پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • لامپ LED قابل شارژ با الهام از پرندگان ◄ لامپ LED قابل شارژ با الهام از پرندگان
    لامپ LED قابل شارژ با گیره یکپارچه از لطف و زیبایی پرندگان در طبیعت الهام می گیرد. قسمت پایینی CLIPPY به صورت گیره طراحی شده است که به نور پرنده اجازه می دهد به راحتی به سطوح مختلف متصل شود. قطعه ای از طبیعت در خانه شما. برای نورپردازی فوری آن را در هر جایی گیره دهید. CLIPPY Mood Light توسط Junyoung Jang و Joonhyeok Heo طراحی شده است
 • مکانی جذاب برای حیوان خانگی ◄ مکانی جذاب برای حیوان خانگی
    صندلی مجسمه ای با طراحی آینده نگر دارای فضای خالی زیر صندلی است که برای یک گربه یا یک سگ کوچک عالی است. صندلی Ed که توسط Joffey طراحی شده است یک مبلمان مدرن است که شبیه یک مجسمه زیبا به نظر می رسد. طراحی مینیمالیستی بر عناصر ضروری صندلی تمرکز دارد. پاها، نشیمنگاه و تکیه گاه از یک خط پیوسته ساخته شده اند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است . اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ یکپارچه ◄ خانه سگ یکپارچه
    میز چند منظوره ساخته شده برای افرادی که از خانه کار می کنند دارای خانه سگ یکپارچه برای حیوان خانگی وفادار آنها است. داشتن سگ در نزدیکی شما می تواند خلق و خو و بهره وری شما را افزایش دهد و روز کاری را لذت بخش تر و کارآمدتر کند. میز دگ هات طراحی شده توسط لیام د لا بدویر از استودیو Bored Eye . خانه سگ زیبای ساخته شده از تخته سه لا به طور یکپارچه به یک میز عریض تبدیل می شود که توسط یک پایه فلزی محکم در طرف دیگر پشتیبانی می شود. میز مدرن فضای ویژه ای را برای همراه سگ شما فراهم می کند تا هنگام کار در خانه به راحتی چرت بزند. اگر در یک خانه یا آپارتمان کوچک زندگی می کنید، عملکرد دوگانه این میز با ترکیب یک فضای کاری با یک مکان راحت برای حیوان خانگی شما باعث صرفه جویی در فضا می شود. میز کلبه سگ همانطور که برای انجام کارهای روزانه خود می نشینید، همراه وفادار شما در محدوده دنج خانه سگ چوبی که در کنار شما قرار دارد، حلقه می زند. میز کلبه سگ Liam De La Bedoyere سگ شما در حین کار از داشتن مکان مشخص شده در نزدیکی شما قدردانی می کند که در طول روز حس همراهی را برای او به ارمغان می آورد. لیام از میز Bedoyere با میز Dog House، کار در خانه را برای خود و حیوان خانگی خود به یک تجربه جذاب تبدیل کنید. میز کار سگ باشد که روز کاری شما در کنار همراه وفادارتان و میز خانه سگ به همان اندازه لذت بخش باشد. میز کلبه سگ اثر لیام دلا بدویره میز Dog House یک راه حل عملی برای صاحبان حیوانات خانگی ارائه می دهد که می خواهند تعادلی هماهنگ بین کار و مراقبت از حیوانات خانگی در خانه خود ایجاد کنند. میز خانه سگ اثر لیام د لا بدویره این فقط یک میز اداری خانگی نیست، بلکه پناهگاهی برای دوستان پشمالوی شما نیز هست! میز خانه سگ Liam de la Bedoyere کار کردن در کنار حیوان خانگی خود باعث تقویت پیوند و حس ارتباط قوی تر می شود. لیام از بدویره با میز Dog House هرگز در هنگام کار از خانه احساس تنهایی نخواهید کرد. میز اداری سگ
 • تخت گربه یکپارچه ◄ تخت گربه یکپارچه
    میز تخته سه لا زیبا با پایه های نازک فلزی مشکی دارای تخت گربه یکپارچه در زیر سمت چپ است. میز Cat Cubby یک قطعه مبلمان چند منظوره است که توسط Bored Eye با در نظر گرفتن شما و دوست پشمالوی شما طراحی شده است. سطح میز تخت خواب گربه از تخته سه لا با کیفیت بالا ساخته شده است که یک روکش صاف و صیقلی ارائه می دهد که ظرافت معاصر را به نمایش می گذارد. پایه های فلزی مشکی رنگی از شیک صنعتی به میز میز اضافه می کند و تضاد بصری جذابی با چوب طبیعی ایجاد می کند. میز اداری تخت گربه تخت دنج گربه که در زیر سمت چپ میز قرار دارد، فضایی اختصاصی برای استراحت و چرت زدن گربه در حین کار است. میز تخت خواب گربه توسط طرح چشم خسته میز برای کسانی که از خانه کار می کنند و می خواهند حیوانات خانگی خود را در نزدیکی نگه دارند، این اطمینان را می دهد که گربه شما راحت است بدون اینکه بهره وری شما به خطر بیفتد. میز تخت خواب گربه طرح چشم خسته این میز با ترکیب یک فضای کاری کاربردی با تخت گربه، استفاده از فضا را به‌ویژه در خانه‌ها یا آپارتمان‌های کوچک‌تر به حداکثر می‌رساند. میز گربه کوبی میز تخت خواب گربه به شما امکان می دهد در طول روز زمان با کیفیتی را با گربه خود بگذرانید و پیوند بین شما و دوست پشمالوی خود را تقویت کنید. میز تخت گربه تخت توکار گربه به طور یکپارچه با ساختار میز ادغام می شود و زیبایی شناسی کلی را حفظ می کند بدون اینکه شبیه به یک افزونه یا فکر بعدی باشد. ایستگاه کاری تخت گربه میز تخت خواب گربه ترکیبی از بهره وری و راحتی حیوانات خانگی است. ایده آل برای صاحبان گربه که از خانه کار می کنند! میز گربه کوبی
 • نور شب توتورو دیوراما ◄ نور شب توتورو دیوراما
    لامپ زیبای رزین اپوکسی دارای نمای دلگرم کننده ای از توتورو و دوستانش است که روی شاخه درخت نشسته اند و صحنه ای نمادین از فیلم را ثبت می کنند. Totoro Diorama Night Light توسط ResinLamp جادوی انیمیشن محبوب ژاپنی My Neighbor Totoro را به خانه شما می آورد. می توان از آن به عنوان نور شب، نورپردازی خلق و خو یا به سادگی به عنوان یک قطعه تزئینی استفاده کرد. فیگورهای مینیاتوری انیمیشن My Neighbor Totoro از پایین توسط چراغ های LED که در یک پایه چوبی ادغام شده اند، روشن می شوند.
 • صندلی اختاپوس ◄ صندلی اختاپوس
    صندلی خلاقانه الهام گرفته از اقیانوس که توسط هنرمند اسپانیایی ماکسیمو ریرا طراحی شده است . شاخک‌هایی که با چرم سیاه پوشیده شده‌اند در پشت این تخت دریایی شگفت‌انگیز قرار دارند. صندلی اختاپوس اولین قطعه از مجموعه صندلی حیوانات است .
 • مبل کرگدن ◄ مبل کرگدن
    مبل با الهام از حیوانات طراحی شده تا شبیه اسب آبی در اندازه واقعی باشد . مبل کرگدن دست ساز از قاب فولادی پوشیده شده از پلی اورتان چرم مانند که شبیه پوست اسب آبی بدون مو است.
 • لانه پرنده غول پیکر ◄ لانه پرنده غول پیکر
    اینستالیشن هنری چشم نواز در تالین، استونی، برجی با لانه پرنده غول پیکر و سه تخم مرغ بزرگ است که در شب روشن می شوند تا درخششی مسحورکننده ایجاد کنند. در قلب منطقه بندر نوبلسنر تالین، دکل قدیمی دوباره به یک چیدمان هنری منحصر به فرد معروف به "لانه" تبدیل شد. نصب نور "آشیانه" توسط Velvet توسط توسعه دهنده املاک و مستغلات Merko سفارش داده شد تا زندگی جدیدی را به چشم انداز شهری بیافریند. لانه غول پیکر پرنده با تخم مرغ های درخشان با نشان دادن اینکه چگونه تخیل می تواند فضاهای روزمره را تغییر دهد، الهام بخش عابران، به ویژه کودکان است.
 • وزغ نگهبان ◄ وزغ نگهبان
    ربات شنا به شکل قورباغه در سراسر پرو موج می زند و با ایجاد اختلال در چرخه پرورش پشه ها با پشه ها مبارزه می کند. پشه هایی که بیماری هایی مانند دنگی را منتقل می کنند، تخم های خود را در آب ساکن می گذارند. وزغ نگهبان حرکتی را در آب راکد ایجاد می کند و از تخم گذاری موثر پشه ها جلوگیری می کند. قورباغه با ایجاد آشفتگی در سطح آب، زنده ماندن و تبدیل شدن به پشه بالغ را برای لارو پشه غیرقابل پذیرش می کند. وزغ نگهبان که توسط VML پرو و ​​Sapolio طراحی شده است، یک راه حل با انرژی خورشیدی است که با اپیدمی ویرانگر دنگی در پرو مبارزه می کند. در مناطقی که با کمبود آب و نرخ بالای انتقال مواجه هستند، این نگهبان مبتکر امید به آینده ای سالم را ارائه می دهد.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29346    |     صفحه 1 از 2935
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

رنگارنگ پرشکوه و ترسو

رنگارنگ پرشکوه و ترسو

رنجبر‏‎ طاهره‌‏‎
اين‌‏‎ از‏‎ زودتر‏‎ شايد‏‎ حتي‌‏‎ يا‏‎ و‏‎ ميلاد‏‎ از‏‎ پيش‌‏‎ سال‌‏‎ هزار‏‎ بارچهار‏‎ نخستين‌‏‎ گربه‌ها‏‎
در‏‎ واقع‌‏‎ انسان‌‏‎ سكونتگاه‌هاي‌‏‎ نخستين‌‏‎ از‏‎ يكي‌‏‎ در‏‎.‎شدند‏‎ اهلي‌‏‎ باستان‌‏‎ مصر‏‎ در‏‎ زمان‌‏‎
گربه‌‏‎ آرواره‌‏‎ استخوان‌‏‎ يك‌‏‎ ندارد ، ‏‎ وجود‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌‏‎ هيچ‌‏‎ آن‌‏‎ در‏‎ كه‌‏‎ جزيره‌اي‌‏‎ قبرس‌ ، ‏‎
وجود‏‎ احتمال‌‏‎ اين‌‏‎ رو‏‎ اين‌‏‎ از‏‎.‎است‌‏‎ شده‌‏‎ يافت‌‏‎ ميلاد‏‎ از‏‎ پيش‌‏‎ سال‌‏‎ به‌ 6000‏‎ متعلق‌‏‎
برده‌‏‎ جديد‏‎ مناطق‌‏‎ به‌‏‎ خود‏‎ با‏‎ را‏‎ گربه‌ها‏‎ پيش‌‏‎ سال‌‏‎ حدود 8000‏‎ در‏‎ انسان‌‏‎ كه‌‏‎ دارد‏‎
.باشد‏‎
ساخت‌‏‎ اهلي‌‏‎ را‏‎ گربه‌ها‏‎ انسان‌‏‎ چگونه‌‏‎ و‏‎ چرا‏‎
برخي‌‏‎.‎شمالي‌اند‏‎ آفريقاي‌‏‎ زيرگونه‌هاي‌‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ اهلي‌ ، ‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ نياكان‌‏‎
كه‌‏‎ موش‌هايي‌‏‎ و‏‎ رات‌ها‏‎ سوي‌‏‎ به‌‏‎ طبيعي‌‏‎ طور‏‎ به‌‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ كه‌‏‎ مي‌كنند‏‎ گمان‌‏‎
گربه‌ها‏‎ انسان‌ها‏‎.‎شدند‏‎ كشيده‌‏‎ داشتند ، ‏‎ وجود‏‎ مزارع‌‏‎ و‏‎ روستاها‏‎ اطراف‌‏‎ در‏‎ همواره‌‏‎
ناخواسته‌ ، ‏‎ جوندگان‌‏‎ اين‌‏‎ شر‏‎ از‏‎ رهايي‌‏‎ براي‌‏‎ موارد‏‎ از‏‎ برخي‌‏‎ در‏‎ حتي‌‏‎ و‏‎ كردند‏‎ تحمل‌‏‎ را‏‎
و‏‎ غذا‏‎ تهيه‌‏‎ در‏‎ وابستگي‌شان‌‏‎ خاطر‏‎ به‌‏‎ گربه‌ها‏‎ سرانجام‌‏‎.‎كردند‏‎ نگهداري‌‏‎ آن‌ها‏‎ از‏‎
هنوز‏‎ كه‌‏‎ اين‌‏‎ به‌‏‎ توجه‌‏‎ با‏‎ دانشمندان‌‏‎ ساير‏‎ ديگر ، ‏‎ سوي‌‏‎ از‏‎ اما‏‎.‎شدند‏‎ اهلي‌‏‎ پناهگاه‌‏‎
ترديد‏‎ دچار‏‎ گفته‌ها‏‎ اين‌‏‎ صحت‌‏‎ در‏‎ مي‌كنند‏‎ اجتناب‏‎ انسان‌‏‎ از‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ هم‌‏‎
.هستند‏‎
و‏‎ ساخته‌‏‎ اسير‏‎ را‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ بچه‌‏‎ ابتدا‏‎ در‏‎ انسان‌‏‎ كه‌‏‎ معتقدند‏‎ آن‌ها‏‎ عوض‌ ، ‏‎ در‏‎
سراسر‏‎ در‏‎ كه‌‏‎ دست‌آموزي‌‏‎ براي‌‏‎ است‌‏‎ روشي‌‏‎ اين‌‏‎.كرد‏‎ اهلي‌‏‎ دست‌آموزي‌‏‎ براي‌‏‎ را‏‎ آن‌ها‏‎
منظور‏‎ به‌‏‎ را‏‎ وحشي‌‏‎ حيوانات‌‏‎ كه‌‏‎ ترتيب‏‎ بدين‌‏‎داشت‌‏‎ رواج‌‏‎ انسان‌ها‏‎ بين‌‏‎ در‏‎ جهان‌‏‎
از‏‎ پس‌‏‎ وحشي‌‏‎ حيوانات‌‏‎ انواع‌‏‎ از‏‎ بسياري‌‏‎ احتمالا‏‎.‎مي‌ساختند‏‎ اهلي‌‏‎ دست‌آموزي‌ ، ‏‎
در‏‎ گربه‌ها‏‎ ميلاد‏‎ از‏‎ پيش‌‏‎ سال‌ 1500‏‎ تا‏‎.شده‌اند‏‎ اهلي‌‏‎ دست‌آموزي‌ ، ‏‎ براي‌‏‎ اسيرشدن‌‏‎
به‌‏‎ و‏‎ مي‌شدند‏‎ پنداشته‌‏‎ مقدس‌‏‎ آن‌ها‏‎.بودند‏‎ عمومي‌‏‎ خانگي‌‏‎ حيوانات‌‏‎ زمره‌‏‎ از‏‎ مصر‏‎
وجود‏‎ با‏‎مي‌گرفتند‏‎ قرار‏‎ نيايش‌‏‎ مورد‏‎ مصري‌‏‎ الهه‌هاي‌‏‎ و‏‎ خدايان‌‏‎ نمايندگان‌‏‎ عنوان‌‏‎
مصر‏‎ از‏‎ گربه‌ها‏‎ خروج‌‏‎ مصريان‌‏‎ زيرا‏‎ يافتند‏‎ انتشار‏‎ اروپا‏‎ در‏‎ كندي‌‏‎ به‌‏‎ گربه‌ها‏‎ اين‌‏‎
مورد‏‎ غيرعادي‌‏‎ طور‏‎ به‌‏‎ گربه‌ها‏‎ نيز‏‎ روميان‌‏‎ دوران‌‏‎ در‏‎ حتي‌‏‎.‎بودند‏‎ ساخته‌‏‎ قدغن‌‏‎ را‏‎
همگاني‌‏‎ دست‌آموز‏‎ حيوانات‌‏‎ جزء‏‎ گربه‌ها‏‎ كه‌‏‎ دهه‌ 1800‏‎ از‏‎ پيش‌‏‎ تا‏‎ و‏‎ بودند‏‎ توجه‌‏‎
.نبود‏‎ ترتيب‏‎ بدين‌‏‎ وضعيت‌‏‎ غربي‌‏‎ مردمان‌‏‎ براي‌‏‎ شدند ، ‏‎
                                  

مركز‏‎ در‏‎ واقع‌‏‎ رودخانه‌‏‎ يك‌‏‎ كنار‏‎ در‏‎ حفره‌اي‌‏‎ در‏‎ را‏‎ خانه‌اش‌‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌‏‎ يك‌‏‎
بومي‌‏‎ كوچك‌‏‎ كيسه‌داران‌‏‎ برعليه‌‏‎ تهديدي‌‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎.‎است‌‏‎ ساخته‌‏‎ استراليا‏‎
مي‌آيند‏‎ حساب‏‎ به‌‏‎ استراليا‏‎
 

متفاوتند‏‎ گربه‌ها‏‎ چرا‏‎
.است‌‏‎ نياورده‌‏‎ وجود‏‎ به‌‏‎ گربه‌ها‏‎ در‏‎ چنداني‌‏‎ تغيير‏‎ شدن‌‏‎ اهلي‌‏‎ حيوانات‌ ، ‏‎ ساير‏‎ برخلاف‌‏‎
با‏‎ كه‌‏‎ جاهايي‌‏‎ در‏‎ و‏‎ است‌‏‎ نامحدود‏‎ مي‌كنند‏‎ زندگي‌‏‎ آن‌ها‏‎ در‏‎ گربه‌ها‏‎ كه‌‏‎ مكان‌هايي‌‏‎
و‏‎ اروپا‏‎ بخش‌هاي‌‏‎ از‏‎ بسياري‌‏‎ مي‌برند ، ‏‎ سر‏‎ به‌‏‎ يكساني‌‏‎ محدوده‌‏‎ در‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎
با‏‎ مقايسه‌‏‎ در‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ اما‏‎.مي‌كنند‏‎ زادآوري‌‏‎ آن‌ها‏‎ با‏‎ آفريقا ، ‏‎ و‏‎ آسيا‏‎
گربه‌هاي‌‏‎.‎برخوردارند‏‎ نيز‏‎ كوچك‌تري‌‏‎ مغز‏‎ از‏‎ و‏‎ كوچك‌ترند‏‎ وحشي‌شان‌‏‎ خويشاوندان‌‏‎
ذكر‏‎ ويژگي‌‏‎ اين‌‏‎ براي‌‏‎ عامل‌‏‎ دو‏‎.‎رامترند‏‎ بسيار‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ با‏‎ مقايسه‌‏‎ در‏‎ اهلي‌‏‎
گربه‌ها‏‎ بچه‌‏‎ شبيه‌‏‎ بسيار‏‎ بالغ‌‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ رفتار‏‎ و‏‎ نگاه‌‏‎ كه‌‏‎ آن‌‏‎ نخست‌‏‎.‎است‌‏‎ شده‌‏‎
آدرنال‌‏‎ غده‌هاي‌‏‎ داراي‌‏‎ وحشي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ به‌‏‎ نسبت‌‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ كه‌‏‎ آن‌‏‎ ديگر‏‎ و‏‎ است‌‏‎
ترشح‌‏‎ را‏‎ موادشيميايي‌‏‎ انواع‌‏‎ غده‌ها‏‎ اين‌‏‎.هستند‏‎ كوچك‌تري‌‏‎ (‎فوق‌كليوي‌‏‎ غده‌‏‎)‎
موجوداتي‌‏‎ به‌‏‎ خطر‏‎ با‏‎ مواجهه‌‏‎ در‏‎ را‏‎ انسان‌ها‏‎ ما‏‎ جمله‌‏‎ از‏‎ و‏‎ حيوانات‌‏‎ كه‌‏‎ مي‌كنند‏‎
كوچك‌تر ، ‏‎ آدرنال‌‏‎ غده‌‏‎ كه‌‏‎ اين‌‏‎ به‌‏‎ توجه‌‏‎ با‏‎مي‌كند‏‎ تبديل‌‏‎ جنگ‌جو‏‎ يا‏‎ و‏‎ فراري‌‏‎ ترسو ، ‏‎
وحشيان‌‏‎ همتايان‌‏‎ به‌‏‎ نسبت‌‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ مي‌كند ، ‏‎ توليد‏‎ نيز‏‎ كمتري‌‏‎ شيميايي‌‏‎ مواد‏‎
.آرام‌ترند‏‎ بسيار‏‎
امروزي‌‏‎ دست‌آموز‏‎ گربه‌هاي‌‏‎
مشغول‌‏‎ جهان‌‏‎ سر‏‎ تا‏‎ سر‏‎ در‏‎ صاحبانشان‌‏‎ همراه‌‏‎ گربه‌ها‏‎ از‏‎ مختلف‌‏‎ نژاد‏‎ حدود 30‏‎ در‏‎
عادات‌‏‎ و‏‎ شكل‌‏‎ اندازه‌ ، ‏‎ در‏‎ را‏‎ آن‌ها‏‎ انسان‌ها‏‎ كه‌‏‎ سگ‌ها‏‎ برخلاف‌‏‎ اما‏‎.‎گشت‌وگذارند‏‎
در‏‎ تفاوت‌هايي‌‏‎ با‏‎ بيشتر‏‎ گربه‌ها‏‎ كرده‌اند ، ‏‎ اصلاح‌نژاد‏‎ متنوعي‌‏‎ بسيار‏‎ رفتاري‌‏‎
.شده‌اند‏‎ زادگيري‌‏‎ خزشان‌‏‎ كيفيت‌‏‎ و‏‎ رنگ‌‏‎
نژاد‏‎:‎مي‌كنند‏‎ تقسيم‌‏‎ بزرگ‌‏‎ گروه‌‏‎ دو‏‎ به‌‏‎ را‏‎ گربه‌ها‏‎ نژادهاي‌‏‎ گربه‌بازان‌ ، ‏‎
و‏‎ بوده‌‏‎ كوتاه‌‏‎ معمولا‏‎ آمريكاست‌ ، ‏‎ و‏‎ اروپا‏‎ به‌‏‎ متعلق‌‏‎ احتمالا‏‎ كه‌‏‎ بريتانيايي‌‏‎
موهاي‌‏‎ بريتانيايي‌‏‎ نژاد‏‎ به‌‏‎ نسبت‌‏‎ و‏‎ لاغرند‏‎ كه‌‏‎ خارجي‌‏‎ نژادهاي‌‏‎ و‏‎ دارد‏‎ ضخيمي‌‏‎ پوشش‌‏‎
يك‌‏‎ در‏‎ گربه‌ها‏‎ اين‌‏‎ بر‏‎ علاوه‌‏‎.‎(‎Siamese) سيامي‌‏‎ مانند‏‎ دارند‏‎ نيز‏‎ كوتاه‌تري‌‏‎
عادي‌‏‎ نژاد‏‎ كه‌‏‎ موكوتاه‌‏‎ و‏‎ ايراني‌‏‎ گربه‌‏‎ مانند‏‎ موبلند‏‎ گروه‌‏‎ دو‏‎ در‏‎ ديگر‏‎ تقسيم‌بندي‌‏‎
.مي‌گيرند‏‎ قرار‏‎ است‌‏‎
اندكي‌‏‎ كنترل‌‏‎ تنها‏‎ انسان‌‏‎ و‏‎ شده‌اند‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌ها‏‎ كه‌‏‎ است‌‏‎ سال‌‏‎ هزاران‌‏‎ كه‌‏‎ آن‌‏‎ با‏‎
جهان‌‏‎ مختلف‌‏‎ نقاط‏‎ در‏‎ تدريج‌‏‎ به‌‏‎ اما‏‎ است‌‏‎ كرده‌‏‎ اعمال‌‏‎ آن‌ها‏‎ زادآوري‌‏‎ نحوه‌‏‎ بر‏‎ را‏‎
.است‌‏‎ آمده‌‏‎ وجود‏‎ به‌‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ بين‌‏‎ در‏‎ تفاوت‌هايي‌‏‎
را‏‎ آن‌‏‎ ساختار‏‎ و‏‎ خز‏‎ هوا ، ‏‎ و‏‎ آب‏‎ مثلا‏‎.‎شده‌اند‏‎ سازگار‏‎ محيطي‌‏‎ شرايط‏‎ با‏‎ گربه‌ها‏‎
و‏‎ بيرمن‌‏‎ برمه‌اي‌ ، ‏‎ لاغر ، ‏‎ و‏‎ كوتاه‌‏‎ مو‏‎ سيامي‌‏‎ مثال‌‏‎ براي‌‏‎.‎است‌‏‎ داده‌‏‎ قرار‏‎ تحت‌تاثير‏‎
نژاد‏‎ كه‌‏‎ حالي‌‏‎ در‏‎.‎شده‌اند‏‎ سازگار‏‎ آسيا‏‎ غربي‌‏‎ جنوب‏‎ گرم‌‏‎ هواي‌‏‎ و‏‎ آب‏‎ با‏‎ كروات‌‏‎
موبلند‏‎ نژادهاي‌‏‎.‎است‌‏‎ كرده‌‏‎ عادت‌‏‎ اروپا‏‎ شمال‌‏‎ سردتر‏‎ هواي‌‏‎ و‏‎ آب‏‎ به‌‏‎ بريتانيايي‌‏‎
منشا‏‎ مركزي‌‏‎ آسياي‌‏‎ و‏‎ ميانه‌‏‎ شرق‌‏‎ از‏‎ بخش‌هايي‌‏‎ از‏‎ آنگورا‏‎ و‏‎ ايراني‌‏‎ نژاد‏‎ مانند ، ‏‎
سال‌‏‎ طي‌ 120‏‎ غربي‌‏‎ گربه‌بازان‌‏‎ توسط‏‎ مدرن‌‏‎ نژادهاي‌‏‎ ساير‏‎ از‏‎ بسياري‌‏‎.‎گرفته‌اند‏‎
غيرطبيعي‌‏‎ و‏‎ غيرعادي‌‏‎ چهره‌هاي‌‏‎ به‌‏‎ گربه‌‏‎ پرورش‌دهندگان‌‏‎.‎آمده‌اند‏‎ وجود‏‎ به‌‏‎ گذشته‌‏‎
به‌‏‎ تا‏‎ روند‏‎ اين‌‏‎.‎علاقه‌مندند‏‎ دارد ، ‏‎ بيشتري‌‏‎ جذابيت‌‏‎ مردم‌‏‎ براي‌‏‎ كه‌‏‎ گربه‌ها‏‎
بي‌مو ، ‏‎ (Sphinx) اسفينكس‌‏‎ همانند‏‎ غيرطبيعي‌‏‎ نژادهاي‌‏‎ و‏‎ است‌‏‎ يافته‌‏‎ ادامه‌‏‎ امروز‏‎
.آورده‌است‌‏‎ وجود‏‎ به‌‏‎ را‏‎ بماند‏‎ زنده‌‏‎ طبيعي‌‏‎ محيط‏‎ در‏‎ بود‏‎ نخواهد‏‎ قادر‏‎ هرگز‏‎ كه‌‏‎ گربه‌اي‌‏‎

مصر‏‎ در‏‎ گربه‌ها‏‎.‎شده‌‏‎ موميايي‌‏‎ گربه‌‏‎ يك‌‏‎
مرگ‌‏‎ در‏‎ چه‌‏‎ و‏‎ زندگي‌‏‎ در‏‎ چه‌‏‎ باستان‌‏‎
بودند‏‎ صاحبانشان‌‏‎ توجه‌‏‎ شدت‌مورد‏‎ به‌‏‎ 
 

 

 

باشد‏‎ رنگي‌‏‎ چه‌‏‎ گربه‌تان‌‏‎ داريد‏‎ دوست‌‏‎
تا‏‎ سياه‌‏‎ كاملا‏‎ از‏‎ مختلف‌‏‎ رنگ‌هاي‌‏‎ از‏‎ گسترده‌اي‌‏‎ طيف‌‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ پوشش‌‏‎
.برمي‌گيرد‏‎ در‏‎ را‏‎ خطدار‏‎ و‏‎ خالدار‏‎ تا‏‎ ساده‌‏‎ از‏‎ نمونه‌ها‏‎ برخي‌‏‎ در‏‎ و‏‎ سفيد‏‎ كاملا‏‎
ناشي‌‏‎ آلل‌‏‎ يا‏‎ ژن‌‏‎ جفت‌‏‎ از 9‏‎ واريته‌ها‏‎ اين‌‏‎ تمامي‌‏‎ كه‌‏‎ دريافته‌اند‏‎ دانشمندان‌‏‎
مي‌كنند‏‎ حمل‌‏‎ خود‏‎ با‏‎ را‏‎ رنگبندي‌‏‎ الگوي‌‏‎ و‏‎ رنگ‌‏‎ تعيين‌‏‎ دستور‏‎ آلل‌ها‏‎ اين‌‏‎.مي‌شوند‏‎
تعيين‌كننده‌‏‎ مي‌برد‏‎ ارث‌‏‎ به‌‏‎ والدينش‌‏‎ از‏‎ گربه‌اي‌‏‎ هر‏‎ كه‌‏‎ آلل‌ها‏‎ اين‌‏‎ از‏‎ تركيبي‌‏‎ و‏‎
.بود‏‎ خواهد‏‎ خزش‌‏‎ رنگبندي‌‏‎ الگوي‌‏‎ و‏‎ رنگ‌‏‎
الگوي‌‏‎ اين‌‏‎مي‌شود‏‎ ناميده‌‏‎ خالمخالي‌‏‎ تابي‌‏‎ يا‏‎ دار‏‎ خط‏‎ وحشي‌ ، ‏‎ تيپ‌‏‎ رنگ‌آميزي‌‏‎
الگو‏‎ اين‌‏‎ ايجاد‏‎ براي‌‏‎ ژنتيكي‌‏‎ دستورات‌‏‎.‎است‌‏‎ اهلي‌‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ وحشي‌‏‎ نياكان‌‏‎ رنگبندي‌‏‎
.مي‌شود‏‎ داده‌‏‎ نشان‌‏‎ T بزرگ‌‏‎ حرف‌‏‎ توسط‏‎ نمادين‌‏‎ طور‏‎ به‌‏‎ كه‌‏‎ دارد‏‎ وجود‏‎ تابي‌‏‎ آلل‌‏‎ روي‌‏‎
اما‏‎.‎دارد‏‎ خود‏‎ با‏‎ را‏‎ لكه‌لكه‌‏‎ صفت‌‏‎ بروز‏‎ دستور‏‎ مي‌شود‏‎ ناميده‌‏‎ tb كه‌‏‎ ديگري‌‏‎ آلل‌‏‎
در‏‎ باشد‏‎ جفت‌‏‎ T آلل‌‏‎ با‏‎ tb آلل‌‏‎ اگر‏‎ كه‌‏‎ است‌‏‎ معني‌‏‎ بدين‌‏‎ اين‌‏‎.‎دارد‏‎ غلبه‌‏‎ برآن‌‏‎ T آلل‌‏‎
.شد‏‎ نخواهد‏‎ اجرا‏‎ tb صورت‌‏‎ آن‌‏‎
هر‏‎ گربه‌اي‌‏‎ اگر‏‎.‎جفتند‏‎ صورت‌‏‎ به‌‏‎ آلل‌ها‏‎.‎مي‌شود‏‎ ناميده‌‏‎ نهفته‌‏‎ ژن‌‏‎ tb بنابراين‌‏‎
آلل‌‏‎ يك‌‏‎ و‏‎ تابي‌‏‎ آلل‌‏‎ يك‌‏‎ يا‏‎ و‏‎ باشد‏‎ TT صورت‌‏‎ به‌‏‎ يعني‌‏‎ ببرد‏‎ ارث‌‏‎ به‌‏‎ را‏‎ T آلل‌‏‎ دو‏‎
اما‏‎.‎بود‏‎ خواهد‏‎ تيپيك‌‏‎ گربه‌‏‎ يك‌‏‎ صورت‌‏‎ آن‌‏‎ در‏‎ باشد‏‎ Ttb يعني‌‏‎ باشد‏‎ داشته‌‏‎ لكه‌دار‏‎
يك‌‏‎ باشد‏‎ tbtb يعني‌‏‎ باشد ، ‏‎ داشته‌‏‎ وجود‏‎ ژنتيكي‌اش‌‏‎ نقشه‌‏‎ در‏‎ لكه‌دار‏‎ آلل‌‏‎ دو‏‎ اگر‏‎
اگر‏‎ اين‌‏‎ بنابر‏‎ مي‌دهد‏‎ فرزندش‌‏‎ به‌‏‎ آلل‌‏‎ يك‌‏‎ والدي‌‏‎ هر‏‎.بود‏‎ خواهد‏‎ لكه‌دار‏‎ گربه‌‏‎
باشند‏‎ Ttb والدين‌‏‎ اگر‏‎ و‏‎ بود‏‎ خواهد‏‎ لكه‌دار‏‎ همواره‌‏‎ فرزندشان‌‏‎ باشند‏‎ tbtb والدين‌‏‎
خز‏‎ الگوي‌‏‎ با‏‎ گربه‌هاي‌‏‎ فقط‏‎ جا‏‎ اين‌‏‎ تا‏‎.‎بود‏‎ خواهند‏‎ لكه‌دار‏‎ فرزندان‌‏‎ چهارم‌‏‎ يك‌‏‎
كرد؟‏‎ بايد‏‎ چه‌‏‎ الگوها‏‎ و‏‎ رنگ‌ها‏‎ ساير‏‎ ايجاد‏‎ براي‌‏‎.‎داشت‌‏‎ خواهيم‌‏‎ لكه‌دار‏‎ و‏‎ تابي‌‏‎
.شود‏‎ پنهان‌‏‎ يا‏‎ و‏‎ كند‏‎ تغيير‏‎ مي‌تواند‏‎ تابي‌‏‎ خز‏‎ كه‌‏‎ مي‌دهند‏‎ دستور‏‎ آلل‌ها‏‎ ساير‏‎
.مي‌كند‏‎ تعيين‌‏‎ را‏‎ زمينه‌‏‎ رنگ‌آميزي‌‏‎ كه‌‏‎ است‌‏‎ (‎A)‎ آگوتي‌‏‎ آلل‌‏‎ يك‌‏‎ داراي‌‏‎ اصلي‌‏‎ الگوي‌‏‎
.مي‌آورد‏‎ وجود‏‎ به‌‏‎ را‏‎ سياه‌رنگي‌‏‎ زمينه‌‏‎ غيرآگوتي‌‏‎ يا‏‎ a يافته‌ ، ‏‎ جهش‌‏‎ آلل‌‏‎ يك‌‏‎ اما‏‎
آگوتي‌‏‎ آلل‌‏‎ ترتيب‏‎ همان‌‏‎ به‌‏‎.شد‏‎ نخواهند‏‎ ديده‌‏‎ لكه‌دار‏‎ يا‏‎ خطدار‏‎ الگوي‌‏‎ بنابراين‌‏‎
ببرد‏‎ ارث‌‏‎ به‌‏‎ را‏‎ a آلل‌‏‎ دو‏‎ گربه‌اي‌‏‎ اگر‏‎است‌‏‎ غالب‏‎ a غيرآگوتي‌‏‎ برآلل‌‏‎ (A)
.شد‏‎ خواهد‏‎ سياه‌رنگ‌‏‎
وقت‌‏‎ هيچ‌‏‎است‌‏‎ سخت‌‏‎ باشد؟گفتنش‌‏‎ رنگي‌‏‎ چه‌‏‎ گربه‌تان‌‏‎ مي‌خواهيد‏‎ بالاخره‌‏‎
بسياري‌‏‎ اطلاعات‌‏‎ آن‌ها‏‎ والد‏‎ نياكان‌‏‎ درباره‌‏‎ كه‌‏‎ آن‌‏‎ مگر‏‎ باشيد‏‎ مطمئن‌‏‎ نمي‌توانيد‏‎
گربه‌هاي‌‏‎ بچه‌‏‎ شوند‏‎ جفت‌‏‎ هم‌‏‎ با‏‎ نهفته‌‏‎ آلل‌هاي‌‏‎ از‏‎ تعدادي‌‏‎ كه‌‏‎ هنگامي‌‏‎.‎باشيد‏‎ داشته‌‏‎
.آورد‏‎ خواهند‏‎ وجود‏‎ به‌‏‎ را‏‎ شگفت‌انگيزي‌‏‎
 

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ لامپ LED قابل شارژ با الهام از پرندگان
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle