پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جنگ هاي بدون خونريزي در قلمرو حيوانات

همان طور كه در جوامع انساني جنگ و خونريزي وجود دارد، حيوانات نيز از اين قاعده مستثني نيستند و در ميان آنها نيز ستيزه گري وجود دارد و در هر رده از حيوانات نيز اين رويه فرق دارد.به طور مثال جنگ در مارهاي زهر دار بسيار ديدني است. يك مار زنگي نر در حالي كه وارد قلمرو مار نر ديگري شده است و با اين كار مي خواهد محل زندگي و مار ماده او را غصب كند، با حالت تهديد آميز صاحب خانه مواجه مي شود. او با دم خود زنگ مي زند تا غاصب را متوجه حضور خود كند.

شايد براي برخي اين تصور پيش بيايد كه جنگ دو مار زهردار به مرگ يكي از آن دو بينجامد چرا كه اگر يكي از آن دو ديگري را نيش بزند، چون در برابر زهر همديگر مصونيت ندارند پس مارگزيده خواهد مرد.

آنها موقعي گوشت مار مرده را مي خورند كه در نتيجه فاسد شدن جسد مار، زهر آن هم از بين رفته باشد. اين در حالي است كه مارها هميشه دشمنان خود را مي گزند و نيش آنها نيز به عنوان بهترين وسيله براي راندن رقيب محسوب مي شود و هرگز دندان هاي نيش خود را در برابر هم جنسان خود به كار نمي برند زيرا مارها برعكس به جنگي مي پردازند كه تابع قواعد و قوانين دقيقي است.

ابتدا دو ماري كه قصد جنگيدن با هم را دارند، به دور هم مي پيچند تا زماني كه درست موازي يكديگر قرار بگيرند سپس يك سوم انتهايي بدن خود را به هم مي پيچند و بقيه آنها را به فاصله پنجاه سانتي متري از زمين نگه مي دارند. در ابتداي اين تهاجم، دو مار گونه هاي خود را بر همديگر مي فشارند ولي بعد از مدت زماني كوتاه، بيننده اي كه شاهد اين ستيز است متوجه مي شود كه در زير ماسك اين نوازش، فشار شديدي پنهان شده است.

دو جنگجو ريه هاي خود را پر از هوا مي كنند و با تمامي قوا بر هم فشار وارد مي كنند و به ناگهان از هم جدا مي شوند و همانند فنرهايي از جاي خود مي جهند و بر زمين مي افتند.

بعد از اين واقعه بايد هر چه زودتر بلند شوند و دشمن خود را از كمر زير فشار قرار دهند. پس از چند بار مقابله شبيه به هم، يكي از مارها پيروز ميدان مي شود. مار پيروز با قسمت جلو بدن خود، رقيب خود را با تمامي قوا بر زمين فشار مي دهد و به مدت چند ثانيه او را به همين حالت نگاه مي دارد و مار مغلوب را رها مي كند و سرانجام مار شكست خورده بدون هيچ گونه اعتراضي هر چه زودتر فرار مي كند.

اگر مارهاي زنگي از زمان هاي بسيار دور اين قوانين كشتي را رعايت نمي كردند تا امروز نسل آنها از روي زمين برداشته شده بود. اگر آنها از نيش زهرآلود خود در نبردهاي خود استفاده مي كردند جنگ بين آنها با مرگ هر دو آنها خاتمه پيدا مي كرد. بسياري از مارهاي زهردار با اين روش به طور جوانمردانه كشتي مي گيرند.

افعي هاي معمولي نيز براي نبرد همين قاعده را رعايت مي كنند.

فقط مارها نيستند كه به اين روش كشتي مي گيرند و بدون اين كه همديگر را زخمي كنند يا قطره خوني از بدن ديگري جاري شود. در حيوانات ديگر هم اين حالت وجود دارد و هر قدر سلاح هاي آنها خطرناك تر باشد قواعد و قوانين كامل تري در كار خواهد بود. قوانين اساسي كشتي آنها در بيشتر موارد يكسان است.

هنگام شروع دو طرف به آهستگي به همديگر نزديك مي شوند و از نزديك يكديگر را بررسي مي كنند. بعد هر كدام كوشش مي كنند تا خود را با وقارتر و قوي تر نشان دهند. آن گاه با حركاتي معين كه در تمامي نسل ها به شكل يك سنت درآمده، يكديگر را مي ترسانند و به خود جرأت مي دهند.

بعضي اوقات نيز همين حركات نتيجه كشمكش را تعيين مي كند. اگر يكي از دو طرف احساس كند كه ضعيف تر از حريف خود است به ضعف خود اعتراف مي كند و كنار مي رود. به طور مثال پرنده اي مانند كبوتر، خرامان پيش مي آيد و سينه خود را جلو مي دهد و روي پاهاي خود بلند مي شود و پرهاي خود را سيخ مي كند در اين هنگام هر كدام از دو طرف كه بتواند بيشتر غبغب بگيرد پيروز ميدان خواهد بود.

ميمون ها با نعره كشيدن به تهديد يكديگر مي پردازند و در جنگل هاي محل زندگي آنها صداي نعره آنها تا چندين كيلومتر به گوش مي رسد.

اسب هاي آبي هم براي مقابله با يكديگر روش بسيار جالبي دارند به اين صورت كه آنها براي از ميدان به در كردن حريف خود، ابتدا در برابر يكديگر مي ايستند و هر چه بيشتر دهان خود را باز مي كنند و با خشم آروغ مي زنند و از دهان خود گازهاي تهوع آوري به سوي حريف رها مي كنند.

در گوزن ها كشتي بسيار شرافتمندانه اي همراه رعايت اصولي خاص انجام مي گيرد. هنگامي كه دو حريف در برابر يكديگر قرار مي گيرند چند قدم در كنار هم راه مي روند و با ابهت هر چه تمام تر شاخ و سر خود را بالا مي گيرند و فقط از گوشه چشم به همديگر نگاه مي كنند. سپس به يك باره همانند اين كه كسي به آنها فرمان ايست بدهد در برابر يكديگر قرار مي گيرند و سرهاي خود را پايين آوردند و حمله مي كنند.


آنها هرگز با نوك شاخ خود حريف را مجروح نمي سازند برعكس، شاخ ها براي آن است كه با آن شاخ به شاخ بشوند. پس از لحظه اي بر مي گردند و همديگر را به جلو و عقب مي زنند.

اگر از اين مقابله اول نتيجه اي به دست نياورند، كشتي دوباره از سر گرفته مي شود تا زماني كه يكي از دو طرف احساس كند كه از ديگري بسيار ضعيف تر است و فرار را بر قرار ترجيح دهد. گاهي هم اتفاق افتاده كه در آخر نبرد گوزني عصبي مي شود و پشت خود را كه حساس تر است و زودتر مجروح مي شود به طرف حريف برمي گرداند ولي گوزن ديگر هرگز براي شكست دادن از اين وضع استفاده نمي كند و منتظر مي ماند تا گوزن حريف روي خود را به سمت او برگرداند.

نوعي سوسمار كه در اروپاي مركزي زندگي مي كند و به Laserta agilis معروف است و حدود 25 سانتي متر طول دارد براي نبرد خود از روش هاي شگفت انگيزي پيروي مي كند.

پس از اين كه دو رقيب در برابر يكديگر قرار گرفتند يكي از سوسمارهاي نر گردن رقيب خود را محكم به دندان مي گيرد و بدون اين كه آسيبي به او برساند چند دقيقه اي در همان حال نگه مي دارد.

حيوان ديگر در تمامي اين مدت انتظارمي كشد تا ديگري او را رها سازد بعد نوبت به ديگري مي رسد كه اولي را گاز بگيرد و اين كشمكش ادامه دارد تا يكي از دو طرف خسته شود و فرار اختيار كند.مطلب جالبي كه در اين نبرد به چشم مي خورد اين است كه سوسماري كه فرار مي كند، حيواني نيست كه آخرين بار مورد گاز گرفتگي قرار گرفته، بلكه آن ديگري است.

در ظاهر چون شدت گاز گرفتن به قدري نيست كه حريف زخمي شود اما عامل پيروزي گاز گرفتگي نيست و در حقيقت قدرت مقاومت در برابر گاز است.

هنگامي كه در بين سوسمارها جنگ درمي گيرد فرار حيوان شكست خورده معني ندارد، زيرا باعث به هم خوردن همبستگي لازم براي زندگي اجتماعي خواهد شد. فقط كسي كه شكست مي خورد كمي دور مي شود تا به پيروزي حريف خود اعتراف كرده باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos