پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ کلاهبرداران در کمین شما هستند مراقب باشید
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ندر حکایت آن شیر در پیاده رو

!

رفيق قديمي (از خوانندگان آتش‌نوشت) در برج اسد لينكي ديدني و شگفت‌انگيز از شير ارسال كرده‌است؛ فيلمي كوتاه از ايران كه در آن سلطان جنگل در پياده‌رو زنجير شده و مردي با شلنگ در حال شست‌وشوي آن است!

مرد شلنگ به دست با چنان اعتماد به نفسي مشغول آب پاشيدن به اعضا و جوارح شير نر است كه انگار توله سگي خانگي را استحمام مي‌كند. شير هم تا جايي كه زنجيرش اجازه مي‌دهد قدم مي‌زند. مي‌رود و باز مي‌گردد. عابران هم شگفت‌زده و هراسانند.

اين كه حضور شير در پياده‌رو (يا هر جانور وحشي ديگر) چقدر تعجب‌برانگيز است يك سوي ماجراست و سوي ديگر، بي‌پروايي شخص شيربان است؛ او نه از شير مي‌هراسد، نه از قانون منع نگهداري جانوران وحشي و نه از مجري قانون!

وقتي به اين راحتي سلطان جنگل در پياده‌رو استحمام مي‌كند، لابد انتظار زيادي نيست كه ساير گونه‌ها در خيابان مولوي تهران يا هر كجاي ديگر پيدا شوند. و باز تعجب‌آور نيست سوداگران جانوران وحشي تحويل در محل را نيز جزو خدمات هنگام فروش خود تبليغ كنند. اگر پيش‌تر رمه‌داران بر روي تكه مقوايي مي‌نوشتند: تحويل گوسفند زنده در محل، امروز رهگذران نبايد متعجب شوند، كه با پلاكاردي مثلا اين چنين مواجه شوند: تحويل شير، ببر، پلنگ، يوز و ساير گربه‌سانان زنده در محل!

متولي جانوران وحشي، سازمان محيط‌زيست است كه براي خروج مثلا چند نمونه از پشم و مدفوع پلنگ، محققان جوان را به اصطلاح امروزي‌ها سنگ‌ْ قلاب مي‌كند و با هزار بهانه سرانجام پاسخ منفي مي‌دهد اما چشمش را بر روي فروش جانوران وحشي در جايي چون خيابان مولوي مي‌بندد.

رييس سابق سازمان محيط‌زيست با برپايي سيرك در محوطه پرديسان موافقت كرد و گفته بود كه اسباب تفريح مردم را فراهم مي‌كند هيچ بعيد نيست خلف او هم به اين بهانه كه شيرنر در پياده‌رو باعث انبساط خاطر رهگذران مي‌شود پيگيري چنين رخدادي را يك‌سره بي‌دليل بداند.


بعدالتحرير: مدتي است به جاي استفاده از عبارت سازمان حفاظت محيط‌زيست، به تحرير سازمان محيط‌زيست بسنده كرده‌ام. چون به نظرم امور حفاظتي سال‌هاست از اين سازمان رخت بر بسته است! 

samkhf.blogfa.com
__________________

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos