پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بهترین سگ برای آپارتمان

بهترین سگ برای آپارتمان
(بخش 1) اندازه برای انتخاب یه حیوون خونگی برای زندگی تو آپارتمان خیلی مهمه. حیوون هایی که دست و پاهای بزرگ و بلندی دارن، برای آپارتمان های کوچیک مناسب نیستن. البته این تنها نکته ی حائز اهمیت نیست بلکه باید به میزان انرژی ، سروصدا و حتی ارتباط خوب برقرار کردن سگ با بقیه هم فکر کرد.اینجا 20 گونه از سگ هایی که بهترین سگ برای آپارتمان-1 مناسبن رو معرفی می کنیم، پس در ادامه با وب سایت پتچی همراه باشید.


1.باسنجی

این سگ یه انتخاب عالی برای کسایی هست که همسایه های دیوار به دیوار دارن، چون این سگ خیلی پارس نمیکنه و قدش بیشتر از 45 سانت و وزنش هم بیشتر از 9 کیلو نمیشه. اما حواستون باشه که اگه زیاد تنهاش بذارین ، بداخلاق میشه.

باسنجی-Basenji

2.بیچون فرایز

این سگ اگه خیلی هم رشد کنه، از 30 سانتی متر بلندتر نمیشه. این گلوله ی پشمی، پرانرژی و عاشق بازی کردنن؛ اما به فعالیت روزانه هم نیاز دارن. همچنین نسبت به گونه هایی مشابه، ریزش موی کمتری داره و همین باعث میشه که برای افرادی که حساسیت دارن و یا خونه شون کوچیکه، مناسب باشه.

3.بوستون تریر

قد این گونه هم بیشتر از 45 سانتی متر نمیشه. ممکنه یه کم بیش فعال باشه، پس باید روزانه پیاده روی ببریدش تا سرزنده و شاد بمونه. اگه این باوقار آمریکایی بتونه خوب فعالیت کنه، یه سگ عالی و مهربون براتون میشه.

بوستون تریر-Boston Terrier

4.بروکسل گریفون

این سگ خیلی سرزنده، قدرتمند و کوچیکه. معمولا سگ احساساتیه و خیلی زود با صاحبینش ارتباط برقرار می کنه. اصولا هم خودشو جمع می کنه و یه گوشه میشینه که اگه خونتون کوچیک باشه که چه بهتر.

بولداگ
احتمالا همه این گونه رو به خاطر تنبلی میشناسن که اتفاقا باعث میشه یه انتخاب عالی برای آپارتمان باشه. معمولا فقط به یه پیاده روی کوتاه نیاز داره و اگه راه نره هم یه گوشه لم میده و چرت میزنه. خیلی سگ مهربونیه و قدشون بیشتر از 45 سانت نمیشه.

بولداگ-Bulldog

کاوالیر کینگ چارلز اسپنیل
کاوالیر عاشق بغل کردنه. روی پاهاتون میشینه و با حرکاتش ازتون میخواد که شکمش رو ماساژ بدین. به خاطر وابستگی شدید به صاحبش، بهترین گزینه برای خونه های کوچیکه. اما مشکل اینجاست که آموزش کردنش سخته اما اگه زیاد بیرون ببریدش و به خوبی باهاش رفتار کنین ، قابل اعتماترین سگ برای نگهداری تو آپارتمان میشه.

شی واوا
این سگ به خاطر اندازه ی کوچیکش که مناسب زندگی تو آپارتمانه ، شناخته میشه. به کمترین میزان فعالیت نیاز داره و دوست داره که همیشه کنار صاحبش باشه. همچنین خیلی با غریبه ها جور نمیشن، پس وقتی بیرون میبریدشون، مواظبشون باشین.

چاینیز کرستد
این سگ خیلی تنبله و برای کسی که بی حوصله و یا دائم تو تخت خوابه، سگ مناسبیه. به دلیل اینکه کوچیکه و میتونه ساعت ها تو تخت بخوابه، ایده آل ترین و بی دردسر ترین سگ برای زندگی تو آپارتمانه.

کوتون دو تولیر
کوتون دو تولیر-Coton de Tulear

کوتون دوتولیر سگ شاد و کوچیکیه و مناسب زندگی تو آپارتمان های کوچیک. خیلی راحت می تونید از پوششش مراقبت کنین و به راحتی هم با آدم ها کنار میاد و به فعالیت کمی نیاز داره. همچنین عاشق دویدن و گرفتن وسیله هایی هست که براش میندازین؛ اما اگه یه روز کامل هم تو خونه باشه، مشکلی نداره.

داشهوند
داشهوند ، کوچیک ترین سگ از گونه ی هونده.  این سگ ، بامزه و سرزنده ست و حتی با دیدن ظاهر بامزه ش هم لذت میبرید. به خاطر پاهای کوتاهشون به راحتی می تونن تو خونه فعالیت داشته باشن و هیچ مشکلی هم ایجاد نمیشه.

فرنچ بولداگ
در ابتدا، تو انگلستان به عنوان سگ بولداگ مینیاتوری پرورش داده شدن. به خاطر اندازه کوچیک و فعالیت کمشون ، انتخاب خوبی برای زندگی تو آپارتمان هستن. بازی کردن و ارتباط با آدم ها  رو دوست دارن . همچنین به خاطر اینکه الکی پارس نمیکنن، برای نگهبانی هم مناسبن.

هاوانیز
هاوانیز-Havanese dog

این سگ ترجیح میده که به جای بیرون رفتن،  تو خونه و کنار صاحبش باشه. اما فکر نکنید که این وفادار بودن به خاطر بی انرژی بودنه. اتفاقا عاشق بازی کردنه، البته  تا وقتی که صاحبش هم نزدیکش باشه. به خاطر اینکه تقریبا قدش کمتر از 30 سانتی متره، برای کسی که تو آپارتمان زندگی می کنه و انرژی زیادی داره، خیلی مناسبه.

گری هوند
سیزدهمین سگ تو لیست ما ممکنه باعث تعجبتون بشه اما گری هوند که به خاطر پاهای بلند و انرژی زیادش شناخته میشه، یه سگ مناسب برای زندگی تو آپارتمانه. انرژیش با یه پیاده روی تند متعادل میشه و طبیعت مهربون و آرومش باعث شده که حتی برای زندگی تو یه خونه ی کوچیک هم مناسب باشه.

جاپونیز چین
این سگ چابک ، یه انتخاب خوب برای خونه های کوچیکه. معمولا به خاطر رفتار گربه مانندش که دوست داره از وسایل بند بالا بره شناخته میشه و خیلی زودهم برای زندگی تو هر شرایطی خودش رو وفق میده. حتی باوجود موهای زیبا و بلندش، فقط باید یه بار در هفته موهاش رو شونه کنین. اندازه ی کوچیک، مهربونی و کم بودن فعالیتش باعث شده که برای زندگی در آپارتمان و در کنار افرادی که فعالیت کمتری انجام میدن، مناسب باشه.

جاپونیز چین-Japanese Chin

لهاسا آپسو
این سگ که قدش بیشتر از 30 سانتی متر نمیشه، انتخاب خوبی برای آپارتمانه. برای اینکه رفتاری دوستانه وفادارانه داشته باشه، باید از سن کم تربیت بشه. همچنین به شونه کشیدن روزانه و حمام کردن نیاز داره.

لوچن
این گونه ، بازیگوش و مهربونه. همچنین به خاطر عروسکی بودنش، اندازه ی جمع و جوری داره . به فعالیت بدنی زیدی هم نیاز نداره و با حیوون های دیگه به راحتی کنار میاد اگر درست تربیتش کنین، با آدم ها هم خوب رفتار می کنن.

مالتیز
نزدیک به 2000 ساله که همراه خوب انسان هاست. به خاطر نداشتن پوشش زیرین، ریزش مو نداره که باعث میشه برای زندگی تو خونه های کوچیک هم مناسب باشه. این سگ مهربونه، اما دوست نداره تنها بمونه.

منچستر تریر
این سگ فوق العاده باهوشیه و عکس العمل سریعی داره و به راحتی تربیت میشه.  اندازه ی مینیاتوری این سگ باعث شده که برای زندگی تو آپارتمان های خیلی کوچیک، مناسب باشه. همچنین برای افرادی که اغلب خونه هستن، انتخاب خیلی خوبیه. اما اگه تنهاش بذارین، خرابی به بار میاره و خیلی پارس میکنه.

منچستر تریر-Manchester Terrier

پینچر مینیاتوری
ظاهر این سگ شبیه “دورمن” کوچیکه و خیلی پرانرژی و باوقاره. همچنین برای نگهبانی هم ایده آله چون نسبت به غریبه ها بدگمانه. درسته که اندازه کوچیکشون برای زندگی تو آپارتمان مناسبه اما برای زندگی کنار بچه های کوچیک خیلی خوب نیست و باید از سنین کم تربیت بشه.

پکینز
این گونه، سگ انتخابی خانواده سلطنتی چینه و نیازمند توجه و عشق زیادیه. به خاطر پارس کردن به غریبه ها، حتما باید در سنین کم، تربیت بشه. خیلی دوست نداره حیوون دیگه ای کنارش زندگی کنه ، اما میشه با اجتماعی کردنش، این ویژگی رو متعادل کرد. همچنین به خاطر اندازه و طبیعت بااحساسش، برای زندگی تو آپارتمان، انتخاب خوبیه.
https://petchi.com/the-best-dog-for-the-apartment-1/
ادامه دارد…
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی