پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ادرار سگ در خانه

علت ادرار سگ در خانه چیست؟
ادرار نابه‌جا در خانه یک مشکل رایج در میان سگ ها است و در اغلب اوقات در دوران تولگی این مسئله حل و فصل می شود. اما اگر سگ بزرگسال یا مسن تان هنوز در خانه ادرار نابه ‌جا دارد به چه علت است؟ در اینجا چند علت محتمل اصلی ناشی از مسائل رفتاری یا پزشکی برای نابه‌جایی ادرار سگ در خانه را ذکر کرده‌ایم.

1. هیجان بیش از حد
سگ هایی که از روی هیجان ادرار می‌کنند، زبان بدن‌شان حالت تسلیمی و مغلوب ندارد. در عوض، رفتارهای شاد مانند جنبیدن، ورجه ورجه کردن و پریدن را به نمایش می گذارند، چراکه بدون هیچ ناراحتی روی زمین ادرار می کنند. همین موضوع اغلب منجر به پاشش ادرار در همه جا می شود.

2. سلطه پذیری / ترس
ادرار از سر سلطه پذیری اگرچه بیشتر در توله ها دیده می شود اما می تواند در هر سنی از سگ اتفاق بیفتد. معمولا هنگامی اتفاق می افتد که کسی خم شود تا سگ را بزند یا به او پرخاش کند. این عمل می تواند توسط یک غریبه یا صاحب سگ صورت گیرد. همچنین سگ ممکن است در ابتدا راحت و دوستانه به نظر برسد، اما زمانی که تعاملات با فرد برایش خیلی ترسناک می‌شود، بلافاصله رفتار تسلیم را نشان می دهند و ممکن است ادرار کنند.

3. تربیت خانگی نادرست
اگر سگ شما به طور صحیح آموزش ندیده که بیرون خانه یا محل مشخص دستشویی او تنها گزینه صحیح برای ادرار کردن است، منصفانه نیست که انتظار داشت که سگ بدون خطا ادرار کند. شما فقط زمانی می توانید از سگ انتظار داشته باشید که رفتار مطلوب شما را انجام دهد که قبل از آن به او کاملا صحیح آموزش داده باشید.

4. علامت گذاری
سگ به دلایل مختلف علامت گذاری می‌کند. متأسفانه، هنگامی که آنها شروع به انجام چنین کاری می کنند، این کار برایشان خیلی زود به یک الگوی رفتاری تبدیل می‌شود و او در هربار به مقدار کمی در مناطق بسیار مشخص در اطراف خانه ادرار می‌کند. این کار حتی ممکن است باعث شود سگ های دیگر خانه (و گاهی اوقات حتی گربه خانگی‌تان) نیز در همان مناطق علامت گذاری کنند. متخصصان توصیه می‌کنند در این موارد علت اضطراب یا استرس حیوان را شناسایی و برطرف نمایید.

5. اختلالات پزشکی
اختلالات پزشکی مانند عفونت ادراری، سنگ مثانه، بیماری کلیوی، دیابت و غیره فشار را بر روی حیوان افزایش می دهند و سگ فرصت کافی برای خارج شدن از خانه یا رفتن به محل دستشویی اش را ندارد. اگر این اختلالات وجود داشته باشد آن‌ها در هرجای ممکن دستشویی می‌کنند. برای شناسایی و رفع این مسائل به دامپزشک مراجعه نمایید.

همچنین اگر نابه‌جایی ادرار سگ در خانه ، مسئله حیوان خانگی شماست، مطالعه مقاله نحوه پاک کردن بو و لک ادرار سگ درخانه با مواد طبیعی را به شما توصیه می‌کنیم.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos