پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها

ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.


بزرگترین مشکل شناخت بیمار شدن سگ این است که همانند انسان نمی تواند صحبت کرده و بیماری خود را بازگو کند. اما با توجه به سگ می توانید تا حدود زیادی این مشکل را برطرف نمایید. بیمار شدن سگ ها با دو گروه نشانه اصلی تغییرات فیزیکی و تغییرات رفتاری رخ می دهد.

با آگاهی از نشانه های بیمار شدن سگ ها می تواند در همان مراحل اولیه بیماری مشکل را تشخیص داده و برای درمان آن اقدام کنید. و علاوه بر کاهش درد و رنج و سخت تر شدن امکان بیماری حیوان خانگی خود، در هزینه های احتمالی نگه داری اش صرفه جویی کنید.

ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
در این مطلب ده نشانه اصلی و شایع بیمار شدن سگ را برای شما شرح می دهیم.

استفراق در سگ های خانگی
استفراق در سگ ها می تواند نشانه بیماری های مختلفی و گوناگونی باشد. از سویی ممکن است تنها یک واکنش فیزیکی یا رفتاری به چیز که خورده شده (مثلا خوردن چیزی غیر معمول در طول پیاده روی) باشد. از این رو استفراق به صورت موردی و گه گاهی، لزوما نشانه بیمار شدن سگ نیست. اما اگر سگ شما روزانه چند نوبت استفراق می کند. مطمئن باشدی بیمار شده است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
استفراق در سگ ها
استفراق در سگ ها
برخی از علل جدی استفراغ در سگ ها شامل مسمومیت، وجود جسم خارجی در روده، زخم معده، مشکلات گوارشی، عفونت های ویروسی، عفونت های انگلی، پانکراتیت، نارسایی کبد و نارسایی کلیه است.

استفراغ چند بار در روز یک سگ، به ویژه هنگامی که با علائم دیگر مانند بی حالی و عدم اشتها همراه است؛ بدان معنی است که سگ شما نیازمند توجه پزشکی است. همچنن وجود خون در استفراغ سگ علت دیگری برای نگرانی است.

نکته مهم اینکه وقتی سگ تان شروع به استفراق می کند؛ با خوراندن آب بیشتر سعی در جبران کم آبی بدن او نکنید. این کار می تواند حال او را بدتر کند.

اسهال در سگ های خانگی
همانند استفراغ اسهال گه گاه در سگ ها نیز مسئله ای جدی نیست. اسهال می تواند نشانه ای از یک غذای غیر معمول باشد. ولی اگر اسهال سگ در طی روز تکرار شود و ادامه دار باشد. یعنی حال سگ شما خوب نیست و بهتر است برای درمان آن اقدام کنید.

اسهال در سگ های خانگی
اسهال در سگ های خانگی
اگر مدفوع آبکی سگ تان شامل خون است. و یا اسهال با تب یا استفراغ همراه است، حیوان خانگی خود را بلافاصله نزد دامپزشک ببرید. چنین عوارضی می تواند مسمومیت غذایی، مصرف یک جسم خارجی، بیماری های دستگاه گوارش، عفونت های انگلی، بیماری التهابی روده، عفونت های باکتریایی یا ویروسی، بیماری کلیوی و یا کبدی، سرطان، اسهال و استفراغ هموراژیک، کولیت و  یا پارو ویروس نباشد.

توصیه می شود برای پیش برد سریع تر کار تشخیص بیماری، یک نمونه از مدفوع تازه سگ تان را نیز، همراه خود برای انجام آزمایش ببرید.

سرفه یا صدای ناهنجار در سگ های خانگی
درست مصل انسان ها، سگ ها نیز از سرفه رنگ می برند. سرفه در ابتدا و محتمل ترین حالت می تواند عکس العمل طبیعی سگ شما به وجود جسم خارجی در گلو باشد. که این حالت خوب است. اما اگر سرفه ها ادامه دار باشد نشانه خوبی نیست. بخصوص اگر سرفه بیش از ۲۴ ساعت طول بکشد و یا باعث کم خوابی حیوان شود.

سرفه یا صدای ناهنجار در سگ های خانگی
سرفه یا صدای ناهنجار در سگ های خانگی
سرفه در سگ می تواند ناشی از برونشیت جزئی، بیماری قلبی، تومورها و یا نارسایی احتناقی قلبی باشد.

همچنین اگر سگ شما سرفه می کند؛ در حالی که نشانه هایی از تنفس بیش از حد معمول، بدون داشتن فعالیت شدید، دارد. می تواند نشانه ای از عفونت قفسه سینه یا آلرژی و یا انواع دیگر بیماری های تنفسی باشد. فراموش نکنید که یک سگ در حالت طبیعی، به طور میانگین ۱۵ تا ۲۰ بار در دقیقه تنفس می کند.

در هنگام تلاش سگ برای تنفس به رنگ لثه و زبانش دقت کنید. اگر از سمت رنگ صورتی به سمت آبی رفته است. فورا سگ را نزد دامپزشک ببرید.

در نهایت اینکه هرگونه سرفه شدید باید توسط دامپزشک بررسی شود.

تغییر در اشتهای سگ های خانگی
به عنوان صاحب سگ خانگی، شما وظیفه دارید میزان اشتهای سگ خود را بدانید و از تغییرات آن آگاه باشید. تغییر در میزان اشتها می تواند نشانه این باشد که حال سگ شما خوب نیست.

تغییر در اشتها چه مثبت و چه منفی می تواند نشانه بیمار شدن سگ ها باشد. از جمله این بیماری های می توان به سرماخوردگی، تب و استرس باشد.

تغییر در اشتهای سگ های خانگی
تغییر در اشتهای سگ های خانگی
از سویی تغییر در اشتها در صورتی که مداوم شود و منجر به افزایش وزن سگ یا لاغر شدن سگ شما شود. می تواند نشانه بیماری های جدی تری مثل مشکلات کبدی، نارسایی کلیه، سرطان، عفونت و دندان درد باشد.

پس اگر تغییر در اشتها بیش از ۲۴ ساعت طول کشید. تعلل نکنید و با دامپزشک سگ خود تماس بگیرید.

و آخرین نکته درباره اشتها اینکه درست مانند مواد غذایی، شما باید به میزان مصرف آب سک نیز توجه کنید. تغیر در این مورد نیز مانند تغییرات میزان مصرف مواد غذایی می تواند نشانه بیماری باشد.

دمای بدن بالا در سگ های خانگی
تب در سگ سانان نیز همانند انسان نشانه روشنی از بیماری است. برای بررسی دقیق سگ بینی و پشت گوشش را لمس کنید. ببنید آیا از حالت معمول گرم تر است یا نه. در صورتی که به داشتن تب شک کردید؛ با استفاده از دماسنج مخصوص حیوانات اقدام به اندازه گیری دقیق تب سگ تان نمایید.

دمای بدن بالا در سگ های خانگی
دمای بدن بالا در سگ های خانگی
دمای طبیعی بدن سگ ۳۸ تا ۳۹ درجه سانتیگراد (۱۰۲ تا ۱۰۳٫۵ درجه فارنهایت) است. اگر دماسنج عددی بالاتر از این را نشان می دهد. یعنی سگ شما تب دارد. فراموش نکنید که دمای بالاتر از ۴۰ درجه سانتیگراد به شدت خطرناک است و می تواند منجر به تشنج ناشی از داغی بدن شود. پس یک مورد اورژانسی برای مراجعه به کلینیک دامپزشکی خواهد بود.

همراه با درجه تب بالا سگ شما ممکن است دچار نشانه هایی از جمله لرز، بی حالی، افسردگی، استفراغ، سرفه و آبریزش بینی، شود. همچنین حیوان ممکن است از خوردن مواد غذایی اجتناب کند. و اینکه بیش از معمول احساس تشنگی نماید.

در این شرایط و با مشاوره با یک دامپزشک، ممکن است آنتی بیوتیک ها کمک کننده باشند. هرچند باید علت عفونت و ایجاد تب دقیقا تشخیص داده شود.

خارش بیش از حد بدن در سگ های خانگی
معمولا سگ ها عادت به خاراندن بدن خود دارند. اما اگر این موضوع به طور ناگهانی افزایش یابد. می تواند نشانه مشخصی از یک بیماری یا مشکل بهداشتی باشد.

خارش بیش از حد می تواند نشانه نوعی کک، کنه یا آکنه باشد. همچنین می تواند یک واکنش به چیزی در محیط باشد که در حیوان ایجاد خارش آلرژیک کرده است. حتی زمانی که سگ از استرس و اضطراب رنج می برد؛ ممکن است خود را به شدت بخاراند و حتی خود را خراش دهد.

خارش بیش از حد بدن در سگ های خانگی
خارش بیش از حد بدن در سگ های خانگی
خارش همچنین می توانید ناشی از غدد درون ریز و یا هورمونی، و نیز مشکلات مانند قارچ ها، مخمر و یا استاف عفونت ها باشد. که اغلب باعث خارش پوست می شود و با ریزش مو نشان داده می شود.

در نهایت موضوع خارش در حیوانات از آنجا که ریشه بهداشتی دارد باید به موقع رسیدگی شود. چرا که در صورت گسترش می تواند موجب طیف وسیعی از بیماری ها گردد. همچنین حمام به موقع، حفظ بهداشت حیوان و تغذیه مطلوب آن، می تواند در کنترل این مشکل بهداشتی به شدت موثر باشد.

سستی و بی حالی طولانی مدت در سگ های خانگی
خستگی و بی حالی و خواب پیش از موعد، پس از یک روز پر انرژی و فعال، نگران کننده نیست. و با خواب و استراحت کافی بهبود می یابد. اما کاهش انرژی بی دلیل حیوان، طولانی شدن دوران ضعف و سستی و ادامه دار بودن این حالت، می تواند نشانه بیماری یا تغذیه نامطلوب در سگ باشد.

سستی و بی حالی طولانی مدت در سگ های خانگی
سستی و بی حالی طولانی مدت در سگ های خانگی
بی حالی طولانی مدت می تواند نشانه بسیاری از شرایط پزشکی جدی، از جمله بیماری های قلبی، پاروویروس، کج خلقی، سرفه لانه، بیماری heart worm، بیماری کبد، دیابت و هیپوگلیسمی باشد.

سطح انرژی پایین اگر بیشتر از ۲ تا ۳ روز ادامه داشته باشند. حتما بیاد مورد بررسی دقیق دامپزشک قرار گیرد. همینطور بر عکس سطح انرژی پایین سطح انرژی بالا و ناگهانی سگ نیز می تواند نشانه ای از خطر بیماری باشد.

ریزش بیش از حد آب یا بوی بد دهان در سگ ها
ریزش بیش از حد آب دهان یا بوی بد دهان در سگ هاف نشانه دیگری است از اینکه حال دوست پشمالوی شما خوب نیست. و نزدیک ترین احتمال، مشکلات دهان و دندان است.

بوی بدن دهان معمولا ناشی از باکتری ای است که روی دندان های حیوان ایجاد پلاک می کند. این پلاک ها می توانند حتی عمل جویدن غذا را برای حیوان، مشکل کنند.

ریزش بیش از حد آب یا بوی بد دهان در سگ ها
ریزش بیش از حد آب یا بوی بد دهان در سگ ها
مشکلات ناشی از بوی بدن دهان از آن جهت اهمیت دارند که در صورت پیگیری به مقوع می توانند عفونت موجود در دهان را شدت بخشیده و به حفره بینی و سینوس ها منتقل کنند. و در نتیجه ایجاد بیماری های تنفسی برای سگ شما، محتمل می شود.

از سویی اگر باکتری های موجود در دهان راه خود را به خون حیوان باز کنند. باید منتظر مشکلات کبد، کلیه و یا قلبی در سگ تان باشید.

رعایت بهداشت دهان سگ، استفاده روزانه از مسواک مخصوص سگ ها و یا اسباب بازی هایی که منجر به بهداشت دهان و دندان سگ ها می شود؛ می توانند در کنترل این مشکل بهداشتی موثر باشند.

چشم های خشک، قرمز و کدر در سگ های خانگی
مواردی مثل خشکی چشم، تخلیه کثیف و روغنی از چشم، ایجاد لایه سفید یا قرمز روی پلک ها، تغیر رنگ چشم، اشک کردن چشم و اندازه مردمک نابرابر چشم ها، مواردی هستند که می توانند نشانه یک عفونت چشمی یا اختلال در سگ شما باشند.

خشکی چشم، ورم ملتحمه، چشم گیلاس و گلوکوم برخی از بیماری های شایع مربوط به چشم در سگ است.

چشم های خشک، قرمز و گرفته در سگ های خانگی
چشم های خشک، قرمز و گرفته در سگ های خانگی
اگر متوجه علائم بالا در چشم سگ خود شدید. حتنما با دامپزشک مشورت کنید.

فراموش نکنید که گونه های سگ مو بلند، به دلیل ورود مو به چشم، بیشتر دچار مشکلات چشمی می شوند.

همچنین مراقبت های بهداشتی از چشم سگ را فراموش نکنید. با یک گوله پنبه بخ آرامی کثیفی های گوشه چشم را به طور منظم پاک کنید. همینطور مراقبت باشید که حیوان عادت به لمس کره چشم خود نکند.

تغییرات ادراری در سگ های خانگی
تغییرات در الگوی ادراری سگ موضوعی جدی است. اگرچه تغییرات یکی دو روزه آنچنان مهم نیست. و می تواند دلایل ساده ای مثل نوشیدن آب بیشتر داشته باشد.

با این حال تغیر در الگوی ادراری اگر بیش از این طول بکشد؛ نشانه بیماری است. همچنین تغییرات رنگ ادرار نیز می تواند نشانه ای تکمیل کننده بر وجود بیماری در این شرایط باشد.

تغییرات ادراری در سگ های خانگی
تغییرات ادراری در سگ های خانگی
اگر سگ شما مدتی است دارای ادرار بیش از حد و نوشیدن آب بیش از حد است. این موارد می تواند ناشی از بیماری هایی مثل دیابت، بیماری کبد، بیماری کلیوی، بیماری غده آدرنال یا عفونت دستگاه ادراری، باشد.

اگر سگ شما تلاش به انجام ادرار دارد ولی نمی تواند. سریعا او را به کلیکنیک دامپزشکی ببرید. طبیعتا در این حالت شرایطی باعث مسدود شدن مسیر ادراری شده است. و این موضوع به خودی خود حل نشده و هر لحظه اوضاع بدتر می شود.

همچنین وجود خون در ادرار یک نشانه دیگر جدی بیماری سگ است. این موضوع می تواند به احتمال زیاد ناشی از عفونت مثانه باشد. در این حالت نیاز مراجعه فوری به کلینیک ضروری است.

نشانه های بیشتر ناشی از بیمار شدن سگ ها
افتادگی گوش سگ می تواند ناشی از عفونت گوش یا احساس غم در او باشد
لکه های سیاه و سفید روی لثه سگ (که به طور معمول صورتی رنگ است) می تواند نشانه مشکلات جدی دهان و دندان باشد
کدر یا گرفته بودن چشم سگ می تواند نشانه ای از آب مروارید باشد
اگر سگ دم خودش را تعقیب می کند. ممکن است نشانه عفونت گوش داخلی (آماس گوش درونی) باشد
آبریزش چشم و بینی در سگ ناشی از مشکلات تنفسی مثل تنگی نفس است
تورم در ناحیه معده سگ می تواند نشانه نفخ یا یبوست باشد
خشم بیش از حد سگ می تواند نشانه عفونت هاری باشد
اگر سگ شما هنگام حرکت می لنگد؛ می توان ناشی از دیسپلازی مفصل ران، ورم مفاصل، بیماری دیسک و یا رباط پاره باشد
خون دماغ شدن سگ نشانه تروما یا زخم در غشا مخطای بینی است
شماره تلفن دامپزشک و کلینیک دامپزشکی را همیهش برای موارد اورژانسی همراه داشته باشید.

اگر در نهایت به بیمار شدن سگ خود مطمئن نیستنید به دامپزشک مراجعه کنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی