پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • حیوانات خوش پوش ◄ حیوانات خوش پوش
    اگر حیوانات لباس میپوشیدن کدوم خوشگل تر میشدند
 • کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها ◄ کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها
    کفش‌های ابتکاری حیوانات خانگی که توسط مخترع آمریکایی تاد لاوسون طراحی شده‌اند، کف را جارو می‌کنند و خانه را تمیز می‌کنند. "Pet Sweep" - سیستم حذف زباله از حیوانات برای خانه شما. دمپایی گرد و غبار برای گربه و سگ. یک سایز برای اکثر پنجه ها مناسب است.
 • بالکن برای گربه ها ◄ بالکن برای گربه ها
    گسترش دهنده پنجره شفاف به گربه ها اجازه می دهد تا دنیای بیرون را تجربه کنند و خورشید را ببینند در حالی که از باران و هوای سرد محافظت می شوند. بالکن پنجره ای "Catio" برای گربه ها فقط 30 ثانیه طول می کشد تا نصب و ایمن شود. جعبه های پنجره سفارشی می توانند گیاهان کوچک داخلی را که به آفتاب بیشتری نیاز دارند، در خود جای دهند. هر پنجره بالکن برای تحمل وزن بیش از 50 پوند (23 کیلوگرم) آزمایش شده است
 • ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم ◄ ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم
    ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم کاربردی با سیستم روشنایی و فیلتراسیون در فروشگاه Miele در آخن آلمان به نمایش گذاشته شده است. آکواریوم در ماشین لباسشویی طراحی شده توسط New Wave Aquarium Concepts. فیلتر داخلی و روشنایی آکواریوم، فیلتراسیون بهینه را تضمین می کند و از رشد انواع گیاهان آبزی حمایت می کند. آکواریوم ماشین لباسشویی شامل مخفیگاه های طبیعی و مرزهایی است که با استفاده از سنگ های محوطه سازی مینیاتوری ایجاد شده اند.
 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • بوقلمون های فضایی ◄ بوقلمون های فضایی
    بوقلمون های روز شکرگزاری تصمیم گرفتند به فضای بیرونی فرار کنند، کهکشان ما را کشف کنند و به اولین موجودات بین سیاره ای تبدیل شوند. "فضانوردان ترکیه" - مجموعه ای از تصاویر دیجیتالی که با کمک هوش مصنوعی و فتوشاپ خلاقانه تولید می شوند. پرتره های قدرتمند و زیبا از پرندگان شکرگزاری در فضا. بوقلمون‌های وحشی با لباس فضانوردی سفارشی و کلاه ایمنی که برای زنده نگه داشتن پرنده و کنترل دما در محیط‌های خشن طراحی شده است.
 • موس خلاقانه شبیه به پوکومون ◄ موس خلاقانه شبیه به پوکومون
    ماوس کامپیوتری خلاقانه به شکل سه بعدی که شبیه شخصیت محبوب پوکمون زرد پیکاچو طراحی شده است. ماوس کامپیوتر بی‌سیم شکل Pikachu توسط Brando دارای وضوح 800 dpi، برد عملیاتی 8 متر است و توسط یک باتری AA تغذیه می‌شود. ماوس راحت را می توان هم برای کاربران راست دست و هم برای چپ دست ها استفاده کرد، که آن را به گزینه ای در دسترس و سرگرم کننده برای طرفداران این فرنچایز نمادین تبدیل می کند. ماوس کامپیوتر Pokemon Pikachu با طراحی زیبا و بازیگوش خود مطمئناً حسی از هوس را به میز شما می آورد.
 • ابزاری شبیه به حشرات ◄ ابزاری شبیه به حشرات
    بسته بندی بسیار خلاقانه این ابزار و شکل ان ها یاد اور حشرات میباشد که در زیر عکس هایی از اون هارو مشاهده میکنید
 • بالش بوقلمونی ◄ بالش بوقلمونی
    یه بالش داشته باشی که راحت بخوابی راحت حملش کنی اخرم شبه بوفلمون بشی خیلی حال میده
 • بالشی برای شما به شکل سگ ◄ بالشی برای شما به شکل سگ
    شالگردن وبالشی که بسیار راحت و نارنجی رنگ رنگ پرشین پت هست و به شکل سگ میباشد
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29216    |     صفحه 1 از 2922
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

همه چیز درباره داشهوند

همه چیز درباره داشهوند dachshund

داشهوند dachshundنام داشهوند ازدوکلمه dach به معني گورکن وhund به معني سگ آمده است. کتبي که ازقرون وسطي اروپا به دست آمده اشاره به نوعي سگ مي کند که ازلحاظ توان دنبال کردن شبيه به تازيها وازلحاظ رفتارو خلق وخوي شبيه به تريرها بوده است و از اين لحاظ که مي توانستند گورکن را تعقيب کنند تحت عناوين dachs – hund و, badger – dog ناميده شده اند که در ایران بیشتر به نام سگ سوسیسی شکل معروف است. بايد دانست که گورکن يک موجود نيرومند 12 الي 20 کيلوگرمي است که چه دربالا وچه درزيرزمين پرقدرت. به علاوه درنواحي مختلف نيزازسگهاي مختلفي که قادربه شکارخرگوش بوده اند استفاده مي شده است وهمگي آنها را تحت عنوانrabbit dog به معني سگ شکارخرگوش مي ناميدند. قوي، زيرک و با جرات است. همچنين سگهاي داشهوند درمقابله عليه گرازهاي وحشي نيزمداخله مي کردند. يک داشهوند کوچک 8 الي 11 کيلوگرمي به خوبي عليه روباه ها ودنبال کردن گوزنهاي زخمي کارائي دارد. حتي داشهوندهاي 6 کيلوگرمي قادربه شکارسموروخرگوش صحرائي هستند. طي 25 سال اول قرن بيستم انواعي ازاين نژاد به وجود آمده اند که با وزن کمتراز5/2 کيلوگرم ودورسينه اي درحدود 30 سانتي مترهنوز هم استعداد شکارخرگوش را دارند. داشهوند موصاف با اندازه متوسط را به خوبي مي توان درداخل خانه يا آپارتمان نگهداري کرد. پاهاي کوتاه آن به خوبي طاقت فعاليتهاي بسيارزياد را دارد. موهاي کوتاه. تيره رنگ. بدون بو ونرم آن نيازي به اصلاح. برس زدن. شانه زدن وحمام کردن ندارند. مگرآن که به صورت اتفاقي کثيف وآلوده شوند. درمحيط خارج ازخانه داشهوند سگي خستگي ناپذيرسرسخت وقوي است ودرداخل خانه سگي مطيع و وظيفه شناس. درموقع بازي بشاش ودرمواقع خطرهوشياراست.

مشخصات استاندارد داشهوند
قد کوتاه بدن درازبا پاهايي کوچک که به خوبي عضلاني هستند. پوست حالت ارتجاعي دارد وبدون چين خوردگي زياد کاملا انعطاف پذيراست. به نظرمي رسد درتوان بالاي خود براي حرکت هيچگونه لنگش. درد عضلاني وناهماهنگي را نشان نمي دهد. داشهوند سگ جسوري است که سرخود را با اطمينان وهوشياري بالا نگه مي دارد وحالت چهره اوحاکي اززيرکي است. روحيه شکار. حسن بويائي قوي وصداي رسا. آن را به موجودي مبدل ساخته که براي کاردرزيرزمين وعبورازلابلاي بوته ها ودرختچه ها ايده آل نموده است. حس بويائي قوي مزيت فوق العاده اي نسبت به سايرنژادها درتعقيب شکاربه اين سگ داده است.
سر چنانچه ازبالا يا ازپهلو به سرنگاه شود به صورت يکنواخت به طرف بيني نازکترمي گردد. چشمها داراي اندازه متوسط بادامي شکل وسياه هستند. منظره چشم مطبوع وپرنفوذ است. زوائد استخواني بالاي حدقه چشم به طرزمشهودي بيرون زده اند. قاعده گوشها نزديک به قله سراست وخيلي به سمت جلونمي آيد. طول آن متوسط وشکل آن گرد مي باشد وحالت باريک يا چين دارپيدا نمي کند. جمجمه وپوزه کمي انحنا دارند. مشکي بهترين رنگ بيني است. لبها به خوبي فک پائين را مي پوشانند. سوراخهاي بيني کاملا بازهستند. گردن بلند وعضلاني است ودرناحيه پس سرکمي خميدگي دارد. بدن درازوعضلاني است. درنماي نيمرخ کمرمختصرخميدگي دارد. شکم داراي انحناي کمي به سمت بالا است.
دستها به دليل کارائي کافي درزيرزمين دستها مي بايست قوي وعضلاني باشد. بازو نزديک به دنده ها است وآرنج چسبيده به بدن قرارمي گيرد. قسمت ساعد کوتاه وعضلاني است. پنجه ها فشرده قوي وداراي انحناي مناسب وداراي بالشتکهاي ضخيمي است. هردست داراي پنج انگشت است که چهارانگشت نزديک به يکديگرو جهت کارمورد استفاده قرارمي گيرند. ناخنها کوتاه هستند. پاها قوي وعضلاني هستند. لگن . ران . ساق وقلمهاي پا داراي طول يکساني مي باشند. پاها به جوانب چرخش ندارند. وقتي ازپشت به قلمها نگاه مي شود عمودي وموازي هستند. پنجه هاي پا کوچکترازپنجه هاي دست بوده وتنها داراي چهارانگشت خميده وبالشتکهاي ضخيم مي باشند. دم درادامه ستون مهره ها قراردارد. فاقد فرخوردگي وتاشدگي است. حالت نگه داشتن دم چندان قابل توجه نيست. 
داکلها سگهای با هوش هستند، این سگها با نشاط، خونگرم و بی باک می باشند. از دیگر خصوصیات این نژاد: بی باکی، سر سختی و اغلب عجول بودن است. با وجود اینکه جثه کوچک دارند ولی شجاع، بدجنس و خیلی ناقلا هستند. داشهوندها به خانواده خود بسیار علاقمند هستند و فقط تحت فرمان صاحب خود هستند. راه رفتن داشهوندها با غرو خاص خود همراه است. این نژاد علاقه زیادی به کندن زمین و پارس کردن دارد. اغلب صدایش با جثه اش قابل مقایسه نیست. چون دارای صدایی بلند هستند.نژادی مقاوم در تعلیم و آموزش هستند و بسیار باهوش بطوریکه شاید گاهی به نظر برسند او صاحبش را تربیت می کند! با بزرگسالان رابطه بهتری دارد و برای کودکان توصیه نمی شود اما برای سفر سگ مناسبیست. از بغل شدن خوششان نمی آید و معمولا با سایر حیوانات خانگی کنار می آیند. 
این نژاد از نظر بیماری مستعد دیابت، دیسک بین مهرهای کمر، مشکلات قلبی و مجاری ادراری است. طول عمر داشهوند بین 12 تا 15 سال است.


سه تیپ مو کوتاه، مو بلند و مو مجعهد دارای سه اندازه از نظر قد و وزن می باشند.
1- طبیعی normal یا استاندارد: قد 35 تا 45 cm و وزن تا 9 کیلو گرم.
2- مینیاتور miniature یا کوتوله: قد 35 cm و وزن 4 کیلو گرم.
3- عوسکی Toy یا خرگوشی: قد 30 cm و وزن 5/3 کیلو گرم.

داشهوند داراي سه نوع مواست: 
1- داشهوند مو کوتاه short-haired 
2- داشهوند مو سيمي wire-haired dachshund 
3- داشهوند موبلند long-haired dachshund 


داشهوند مو کوتاه short-haired dachshund موها کوتاه، صاف وبراق هستند. سگیست جسور، لجباز، بشاش، مغرور و پراحساس.سگی است که شکارش را در لانه اش صید می کند.در بریتانیایی کبیر، آلمان و سوئیس در شکار ورزشی به کار گرفته می شود.اما به دلیل احساس عمیقی که با صاحبش برقرار می کند به عنوان سگ همدم هم استفاده می شود.به خاطر قابلیت های زیاد د پارس کردن به عنوان سگ نگهبان هم استفاده می شود. تمیز کردن با بدن با پارچه نمدار برای این نژاد کافیست.
رنگ: خاکستری با لکه های سیاه، قهوه ای یا بلوطی براق که در عین حال ممکن است خال دار، نقش دار یا ابلق باشد.داشهوند مو سيمي wire-haired dachshund حاصل جفت گیری نژادهای اشناوزر( schnauzer )، دندی دینمونت( dandie dinmont ) و داشهوند موکوتاه( short-haired dachshund ) می باشد. 
موها به استثناء فک ها ابرو وگوش تمام بدن به وسيله يک نوع موي سخت، خشن، ضخيم و کلفت پوشيده شده است. درلابلاي اين موها موهاي کوتاهتر ونرمتري نيزوجود دارد. ریشی تیز و ابروهایی بوته مانند دارد. سگیست آرام، پراحساس، پرتوجه، صمیمی و همواره نگهبانی با دقت. به علت جسارت و خستگی ناپذیری حتی در زمینهای صعب و دشوار نیز شکار را تا لانه اش تعقیب می کند. به عنوان سگ آپارتمانی سگی با ارزش است و به پیاده روی زیادی احتیاج دارد. سالیانه دو مرتبه نیاز به اصلاح موها دارد. 
رنگ: در هر رنگی دیده می شود اما لکه های سفید در این نژاد مقبول نیست.
داشهوند موبلند long-haired dachshund حاصل جفت گیری داشهوند موکوتاه ( short-haired dachshund ) و نوعی اسپانیل ( spaniel ) است. مودراين نوع داشهوند نرم وغالبا کمي موجداراست. درزيرگردن وجلوسينه. زيربدن وگوشها وپشت پاها ازطول بيشتري برخوردارمي باشد. مونبايد حالت مجعد وفرفری داشته باشد. موهاي دم ازطول بيشتری برخوردارند وحالتي شبيه به پرچم ايجاد مي کنند. به مراتب آرامتر و سازگارتر از نژاد مو کوتاه است. ضمنا کمتر پارس می کند که احتمالا از خلق و خوی اسپانیلهاست. زیبائیش باعث شده که به عنوان سگ همدم استفاده شود و موهای بلندش این نژاد را در مقابل سرما مقاوم کرده است. برس زدن روزانه در این نژاد توصیه می شود.
رنگ: رنگها دقیقا مشابه داشهوند مو کوتاه است.

منابع:اطلس جامع نژاد شناسی سگ. مولف:دکتر رحیم مجیدیFCI-Standard N° 148 / 13. 07. 2001 DACHSHUND
ORIGIN : Germany.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 13.03.2001.

UTILIZATION : Hunting dog above and below ground.

CLASSIFICATION F.C.I. : Group 4 Dachshunds.
With working trial.

BRIEF HISTORICAL SUMMARY : The Dachshund, also called Dackel or Teckel, has been known since the Middle Ages. From the « Bracken », dogs were constantly bred which were specially suitable for hunting below ground. From these short legged dogs, the Dachshund evolved and was recognised as one of the most versatile and useful breeds of hunting dogs. He also has excellent achievements above ground, hunting while giving tongue, searching and tracking wounded game. The oldest Club devoted to the breeding of Dachshunds is the « Deutsche Teckelklub » e.V., founded in 1888.
For decades the Dachshund has been bred in three sizes (Teckel, Miniature Teckel and Rabbit Teckel) and in three different kinds of coat (Smooth-haired, Wire-haired and Long-haired).

GENERAL APPEARANCE : Low, short legged, elongated but compact build, very muscular with cheeky, challenging head carriage and alert facial expression. His general appearance is typical of his sex. In spite of his legs being short in relation to the long body, he is very mobile and lithe.

IMPORTANT PROPORTIONS : With the distance above ground level of about one third of the height at withers, the body length should be in harmonious relation to height at withers, about 1 to 1,7 - 1,8.


BEHAVIOUR /TEMPERAMENT : Friendly by nature, neither nervous nor aggressive, with even temperament. Passionate, persevering and fast hunting dog with an excellent nose.

HEAD : Elongated as seen from above and in profile. Tapering uniformly towards the nose leather yet not pointed. Superciliary ridges clearly defined. Nasal cartilage and bridge of nose, long and narrow.

CRANIAL REGION : 
Skull : Rather flat, gradually merging with the slightly arched nasal bridge.
Stop : Only indicated.

FACIAL REGION : 
Nose : Leather well developed.
Muzzle : Long, sufficiently broad and strong. Can be opened wide, split to level of eye.
Lips : Taut fitting, covering the lower jaw well.
Jaws/Teeth : Well developed upper and lower jaw. Scissor bite, even and closing firmly. Ideally, complete set of 42 teeth according to requirements for a dog’s mouth with strong Canines exactly fitting into each other. 
Eyes : Medium size, oval, set well apart, with clear energetic yet friendly expression. Not piercing. Colour bright, dark reddish brown to blackish brown in all coat colours. Wall, fish or pearl eyes in dapple dogs are not desired but may be tolerated.
Ears : Set on high, not too far forward. Sufficiently long but not exaggerated. Rounded, not narrow, pointed or folded. Mobile with front edge lying close to cheek.

NECK : Sufficiently long, muscular. Tight fitting skin on throat. Lightly arched nape of neck, carried freely and high.

BODY :
Upper line : Blending harmoniously from neck to slightly sloping croup.


Withers : Pronounced.
Back : Behind the high withers, topline running from the thoracic vertebrae straight or slightly inclined to the rear. Firm and well muscled.
Loins : Strongly muscled. Sufficiently long.
Croup : Broad and sufficiently long. Slightly sloping.
Chest : Sternum well developed and so prominent that slight depressions appear on either side. The ribcage, seen from the front, is oval. Seen from above and the side, it is roomy, giving plenty of space for the heart and lung development. Ribs carried well back. With correct length and angulation of shoulder blade and upper arm, the front leg covers the lowest point of the sternal line in profile.
Underline and Belly : Slight tuck up.

TAIL : Not set on too high, carried in continuation of topline. A slight curve in the last third of the tail is permitted.

LIMBS 

FOREQUARTERS : 
General : Strongly muscled, well angulated. Seen from front, clean front legs, standing straight with good strength of bone; feet pointing straight forward.
Shoulders : Pliant muscles. Long sloping shoulder blade, fitting close to chest.
Upper arm : Equal in length to shoulder blade, set almost at right angle to same. Strong boned and well muscled, close fitting to ribs but free in movement.
Elbows : Turning neither in nor out.
Forearm : Short, yet so long that the dog’s distance from the ground is about one third of its height at withers. As straight as possible.
Pastern joints : Slightly closer together than the shoulder joints.
Pastern : Seen from the side, should be neither steep nor noticeably inclined forward.

Front feet : Toes close together, well arched with strong, resistant, well cushioned pads and short strong nails. The fifth toe has no function but must not be removed.

HINDQUARTERS :
General : Strongly muscled, in correct proportion to forequarters. Strong angulation of stifles and hock joints. Hindlegs parallel standing neither close nor wide apart.
Upper thigh : Should be of good length and well muscled.
Stifle (joint) : Broad and strong with pronounced angulation.
Lower thigh : Short, almost at right angle to upper thigh. Well muscled.
Hock joint : Clean with strong tendons.
Hock : Relatively long, mobile towards lower thigh. Lightly curved forward.
Hind feet : Four close knit toes, well arched. Standing firmly on strong pads.

GAIT / MOVEMENT : Movement should be ground covering, flowing and energetic, with far reaching front strides without much lift, and strong rear drive movement should produce slightly springy transmission to backline. Tail should be carried in harmonious continuation of backline, slightly sloping. Front and hindlegs have parallel movement. 

SKIN : Tight fitting.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ حیوانات خوش پوش
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle