پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟

چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
بخش اول دلایل مختلفی برای ارتباط با یه گربه ی خیابونی وجود داره اما به آسونی چیزی که فکر میکنین، نیست. قبل از این کار باید بدونین که ممکنه نذاره هیچ وقت بهش دست بزنین. این حیوون ها به راحتی اعتماد نمیکنن و باید خیلی صبور باشین تا بتونین باهاشون ارتباط برقرار کنین.
https://petchi.com/how-to-love-the-street-cat/
نحوه ی دوست شدن با گربه های خیابانی اینجوریه که بایدابتدا باید باید بدونیم که چرا خیابونی صداش میزنن. معمولا این واژه رو با واژه ی “ولگرد” اشتباه میگیرن اما این دوتا با هم فرق میکنن. گربه ی ولگرد گربه ای هست که خونگی بوده و به هر دلیلی از خونه ش بیرون اومده . اما یه گربه ی خیابونی ممکنه که شبیه گربه ی ولگرد باشه اما هیچ وقت با آدم ها ارتباط نداشته و رفتارش شبیه راکون یا حیوون های وحشی دیگه ست. با بلاگ پتچی همراه باشید.

علاوه بر تفاوت رفتاری، ممکنه یه گربه ی خونگی رو با موهای تمیز و قلاده شناسایی کنین. گاهی سر گوش گربه های خیابونی ، بریده شده و این به این معنیه که اون گربه قبلا عقیم و بعد رهاسازی شده.

دقیقا مثل هر جاندار دیگه ای، اگر یه گربه ی خیابونی احساس خطر کنه، از خودش دفاع میکنه. اگه بخوان زود بهشون دست بزنین، ممکنه چنگتون بزنن و یا گازتون بزنن و این زخم هایی که ایجاد میشه، به احتمال زیاد عفونت میکنه.

گربه های خیابونی و ولگرد ممکنه دارای ویروس لوکیمیا باشن. این بیماری کشنده و برای گربه هایی که واکسینه نشدن، واگیرداره و  با چشم هم قابل تشخیص نیست.

همچنین این گربه ها ممکنه با ادرار قلمرو تعیین کنن و به هر گربه ای که وارد قلمروشون بشه ، حمله کنن.

چگونه با گربه های خیابانی دوست شویم

پس الآن از خطرات اهلی کردن یه گربه ی خیابونی اطلاع دارین و الآن میخوایم بدونیم که چطور این کار رو بکنیم. اولین قدم اینه که فضایی رو ایجاد کنیم که برای گربه جذاب باشه. این گربه ها همیشه برای نجات خودشون تلاش میکنن ، پس دنبال غذا و آب و جای امنی میگردن.

جایی توی محوطه ی خونتون رو انتخاب کنین که بتونین با گربه وقت بگذرونید. این فضا باید آرومی باشه که بتونین از داخل خونه هم ببینیدش. قراره شما چند ساعت رو توی این فضا بگذرونین پس میتونین یه صندلی راحت هم برای خودتون بذارین ولی این کار رو همون اول انجام بدین.

تقریبا 15 متر دورتر از صندلی و اون فضاف براش غذا و آب بذارین. هر چند که غذا ی خشک مخصوص گربه خوبه اما بهتره اول یه غذای بودارتر بذارین تا گربه رو جذب کنه. اکثر از گربه ها غذای کنسروی، غذای بچه، تن ماهی مخصوص گربه، ساردین و البته سنبل تیب که گیاه مورد علاقه ی گربه ست رو دوست دارن.

وقتی که گربه بوی غذا رو حس کنه و فضا هم امن باشه، میاد و میخوره. اینطوری میفهمه که اونجا همیشه غذا هست. البته باید یادتون باشه که اگه دائم بیرون غذا بذارین ممکنه حیوون های وحشی دیگه ای جذب کنه.

تا 3 یا 4 روز به همون صورت براش غذا بذارین و بعد این زمان خودتونبذارین به بوی تن شما عادت کنه. هم جلو برین. اگه قسمت کوچیکی که برای رفت و آمد حیوون هاست رو پایین درتون دارین، میتونین خودتون داخل بشینید و از اونجا به گربه غذا بدین و اگه گربه به همون صورت اومد و غذا خورد، میتونین خودتون هم کنارش بشینید تا غذا بخوره.

بخش 2
اگه گربه برای غذا نیومد، نگران نباشن. چون اون نمیدونه که هدف شما چیه و احتمالا از دور شما رو زیر نظر داره. باید صبور باشین. چند ساعتی توی همون فضایی که درست کردین بمونین و بهتره چیز تهدید کننده ای هم برای گربه توی اون فضا نباشه.

یعنی یعنی باید ساکت و بی حرکت بشینین، حتی اگه نمیتونین گربه رو ببینین.

بهتره توی این زمان هم دنبالش نرید چون هر کاری کنین، باعث ترسش میشید.

بعد از چند روز که این کار رو کردین، احتمالا اعتمادش جلب میشه. اگه وقتی که شما اونجا هستین، برای خوردن غذا بیاد، کارتون رو درست انجام دادین. وقتی اومد، حالت تون رو تغییر ندین ، در غیر این صورت ممکنه فرار کنه.

چگونه با گربه خیابانی دوست شوم

هر سری باید قبل از اینکه گربه بیاد ، شما اونجا باشین و بعد از اینکه رفت اونجا رو ترک کنین. به دلیل اینکه هر حرکتی ممکنه باعث ترسش بشه. فقط باید هر سری ظرف غذای گربه رو کمی به خودتون نزدیک کنین. اگه نیومد و کمتر دیدینش، این کار رو آروم تر انجام بدین. این کار رو تا وقتی انجام بدین که فاصله گربه تا شما حدود 3 متر ببشه.

اگه چند رو نیومد، دو روز براش غذا نذارین تا کمی گرسنه بشه و برگرده ولی نه بیشتر از این زمان. البته همیشه براش آب بذارین. وقتی به این کار عادت کرد، بهتره که توی این مرحله حالت های بدنش رو بشناسین. به حرکات گوش، چشم و دم دقت کنین.

حتی میتونین با چشمک هم باهاش ارتباط برقرار کنین. چون اینطوری نشون میدین که شما خطر محسوب نمیشین و باعث نزدیکیتون هم میشه.

بعضی از گربه ها حتی بعد چندین ماه نمیذارن که کسی بهشون دست بزنه. البته این به این معنا نیست که ارتباطی برقرار نشده. ممکنه سال ها این روند طول بکشه و شما فقط از بودن کنار هم لذت ببرین. بعضی از گربه ها بازی با لیزر رو دوست دارن، البته نباید خیلی تند حرکتش بدین.

ارتباط با یه گربه ی خیابونی میتونه خیلی خوب باشه. جلب اعتماد یه حیوون وحشی چیزی نیست که هر کسی بتونه از پسش بربیاد. ممکنه این کار خسته کننده باشه اما باصبر و درک زیاد، شدنیه.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی