پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بیا با هم بریم سفر اقا سگه !

همۀ ما هر از گاهی به یک مسافرت نیاز داریم، گاهی از زندگی روزمرۀ خودمان خسته می‌شویم و احتیاج داریم تا در محیط و فضایی دیگر کمی استراحت کنیم. ممکن است سگتان نیز به این استراحت نیاز داشته باشد. حوصلۀ سگ‌ها هم سر می‌رود، اما آن‌ها زمانی که حوصله‌شان سر برود برای خود یک سرگرمی پیدا می‌کنند. البته صاحبان سگ‌ها می‌دانند که گاهی اوقات این سرگرمی همان به هم ریختن داخل خانه است، طوری که انگار در اتاق‌ها بمب ترکیده است. اما آیا سگ‌ها واقعا به مسافرت نیاز دارند؟ آیا آن‌ها هم از زندگی روزمرۀ خود خسته می‌شوند و به تغییر احتیاج دارند؟ نکات زیر را بخوانید تا بیشتر دربارۀ مسافرت بردن سگ تان بدانید.


چرا مسافرت بردن سگ لازم است؟
بعضی‌ از کارشناسان معتقدند که سگ‌ها هم به اندازۀ انسان‌ها به تعطیلات نیاز دارند. سگ‌ها که از نوادگان گرگ‌ها هستند و غرایز مشترکی با آن‌ها دارند. گرگ‌ها همیشه در حال فعالیت گله‌ای هستند و برای شکار دائم در حال حرکت هستند. کارشناسان از این موضوع نتیجه می‌گیرند برای برطرف کردن این غرایز و جلوگیری از بهم ریختن خانه ، هر از گاهی مسافرت بردن سگ ها الزامی می‌شود.

ما به عنوان دوستدار سگ مان، نمی‌خواهیم که احساس خستگی، تنهایی یا اضطراب کند. بنابراین مسافرت بردن سگ ها، راهی برای تقویت پیوند و برطرف کردن غرایز آن‌هاست. سگ‌ها عضوی از خانوادۀ ما هستند و حق دارند که هرازگاهی با خانوادۀ انسانی‌شان به مسافرت بروند.

سگ‌ها چطور از مسافرت بهره می‌برند؟
مانند انسان‌ها، سگ‌ها نیز می‌توانند از یک مسافرت خوب لذت ببرند. این که بتوانند از خانه بیرون بروند و یک چیز جدید را کشف کنند از لحاظ فیزیکی و روانی، اضطراب و کلافگی در خانه ماندنِ سگ را برطرف می‌کند. اضطراب در سگ‌ها می‌تواند به رفتارهای مخرب و عادت‌های بد ختم شود. بنابراین هر عملی که سبب کاهش اضطراب در سگ‌ها شود برای آن‌ها مفید است و از بهم ریختن خانه‌تان جلوگیری می‌کند.

مسافرت بردن سگ به شما این فرصت را می‌دهد تا با سگ‌تان ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنید. گاهی ما برای نزدیک‌تر شدن به خانوادۀ خودمان به مسافرت می‌رویم و می‌توانیم این کار را برای نزدیک‌تر شدن به سگ‌مان نیز انجام دهیم. وقت گذراندن با سگ‌تان پیوند بین‌تان را هم محکم تر می‌کند.

فعالیت فیزیکی انسان‌ها و سگ‌ها هنگامی که به مسافرت می‌روند بیشتر می‌شود. مثلا قدم زدن در کنار دریا علاوه بر اینکه آرامش بخش است، شما را به فعالیت نیز وا می‌دارد. حدود یک سوم سگ‌های خانگی دارای اضافه وزن هستند، بنابراین مقداری فعالیت اضافه برای آن‌ها بسیار مفید است و سبب کاهش وزن و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی می‌شود. همچنین می‌توانید از زمان مسافرت برای آموزش یک رفتار جدید به سگتان استفاده کنید. اگر فعالیت شما در زمان مسافرت زیاد است سعی کنید هنگامی که برگشتید نیز همان میزان فعالیت را داشته باشید. بیشتر به پیاده روی بروید. بیشتر با سگ‌تان بازی کنید و فعال‌تر باشید. بهترین زمان برای تغییر عادت و تازگی روح شما زمانی است که تازه از مسافرت برگشته‌اید.

سگتان را برای مسافرت کجا ببرید؟
اگر مسافرت‌های زمستانه را دوست دارید، می‌توانید سگ‌تان را به جایی ببرید که از برف لذت ببرد. اما برای آن دسته از سگ‌هایی که محیط های گرم‌تر و تابستانه را ترجیح می‌دهند، به یکی از سواحلی بروید که برای استفادۀ سگ‌ مجهز شده است.

گاهی اوقات خود جاده و مسیر حکم مسافرت را دارد. اگر سگتان مسافرت و ماشین سواری را دوست دارد. آن را به سفرهای جاده‌ای ببرید. سگ در طول سفر جاده‌ای احساسات و بو های جدیدی را تجربه می‌کند و این کار سگ را از لحاظ ذهنی و فیزیکی فعال نگه می‌دارد. پیک نیک رفتن نیز همیشه انتخاب مناسبی است که سگتان از آن استقبال می‌کند. برای مسافرت رفتن با سگتان انتخاب‌های مختلفی دارید اما قبل از حرکت هتل‌هایی که سگ می‌پذیرند را پیدا کنید.

سگتان را قبل از سفر بشناسید.
همۀ سگ‌ها با مسافرت راحت کنار نمی‌آیند. بعضی از آن‌ها هنگامی که مدت طولانی در ماشین می‌مانند، بسیار عصبی و مضطرب می‌شوند. بعضی دیگر هم از سفر با هواپیما و بودن در جعبۀ حمل خوششان نمی‌آید. سگ‌های مسن ترجیح می‌دهند که جایشان عوض نشود، تغییرات سبب اضطراب در آن‌ها می‌شود. وضعیت فیزیکی و سلامت آن‌ها نیز عاملی است که باید آن را در نظر بگیریم تا در حین سفر مشکلی پیش نیاید.

حتما شما از شخصیت سگتان شناخت دارید و می‌دانید چه نیازهایی دارد و چه چیزهایی سبب ناراحتی و نارضایتی آن می‌شود. اگر معایب سفر از مزایای آن بیشتر بود، می‌توانید محض احتیاط مقصدتان را نزدیک به خانه انتخاب کنید. برای این دسته از سگ‌ها، پیاده روی در یک بخش تازه از شهر، رفتن به یک پارک یا محیط جدید و انجام  کار جدیدی بدون استرس همراه با سگ‌ را پیشنهاد می‌کنیم. پیش از برنامه ریزی برای مسافرت به یاد داشته باشید که سگ ها با هم متفاوت هستند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی