پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مهمترین دستور هایی که سگ شما باید بداند

مهمترین دستور هایی که سگ شما باید بداند
شما می‌توانید در خانه یا مکان‌های مختلفی که خود در آن حضور دارید، جای خوابی برای خوابیدن سگ در نظر گرفته و زمانی که فرمان می‌دهید، سگ به آن محدوده رفته و در همانجا بماند تا شما بتوانید با خیالی آسوده به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید.

در زندگی امروزی خانه‌ها کمتر از حیاط و مکان مناسبی برای بازی سگ‌ها برخوردار هستند و سگ‌های آپارتمانی انرژی بالای خود را در داخل منزل تخلیه می‌کنند و همین امر سبب می‌شود آنها همیشه در منزل به این سمت و آن سمت بدوند و زمانی که شما سرگرم کاری هستید باعث بهم ریخته شدن منزل و یا خرابکاری‌های زیادی شوند و حتی می‌تواند موجب صدمه دیدن سگ‌ها گردد که برای صاحب‌ها بسیار ناخوشایند است. این آموزش برای چنین زمان‌هایی مفید است و باعث می‌شود سگ از زیر دست و پایتان کنار برود و همچنین دیگر برای استراحت از مبلمان و تخت خواب شما استفاده نکند.

آنچه شما برای خوابیدن سگ در رختخواب نیاز دارید
سگ در ابتدا باید آموزش‌های بخواب و منتظر بمان را کاملا یادگرفته باشد. سپس باید رختخوابی در محیطی مناسب برای ماندن سگ مشخص کنید تا زمانی که فرمان را به سگ می‌دهید حیوان سریعا وارد مکان مورد نظر شده و در همانجا بماند. بهتر است تخت یا رختخواب سگ سبک و قابل انتقال باشد تا شما بتوانید در هر مکانی از همان رختخواب استفاده کنید. همچنین باید یک فرمان کوتاه به دلخواه خود برای این آموزش انتخاب کنید مانند:  تو جات_ تو تختت و…

خوابیدن سگ | آموزش خوابیدن سگ | خوابیدن سگ ها - پرشین پت شاپ
روش آموزش خوابیدن سگ در رختخواب
سگ را با خوراکی تشویقی به مکان مورد نظر هدایت کنید

در کنار رختخواب سگ قرار گرفته، خوراکی تشویقی که در دست راست خود دارید را به حالت اشاره به سمت رختخواب برده فرمان (تو جات) را بیان کرده و سگ را به آمدن بر روی رختخوابش ترغیب کنید. به محض اینکه چهار پنجه سگ بر روی رختخواب قرار گرفت خوراکی تشویقی را به او می دهید.

چندبار این روند را تکرار کنید در مرحله بعدی خوراکی تشویقی را در دست چپ گرفته و با دست راست به سمت رختخواب اشاره کرده، فرمان را بیان نموده و زمانی که سگ وارد رختخواب شد خوراکی تشویقی را با دست چپ به سگ بدهید، این روند را تا جایی ادامه دهید که کلا خوراکی تشویقی در دیدرس سگ نباشد (داخل جیب یا کیف کمری) و زمانی که حیوان با فرمان شما وارد رختخواب شد خوراکی تشویقی در اختیارش قرار دهید.

اضافه کردن فرمان بخواب به آموزش بدون بیان آن
بعد از سه جلسه تمرین کوتاه، حال به فرمان تو جات فرمان بخواب را نیز اضافه می‌کنید. در ابتدا ممکن است سگ تنها یکی از دو فرمان را انجام دهد. بیاد داشته باشید که برای اجرای هر دو فرمان سگ فقط یک خوراکی تشویقی می گیرد در غیر این صورت نمی‌تواند دو فرمان را یک فرمان دانسته و به صورت متوالی انجام دهد و احتمال خطای سگ بسیار زیاد می‌شود.

برای ترکیب این دو فرمان خوراکی تشویقی را در دست چپ خود داشته ابتدا فرمان تو جات را همراه با اشاره دست راست به رختخواب سگ، بیان کرده وسپس زمانی که چهار پنجه سگ بر روی رختخواب قرار گرفت بدون بیان فرمان بخواب، با دست چپ خوراکی تشویقی را روبه روی بینی سگ گرفته و به سمت پایین می آورید زمانی که سگ برروی رختخواب خوابید خوراکی تشویقی را در اختیارش قرار می دهید.

افزایش طول مدت زمان آموزش برای خوابیدن سگ در رختخواب
حال که سگ شما کاملا یادگرفت که با شنیدن فرمان تو جات وارد رختخوابش شده و بخوابد در این مرحله شما چند قدم از سگ فاصله گرفته فرمان را بیان کرده زمانی که حیوان وارد رختخوابش شد و در حالت خوابیده قرار گرفت به سمتش رفته و خوراکی تشویقی را در اختیارش قرار می‌دهید.

اگر سگ قبل از تشویق شدن از جای خود خارج شد، شما با آرامش کامل و بدون تنبیه و فریاد زدن، فرمان را دوباره تکرار کرده و آموزش را از ابتدا شروع می‌کنید. به مرور فاصله خود را از سگ بیشتر کرده تا جایی که از دید سگ خارج شوید مثلا به سگ فرمان تو جات را داده و از اتاق بیرون میروید و دوباره برگشته و سگ را مورد تشویق قرار می‌دهید. در این آموزش شما باید هم فاصله و هم زمان آرام آرام افزایش دهید.

بهتر است رختخواب سگ را تغییر ندهید یعنی برای هر اتاق یک رختخواب در نظر نگیرید
سگ در طی این آموزش می تواند به راحتی در رختخوابش منتظر بماند تا شما شامتان را صرف کنید یا یک برنامه تلوزیونی ببینید. زمانی که میخواهید مدت آموزش را طولانی کنید بهتر است یک خوراکی جویدنی محبوب را همراه اسباب بازی مورده علاقه سگ، برای جلوگیری از بی حوصلی در اختیار حیوان قرار دهید.

انتقال مکان رختخواب سگ به محیطی دیگر
اگر شما می‌خواهید رختخواب سگ را به اتاقی دیگر در منزل انتقال دهید ابتدا صبر کنید سگ در یک مکان فرمان را به خوبی و بدون خطا انجام دهد. حال شما می‌توانید رختخواب را به اتاقی دیگر انتقال دهید و دوباره در مکان جدید آموزش را با سگ تکرار کنید. ممکن است با تغییر مکان رختخواب اجرای فرمان توسط سگ با کندی صورت گیرد.

اگر دیدید در اتاق جدید سگ فرمان را اجرا نکرد سگ را به اتاق قبلی برده و دوباره آنجا به سگ فرمان دهید و بعد از اجرا بلافاصله به اتاق مورد نظر رفته و تمرین را با صبر آغاز کنید و سپس اتاق بعدی و بعدی…

بهتر است رختخواب سگ را تغییر ندهید یعنی برای هر اتاق یک رختخواب در نظر نگیرید و در هر اتاق مکان ثابت و بدون خطری را برای قرار گیری رختخواب سگ در نظر بگیرید. مثلا در سالن همیشه رختخواب کنار مبلی باشد که شما برای دیدن تلوزیون آنجا می‌نشینید و یا در اتاق کارتان رختخواب سگ را زیر میز کارتان قرار دهید. این روند باعث می‌شود زمانی که شما وارد اتاق کار می‌شوید یا روی مبل می‌نشینید سگ بداند که باید روی رختخوابش بخوابد و در حالت انتظار باقی بماند.

سگ شما این آموزش را در خانه کاملا یادگرفته است حال می خواهید یک روز او را با خود به محل کار یا خانه یکی از دوستان ببرید و نمی‌توانید که به صورت مداوم تمام مدت با سگ سرگرم باشید، در این حالت حتما رختواب و جویدنی خوراکی را همراه خود ببرید و بدانید که روند آموزش تغییری پیدا نمی‌کند اما نگران نباشید بیشتر سگ ها زمانی که این آموزش را به صورت کامل در منزل یادگرفته باشند با سرعت نسبتا بالایی آنرا در مکان های جدید انجام می‌دهند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی