پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

زنبور گزیدگی در گربه

www.persianpet.org/forum/showthread.php/-21663/index.htmlگزیده شدن گربه توسط زنبور امری بسیار شایع است بویژه در میان گربه هایی که به صورت روزانه در محیط خارج از خانه (حیاط، باغ ، باغچه) رفت و آمد می کنند . گزیدگی توسط زنبور در گربه ها عموما در ناحیهء دهان و یا پاهای گربه است . گربه محل گزیدگی را می لیسد و یا آن را با پاهای فشار می دهند و میمالد . گزیده شدن گربه توسط زنبور عموما بدون نیاز به درمان ، به سرعت التیام می یابد. ولی در مواردی خاص انتقال سریع گربه به یک مرکز دامپزشکی ضروری است .

توجه : اگر گزیدگی در ناحیهء گلو و دهان گربه است در صورتیکه محل گزیده شده دچار تورم است فورا گربه را نزد دامپزشک ببرید زیرا این تورم می تواند مشکلات بسیار جدی برای گربه ایجاد کند و در مواردی کشنده باشد.گزیدگی توسط زنبور وحشی : گزیدگی گربه ها بیشتر توسط زنبور وحشی صورت می گیرد نه زنبور عسل زیرا گربه ها و زنبور های وحشی در بسیاری از مواقع با یکدیگر رو در رو می شوند بویژه در زمان مصرف غذا . زنبور های وحشی علاقهء خاصی به مصرف گوشت دارند درحالیکه زنبور عسل نسبت به گوشت بی علاقه است . همین مسئله موجبات برخورد زنبور های وحشی و گربه ها را فراهم میاورد .
زنبور وحشی نیش خود را در بدن گربه فرو کرده و پس از تزریق سم سریعا دور می شود . به دلیل خاصیت قلیانی نیش ، توصیه می شود که محل گزیدگی با اسید های رقیق مثل سرکه شسته شود .

گزیدگی توسط زنبور عسل : برخلاف زنبور وحشی ، نیش زنبور عسل در ناحیهء گزیده شده باقی می ماند. پس فورا آن را با موچین از پوست خارج کنید . ترکیبات نیش زنبور عسل برخلاف ترکیبات نیش زنبور وحشی از اسید است . پس باید با ماده ای قلیانی همچون بیکربنات سدیم شسته شود .

ناحیهء گزیده شده توسط زنبور به سرعت متورم می شود . علائم گزیده شدن در گربه ها متفاوت اند از تب و استفراغ گرفته تا تشنج ، له له زدن و خارش شدید ناحیهء گزیده شده. مهمترین مسئله ، مسئلهء بروز احتمالی واکنش های حساسیتی در برخی گربه هاست . اگر گربهء گزیده شده به سرعت نفش می کشد ، ضربان قلبش شدت یافته ، رنگ لثه اش تغییر کرده (کم رنگ شده) و علائم شوک را از خود نشان می دهد آن را فورا به یک مرکز دامپزشکی منتقل کنید .

نکات مهم :

* به آرامی به گربهء گزیده شده نزدیک شوید . اگر گربه نگران و آشفته به نظر می رسد سعی کنید او را آرام کنید .

*ناحیهء گزیده شده را فشار و مالش ندهید .

*اگر ناحیهء گزیده شده داغ شده می توانید به آرامی مقداری کرم کرتیزون در آن ناحیه بمالید . شما همچنین می توانید مقداری یخ را برای مدت کوتاهی بر روی ناحیهء گزیده شده قرار دهید .

* اگر می دانید که گربهء شما به نیش زنبور حساسیت دارد دقت کنید تا از گزیدگی مجدد گربه تان جلوگیری کنید زیرا در گزیدگی های بعدی ، واکنش بدن و ایجاد حساسیت به مراتب بیشتر و جدی تر خواهد بود .


منبع:petplace

 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos