پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دیابت در گربه

دیابت در گربه
دیابت اختلال در متابولسیم چربی، پروتئین و کربوهیدرات ناشی از کمبود مطلق یا نسبی انسولین است. متابولسیم یعنی چگونگی هضم و استفاده از مواد غذایی برای رشد و تامین انرژی، که این فرآیند به میزان بالایی بستگی به مقدار انسولین در بدن دارد. ما در این مطلب به نشانه های دیابت در گربه ها و درمان آن صحبت می کنیم.


انسولین هورمونی است که در پانکراس تولید می شود و در عمل گوارش برای تبدیل پروتئین به گلوکز در جریان خون آزاد می شود. بیشتر مواد غذایی که خورده می شود تبدیل به گلوکز می گردد که نوعی از قند خون و یکی از منابع اصلی تامین انرژی بدن است. عملکرد مناسب انسولین باعث می شود ماهیچه ها گلوکز را از سلول های خونی جذب کرده و به انرژی تبدیل کنند.

دیابت ۲ نوع است. کمبود مطلق انسولین که باعث دیابت نوع ۱ می شود، یا اینکه سلول ها پاسخ مناسبی به انسولین نمی دهند که این وضعیت را مقاومت به انسولین یا دیابت نوع ۲ می نامند. در هر دو نوع از تبدیل گلوکز به انرژی در ماهیچه ها و ارگان ها جلوگیری می شود، که نتیجه اش می شود افزایش حجم گلوکز در خون. در مورد انسان ها دیابت یک بیماری شایع است و در مورد حیوانات خانگی مانند گربه نیز این بیماری نسبتا معمول است. دیابت نوع ۱ بیماری شدیدتری است و برای حفظ تعادل قند در خون وابسته به تزریق انسولین است (دیابت وابسته به انسولین IDDM). دیابت نوع ۲ یک نوع دیابت غیر به وابسته به انسولین یا NIDDM است که به شکل شایع تری در گربه ها وجود دارد، اما در نهایت گربه هایی که مبتلا به هر نوع از دیابت هستند، برای حفظ تعادل قند خون نیاز به تزریق انسولین دارند. از هر ۱۲۰۰ گربه یکی در طول عمر خود به دیابت مبتلا می شود. چاقی خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. این بیماری بیشتر در گربه های نر پیش می آید. این بیماری اغلب در سنین متوسط و بالا رخ می دهد، اما  در واقع ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد.

 
علائم دیابت در گربه ها و انواع آن
چاقی
تشنگی بیش از حد
ادرار بیش از حد (افزایش هم در تعداد دفعات و هم در میزان حجم ادرار)
بی اشتهایی
کاهش وزن
ضعف در عضلات پشتی
ضعف در پاهای عقبی
پوشش چرب همراه با شوره
کبد بزرگ
زردی
بی حالی
Ketoacidosis (اسید متابولیک ناشی از تجزیه چربی و پروتئین در کبد در واکنش به کمبود انسولین)
افسردگی
استفراغ
 
علل بیماری قند در گربه ها
گرایش ژنتیکی (معمولا در مورد دیابت نوع l در گربه های جوانتر)
التهاب لوزالمعده (پانکراتیت)
رخ دادن هم زمان با برخی از بیماری های خاص
پرکاری تیروئید
بیماری کوشینگ
استفاده از داروهای خاص
 
تشخیص دیابت ملیتوس در گربه
برای تشخیص بیماری دیابت در گربه ها ، شما باید یک شرح حال کامل از وضعیت جسمانی و سلامتی گربه و شروع علائم و جزئیات آن را به دامپزشک بدهید. او حتما یک آزمایش خون کامل، مشخصات بیوشیمی و آزمایش ادرار را انجام خواهد داد. این آزمایشات برای تشخیص و درمان اولیه کافی هستند. عموما در بیماری دیابت یک حجم بالا و غیر عادی از گلوکز در خون یا ادرار پیدا می شود. سطح بالای غیر عادی آنزیم های کبدی و عدم تعادل الکترولیت ها نیز شایع هستند. آزمایش ادرار نیز ممکن است سطح بالا و غیر عادی کتون را نشان دهد. تعدادی اختلالات دیگر نیز ممکن مشاهده شود.

مطالعات رادیوگرافی شامل عکسبرداری با اشعه X و سونوگرافی می تواند برای تشخیص همزمان و عوارض بیماری بسیار مفید است. عکسبرداری شکمی و سونوگرافی برای  تشخیص سنگ کلیه یا التهاب لوزالمعده و کبد و دیگر اختلالات مرتبط نیز مفید است. اگر مشکوک به بیماری کبد باشد، دامپزشک ممکن است تصمیم بگیرد که نمونه ای از بافت کبدی را برای ارزیابی و آزمایش بیشتر بردارد.

 
درمان دیابت گربه ها
بیشتر مبتلایان به دیابت بدون عواض زندگی شان مدیریت می شود، اما برای برخی از گربه ها وضعیت دشوارتر است. دامپزشک شما بر اساس وضعیت جاری بیماری یک طرح مدیریتی و درمانی خاص را پیاده می کند. انواع مختلفی از انسولین در دسترس هستند که یک نوع مشخص برای گربه تان توسط دامپزشک تعیین می شود. به عنوان مثال برخی از بیماران به استفاده روزانه انسولین نیاز دارند و دُز آن براساس وزن، سن، جنس و نیازهای فردی محاسبه می شود. بسته به شدت دیابت، ممکن است نیاز داشته باشید برای تنظیم انسولین، قند خون را بصورت روزانه اندازه گیری کنید.

پس از درمان اولیه، گربه به یک حالت ثابت می رسد. در این زمان اگر گربه مبتلا ماده باشد دامپزشک توصیه می کند که رحم گربه را خارج کنید.

 
زندگی و مدیریت بیماری دیابت در گربه ها
مدیریت گربه تان در خانه از تلاش های درمانی کمی مهم تر است. گربه به فعالیت روزانه نیاز دارد، اما بهتر است که از فعالیت شدید او جلوگیری کنید. چاقی یکی از عوامل مهم و پرخطر ابتلا به دیابت در گربه ها است و در این وضعیت ممکن است مدیریت دیابت مشکل ساز شود، اما می تواند به آرامی و با دقت زیاد کنترل شود.

از غذاهای نرم و تر باید پرهیز کرد، زیرا با خوردن آنها سریعا گلوکز در بدن انباشته می شود. با این حال، برنامه غذایی گربه را بدون مشورت با دامپزشک بطور ناگهانی عوض نکنید. گربه شما به یک رژیم غذایی سنجیده و کامل نیاز دارد. دامپزشک می تواند به منظور تسهیل مدیریت مناسب دیابت با توجه به تغییرات سبک زندگی و نیازهای گربه یک برنامه غذایی کاملا مناسب را برایتان طراحی کند.

نظارت منظم بر میزان قند خون برای ارزیابی وضعیت کلی این بیماران بسیار مهم است. دامپزشک شما را نسبت به هر دو مورد هیپوگلیسمی (سطح پایین گلوکز) و هایپرگلیسمی (سطح بالای گلوکز) آماده می کند. باید بدانید که هر دو وضعیت در گربه ها دیده می شود. یک نمودار روزانه و هفتگی از رژیم غذایی گربه، نتایج آزمایش گلوکز، دُز روزانه انسولین و وزن هفتگی داشته باشید. بدون مشورت هیچ دارویی به گربه مبتلا به دیابت ندهید. این گربه ها اگر به درستی درمان شوند و از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنند معمولا طول عمری طبیعی خواهند داشت.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی