"ایا شوگر گلایدر حیوان خانگی مناسبی برای شما است؟"ایا شوگر گلایدر حیوان خانگی مناسبی برای شما است؟(ترجمه)

شوگر گلایدر ها به اگزاتیک پت های زیبا و کوچک در نظر گرفته شده اند که مدت ها پیش به عنوان یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در امریکا معرفی شدند.شوگر گلایدر ها همراهان فوق العاده ایی برای انسان ها هستند اما به شرط ان که انسان ها نیز صاحب ایده عالی برای انان باشند.مهم ترین مسئله که همه پرورش دهندگان در نظر دارند این است که صاحبان شوگر گلایدر درک کنند که این حیوانات به شیوه زندگی مناسب و مراقبت های خاص احتیاج دارند.این مسئله که بتوانید تمام نیاز های یک شوگرگلایدر را برطرف کنید بسیار مهم است بنابر این قبل از اقدام به خرید,باید مطمئن شوید که می توانید از پس نگهداری از این حیوان کوچک و دوست داشتنی بر بیایید.

شوگر ها از لحاظ جثه شبیه به همستر و سایر جوندگان هستند و مانند انان بدن کوچکی دارند و همین موضوع باعث شده که افراد فکر کنند نیاز های شوگر گلایدر نیز مانند جوندگانی مانند همستر و خوکچه هندی است.ظاهر زیبا و دوست داشتنی شوگر ها افراد زیادی را به خود جلب کرده اند اما باید مطمئن شوید که ایا ان ها حیوانات خانگی مناسبی برای شما هستند؟در این مطلب شما می توانید با شوگر گلایدر ها بیشتر اشنا شوید و مطمئن شوید که ایا ان ها برای شما حیوانات مناسبی هستند یا خیر.
درباره شوگر گلایدر ها:


*شوگر گلایدر ها جانورانی کیسه دارند.یعنی فرزندان خود را درون کیسه های خود نگهداری می کنند.درست مانند کانگرو ها!

*شوگر گلایدر های وحشی در جنگل به صورت گروهی زندگی می کنند.ان ها موجودات اجتماعی هستند

*طول عمر شوگر گلایدر ها 12 تا 14 سال می باشد

*این حیوانات مانند انسان ها همه چیز خوارند,یعنی هم از گوشت و هم از گیاهان تغذیه می کنند,اما رژیم غذایی انان باید متعادل باشد و به خوبی کنترل شود.رژیم غذایی نامناسب موجب بروز بیماری در شوگر گلایدر ها می شود.میزان پروتئین و کربوهیدرات رژیم غذایی باید کنترل شده باشد.

*به طور کلی شوگر گلایدر ها حیوانات تربیت پذیری نیستند.

*قفس شوگر گلایدر باید از 24 اینچ(طول و عرض) بیشتر باشد و اندازه ارتفاع ان 36 اینچ به بالا باشد

*در قفس این حیوانات باید اسباب بازی ,ظرف اب و غذا,طناب و نردبان(نردبان مخصوص شوگر گلایدر) قرار داده شود.

*بهتر است شوگر گلایدر ها را به صورت جفت خریداری کرد زیرا این حیوانات اجتماعی بوده و به همنوعان خود نیاز دارند.ایا شوگر گلایدر حیوان خانگی مناسبی برای شما است؟(ترجمه)

با توجه به توضیحاتی که داده شد,ایا شوگر حیوان خانگی مناسبی برای شماست؟سوالاتی که باید به ان ها پاسخ دهید به شرح زیر می باشد:


*این حیوانات 12_14 سال عمر می کنند.درست به اندازه طول عمر یک سگ یا گربه!ایا شما می توانید برای مدت طولانی به بهترین شکل از یک شوگر مراقبت کنید؟

*یک شوگر گلایدر به تغذیه روزانه و وعده های تازه نیاز دارد.اماده کردن مواد تازه و درست کردن یک غذای ایده عال برای انان ممکن است کمی وقت شما را بگیرد.ایا شما می توانید زمان خود را برای اماده کردن بهترین غذا برای حیوانتان صرف کنید؟

*قفس این حیوانات یک یا دو بار در هفته باید تمیز شود.ایا شما می توانید حیوان را به درستی نظافت کنید؟

*از انجایی که شوگر گلایدر ها شب فعال هستند ایا می توانید چند ساعت در شب را صرف بازی و وقت گذراندن با شوگر خود کنید؟

*شوگر ها به قفس بزرگ با اسباب بازی و ... نیاز دارند.علاوه بر این ملاقات با دامپزشک نیز هزینه زیادی را در بر دارد.ایا شما می توانید از پس هزینه های این حیوانات بر بیایید؟
*شوگر گلایدر ها رابطه خوبی با کودکان ندارند.ایا می توانید هنگام تماس کودک با شوگر تمام وقت ان ها را زیر نظر داشته باشید؟

*شوگر ها موجودات اجتماعی هستند و بهتر است به صورت جفت خریداری شوند.ایا می توانید روزی 3-4 ساعت وقت صرف دو شوگرگلایدر کنید؟

*شوگر ها مانند سگها تربیت پذیر نیستند!ایا می توانید با این موضوع کنار بیایید؟

*ایا وقتی خارج از خانه هستید,کسی هست که از شوگر شما مراقبت کند؟

*شوگر گلایدر ها برای افرادی که به پوست و موی حیوانات الرژی دارند مناسب نیستند.ایا شما از الرژی و حساسیت رنج می برید؟ایا شوگر گلایدر حیوان خانگی مناسبی برای شما است؟(ترجمه)


 


چه کسی می تواند از شوگر گلایدر مراقبت کند؟


بزرگسالانی که می توانند بیشتر وقت خود را به نیاز ها و توجهات حیوان خود اختصاص دهند بهترین گزینه برای شوگر گلایدر ها هستند.از ان جایی که این حیوانات بسیار اجتماعی هستند,خیلی زود با انسان ها صمیمی می شوند.شوگر گلایدر ها به استراحت در جیب پیراهن صاحب خود و همراهی ان ها در هر جا,علاقه زیادی دارند.اگر شما می توانید از شوگر گلایدر نگهداری کنید باید به خاطر داشته باشید که ان ها به توجه شما نیاز دارند.اگر شوگر ها با صاحب خود در ارتباط نباشند خواهند مرد!حتی اگر دو شوگر را نگهداری می کنید,هر دوی ان ها به توجه روزانه شما نیاز دارند.اگر شما بیشتر ساعات روز را صرف کار کردن می کنید و بیشتر اوغات در سفر هستید,باید بدانید که شوگر ها حیوانات خانگی مناسبی برای شما نیستند.
کودکان و شوگر ها:


کودکان نمی توانند صاحبان خوبی برای شوگر گلایدر ها باشند.به چند دلیل:

*شوگر ها حیوانات اسیب پذیر و شکننده ایی هستند,از انجایی که کودکان نمی توانند به خوبی با حیوانات رفتار کنند,احتمال اینکه به شوگر صدمه برسانند بسیار زیاد است.

*شوگر گلایدر ها دارای پنجه های بسیار تیزی هستند.صاحبان شوگر گلایدر ها از پنجه های این حیوانات در امان نخواهند بود!البته شوگر ها از عمد به کسی اسیبی نمی رسانند!ان ها حیوانات تهاجمی نیستند اما زمانی که احساس خطر کنند با استفاده از پنجه ها و دندان های تیزشان از خود دفاع می کنند.

*شوگر ها نیاز به بر قراری ارتباط با صاحب خود دارند.کودکان نمی توانند بیشتر ساعات روز را صرف توجه و بازی با شوگر گلایدر کنند.

شوگر گلایدر برای کودکان گزینه مناسبی نیست اما می تواند حیوان خانگی خوبی برای نوجوانان باشند.زیرا نوجوانان احساس مسئولیت بیشتری دارند و می توانند از پس نگهداری از شوگر ها بر بیایند به شرط ان که درباره این حیوانات اطلاعات کافی داشته باشند 
.

----------------------------------------

ترجمه:Tara
منبع:sugarglidersrus