پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گریت دین

«گریت دین» سگ بسیار بزرگی است و گاهی ممکن است این بزرگی مردم را بترساند، اما یکی از خوش اخلاق ترین سگ ها است، بسیار اجتماعی و دوست کودکان.

با وجود قــد و قواره اش گاهی فکر می کند یک سگ کوچک خانگی است و سعی می کند روی پای صاحبش بنشیند .

در گذشــته هدف از پرورش گریت دین ها شکار گرازهای وحشــی بوده اســت، اما امــروزه این نژاد نمی تواند به خوبی گذشته شــکار کند؛ زیرا خوی وحشی گری لازم برای تعقیب و شکار حیوانات بزرگ را از دســت داده است. گریت دین های امروزی روح لطیفی داشته و با سایر سگ ها، حیوانات و انسان ها کنار می آیند. با این حال، به علت اندازه و قدرت صدا، این سگ برای نگهبانی استفاده می شوند.

گریت دین از سگ های ماستیف مانند ایجاد شده اســت ؛ اما روحیه لطیف تری نسبت به اجداد خود دارد. موهای سگ های این نژاد براق و زیباست و بدنی عضلانی و تنومند دارد. ســر بزرگ این سگ بلند و باریک است و گردنی بلند و ظریف دارد. به علت اندازه بزرگش می تواند باعث ترس مردم شود؛ زیرا مواجه شدن با سگی هم قد خود، می تواند بعضی ها را بترساند. دم او می تواند به وسایل برخورد کرده و آن ها را به زمین بیاندازد، این مشکل خصوصا در فضاهای کوچک رخ می دهد.

گریت دین ها علی رغم اندازه بزرگشان، همراهی شــیرین و مهربان هســتند. عاشــق بازی بوده و با کودکان با ملایمت برخورد می کنند. طبیعت آرامی دارند اما شجاعت گذشته خود را که به شکار کردنشان کمک می کرد، حفظ کرده اند و آماده دفاع کردن از خانواده شان هستند. با وجود اینکه می دانیم طبیعت این سگ ها آرام است، بهتر است رفتارهای خوب را به آن ها یاد دهیم و تا زمانی که جوان هستند در کلاس های آموزشی تربیت شرکت کنند. زیرا اندازه بسیار بزرگ آن ها به تنهایی، مانع از کنترل کردن شان در بزرگ سالی می شود.

این نژاد مشتاق سرگرم کردن خانواده اش بوده و علاقه دارد دورش شلوغ و پر از انسان باشد و نیازمند توجه زیاد از سوی انسان های پیرامونش است. گاهی وقت ها گرایشات سگ های خانگی را دارند، مثلا روی مبل پریده و خود را روی صاحبانشان می اندازند. جای تعجب دارد؛ اما گریت دین معمولا به اندازه ای که فکر می کنید غذا نمی خورد و با توجه به اینکه نیاز به تمرین های روزانه دارد، به فضای بزرگی برای بازی احتیاج ندارد. به علت زیبایی و طبیعت آرام این ســگ، روزانه تعداد بیش تری از مردم به نگه داری از آن ها علاقه مند می شــوند. جایگاه گریت دیــن در رتبه بندی محبوب ترین سگ ها 24 می باشد.

این را هم بدانید که به علت اندازه بزرگ، این نژاد طول عمر نسبتا کوتاهی دارد که حدود 8 سال است و این بدین معناست که این سگ طی زمان کوتاهی، جای بزرگی از قلب شما را به خود اختصاص می دهد.

اندازه :
گریت دین های نر 76 تا 86 سانتی متر طول داشته و وزن آنها 54 تا 90 کیلوگرم می باشند. گریت دین های ماده 60 تا 81 ســانتی متر طول و 45 تا 58  کیلوگرم هستند.

گریت-دین
خصوصیات اخلاقی :
گریت دینی که درست تربیت شده باشد، یکی از خوش اخلاق ترین سگ ها است. آرام، شیرین و مهربان بوده و به بازی کردن علاقه مند است و کنار کودکان آرام می گیرد. بسیار دوست دارد مورد توجه واقع شود، این خصوصیت باعث آموزش پذیری آسان او می شود.

این نژاد می خواهد جایی باشــد که خانواده اش هستند. مردم که شامل کودکان وغریبه ها می شود را بسیار دوست دارد و با خوشحالی به مهمان خوش آمد می گوید! مگر اینکه فکر کند باید از شما دفاع کند آن گاه می تواند به شدت از شما محافظت کند .

بعضی گریت دین ها دوســت دارند مانند یک سگ خانگی رفتار کنند ( یا اینکه فکر می کنند یک سگ کوچک خانگی هستند ) و تلاش می کنند روی پای صاحب خود بنشینند !

گریت دین ها نیاز به برقــراری زودهنگام ارتباط با افراد مختلف، جاهای مختلف، صداها و کسب تجربه زمانی که جوان هستند، دارند. برقراری ارتباط به ما کمک می کند تا مطمئن شویم توله گریت دین هنگام بزرگسالی به خوبی با افراد کنار می آید.

ثبت نام کردن توله در کلاس آموزشی سگ ها شروع خوبی است. دعوت کردن مرتب مهمان و بردن ســگ به پــارک ها و مغازه های شلوغ و قدم زدن و آشنا شدن با همسایه ها به توله کمک می کند تا قابلیت های اجتماعی خود را گسترش دهد .

گریت-دین

سلامت  :
گریت دین ها در کل سگ های ســالمی هستند؛ اما مانند سایر نژاد ها به بیماری های خاصی مســتعد ترند. همه گریت دین ها این بیماری ها را نمی گیرند اما آگاهی از آن ها مهم است.

گریت-دین

مشکلات رشد :
مشکلات رشــد می توانــد در توله ها و بالغ های جوان رخ دهد. که بیش تر اوقات به علت جیره غذایی نامناسب می باشــد ( اغلب اوقات در جیره ای که پروتئین، کلسیم  و مکمل های بسیار بالایی داشته باشد ) .

دیس پلازی مفصل هیپ :
دیس پلازی مفصل هیپ ارثی اســت. در این حالت، استخوان ران کاملا در مفصل هیپ قرار نمی گیرد. بعضی سگ ها درد داشته و یــک یا هــر دو پای عقب آن ها می لنگــد و بعضی هیچ علائمی نشان نمی دهند ( رادیوگرافی بهترین راه تشخیص این عارضه است ) . با گذشت زمان، ممکن است آرتریت رخ دهد .

پیچ خوردگی معده :
یک وضعیت وخیم که می تواند سگ های بزرگ با قفسه سینه عمیق را درگیر کند و بیشتر اوقات زمانی اتفاق می افتد که سگ یک بار در روز و با حجم زیادی از غذا تغذیه می شود، در این حالت سگ به ســرعت غذا می خورد و حجم بالایی آب می نوشد و بعد از خوردن می دود.

این حالت میان سگ های مسن شایع تر است. در این عارضه، معده با گاز زیادی پر شــده و پیچ می خورد. سگ قابلیت بالا آوردن غذا یا آروغ زدن را ندارد و نمی تواند از گاز اضافی معده اش خلاص شــود و بازگشت طبیعی خون به قلب دچار اختلال می شود، فشار خون پایین می آید و شوک ایجاد می شود و در صورت عدم رسیدگی فوری سگ می میرد .

سرطان استخوان :
سرطان استخوان که به آن استئوسارکوم می گویند ، شایع ترین تومور استخوان در سگ ها می باشد. معمولا در سگ های میان ســال تا پیر دیده می شود؛ اما نژاد های بزرگ مانند گریت دین می توانند در سنین پایین نیز دچار تومور استخوان شوند. اولین علامت استئوسارکوم لنگ زدن است. برای تشــخیص باید از سگ رادیوگراف گرفته شود. درمان آن با قطع عضو و شیمی درمانی صورت گرفته که در این صورت سگ می تواند 9 ماه تا 2 سال بیشترعمر کند.

بیماری های قلبی :
کاردیومیوپاتی اتســاعی، نارســایی دریچه میترال، دیسپلازی دریچه سه لتی، تنگی آئورت، باقی ماندن داکتوس آرتریوسوس و باقی ماندن قوس آئورتی سمت راست از جمله این موارد هستند. پیش آگهی و درمان وابسته به بیماری، سن سگ و سلامت عمومی اش است .

نکاتی که باید در جراحی گریت دین ها مورد توجه واقع شــود، با جراحی ســگ های کوچک متفاوت است. در صورت نیاز به جراحی، به جراحی که تجربه ســگ های بزرگ را دارد، مراجعه کرده و قبل از جراحی حتمــا آزمایش خون انجام شــده و پروفایل انعقاد خون بررسی شود .

 مراقبت و نگه داری  :
گریت دین ها علی رغم اندازه بزرگشان، به اندازه کافی مهربان هستند و می توان آن ها را داخل خانه نگه داشت هرچند مناسب آپارتمان های کوچک نیستند؛ زیرا همه چیز را به هم می ریزند.

ممکن است در زمستان ســرما بخورند بنابراین در مناطقی که آب و هوای سرد دارند، نباید بیرون نگه داری شوند.

در محیط بیرون از خانه نسبتا ساکت است. نیاز به بیرون رفتن طولانی مدت حداقل یک بار در روز دارد در غیر این صورت نیازمند حیاط بسیار بزرگی اســت تا در آن بازی کند. یک گریــت دین بالغ نیاز به 30 تا 60 دقیقه تمرین روزانه دارد. توله هــا و نوجوان ها نیاز به حدود 90 دقیقه تمرین در روز دارند.

اگر در نظر دارید گریت دین خود را در حیاط نگه دارید، نرده ای با طول 180 سانی متر نیاز دارید. اگر به باغبانی علاقه دارید باید بدانید که این نژاد علاقه زیادی به خراب کردن باغچه دارد !

تا قبل از 18 ماهگی با گریت دین خود با ســرعت بالا ندوید؛ زیرا در این سنین استخوان ها در حال رشد هستند و مناسب دویدن نیستند. در حقیقت سگ های این نژاد شاید تا قبل ار 2 سالگی آماده دویدن نباشند.

5گریت-دین

 

رنگ بدن و نظافت :
پوشش بدن گریت دین کوتاه و نرم بوده و شش رنگ معمول دارد :
حنایی ( طلایی رنگ با صورت سیاه )

راه راه ( حنایی و سیاه در تمام طول بدن مانند طرح بدن ببر)

خاکستری ( خاکستری فولادی که نوعی خاکستری است )

سیاه

خال دار( با لکه های نامنظم سیاه در کل بدن )

منتل ( سیاه و سفید با روکش تمام مشکی روی بدن )

موهایش زیاد می ریزد اما نگه داری پوشش بدنی اش با شانه زدن مرتب آسان است. از شانه فلزی محکمی استفاده کنید و به اندازه لازم سگ خود را بشویید. شــانه زدن منظم پوشش گریت دین شــما را سالم و تمیز نگه می دارد و تعداد دفعات حمام رفتنش را کاهش می دهد.

دندان های گریت دین خود را حراقل 2 تا 3 بار در هفته مســواک کنید تا از تشکیل جرم جلوگیری کنید.

در صورتی که ناخن ها به شکل طبیعی ساییده نمی شوند، آن ها را یک یا دوبار در ماه کوتاه کنید. اگر صدای برخورد ناخن روی زمین شــنیده می شود ،ناخن ها بلند شده اند.

گوش ها باید به طور هفتگی چک شوند تا در صورت قرمزی یا بوی بد که نشانه عفونت هستند درمان شوند. هنگام چک کردن گوش ها آنها را با پنبه ای آغشته به محلول شست و شوی گوش با PH متعادل پاک کنید. توجه کنید که چیزی را وارد گوش داخلی نکرده و فقط قسمت بیرونی گوش را تمیز کنید.

گریت-دین6

تغذیه :
برای توله های نژاد بزرگی که به سرعت رشد می کنند ؛مانند گریت دین، جیره غذایی بسیار مهم اســت. توله گریت دین به هیچ وجه نباید با غذای معمولی ســگ تغذیه شود؛ زیرا غذای معمولی سگ برای آن ها بسیار غنی است؛ او نیاز به غدای توله مناسب برای نژاد های بزرگ دارد.

بهترین حالت این است که هیچ مکملی خصوصا کلسیم به آن ها داده نشود.تا سن 4 تا 5 ماهگی، توله گریت دین باید سه بار در روز تغذیه شــود. بعد از آن، دوبار در روز به او غذا دهید.هیچ گاه نباید تنها یک بار در روز تغذیه شود.

 

گریت-دین8
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos