پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • حیوانات خوش پوش ◄ حیوانات خوش پوش
    اگر حیوانات لباس میپوشیدن کدوم خوشگل تر میشدند
 • کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها ◄ کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها
    کفش‌های ابتکاری حیوانات خانگی که توسط مخترع آمریکایی تاد لاوسون طراحی شده‌اند، کف را جارو می‌کنند و خانه را تمیز می‌کنند. "Pet Sweep" - سیستم حذف زباله از حیوانات برای خانه شما. دمپایی گرد و غبار برای گربه و سگ. یک سایز برای اکثر پنجه ها مناسب است.
 • بالکن برای گربه ها ◄ بالکن برای گربه ها
    گسترش دهنده پنجره شفاف به گربه ها اجازه می دهد تا دنیای بیرون را تجربه کنند و خورشید را ببینند در حالی که از باران و هوای سرد محافظت می شوند. بالکن پنجره ای "Catio" برای گربه ها فقط 30 ثانیه طول می کشد تا نصب و ایمن شود. جعبه های پنجره سفارشی می توانند گیاهان کوچک داخلی را که به آفتاب بیشتری نیاز دارند، در خود جای دهند. هر پنجره بالکن برای تحمل وزن بیش از 50 پوند (23 کیلوگرم) آزمایش شده است
 • ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم ◄ ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم
    ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم کاربردی با سیستم روشنایی و فیلتراسیون در فروشگاه Miele در آخن آلمان به نمایش گذاشته شده است. آکواریوم در ماشین لباسشویی طراحی شده توسط New Wave Aquarium Concepts. فیلتر داخلی و روشنایی آکواریوم، فیلتراسیون بهینه را تضمین می کند و از رشد انواع گیاهان آبزی حمایت می کند. آکواریوم ماشین لباسشویی شامل مخفیگاه های طبیعی و مرزهایی است که با استفاده از سنگ های محوطه سازی مینیاتوری ایجاد شده اند.
 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • بوقلمون های فضایی ◄ بوقلمون های فضایی
    بوقلمون های روز شکرگزاری تصمیم گرفتند به فضای بیرونی فرار کنند، کهکشان ما را کشف کنند و به اولین موجودات بین سیاره ای تبدیل شوند. "فضانوردان ترکیه" - مجموعه ای از تصاویر دیجیتالی که با کمک هوش مصنوعی و فتوشاپ خلاقانه تولید می شوند. پرتره های قدرتمند و زیبا از پرندگان شکرگزاری در فضا. بوقلمون‌های وحشی با لباس فضانوردی سفارشی و کلاه ایمنی که برای زنده نگه داشتن پرنده و کنترل دما در محیط‌های خشن طراحی شده است.
 • موس خلاقانه شبیه به پوکومون ◄ موس خلاقانه شبیه به پوکومون
    ماوس کامپیوتری خلاقانه به شکل سه بعدی که شبیه شخصیت محبوب پوکمون زرد پیکاچو طراحی شده است. ماوس کامپیوتر بی‌سیم شکل Pikachu توسط Brando دارای وضوح 800 dpi، برد عملیاتی 8 متر است و توسط یک باتری AA تغذیه می‌شود. ماوس راحت را می توان هم برای کاربران راست دست و هم برای چپ دست ها استفاده کرد، که آن را به گزینه ای در دسترس و سرگرم کننده برای طرفداران این فرنچایز نمادین تبدیل می کند. ماوس کامپیوتر Pokemon Pikachu با طراحی زیبا و بازیگوش خود مطمئناً حسی از هوس را به میز شما می آورد.
 • ابزاری شبیه به حشرات ◄ ابزاری شبیه به حشرات
    بسته بندی بسیار خلاقانه این ابزار و شکل ان ها یاد اور حشرات میباشد که در زیر عکس هایی از اون هارو مشاهده میکنید
 • بالش بوقلمونی ◄ بالش بوقلمونی
    یه بالش داشته باشی که راحت بخوابی راحت حملش کنی اخرم شبه بوفلمون بشی خیلی حال میده
 • بالشی برای شما به شکل سگ ◄ بالشی برای شما به شکل سگ
    شالگردن وبالشی که بسیار راحت و نارنجی رنگ رنگ پرشین پت هست و به شکل سگ میباشد
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29216    |     صفحه 1 از 2922
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دوستي با يك همكار، همكاري با يك رفيق

دوستي با يك همكار، همكاري با يك رفيق

باز هم يك خبر ناگوار ديگر چون آوار بر سرمان فرو ريخت: <هرمز درگذشت..> خبر، كوتاه بود و باور‌نكردني. يك هفته پيش براي گرفتن گوزن زرد با هم به دشت ناز رفته بوديم. هر دوي ما پشت يك تراكتور براي شليك داروي بيهوشي به دنبال كمينگاهي بوديم. وقتي به عنوان شوخي، زير لب آهنگ <مي‌خوام برم كوه...> را زمزمه مي‌كردم، نگاهي انداخت و با لبخند گفت: <نخير جانم براي شكار آهو نميريم، براي نجات آهو مي‌ريم.>

روز سه‌شنبه با من تماس گرفت تا قرار سفر بعد را بگذاريم. گفتم كه سرما خورده‌ام و نمي‌توانم همراهي‌اش كنم، خنده‌اي كرد و گفت: <پاشو بريم، يه ذره دنبال گوزن‌ها بدوي حالت خوب ميشه>؛ نمي‌دانستم كه اين آخرين گفت‌وگوي ما بعد از 8 سال آشنايي است؛ نمي‌دانستم همين آشنايي، كه انگيزه آغازش نجات يك حيوان بود، براي نجات حيوان ديگري به جدايي ابدي منجر خواهد شد.چشمانم را مي‌بندم و به ياد مي‌آورم نخستين ديدارمان را، هنگامي كه براي درمان يك گراز دريايي به اسم <آقاي اوخ> همكاري داشتيم. اين گراز گونه نايابي از قطب شمال بود كه به واسطه كج‌انديشي در جايي نزديك استوا نگهداري مي‌شد. حيوان بيچاره به علت عفونت ريشه عاج خود دچار مشكلي در مغز و منناژ شده بود و من مسوول جمع‌آوري تيمي ايراني بودم تا اين مشكل را حل كنيم. آگهي منتشر شد؛ عكسي از <اوخ> با عبارتي در زير عكس: <اوخ دندونش درد مي‌كنه.>! در آن آگهي از همه متخصصين درخواست كمك كرديم. از ميان تماس‌هاي متعدد، تنها يك نفر متفاوت و مفيد به نظر مي‌رسيد، او <هرمز اسدي> بود.در يك روز پاييزي به خانه‌ام آمد و ساعتي را به بحث و گفت‌وگو گذرانديم. به گروه ما پيوست، پس از آن براي مدتي او در مقام مدير و من به عنوان دامپزشك مجموعه همكار بوديم.شب‌هايي را به ياد مي‌آورم كه ساعت‌ها روي شن‌هاي ساحل كيش مي‌نشستيم و او گاه از دست برخي از دست‌اندركاران فريادي خشمگينانه مي‌كشيد. گاه خاطره‌اي مي‌گفت و همچون كودكي از سر شعف خنده سر مي‌داد. گرچه بعدها به واسطه عملكرد ضعيف مديريت هر دو مجبور به ترك آن مجموعه شديم، اما اين شروعي شد براي ديدارها و همكاري‌هاي بعدي.آهويي را به ياد مي‌آورم كه زخمي در كنار جاده‌اي پيدايش كرديم. با آنكه اميدي به حياتش نبود به اصرار او جراحي‌اش كردم و با تيمار شبانه‌روزي، طي دو ماه بالا‌خره به دامان طبيعت بازگشت.

هرم گرما در جزيره هندورابي را به ياد مي‌آورم و روزهايي را كه در جست‌وجوي فرصت‌هايي براي كار در محيط زيست آنجا بوديم. من دو يا سه پيشنهاد داشتم و او ده‌ها صفحه يادداشت، كه سراسر جلوه‌هايي از ريزبيني‌هاي يك متخصص بودند، كاغذهايي كه مانند بسياري از پيشنهادهايش براي هميشه بايگاني شد. به ياد مي‌آورم بغض صدايش را از پشت تلفن، وقتي كه براي تنها يوزپلنگ دربند در پرديسان كمك مي‌خواست و من در آن هنگام در ايران نبودم.چند سال پيش از يك متخصص پستانداران دريايي، دانشمندي انگليسي به نام ‌dough cartlig ، دعوت كرده بوديم كه براي تحقيق در مورد دلفين‌هاي خليج فارس به ايران بيايد. به ياد مي‌آورم سختكوشي و انضباط كاري هرمز اسدي را كه كار و زندگي‌‌اش چنان با هم عجين شده بودند كه نمي‌شد يكي را از آن ديگري بازشناخت.شايد صحبت‌هاي ماهيگيري كه هميشه براي كارهاي تحقيقاتي هرمز در مورد فك‌هاي خزر همراهش مي‌رفت گوياتر از هر توصيفي باشد: <دكتر اسدي مثل اين موتور تور جمع‌كن كار مي‌كنه.> همه اينها را به ياد مي‌آورم و صدها خاطره ديگر را، اما چه سود كه مثل هميشه قدر مردان را فقط در وقت مرگشان مي‌دانيم.چند سال پيش در وبگردي‌هايم به ذهنم رسيد تا به دنبال نام <هرمز اسدي> بگردم؛ نتيجه بيش از 18 مورد نبود! امروز هم به ياد او يك بار ديگر نامش را در اينترنت جست‌وجو كردم و با كمال شگفتي ديدم كه 6334 پايگاه اينترنتي درباره هرمز اسدي مطلب نوشته‌اند. متاسفانه اين بار هم شعر غزلسراي بزرگ معاصر، هوشنگ ابتهاج (سايه)، مصداق پيدا مي‌كند و ما همچنان عبرت نمي‌گيريم!

شايد مگر بميرم تا باورت شود/ دردا كه جز به مرگ ندانند قدر مرد

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ حیوانات خوش پوش
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle