پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگهای شکار


 سگها را می توان بهترین دوست انسان شناخت. اما برای شکارچیان و ورزشکاران به عنوان یکی ازاعضاء تیم شکارقلمداد می شوند. پاهای سریع وحس بویائی قوی اساس کاراست. برخی ازآنها مثل اسپانی یلها وپوینترها مخصوص شکاریا اسلحه می باشند. این سگها شکاررا دنبال ومشخص می نمایند. نحوه عمل سگهای پوینتربسیارجالب ودیدنی است. بدین صورت که روبه پرندگانی که روی زمین نشسته اند قرارمی گیرد وبدن خود را طوری بی حرکت می سازد که گویی منجمد شده است. ودراین بین مسیرنگاه این موجود بی حرکت محل تجمع پرندگان را به شکارچی اطلاع می دهد. سایرسگهای شکاری ازلحاظ قابلیتها وتوانایی های خاص وبه دلایل خاص مورد توجه قرارگرفته اند. سگهای رتریور(Reteriver) همان طورکه ازنام آنان برمی آید دربوکشیدن وجمع آوری شکارهای مجروح بسیارعالی وارزشمند هستند. این سگها دارای پوزه وآرواره های بسیارقوی می باشند تا بتوانند پرندگان دریائی بزرگ وخرگوشها را به طوری که پوست آنها سوراخ وخراب نشود حمل نموده وبیاورند. نژادهای خاصی وجود دارند که می توانند به همان خوبی خشکی شکاررا ازآب گرفته وبرای شکارچی بیاورند. نژاد Chesapeak Bay Retreiver درآوردن مرغابی واردک ازآبهای یخ زده منطقه Chespeak Bay آمریکا بسیارورزیده وماهراست. لابرادور رتریور(Labrador Reteriver) با گستردگی تقریبا جهانی نیزبرای کاردرآب پرورش یافته است واصولا به وسیله ماهیگیران برای گرفتن ماهی ازرودخانه وکناره ساحلی دریا به کارمی رفته است.

سایرسگها درنشان دادن ویا دنبال کردن شکارمهارت دارند. به نحوی که با استشمام بوی یک پرنده به آهستگی دولا می شوند. زانومی زنند وبدون حرکت می نشینند. چنانکه نژاد Italian Spinone همچون یک فرد هیپنوتیزم شده وبدون حرکت موقعیت شکاررا به شکارچی اطلاع می دهد. درحالی که گوردون ستر((Gordon Setter نظیرتمامی نژادهای سترسگی است که مخصوص شکاربا اسلحه است. نژادهای متعددی وجود دارند که ترجیحا به صورت دسته جمعی وهمراه با شکارچیان پیاده یا سواربراسب برای شکارورزشی روباه. خرگوش وگوزن. قرن ها است که مورد استفاده می باشند. نژادهای فاکس هاند(Fox hound) بیگل((Beagle وهری یر(Harrier) سگهای جسورودرعین حال مطیعی هستند وقادرمی باشند که تحت هرشرایطی به تعقیب شکاربپردازند. تعلیم این سگها می بایست خیلی زود شروع شود. سگهای خاصی نیزوجود دارند که برای شکارهای بزرگ مهارت دارند. مثلا نژاد((Irish Wolf haund همانطورکه ازاسم آن برمی آید برای تعقیب وشکارگرگ استفاده می شود. اگرچه جثه این سگها درمقابل شکارخود کوچکتربه نظرمی رسد. اما باید دانست که سگ هایی با ارزش وگاهی لازم وضروری برای این مقاصد هستند. درکشورهای مختلف نژادهای متفاوتی دراین زمینه وجود دارد. به عنوان مثال نژاد الکهاند(Elkhound) درنروژبرای شکارگوزن وهمچنین آهو. گورکن. خرس وگربه وحشی استفاده می شود. آکیتا((Akita سگ ژاپنی است که برای شکارآهو وگرازوحشی به کارمی رود. نژاد African Besenji قادراست که شکاررا نشان دهد دنبال کند ویا بیاورد ونهایتا Rhodesian Ridgeback سگی است که درکشوررودزیا برای شکارهای بزرگی نظیرشیرازآن استفاده می شود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos