پیاده روی یکی‌ از کار‌های مورد علاقه تمام سگ هاست،تمامی‌ سگ‌ها با پیاده روی بدنی سالم تر و روحیه‌ای شاد تر بدست می‌آورند،اما پیاده روی با آنها باید با قوانین باشد که در ادامه راجع به آنها توضیح خواهیم داد...

چگونه با سگ پیاده روی کنیم؟
در پیاده روی به سگ خود اجازه ندهید که شما را بکشید،سگ باید دقیقا با شما و طبق فرمان شما حرکت کند.اگر شما به سگ خود اجازه دهید که جلو شما راه برود باعث میشود که در ذهن خود،خود را فرمانده بداند در نتیجه سگ شما سگی آلفا میشود...چگونه با سگ پیاده روی کنیم؟
پیاده روی در سگ‌ها جنبه روانی‌ دارد، آنها با پیاده روی و ورزش تمام انرژی خود را تخلیه می‌کنن و باعث میشود که در خانه سگی آرام شوند،اگر دیدید سگ افسرده یا بیش از حد حساس است بدانید که یا نوع ورزش یا زمان مناسب برای انجام ورزش و پیاده روی ندارد.تمرین ها،ورزش‌ها یا زمان پیاده روی‌ها همگی‌ بستگی به نوع و نژاد سگ شما دارند ، بعضی‌ از نژاد‌ها بسیار هایپر و پر انرژی هستند و به ارزش و تمرین زیاد نیز دارند بعضی‌ دیگر نه ، آرام هستند و با پیاده روی خشنود میشوند.


چگونه با سگ پیاده روی کنیم؟
برای پیاده روی باید از قلاده‌های کوتاه استفاده کنید،این به شما اجازه میدهد تا کنترل بیشتری روی حرکت سگ خود داشته باشید.
سعی‌ کنید پیاده روی شما منظم و در ساعت مشخصی‌ باشد،صبح زود بهترین موقع برای پیاده روی است و بسته به هر نژاد از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان مناسبی می‌باشد.


چگونه با سگ پیاده روی کنیم؟

چگونه با سگ پیاده روی کنیم؟
در طول پیاده روی به سگ خود پاداش دهید،زمانی‌ که سگ شما همانگونه که خواستید کنار شما قدم برداشت،به انسان‌ها و سگ‌های دیگر خور خور نکرد به اون پاداش دهید.پس از پیاده روی و ورزش هم به سگ خود پاداش دهید.


ترجمه و گرد آوری: یگانه

منبع: cesarsway & dogbreedinfo