غذای لاک پشت الدابرا Aldabra Toroise(ترجمه)


زمانی که نوبت به غذای لاک پشت الدابرا میرسد، همه آنها را به عنوان حیوانان گیاه خوار و یا جانورانی که قسمت اصلی غذایشان را گیاهان و میوه ها تشکیل می دهند، می شناسند.

در حیات وحش، این لاک پشت های بزرگ گاهی در مناطقی دیده می شوند که پوشش گیاهی پر درختی دارند که معمولا ارتفاع آنها به 60 تا 90 سانتی متر می رسد و این لاک پشت ها از برگ ها و میوه های این درختان تغذیه می کنند. تصور کنید این ارتفاعی است که گردن لاک پشت آلدابرا شما بلند می شود. زمانی که غذا کم یاب باشد و به اندازه کافی نباشد، یک لاک پشت الدابرا مجبور به خوردن ماهی های فاسد و مرده، خرچنگ ها و یا حتی لاک پشت های کوچک دیگر می شود.

در اسارت، غذای یک لاک پشت الدابرا، را حتی می تواند غذاهای تجاری با پروتئین بالای لاک پشت های زمینی، تشکیل دهد. همچنین غذاهای کنسروی که معمولا برای سایر خزندگان مورد استفاده قرار می گیرد و یا غذاهای سگ و گربه می توانند بخشی از غذای عادی آنها باشند. این لاک پشت ها دارای اشتهای زیادی هستند و زمان زیادی را در طول روز مشغول خوردن باشند مخصوصا اگر لاک پشت الدابرای شما جای مناسبی برای حرکت و گشت و گذار و حمام آفتاب گرفتن و خوابیدن، نداشته باشد.

چند مثال برای غذای لاک پشت الدابرای شما (البته محدود به این موارد نیست) :

برگ های درخت خردل، سبزیجات رنگی، کاهو رومانی، شلغم، کلم پیچ؛ بادیان رومی، هویج، سیب زمینی، شاخک، چمن، علف های هرز، گلابی، سیب، مغز بادام، نخود فرنگی، انبه، خربزه، هندوانه، کیوی، هلو، زرد آلو و غیره. 
نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که زمانی که میوه های مختلف را در اختیار الدابرای خود قرار می دهید ، هسته ی میوه ها را جدا کنید.

آب برای این لاک پشت ها بسیار مهم است بنابر این مطمئن شوید همیشه آب تمییز در دسترس آنها باشد و هر روز آب آنها را عوض کنید. تمییز بودن آب برای سلامتی آنها بسیار مهم است.


مترجم: سارا
منبع: petcaresheet.com