنی نیست؛ انواع نوشیدنی‌های گازدار و شیرین کرسی دیرین آب را غصب کرده‌اند.  وجود همه اینها در محافل ما مهمان ناخوانده‌ای به همراه می‌آورد به نام «چاقی».
 

 

پال ماسون 48 ساله ساکن شهر ایپسویچ در منطقه‌ سافولک انگلستان، حجم زیادی از رسانه‌های خبری جهان را از آن خود کرده است. او پیش از این یک مامور عادی پست بود اما مهمان ناخوانده قرن که مدت‌ها با او همقدم بود سایه سیاه خود را بر سرش افکند. وی از رژیم‌های غذایی متعددی استفاده کرد اما هر بار پس از کمی کاهش وزن، تنها پس از بازه زمانی کوتاهی، ماسون وزن پیشین خود را بازمی‌یافت. این روند تا جایی پیش رفت که وزنش به 444 کیلوگرم رسید و روزانه 20هزار کالری مصرف می‌کرد. مصرف معمول یک انسان بالغ 2500 کالری در روز است که در واقع مصرف ماسون چیزی حدود هشت برابر بیشتر بود.
او به حدی چاق شد که قلبش به بزرگی یک توپ فوتبال شده بود.

 

وضعیت او سازمان خدمات درمانی انگلیس(ان-اچ‌اس) را هم نگران کرد و آنان را واداشت که برای یک جراحی پیچیده 20هزار پوندی اقدام کنند. اما او ‌باید خود را برای عمل آماده می‌کرد. یک سال رژیم سخت و کاهش وزن 127 کیلویی، نویدبخش این آمادگی بود.

 

پزشکان معتقد بودند که بیماری او یک مرض روانی است و نیاز به کمک جدی دارد. ان‌اچ‌اس با قبول هزینه‌های درمانی، او را برای انجام عمل بای‌پس معده به بیمارستان سن‌ریچارز در چیچستر، در فاصله 230 کیلومتری از محل زندگی‌اش منتقل کرد. دراین عمل پزشکان بخشی از معده او را دوختند و حجم آن را کم کردند. پزشکان امیدوار هستند با رژیم‌های غذایی و مصرف میوه و سبزی فراوان، پال ماسون بتواند به زندگی عادی خود برگردد.شاید یکی از دغدغه‌های ماموران سلامت و بهداشت، چگونگی جابه‌جایی وی از خانه تا بیمارستان بود.

 

وضعیت جسمی پال، او را به شدت آسیب‌پذیر می‌کرد از طرفی هم نباید شأن و منزلت وی نادیده گرفته می‌شد. در ابتدا قرار بود که این جابه‌جایی با یک هلی‌کوپتر نظامی صورت گیرد اما در نهایت یک آمبولانس 5 تنی که مخصوص حمل افراد چاق است برای این کار در نظر گرفته شد. هزینه 90هزار پوندی این سفر را ان‌اچ‌اس تقبل کرد!

 

پیش از این عمل جراحی، پال ماسون، در سال 1990، شاید در یکی از روزهای کاری خود، از یکی از پاکت‌هایی که باید به مقصد می‌رساند مقداری پول نقد دزدید. پس از اینکه جریان این دزدی برملا شد او را به زندان نورویچ منتقل کردند. به طور معمول در دوران حبس جیره غذایی او با دیگر زندانیان برابر بود، همچنین به غذاهای پرچرب هم دسترسی نداشت، بنابراین به میمنت این حبس و توفیق اجباری، وزن او به یک سوم وزن سابق خود، یعنی به 127 کیلوگرم کاهش یافت. اما مجددا پس از آزادی از زندان این کاهش وزن جبران شد و روز از نو روزی از نو!

 

در سال 2002 برای عمل فتق باید به بیمارستان می‌رفت. اما در این جابه‌جایی به مشکل برخورد و مجبور شد از ماموران آتش‌نشانی کمک بگیرد. حتی با تلاش شش نفر از ماموران هم این جابه‌جایی صورت نگرفت. آنان مجبور شدند دیوار جلویی خانه‌اش را خراب کنند و با کمک لیفتراک او را بیرون بکشند.

 

او هر جمعه با این فهرست بلندبالا برای خرید به فروشگاه می‌رفت: 4 ماهی بزرگ، 2 پای میوه، مقدار زیادی چیپس، سوسیس، کالباس، نخودفرنگی خمیری، سس کاری و کوکاکولا. وقتی هم که به مک‌دونالد سرمی‌زد تعداد زیادی همبرگر و چیپس خریداری می‌کرد.

 

آقای ماسون قسمت اعظم بزرگسالی خود را با این اختلال غذایی سپری کرده است. از عمده مشکلات او مسلما انجام اعمال شخصی از جمله حمام کردن و دستشویی رفتن بوده است. تا زمانی که مادر بیوه‌اش زنده بود با همراهی او این کارها را انجام می‌داد ولی پس از مرگ این زن در 76 سالگی، دو پرستار به کمک او آمدند. در ورودی منزلش چند برابر عریض‌تر از درهای معمول است بنابراین از ورود به بسیاری از پارک‌ها و فروشگاه‌ها محروم بوده است. همه این مسائل و شاید بسیاری از مسائل دیگر یکبار او را تا مرز خودکشی رساند!

 

ماسون امیدوار است که روزی بتواند یک پیاده‌روی راحت داشته باشد و در نهایت رانندگی کند. وزن او درحال حاضر 235 کیلوگرم است و می‌خواهد زندگینامه و اسرار موفقیت خود را در باب کاهش وزنش بنویسد. او پس از چندین بار کاهش و افزایش وزن به این نتیجه رسیده است کسانی که به غذا اعتیاد پیدا کرده‌اند راهی به جز تغییر افکار و ذهنیت خود ندارند.پال ماسون می‌گوید که در سال 1996 زمانی که وزنش 190 کیلوگرم بوده سازمان خدمات درمانی انگلیس به جای اینکه یک روش درمانی قطعی برای او در پیش گیرد تنها چیزی که به او گفته این بوده: «بیشتر دوچرخه‌سواری بکن!» حتی وقتی که وزن ماسون به 406 کیلوگرم رسیده بود به جای اینکه او را به یک متخصص اختلالات غذایی معرفی کنند، پال را نزد یک پزشک تغذیه فرستادند! او معتقد است ان‌اچ‌اس نقش زیادی در به‌وجود آمدن این مشکل داشته است.


در گذشته پال ماسون دومین مرد سنگین‌وزن جهان بود. مانوئل یوریب مکزیکی با وزنی معادل 572 کیلوگرم با عنوان سنگین‌وزن‌ترین مرد جهان شهرت داشت. او برای اینکه بتواند ازدواج کند وزن خود را به نصف میزان اولیه‌اش رساند. در سال 2004، پاتریک دئول آمریکایی کرسی سنگین‌ترین مرد جهان را از آن خود کرده بود. پیش از پال ماسون، نام بری آستین، مرد 413 کیلویی انگلیسی، به عنوان سنگین‌ وزن‌ترین مرد انگلستان ثبت شده بود. در حال حاضر پال ماسون رکورد مرد سنگین وزن دنیا را داراست.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos