پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خصوصیات سگ ها

خصوصیات سگ ها
با اینکه سگ ها شبیه آدم ها نیستن، خیلی از ویژگی های ظاهری اونا رو دارن. یه قلب و سیستم گردش خون، شش برای گرفتن اکسیژن و بیرون دادن دی اکسیدکربن، سیستم گوارش برای جذب مواد غذایی و غیره دارن. با این حال، این تفاوت بین سگ و انسانه که جالبه و به سگ ها ویژگی های منحصربه فردی میده.در ادامه با پتچی همراه باشید تا در مورد خصوصیات سگ ها برای شما بیشتر بگوییم.


خصوصیات سگ ها

اندازه
مهم ترین ویژگی های سگ ها اندازه هاشونه. سگ ها اندازه و شکل متفاوتی دارن. سگ های کوچیک،  شامل انواع عروسکی و مینیاتوری هستن، مثل: پودل عروسکی، شیواوا، پاپیلون و شیتزو. وزن این سگ ها بین 2.5 تا 4.5 کیلو یا حتی کمتره. سگ هایی با سایز متوسط شامل تریرها و اسپانیل ها میشه که وزنشون بین 4.5 تا 23 کیلوگرمه.

سگ های بزرگ هم شامل رتریور، شپرد و ستر میشه که بین 30 تا 45 کیلو ورن دارن. در آخر هم گونه های بزرگ تر مثل مستیف، کمندور و سنت برنارد  هستن که 91 کیلو یا بیشتر وزن دارن. قطعا گونه های مختلف، اندازه های متفاوتی دارن و نرها هم مسلما بزرگترن. همچنین سگ های چندنژادی، هر نوع اندازه ای می تونن داشته باشن.

متابولیسم
یکی دیگه از خصوصیات سگ ها متابولیسمشونه. متابولیسم سگ ها از آدم ها بیشتره. تندتر نفس می کشن، جریان خون سریع تری دارن، زودتر بالغ می شن و دمای بدنی بالاتری دارن. انرژی سگ های جوون تر حتی از بچه ها هم بیشتره. با این حال، این نوع متابولیسم باعث کاهش طول عمر میشه.

با یه حساب سرانگشتی میشه گفت که هر سال از زندگی یه سگ تو دو سال اول، برابر 10 تا 12 سال از زندگی یه آدمه و از دو سالگی به بعد 4 سال از زندگی آدمه. در واقع طول عمرشون به سلامت و اندازه سگ بستگی داره که معمولا کوچکترهاشون، بیشتر عمر می کنن.

خصوصیات سگ ها

قوانین دمایی
معمولا سگ ها راحت تر می تونن خودشونو گرم کنن تا اینکه بخوان دمای بدنشون رو پایین بیارن. تو سگ های سورتمه کش که حتی تو سرمای سوزان هم دووم میارن، پوشش شون، مثل یه پتوی عایق عمل می کنه که گرمای حاصل از متابولیسم سگ رو تو خودش نگه می داره. با این حال، تو هوای گرم و مرطوب دچار مشکل می شن.

عرق کردن یه نوع خنک سازیه و بیشتر سگ ها نمی تونن عرق کنن. به جای اون، با تند نفس کشیدن، خودشون رو خنک می کنن. این نوع نفس کشیدن که 10 برابر نوع عادیه، با دم و بازدم هوای گرم و مرطوب، باعث تبخیر و از دست دادن گرما میشه.

در طول این نوع نفس کشیدن، هوای کمی توی شش ها رد و بدل میشه، بنابراین یه زمان هایی باید این نوع نفس کشیدن رو متوقف کنه و معمولی نفس بکشه. آب خوردن هم به کاهش دما کمک می کنه و پوشش بدنش در مقابل نور خورشید مثل یه عایق می کنه.

چون سگ ها سیستم خنک کننده ی ضعیفی دارن، یه موقع هایی تو تابستون ممکنه خطرناک باشه و حتی زندگی شون رو تهدید کنه. متاسفانه، هر ساله خیلی از سگ ها از گرمازدگی میمیرن. این مشکل،  معمولا  وقتی تو ماشین های پارک شده قرار میگیرن ایجاد میشه.

حتی اگه پنجره ها هم پایین باشه، تو تابستون، دمای ماشین خیلی زود به 66 سانتی گراد یا بیشتر میرسه که تو چند دقیقه باعث گرمازدگی و مرگ میشه. موقعیت های خطرناک دیگه، بیرون بستنش زیر نور آفتاب یا گذاشتنش تو صندوق بدون تهویه ست.

راه هایی که برای خنک نگه داشتن سگ  تو هوای گرم پیشنهاد میشه، شامل اینهاست : استفاده از تهویه هوا، آب تنی تو حوضچه آب، سایه یا آبپاشی ملایم بهش. خیس کردن سگ در طول روز نوعی خنک سازی تبخیری رو ایجاد می کنه. همچنین آب خنک و تازه هم  به مقدار زیادی در دسترسش قرار بدید.

حس ها
سگ ها هم دارای 5 حسی که انسان ها دارن ، هستن، اما با درجات مختلف.  بعضی ها درجه شون کمتره و بعضی خیلی بیشتر.

خصوصیات سگ ها

بینایی
سگ ها نور و حرکات رو بهتر از انسان می بینن. تو شبکیه ی چشمشون یه نوع سلول میله ای دارن که مخصوص جمع آوری نور ضعیفه و باعث میشه دید بهتر تو شب پیدا کنن. یه لایه ی منعکس کننده  به نام “تیپتوم لوسیدیم” دارن که نور وارد شده را بیشتر می کنه. این لایه، یه  رنگ آبی یا سبزمانند رو موقع برخورد با نور توی شب به چشم سگ میده.

با این حال دقت چشم شون به اندازه چشم انسان نیست و نمی تونن جزئیات رو تشخیص بدن. همچنین مثل انسان نمیتونن رنگ ها رو تشخیص بدن ، چون تعداد سلول های مخروطی شبکیه چشم شون که مسئول دید رنگ هاست، کمه ولی اینطوری نیست که کلا رنگی رو نبینن.

یه ویژگی خاص دیگه که چشم سگ داره، پلک سومه. این قسمت صورتی کم رنگه و زیر دو پلک دیگه و گوشه چشم (نزدیک بینی) قرار داره. این پلک برای محافظت چشم در مقابل خراش یا شعله، روی چشم رو می پوشونه.

شنوایی
کانال گوش سگ، عمیق تره و شکل بهتری برای بردن صدا به قسمت انتهایی اون ایجاد کرده. یه سگ معمولی، 4 برابر بهتر از یه انسان معمولی می شنوه، حتی صداهایی که فرکانس بالا دارن و گوش انسان تشخیص نمیده رو هم می شنوه.

همچنین تو تشخیص جهت صدا که برای پیدا کردن شکار استفاده میشه، بهتر از انسان عمل می کنن. متاسفانه این کانال عمیق گوش باعث ایجاد مشکلاتی هم میشه. رطوبت و مواد مومی داخل گوش ممکنه جمع بشن و باعث عفونت بشن. گوش های آویزون و موهای بین اونها باعث جلوگیری از جریان هوا میشه و مشکل رو بیشتر می کنه. برای همین هم سگ ها به پاکسازی دائم گوش نیاز دارن.

خصوصیات سگ ها

بویایی و چشایی
سگ ها حس بویایی خیلی دقیق و حساسی دارن و تقریبا یک میلیون بار بهتر از بویایی انسانه. بوهای خیلی کم و ملایم رو متوجه می شن و بوهایی که یه کم با هم تفاوت دارن رو تشخیص میدن. به خاطر اینه که میتونن مواد مخدر و مواد منفجره رو تو فرودگاه ها پیدا کنن، تو حوادث دنبال اجساد بگردن و مجرمین رو از روی بوشون دنبال کنن.

مولکول های بو، توی ماده مرطوب پوشش داخلی بینی سگ ها حل میشه. پیام عصبی از غشای بویایی بینی به مرکز بویایی مغز میره که اندازه اش 40 برابر مرکز بویایی انسانه.

سگ ها یه عضوی هم روی سقف دهنشون دارن که به اونها این قابلیت رو میده که بوهای خاص رو متوجه بشن. بنابراین،بیشتر ازطریق بوییدن اطلاعات کسب می کنن تا چشیدن. تعداد جوانه های چشایی شون یک ششم انسانه و تشخیص مزه شون خیلی ضعیفه.

حرکت
سگ ها هم مثل انسان ماهیچه، تاندون، مفصل و رباط داره. هر 4 دست و پای سگ، برای هر نوع حرکتی ، چه راه رفتن معمولی و چه دویدن سریع، در بالاترین حد توانایی خود هستن. اونها هر 4 نوع حرکت رو دارن: راه رفتن، یورتمه، سلانه رفتن و تاختن. استخوان هایی که شبیه استخوان های دراز دست و پای ماست، تو قسمت پایینی پای سگ قرار گرفته.

استخوان ران زاویه دارش تو پای عقب شبیه زانوی انسانه.درسته که بیشتر سگ ها می تونن شنا کنن،اما بعضی از گونه ها برای شنا ایجاد شدن (مثل رتریور) و بهتر از بقیه شنا می کنن.

کف دست و ناخن ها
پنجه های سگ ها طوری درست شده که بتونن روی سطوح مختلف حرکت کنن. زیر پنجه ها رو قسمتی ضخیم و بالشتکی و مقاوم پوشونده که بعد سال ها تماس مستقیم با سطح زمین، زبر و سخت میشه.

خصوصیات سگ ها

این قسمت از پنجه ها مراقبت کرده و باعث میشه که راحت تر بتونن سطوح مختلف رو بگیرن. ناخن ها باعث ایجاد کشش بیشتر موقع دویدن و برای کندن زمین استفاده می شن. ناخن سگ ها ضخیم و شکننده ست و از پروتئینی به نام کراتین درست شده (دقیقا مثل مو). یه رگ خونی بزرگ تا وسط ناخن در حال رشد رفته و قسمت پوششی اون رو تغذیه می کنه. خیلی سخته که موقع گرفتن ناخن ها از گرفتن این قسمت ها، به خصوص وقتی که تیره اند ،جلوگیری کرد.

باید ناخن هاشون رو کوتاه نگه دارین ، چون اگه موقع دویدن بشکنه، درد و خون زیادی به همراه داره و در صورت شکستگی هم باید دامپزشک معاینه و قسمت شکسته شده رو جدا کنه تا زخم درمان و خونریزی قطع بشه و از هر نوع عفونتی هم جلوگیری بشه. سگ ها، یه قسمت اضافی شبیه شست انسان داره که تو بخش وسطی کنار پاهای جلوییشه.

این قسمت ها هیچ کاربردی ندارن و معمولا می شکنن؛ بنابراین دائما باید کوتاهشون کنین تا علاوه بر جلوگیری از شکستگی، خم نشن و توی پوست نرن. معمولا وقتی سگ ها توله هستن، این قسمت رو جدا می کنن و یا وقتی عقیم می شن، با جراحی این قسمت رو برمیدارن.

پوست و مو
 پوست سگ ها، چندین لایه داره که شامل روپوست بیرونیه(که دائما هم جایگزین میشه) و پوست داخلی(که شامل عصب ها و رگ های خونیه). پوستشون خیلی نازک تر و حساس تر از پوست انسانه و باید فقط با شامپوهای مخصوص خودشون حموم بشن. شامپو و محصولات مخصوص انسان، پوستشون رو اذیت می کنه و نباید ازشون استفاده کرد. موهاشون از فولیکول های موجود توی پوستشون رشد می کنه.

سگ ها، فولیکول های ترکیبی برای مو دارن که شامل یه موی مرکزی میشه که با 3 تا 15 مو که از یه منفذ خارج میشه ،در برگرفته شده. چربی از غده درون پوست خارج میشه و مو رو چرب می کنه و باعث درخشش و ضد آب شدن پوشش سگ می شه. عوامل زیادی رویش مو رو کنترل می کنن، مثل تغذیه، هورمون و زمان خاصی از سال.

سگ ها در طول سال به طور معمول ریزش مو دارن اما تو پاییز و بهار بیشتر میشه. این ریزش مو با جایگزینی تدریجی مو از کچلی جلوگیری می کنه. کاربرد اصلی پوشش سگ ها، محافظت پوست و تنظیم دماست.

خصوصیات سگ ها

موها، هوا رو گیر میندازن و در مقابل سرما عایق ایجاد می کنن. ماهیچه های کوچکی که به موهای مرکزی متصل اند، باعث میشن که موهای آویزون بلند بشن و هوای بیشتری روبین خودشون نگه دارن. همچنین، موهای شونه شون رو در پاسخ به خطر بلند می کنن.

انواع مختلفی از سگ ها، پوشش های مفاوتی دارن. گونه های شمالی (مثل هاسکی) پوشش زیرین نرم و کرک داری، دارن که عایق بهتری در مقابل سرما ایجاد می کنه. گونه های آبی ( مثل رتیور) موهای بلند و زبری برای محافظت از پوست و پوشش زیرین شون دارن و همچنین دارای غده های ترشح کننده چربی زیادی برای چرب نگه داشتن موهاشون هستن.

گونه های مناطق گرمسیر، پوشش کوتاه تر دارن که فقط پوست رو میپوشونه. پودل ها موی فر و خوبی دارن که خیلی کمتر از بقیه ی گونه ها ریزش داره.

دهان و دندان
سگ ها مثل اجدادشون که گرگ ها هستن، گوشتخوارن و دندون هاشون برای تیکه کردن گوشت طراحی شده. 28 دندون شیری دارن که در طول 2 تا 7 ماهگی، با 42 تا دائمی جایگزین میشه. دندون ها با شکل های مختلف با توجه به جایگاهشون توی دهان، برای کاربری های مختلف ایجاد شدن.

دندون های جلویی که شامل 12 دندون پیشین و 4 دندون نیش میشن، برای به دندون گرفتن و تیکه کردن به کار می رن. آسیا های کوچک و بزرگ عقبی ، غذا رو خرد و به تیکه های کوچیک تبدیل می کنن.

همچنین دهان شامل غدد بزاقی میشه که بزاق رو برای روان کردن غذا و آغاز فرایند هضم ترشح می کنه. زبون هم کمک می کنه که غذا به سمت گلو بره و بهتره غذا کوچیک باشه و همراهش آب بخوره. سگ ها همچنین برای نشون دادن احساسات یا چاپلوسی و ناز کردن هم لیس میزنن.

خصوصیات سگ ها

دستگاه گوارش و دفع
دستگاه گوارش شامل معده، روده ی کوچیک و بزرگ میشه.این دستگاه غذا رو هضم و به مواد مغذی تبدیل میکنه، آب رو جذب و از هدر رفتن اون جلوگیری می کنه. مشکلات گوارش معمولا با تهوع یا اسهال ظاهر می شن و عوامل مختلفی دارن؛ مثل: انگل، استرس یا خوردن استخوان، چوب یا هر چیز غیرقابل هضمی.

دستگاه دفع، از هدر رفتن نیتروژن جلوگیری کرده و سطح مایع بدن رو کنترل میکنه. مواد دفعی از فیلتر کلیه میگذرن و از مجرای میزنای به مثانه میرن تا اونجا جمع بشن. ادرار از مجرای میزراه از بدن خارج میشه.

مجرای میزراه توی نرها، دوبرابره تا برای اسپرم ها در طول جفت گیری کانالی ایجاد بشه.  عفونت های ادراری بیشتر در ماده ها اتفاق میفته و معمولا با ادرار چکه ای که مقداری خون به همراه داره، ظاهر میشه. مشکلات ادراری و گوارش معمولا به خاطر زور زدن هنگام ادرار یا مدفوع ایجاد میشن.

اولش ممکنه صاحب سگ نتونه علتشو پیدا کنه . بنابراین باید موقع دفع ، سگ رو زیرنظر داشته باشه و ویژگی ها و رنگ مواد خارج شده رو یادداشت کنه. دامپزشک ممکنه از ادرار یا مدفوع و یا هر دو نمونه گیری کنه. اگه تو مدفوعش خون دیدین و یا  دائما  برای مدفوع کردن تلاش کنه و دفع نداشته باشه و همچنین اگه شکمش سفت شده و درد داره یا مدفوعش شبیه ژل خونی باشه، باید سریع به دامپزشک مراجعه کنین.

کیسه های مقعدی
کشیدن باسن به زمین معمولا به غدد مقعدی تحت فشار ربط داده میشه و ممکنه با مشکل گوارشی اشتباه گرفته بشه. غدد مقعدی تو لایه ای از ماهیچه ها در مقعد قرار گرفتن و ترشحی با بویی مثل بوی چرک دارن و معمولا طی حرکات شکم ترشح میشن.

این ترشحات معمولا غلیظ میشن و مجرای مقعد رو می بندن و ممکنه باعث عفونت بشن. برای خیلی از سگ ها باید به صورت دستی و طبق برنامه ای، این کیسه ها توسط دامپزشک تمیز بشن.

 

 

https://petchi.com/dog-specifications/

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی