پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه با سگ ها بازی کنیم

چگونه با سگ ها بازی کنیم
چگونگی روش بازی صاحبان با سگ ها جالب است بدانید که بازی کردن با سگتان نیز باید دارای اصول و قوانین خاصی باشد زیرا بازی هایی که با سگتان میکنید در رفتار و منش او تاثیرات زیادی دارد برای مثال هنگامی که شما با توله سگ یا سگ جوانتان مشغول بازی کردن هستید، میتوانید با انجام بازیهای خشن خیلی راحت از سگتان موجودی غالب و مهاجم بسازید. افراد نا مطلعی که در هنگام بازی اصول و قوانین را رعایت نمیکنند بی شک با رفتار های مخرب سگشان به مشکل بر میخورند از رایج ترین این رفتار ها پدید آمدن مشکلات بد غذایی، سرکشی و لجبازی، گاز گرفتن، دندان نشان دادن و بسیاری مشکلات دیگر است ....

همانطور که گفته شد رعایت نکردن اصول بازی و بازی بیش از حد سبب بروز چنین رفتار هایی میشود. از طرفی بازی های نامناسب و غیر اصولی حتی میتواند سلامت سگ را نیز به خطر بیاندازد.
توله سگ شما باید از همان ابتدا یاد بگیرد که در هنگام بازی شما برایش نقش یک اسباب بازی یا حتی یک سگ دیگر را ندارید، بنابراین باید خیلی در هنگام بازی مراقب رفتار های خودش باشد و بداند که با یک انسان بازی میکند نه یک سگ دیگر، اگر توله با این طرز منش صحیح رشد کند مطمئنا بازی با او بسیار لذت بخش تر خواهد بود و خود سگ نیز بهتر میتواند در جوامع انسانی حضور پیدا کند و بسیار خوش مشرب و با ادب خواهد بود. بی شک انجام چند بازی جذاب و مختلف برای یک سگ سرگرم کننده تر از یک بازی همیشگی و دائمی است. اگرچه نوع این بازی ها بسیار مهم هستند. بازی کردن هم به صاحب و هم به سگ این اجازه را میدهد که از خصلت و خصوصیات اخلاقی یکدیگر آگاه شوید و این به شناخت ویژگی های مهم یکدیگر بسیار کمک میکند چون در نهایت با استفاده از این شناخت ها صاحب بهتر میتواند سگ را کنترل ،تربیت و درک کنید همچنین سگ نیز بیهتر میتواند صاحب را درک کند. این یکی از مزایای مهم و با ارزش بازی کردن است. در ذیل بازی های مناسب توله سگها و روش های اجرای آنها توضیح داده شده است:
1-بکش بکش(Tug-of-war): این رفتار ممکن است برای انسان ها تنها جنبۀ بازی و شوخی داشته باشد، اما برای سگها این حرکت میتواند یک رفتار غریزی باشد، بیشتر اقوام وحشی سگها این حرکت را به هنگام تقسیم و یا جدال بر سر غذا و یا بدست آوردن شئ سرگرم کننده ای انجام میدهند و بدیهی است که آن سگی که قوی تر است سهم بیشتری نصیبش میشود و میتواند بر سگ دیگر غالب شود، بنابراین چنین بازی از طرف شما برای سگ دعوت نامه ای برای زور آزمایی است و بی شک در تحلیلات و رفتار و منش سگتان تاثیر خواهد گذاشت. سگ در این بازی میزان قدرت و سرعت صاحب را بدست می آورد و می تواند سبب گردد که برای همیشه نقش آلفا را کسب کند. اما اگر مطمئن هستید که بر توله سگتان کاملا الفا شده اید انجام این بازی هر چند وقت یکبار مشکل خاصی ایجاد نمیکند به شرطی که مطمئن شوید که سگ در هنگام بازی، سخت تلاش نمیکند تا شئ را از شما بگیرد یا برایتان در هنگام بازی غرش نمیکند و دندان نشان نمیدهد و در زمانی که شما فرمان رها کردن اسباب بازی را می دهید سریعا اجرا می کند. اگر سگتان تولۀ زیر 3 ماه است باید بسیار با احیاط این بازی را انجام دهید تا آسیب نبیند برای مثال نباید اسباب بازی را از بالا بکشید چون در این صورت گردن توله به شدت آسیب میبیند یا اسباب بازی را محکم و به شدت از دهان سگ بیرون نکشید چون دندان های حساسی دارند. زمانی که حس کردید رفتار های غالب و سلطه گرایانۀ سگ آغاز شد، اسباب بازی را از دهان سگ بیرون کشیده و بازی را متوقف کنید و شی را از محیط خارج کنید. زمانی که در انتهای بازی وسیله در اختیار سگ قرار گیرد به این معنی می باشد که تو برندۀ مبارزه شودی و من شکست را پذیرفتم.
2-مخفی شدن و جستو جو: این بازی علاوه بر این که برای سگ سرگرم کننده و مهیج است، آموزشی نیز است و نکتۀ جالب در اینجاست که این بازی را میتوان به دو صورت انجام داد.
_ روش اول: به توله سگ فرمان بشین و بمان را بدهید سپس در فاصله ای کمی با توله پشت شئ بروید و از دید توله سگتان خارج شوید سپس نامش را صدا بزنید و دستور بیا را بدهید زمانی که توله سگتان شما را یافت و به سمتتان آمد او را تشویق کنید، در دفعات بعدی فاصله تان را بیشتر کنید و ترجیحا به مکانی بروید که پر پیچ و خم تر باشد. حتما نیازی نیست که اول به سگ دستور بشین و بمان را بدهید گاهی میتوانید وقتی که سگ حواسش نیست، جایی قایم شوید و با سوت و دست زدن تحریک به پیدا کردنتان بکنیدش.
_ روش دوم: لزوما این بازی بدان معنا نیست که حتما خودتان قایم شوید و سگ بدنبالتان بگردد، گاهی میتواند اسباب بازی و تشویقی ها را انگیزۀ جستوجو گری توله سگتان بکنید هر چند این بازی ها مقدمات آموزشی نیز دارند و ابتدا سگ باید برای آشنایی با اهداف این نوع بازی آموزشات لازمه را ببیند. (آموزش جستجو و ردیابی) نژاد توله سگتان در این بازی بسیار موثر است زیرا توله سگهایی از نژاد های شکاری و پرتحرک هستند علاقۀ بیشتر به این بازی ها نشان میدهند و نیاز به آموزش کمتری دارند یا به واسطۀ غریزۀ قویشان نیازی به آموزش ندارند.
3-بگیرش و بیارش(Fetch): تعقیب و دستگیر کردن اجسام متحرک از غرایز بسیار قوی سگ ها است و از طرفی همۀ سگها عاشق دنبال کردن و گرفتن این اجسام هستند برای همین میتوان از این رفتار غریزی سگها به عنوان تفریح و بازی و البته آموزش استفاده کرد. برای شروع بازی ابتدا به توله سگ خود یاد دهید که آرام و متواضع باشد برای همین میتوانید ابتدا فرامین بشین و صبر کن را به توله یاد بدهید، سپس توپ را با قدرت نه چندان زیادی برای توله انداخته و دستور "بگیرش" را بدهید، در این هنگام توله را تشویق به گرفتن توپ کنید، همیشه نباید از توپ استفاده کنید نوع شئی که برای این بازی استفاده میکنید باید متنوع و سرگرم کننده باشد، سپس به تدریج میتوانید دستور بیار را به توله یاد دهید. به طور خودکار سگ اسباب بازی را سمت شما می آورد در این زمان خوراکی تشویقی در دست داشته باشید و به سمت پوزۀ سگ بگیرید. سگ برای خوردن تشویقی مجبور است دهان خود را باز کرده و اسباب بازی را رها کند در این زمان فرمان بنداز را بدهید.
4-بازی های فکری: بازی های فکری یکی از بهترین شیوه ها، برای سرگرم و تربیت کردن سگتان است و به بالا رفتن سطح هوشی سگتان کمک بسیار زیادی میکند. این بازی تشکیل شده از انواع آموزشات و دستورات سرگرم کننده ای که سگ را وادار به فکر کردن میکنند مانند یاد دادن اسم عروسک ها، شمردن، خواندن، شناختن نام برخی از اشیاء، شناختن دست چپ و راست و ..... تمام این آموزشات که در غالب بازی هستند بستگی به خلاقیت و صبر و حوصله ی شما دارند. در صورتی که توله سگتان را تشویق و تحریک برای انجام این بازی کنید برای آنها نیز جالب و مهیج خواهد بود.
5-شیرین کاری های ورزشی: هر کدام از سگها نیز مانند انسان ها دارای استعداد و مهارت های خاص خودشان هستند، اگر بتوانید استعداد های سگتان را بشناسید و آنها را در جهات مثبت استفاده کنید، بی شک هم شما و سگتان از نتیجه بسیار راضی خواهید بود. برای مثال نمونه ای از این استعداد ها عبارت اند از: شیرجه و شنا، پرش های بلند، سینه خیز رفتن، روی دو پا راه رفتن، راندن اسکیت بورد، راندن دوچرخه، حفط تعادل بر روی سطوح، دویدن با سرعت بسیار بالا برای گرفتن فیریزبی، رد شدن از لای پا ها و موانع، رقصیدن، موج سواری و .....
نکته
استفاده از تشویقی های خوراکی در زمان درست انجام دادن کار در سرعت یادگیری سگ بسیار موثر است. تن صدای شما در حین بازی از اهمییت بالایی برخوردار می باشد، طوری که توله باید منظور شما را متوجه شود مثلا تن صدای هیجان انگیز برای تشویق و تحریک توله به انجام کار و تن صدای بلند و خشن برای منع توله از آن کار و ....
*******************
ترجمه:moko
منابع:wikihow - nikiperry
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

بهترین

ادب

توله

روی

ساده

مناسب

رفتار

رفتن

معرفی

غذای

صدا

یاد

عروسگ

سگهای

اصلاح

یادگیری

صحيح

صحیح

شپرد

هــــا

خرگوش

وادار

بچه

ياد

خونه

لوازم

رو

پامرانیان

آشنا

بازیهای

چوب

انواع

اسامی

عروسک

چطوری

چقدر

بازی

تربیت

وقت

ماهه

جالب

مخصوص

توان

نژاد

پامرانین

ژرمن

فكري

پت

اموزش

بیا

هاسکی

بازي

خیلی

جفت

شاد

میزان

نحوه

روز

انجام

خوب

بازیهایی

اسباب

خانگي

میتوان

وابسته

مختلف

روشهاي

طرز

کتاب

تمرین

هوشی

وسایل

وسیله

سگم

دوپا

رفیق

درست

مدل

2

خوشحال

استفاده

شویم

خودت

؟

دهیم

ی

شیتزو

وحشی

تاثیر

فرمان

۷

نوع

حيوانات

بـه

بدهیم

بکنیم

سرگرم

تریر

باشم

روش

چگونگی

کنن

راه

آپارتمانی

بهترين

است

بزی

کفشهای

صاحب

خانگی

پای

مراحل

سگ

بـا

نام

حمام

توپ

طریقه

همام

میکنه

پرشین

اسم

كنيم

سگمان

نکند

چند

کنم

کار

موقع

بشین

آموزش

سگها

افسرده

میشود

ماه

بزرگسال

مسافرت

انسان

فکری

دار

داشته

قرش

میشه

اشپیتز

دوست

یکــــــ

رابطه

خونگی

تفریح

جو

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle