پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

لنفوم در گربه ها

لنفوم در گربه ها
سرطان لنفوم در گربه ها نوعی از سرطان است که در سلول های لنفوسیت تشکیل می شود. لنفوسیت ها نوعی از گلبول های سفید خون هستند که نقش مهم و کاملی در قدرت دفاعی سیستم ایمنی بدن دارند. دو نوع لنفوسیت وجود دارد: B و T. لنفوم ممکن است شامل تکثیر نئوپلاستی T یا B یا غیر T یا غیر B شود که عمدتا در مغز استخوان، غدد لنفاوی و ارگان های احشایی رخ می دهد. لنفوم باعث حدود ۹۰% از سرطان های خون و تقریبا ۳۳% از تومورها در گربه ها می شود. علاوه بر این، بیماری لنفوم شایع ترین علت هایپرکلسمی در گربه هاست.


 
علائم و انواع سرطان لنفوسیت در گربه ها
علائم سرطان در گربه بسیار متغیر هستند و به تشریح شکل تومور بستگی دارند. در زیر می توانید برخی از انواع لنفوم ها را همراه با علائم شان مطالعه کنید.

فرم مدیاستینال که در فضای بین کیسه های پلورال / ریه ها اتفاق می افتد.
تنفس با دهان باز
سرفه
بی اشتهایی
کاهش وزن
فرم غذایی که در دستگاه گوارش، شکم و کبد رخ می دهد.
بی اشتهایی
بی حالی
استفراغ
یبوست
اسهال
مدفوع سیاه رنگ یا قیری
وجود خون تازه در مدفوع
فرم چندگانه که در غدد لنفاوی رخ می دهد.
تورم غدد لنفاوی و غده در گربه (فک، زیر بغل و کشاله ران)
از دست دادن اشتها
از دست دادن وزن
افسردگی
فرم تکی که می تواند در هر جایی از بدن رخ دهد.
علائم کاملا به محل بروز بیماری بستگی دارد.
فرم کلیوی که در کلیه ها رخ می دهد.
بی اشتهایی
استفراغ
ضعف
ادرار بیش از حد و تشنگی (پولیوریا و پولیدیپسیا) Polyuria and Polydipsia
 
علل سرطان لنفوم در گربه ها
اعتقاد بر این است که بروز لنفوم با قرار گرفتن در معرض ویروس لوسمی گربه و ویروس نقص ایمنی بدن گربه همراه است. گربه هایی که مبتلا به هر کدام از این ویروس ها هستند، میزان قابل توجهی از لنفوم ها را نسبت به کل جمعیت گربه ها دارند.

 
تشخیص سرطان معده در گربه ها
شما باید یک شرح حال کامل از وضعیت جسمانی و سلامتی گربه و شروع علائم را در اختیار دامپزشک قرار دهید. تمامی این جزئیات به دامپزشک برای تشخیص اینکه در ابتدا چه ارگانی درگیر این بیماری شده است، کمک می کند. دانستن نقطه شروع باعث تشخیص آسان تر و دقیق تر می شود.

در ابتدا دامپزشک یک معاینه فیزیکی کامل بر روی گربه انجام می دهد. بعد از آن تست های آزمایشگاهی رایج شامل یک آزمایش خون کامل، مشخصات بیوشیمی و آزمایش ادرار از گربه می گیرد.

نتایج آزمایش خون ممکن است کم خونی یا تعداد زیاد و البته غیر عادی از لنفوبلاست ها را نشان دهد که به این وضعیت لنفوبلاستوسیس (Lymphoblastosis) می گویند. لنفوبلاست ها سلول های نابالغی هستند که از لنفوسیت های بالغ جدا شده اند، آنها بطور معمول در مغز استخوان وجود دارند، اما اگر به صورت غیر عادی تکثیر شوند ممکن است به خارج از این محیط وارد شده و منجر به وضعیت غیر عادی لنفوبلاستوسیس شوند.

پروفیل های بیوشیمی ممکن است میزان غیر طبیعی و بالای کراتین، نیتروژن اوره در سرم خون، آنزیم های کبدی و کلسیم را نیز نشان دهند. آزمایش ادرار ممکن است سطوح غیر عادی و بالایی از رنگدانه بیلی روبین و پروتئین در ادرار را نشان دهد.

گربه های بیمار در خصوص وجود ویروس لوسمی گربه یا همان FeLV که اغلب با لنفوم در ارتباط است نیز آزمایش می شوند. دامپزشک همچنین برای تشخیص محل تومور از تصویربرداری استفاده می کند. بیوپسی از مغز استخوان به تشخیص قطعی نیز کمک می کند.

 
درمان سرطان لنفوم در گربه ها
در واقع علاج سرطان لنفوم در گربه بعید بوده و هیچ درمان مشخص و واحدی برای لنفوم وجود ندارد. هدف اصلی این است که کیفیت زندگی بیمار را تا جایی که ممکن است بهبود دهیم.

می توان از شیمی درمانی و پرتو درمانی استفاده کرد، اما قبل از آن شما باید با یک دامپزشک انکولوژیست مشورت کرده تا بتوانید درمان مناسب را برای گربه تان انتخاب کنید. درمان بستگی به سطح پیشرفت بیماری (پیشرفته یا مراحل اولیه)، سن گربه و وضعیت عمومی گربه دارد. همچنین بسته به نوع  سطح لنفوم، عمل جراحی نیز ممکن است برای برخی از گربه ها پیشنهاد شود. این راه حل ممکن است برای انواع انسداد روده ای و یا برداشتن توده مناسب باشد. همچنین برش جراحی به دامپزشک این اجازه را می دهد تا بخشی از تومور را برای انجام آزمایش جمع کند.

 
زندگی و مدیریت سرطان لنفوم در گربه ها
متاسفانه درمانی برای این سرطان گربه وجود ندارد. در برخی از موارد تنها راه موجود، مراقبت زیاد برای بهبود کیفیت زندگی حیوان مبتلا است. نظارت دقیق بر روی غذا و آب و مواد مصرفی گربه در مرحله بهبودی بسیار مهم است. پیش بینی این بیماری بسیار متغیر است و بستگی به عکس العمل بیمار نسبت به درمان اولیه، نوع آناتومی تومور، وضعیت FeLV و وزن تومور دارد.

اگر از روش شیمی درمانی استفاده می کنید، نیاز به ارزیابی منظم گربه دارید. در هر معاینه دامپزشک باید آزمایش خون را برای ارزیابی واکنش به درمان و بررسی هرگونه عوارض ناشی از درمان انجام دهد تا در صورت نیاز بتواند تغییرات یا اصلاحاتی را در نوع درمان اعمال کند. اگر داروهای شیمی درمانی به عنوان بخشی از درمان خانگی تجویز شده باشند، باید دقیقا طبق دستورالعمل رفتار کنید، زیرا داروهای شیمی درمانی حیوانات برای انسان بسیار سمی هستند. اقدامات احتیاطی اساسی شامل پوشیدن دستکش های لاتکس قبل از دارو دادن است. اگر داروهای ضد درد تجویز شده باشد، با احتیاط آنها را بکار ببرید و تمام موارد را با دقت دنبال کنید، اطمینان حاصل کنید که تمام اعضای خانواده با این برنامه ریزی های دارویی آشنا هستند. یکی از قابل پیشگیری ترین حوادث در رابطه با حیوانات خانگی، مصرف بیش از حد داروست. تاریخ انقضاء بسیار متغیر و بین چند ماه تا کمتر از ۲ سال است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی