پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!

چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
به عنوان کسی که صاحب سگ است نیاز دارید تا در مورد نیازهای ضروری سگ خود بیشتر بدانید و متوجه این موضوع شوید که ایا به درستی آن ها را برطرف میکنید و یا خیر.

https://petchi.com/necessary-dog-needs/
تغذیه مناسب، مراقبت های دامپزشکی، محیطی که سگ آن را از آن خود بداند، مراقبت های بهداشتی و بسیاری موارد اموزشی دیگر که برای سگ شما نیاز است.

خوشبختانه فراهم کردن تمام این نیازهای اولیه بسیار آسان است پس با پتچی همراه باشید تا با این مسائل بیشتر اشنا شوید.

چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید
برای شروع بهتر است بدانید که صاحب یک سگ هسته مرکزی این ماجرا نیست بلکه دانستن این که سگ شما چه نیازهایی دارد موجب میشود تا در کنار یکدیگر زندگی شاد و سالمی داشته باشید.

سگ ها نیز مانند انسان ها به اب، غذا و جایی برای ماندن نیاز دارند با این حال این تمام نیازهای سگ شما نیست. بلکه سگ ها نیازهایی جسمانی و عاطفی نیز دارند که باید به آن ها رسیدگی شود.

نیازهای اولیه سگ (2)

مواردی که نیاز دارید:
·       تغذیه مناسب
·       مکان مناسب
·       اسباب بازی
·       وسایلی برای مراقبت های بهداشتی
·       زمان برای تمرین
·       دامپزشک
·       توجه و عشق و محبت
تغذیه مناسب
تغذیه مناسبی که از مواد مغذی سرشار باشد یکی از نیازهای اساسی در میان نیازهای اولیه سگ های خانگی است. کمی در میان کمپانی های ارائه کننده غذای سگ ها تحقیق کنید.

این کمپانی ها غذاهای مختلفی با مواد مغذی و مورد نیاز سگ ها تهیه میکنند که برای سگ شما مناسب است و میتوانید از آن ها برای وعده های غذایی این حیوان دوست داتشنی استفاده کنید.

هم چنین باید یک برنامه غذایی مناسب برای سگ خود تهیه کنید که پیشنهاد میکنیم این کار را به دامپزشک بسپارید تا کمبودی در بدن سگ رخ ندهد.

بسیاری از کمپانی های تولید کننده غذای سگ اقدام به ارائه نمونه ای از هر غذا به صورت رایگان میکنند تا ببینید که سگ شما از این غذا لذت میبرد یا خیر.

برخی دیگر از کمپانی ها در صورت عدم رضایت از محصول تولید شده پول پرداختی را به شما بازمیگردانند. اگر قصد دارید که از یک برنامه غذایی شخصی و خانگی استفاده کنید بهتر است تا با دامپزشک مشورت کنید.

تحقیقات نشان داده که اغلب دستورالعمل های خانگی موجود در کتاب ها و اینترنت مواد مغذی مورد نیاز را به بدن سگ ها نمیرساند.

بنابراین سعی کنید تا از غذاهای اماده استفاده کنید و غذایی را تهیه کنید که سگ شما به خوردن آن علاقه نشان میدهد. همواره در این خصوص با دامپزشک یا دامپزشک آنلاین مشورت کنید.

زمانی که یک برنامه غذایی را امتحان میکنید تغییرات موجود در رویش موها، مشکلات گوارشی و کاهش سطح انرژی را در چند هفته اول در نظر داشته باشید.

زمانی که اقدام به تغییر رژیم غذایی میکنید همواره سعی کنید تا کمی از غذاهای رژیم قبلی را با رژیم جدید مخلوط کنید تا سگ دچار مشکلات گوارشی و کاهش انرژی نشود.

نوشیدن اب نیز در رژیم غذایی سگ ها بسیار اهمیت دارد لذا دقت کنید که سگ شما همواره به میزان قابل توجهی اب تمیز و تازه دسترسی دارد.

نیازهای اولیه سگ (3)

مکان مناسب
درست است که سگ ها موجوداتی اجتماعی هستند و همواره دوست دارند تا در کنار سایر اعضای خانواده باشند با این حال حتما مکان مناسبی را برای او اختصاص دهید.

این مکان برای زمان هایی مناسب است که سگ نیاز به استراحت دارد و یا شما نیاز دارید تا کمی از او دور باشید. هم چنین اگر سگ شما خانواده تشکیل داده باشد خوب است که مکانی برای گذراندن وقت با آن ها داشته باشد.

یک متکای راحت یا یک خانه ی کوچک میتواند گزینه های مناسبی برای این مکان باشد تا سگ در آنجا احساس  راحتی کند.

اگر سگ شما زمان زیادی را بیرون از خانه میگذراند دقت کنید که حتما به یک در کوچک برای ورود و خروج به خانه دسترسی داشته باشد.

یا اگر میتوانید خانه ی مناسبی در بیرون از محیط خانه برای او فراهم کنید تا در صورت بیرون ماندن در هوای گرم و یا سرد بتواند از آن استفاده کند و سلامتی اش به خطر نیفتد.

نگهداری جسمانی
این مساله بسیار اهمیت دارد که حیوان خانگی شما (در این مورد سگ) هر روز به میزان مناسبی فعالیت بدنی بپردازد. حتی اگر این فعالیت بدنی تنها پیاده روی تا یک خیابان بالاتر از محل زندگی تان باشد.

دقت کنید که این روتین روزانه را فراموش نکنید و بسته به میزان وزن حیوان خود ورزش های مناسب را تدارک ببینید تا سگ شما در وضعیت مناسب بدنی قرار بگیرد.

همواره دامپزشک مورد اعتمادی را برای چک اپ سالیانه سگ خود انتخاب کنید و این کار را دو بار در سال انجام دهید.

دقت کنید که موارد مربوط به فعالیت های بدنی به راحتی قابل تشخیص هستند قبل از اینکه به بیماری های مهلکی بدل شوند پس با دقت به رفتارهای سگ خود در حفظ سلامتی او کوشا باشید.

زمانی که یکی دو بار پیش دامپزشک متخصص سگ خود بروید او شما و سگتان را خواهد شناخت و دیگر میتوانید در خصوص موارد مربوط به سلامتی و تغذیه و هر گونه رفتار ناسالم سگ خود از او سوال بپرسید.

هر سگ نیاز به مراقبت های بهداشتی دارد لذا وسایل بهداشتی از جمله شامپو، وسایلی برای کوتاهی ناخن و مو و… برای او تهیه کنید.

اگر نمیتوانید که خودتان ناخن و موهای سگتان را کوتاه کنید حتما او را نزد متخصص ببرید تا این کار را برایتان انجام دهد.

نیازهای اولیه سگ (4)

تربیت کردن سگ
زندگی سگ ها بر اساس روش تربیتی آن ها میتواند کیفیت های متفاوتی داشته باشد. اگر از برنامه مناسبی برای تربیت آن ها استفاده کنید میتواند زندگی سالم تری برای آن ها رقم بزند.

دقت کنید که باید برنامه ای تربیتی برای او برگزینید که هم برای او و هم برای شما مناسب باشد و بتوانید از پس آن بربیایید.

میتوانید هم خودتان اقدام به تربیت سگ کنید و هم اینکه او را در کلاس های تربیتی که توسط افراد متخصص اداره میشود قرار دهید.

دقت کنید که اگر خودتان میخواهید او را تربیت کنید در صورت انجام دادن کار درست به او پاداش بدهید اما در صورت انجام دادن کار اشتباه او را تنبیه نکنید.

و در نهایت باید بگوییم که نیازهای اولیه هر سگ به نوع سگ و شرایط نگهداری او بستگی دارد لذا بهتر است تا در این خصوص به متخصصان مراجعه کنید و اصولی و حساب شده پیش بروید.

اشتراک این پست در فضای مجازی
FacebookTwitterLinkedInRedditTumblrPinterestVkEmail

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی