پت شاپ پرشین پت |سگ |گربه |
Follow Us
facebook twitter blog google
مهدی : سلام .یه جفت نر و ماده جوجه تیغی میخوام اگه کسی داره لطفا تماس بگیره.استان گیلانم.
۰۹۱۹۰۳۰۰۰۱۵ رضاییان
سارا : سلام منم گربه میخوام..فقط هم رگدال میخوام.. لطفا کمکم کنید..😢
مریم : من دو روزه که یک توله سگ دو ماهه میکس پودل و مالتیز خریدم
همش خواب و بدون انرژی هستش و وقتی از خواب بیدار میشه میارم بیرون دوباره رو کف زمین دراز میکشه
نمیدونم طبیعی این یا نه ....
سینا : سلام
سگ من پیکینز
وقتی خونه تنهاست تا چند ساعت فقط پارس میکنه
تا گلوش خشک بشه نتونه نفس بکش
هر چی ببینه یا میجوه
یا خراب میکنه
مدفوع میکنه
اعصابمو خراب کرده نمیدونم چیککارش کنم
سینا : سلام
سگ من پیکینز
وقتی خونه تنهاست تا چند ساعت فقط پارس میکنه
تا گلوش خشک بشه نتونه نفس بکش
هر چی ببینه یا میجوه
یا خراب میکنه
مدفوع میکنه
اعصابمو خراب کرده نمیدونم چیککارش کنم
للثق4ثرث : خدا لعنت کنه کسایی رو که به حیوانات اذیتو آزز می رسوند به هر حیوانی به هر طریقی انشاء ا.... اگر عزیز دادن خدا سر عزیزاشون صدها برابر بیاره .... انشاء خداوند تقاصشونو صد ها برابر ازشون بگیره
majid : دروود دوستان ،
من وقتی 4 سالم بود ، یه جوجه بلبل گیرمون آمد که پر و بال نداشت.
خیلی باهوش و خونگی بود، عضوی از خونوادمون بود. همه دوستش داشتیم .
14 سالش شد، وسط موهای مشکیش چند نخ تار سفید بیرون آمده بود و پیر شده بود و بعد از مدتی مرد. روز تلخی بود.
حالا 30 سالمه و دو تا جوجه بلبل خیلی کوچک یکی از دوستام واسه عشقم به بلبل و خاطره اون روزا ، واسم هدیه آورده.
سوال اصلیم اینه که دو تا بلبل تو خونه دستی میشن ؟
چون شنیدم که اگه دو تا باشن ، دیگه به من عادت نمی کنن .
بعدش اینکه اینا الان یه هفته شونه ، منم بعضی روز ها باید برم جلسه ، و اینا هم باید خودم بهشون غذا بدم ، به نظرتون حداکثر تا چند ساعت میشه تو خونه تنهاشون بگذارم اگه قبلش سیرشون کنم.
آلخمیس : سلام ببخشید ایا درسته ک سگ های بزرگ مثل سیبرین هاسکی نسبت به سگ های کوچیک مثل شیتزو تریر پریود کمتری دارند یعنی خونریزیشون خیلی کمتره ولی اصلا جایی رو کثیف نمیکنن؟یا فقط بازار گرمیه؟
مهشید : من جوجه شاه طوطی دارم نمیدونم اسم جدید و قشنگ چی بزارم
payam : با سلام
خواهان جوجه تيغي كوچك هستم مطابق عكسهاي بالا
يزد هستم
در صورتيكه دوستان داشتن به اين شماره مسيج بديد
٠٩١٢٨٩٤١٦٠٠
ابولی : ببین عزیزانم. من تو چند سال عمرم که سگ بازی میکنم اینو فهمیدم که سگ اخلاقش میشه مثل صاحبش هرجوری باهاش تا کنی باهات تا میکنه به ضات سگ هم نیست به اخلاق خود طرف میره من که خودم هیچکس نیست تو شهر از دستم عزاب نباشه حالا خودت بفهم سگام چین ممنون تازه همه سگ هام سگ محلی هست تا حالا دوتاشونو شهرداری زنگ زدم امده کشته
سارینا : من11سالمه و می خوام پامرانین بخرم از چه جاهایی بخرم بهتر است
سارینا : من11سالمه و می خوام پامرانین بخرم از چه جاهایی بخرم بهتر است
محمدعلی : اشلکه.مارو دیوانه فرض کردن
مژگان : سلام من یک هفته میشه که یه توله اشپیتزآوردم خوشبختانه دوروزه یادگرفت که روی روزنامه ادرارکنه چون چندلایه روزنامه روکنارلونش گذاشتم وهربارکه خیس میکردفقط یه لایه از روزنامه روبرمیداشتم فقط اولین بار که مدفوع کردتوی لونش اینکارروکردومن هم تنبیهش کردم و اجازه ندادم که توی لونش بره بخوابه ویک ساعتی گذاشتمش روی روزنامه های ادرارش که بعدازاون متوجه شدکه دیگه نبایدتولونش اینکارروبکنه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

10سگ رباتیک معروف دنیا

10سگ رباتیک معروف دنیا

شرکت سونی، ساخت AIBO را از سال ۱۹۹۹ آغاز نمود و این ربات های خانگی به یکی از محبوب ترین ربات ها برای کسانی که عاشق سگ بودند تبدیل شدند. سونی این سگ رباتی را با توانایی یادگیری از محیط اطرافش ابداع کرده است. AIBO که بیشتر به سگهای فضایی شباهت دارد علاوه بر حیوان خانگی مجازی می تواند در مطالعات برنامه نویسی رایانه ای شرکت کرده تا برنامه های مختلف بر روی آن آزمایش شود،  این سگ رباتی توانایی یادگیری و برقراری ارتباط با صاحب خود را دارد. این نام در زبان ژاپنی به معنی همراه است و به همین علت برروی این سگ روباتی این نام گذاشته شد است. این سگ، اولین سگ روباتی بود که قدرت دیدن داشت. سال ۲۰۰۶ را سال مرگ سگ های رباتیک می دانند. زیرا در این سال سونی خط تولید روبات دوست داشتنی خود (AIBO)  را متوقف کرد بااینکه در تحقیقات پزشکی و رفتارشناسی بالاترین امتیازات و تائید را گرفته بود! AIBO در روبوکاپ ۲۰۰۰ در بخش سگ های رباتیک فوتبالی بسیار درخشید و ستاره شد.

 

(Genibo)

10سگ رباتیک معروف دنیاGenibo نام سگ رباتیکی است که در پیش دبستانی در شهر دیژئون به معلم ها در آموزش دادن به کودکان کمک می کند. این ربات با استفاده از برنامۀ تشخیص چهره از کودکان دربارۀ حالات روحی آنها سئوال می کند، این ربات که در اصل به عنوان یک حیوان خانگی رباتیک ساخته شده بود، برای آموزش دادن حرکات موزون و ژیمناستیک به کودکان دوباره برنامه ریزی شده است.  Genibo که به شکل سگ طراحی شده، دارای هوش مصنوعی می باشد و چشم آن با توجه به رفتار فرد مقابل به ۱۰۰ شکل مختلف در می آید که هر کدام از شکل ها بیانگر احساس روبات هستند!

بر اساس گزارش CNN، کره جنوبی در نظر داشت ۸۳۰ دستگاه از این نوع ربات را تا پایان ۲۰۱۱ در پیش دبستانی ها به کار بگیرد و در برنامه ای بزرگتر تمامی مهدکودک های کشور کره تا پایان سال ۲۰۱۳ به این ربات تجهیز خواهند شد. به گفته “چوی” به دلیل وجود محدودیتهای تکنولوژیکی در سیستم رباتها، این ساخته های هوشمند نمی توانند در حال حاضر جایگزین انسانها شوند و گمان نمی رود هرگز از چنین قابلیتی برخوردار شوند.

 

 (I-Cybie)

10سگ رباتیک معروف دنیااین سگ رباتی در گروه اولین سگهای رباتی قرار دارد و ساختۀ شرکت (Silverlit Electronics) می باشد. این سگ به صدا کردن نامش، لمس شدن و همچنین فرمانهای صوتی پاسخ می دهد و شارژ خود را از راه رفتن به دست می آورد I-Cybie یکی از اولین سگ های رباتی است که با استفاده از صدا، صاحب خود را از دیگر افراد شناسایی می کند. این سگ در ژانویه سال ۲۰۰۱ منتشر گردید.

 

(iDog)

10سگ رباتیک معروف دنیایک سگ رباتی اسباب بازی است که توسط شرکت (sega toys) به سفارش آمریکا طراحی و ساخته شده و در اصل یک دستگاه پخش MP3 می باشد که نسبت به ریتم موسیقی می رقصد و نورهایش تغییر پیدا می کند. این سگ در بازار آلمان، ایتالیا و هلند به نام  (eDog) عرضه شد. باوجود اینکه iDog اصلی توسط شرکت سگا طراحی و تولید شد نمونه های دیگر آن با نام های: iDog Amped, iDog Dance, iCat, iCy, iTurtle, iDog Soft Speaker توسط شرکت (Hasbro) طراحی شد.

 

(Robopet)

10سگ رباتیک معروف دنیایک سگ رباتیک است که توسط شرکت (WowWee) طراحی و ساخته شده است و قادر به حرکت برروی سطح های شیب دار می باشد و قابلیت تشخیص و واکنش نسبت به اشیا و صداها را دارا می باشد. این سگ رباتی می تواند مانند سگ های واقعی رفتارهای تصادفی مانند زوزه کشیدن و گدایی کردن غذا در زمانی که صاحبش درحال غذا خوردن است از خود نشان دهد همچنین انجام بازیهای گوناگون و فرمانپذیری.

 

(Poo-Chi)

10سگ رباتیک معروف دنیاسگ رباتی است از نسل سگهای روباتی (Robopet) که توسط شرکت (Tiger Electronics) تولید گردیده و طراح آن ساموئل جیمزلوید می باشد.

 

(Tekno)

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

این سگ زیبای رباتیک توسط شرکت (Manley Toys) طراحی و ساخته شده است. Tekno مشابه یک توله سگ ۸ هفته برنامه ربزی شده است. او می تواند هر کاری که یک توله سگ واقعی انجام می دهد را تغلید کند. Tekno راه می رود، پارس می کند (چندنوع پارس، ناله و نفس نفس) و به کمک صاحبش می تواند ترفندهای شگفت انگیزی را بیاموزد. همچنین می تواند احساساتش را نسبت به صاحبش نشان دهد. Tekno زمان غذا خوردنش را می داند و در زمان مشخص گرسنگی خود و زمان تغذیه را با پارس کردن به صاحبش یادآوری می کند. این سگ رباتی به کمک سنسورهای حسی توانایی دیدن و شنیدن چیزهای اطراف خود را دارد و چهره و صدای صاحبش را می شناسد و نسبت به آن از خود واکنش نشان می دهد. Teknoبه وسیلۀ مغز کامپیوتری خود می تواند در تاریکی به خوبی ببیند و اگر چراغ خانه به طور ناگهانی روشن گردد یا فردی به در ضربه بزند پارس می کند.

 

(Wrex)

10سگ رباتیک معروف دنیا

Wrex  سگ رباتی است که توسط شرکت ( WowWee ) با خصوصیاتی ممتاز طراحی و ساخته شده و قیمت آن ۱۴۹٫۹۹ دلار اعلام شده است. ظاهر این ربات کمی غیرعادی بوده و توانایی جست و خیز، بازی کردن و اطاعت از دستورات را داشته و می تواند مانند یک سگ واقعی بدود.این ربات قابلیت چرخاندن سر، کشش گوشها و تکان دادن دم را داشته و همچنین قادر به انجام انواع بازیهایی می باشد که میان سگهای خانگی متداول است. Wrex  دارای سه حالت شاد، عصبانی و دیوانه وار بوده که به کمک حالت و تکنولوژی چشمها، این احساسات القا می شوند. همچنین میزان وسیعی از انرژی بدن این ربات از قبیل زبان، گوشها، دهان، پاها و دم و بقیه قسمت های بدن توسط ۹ موتور الکتریکی تامین می شوند.زمانی که Wrex به برنامه ریزی مجدد نیاز داشته باشد اعمال او غیر عادی شده و گاهی اوقات از فرمانهای فرد نیز سرپیچی خواهد کرد. در این شرایط می توان با استفاده از صفحه کنترل ربات که در پشت آن واقع شده است، برنامه ریزی مجدد انجام گیرد. این صفحه کنترل با وجود پیچیدگی ظاهری به گونه ای طراحی شده است که کودکان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.طبق قراردادی که این شرکت در اوایل سال ۲۰۰۸ منعقد کرد، شرکت WowWee به همراه شرکت پیکسار و “Thinkway” خط تولیدی برای تولید اسباب بازیهای رباتیک شرکت دیزنی ایجاد کرده اند.

 

(BigDog)

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

ربات BigDog یکی از رباتهای مشهور شرکت بوستون داینامیکس است. این شرکت سعی داشت رباتی بسازند که قادر باشد در روی زمین های خشن در هر سطحی مثل انسانها و حیوانات حرکت کند. هدف نهایی از ساخت BigDog توسعه علم رباتیک و استفادۀ بیشتر از رباتها در جامعه است. کار اصلی این ربات حمل مهمات، مواد غذایی و کمک های اولیه می باشد که به سفارش وزارت دفاع امریکا ساخته شده است و از پروژه های آژانس تحقیقاتی پنتاگون محسوب می شود.

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

اکثر ربات هایی که تاکنون برای مصارف نظامی ساخته شده اند دارای چرخ هستند در صورتی که روبات جدید بوستون چهارپا دارد و به همین دلیل لقب سگ بزرگ (BigDog) را برای آن انتخاب کرده اند. عملکرد این ربات به این شکل است که درپی نظامیان روانه شده، تجهیزات آنها را در زمین هایی که برای حرکت خودروها ناهموار است، با خود حمل می کنند و همچون یک نیروی نظامی در روند عملیات به فعالیت می پردازد. این ربات می تواند بیش از ۶٫۵ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد و با چهار پا قادر به راه رفتن، دویدن، شنا در آب و صعود از محیطهای صعب العبور و حمل بارهای سنگین به وزن ۱۵۰ کیلوگرم، بالارفتن از سطوح شیبدار ، توانایی افزایش و کاهش سرعت و حرکت مورب است.

10سگ رباتیک معروف دنیا

BigDog قدرت محرکۀ خود را توسط یک موتور بنزینی تولید میکند، و بر پاهائی استوار است که از پاهای سگ الهام گرفته شده اند و در عین حال به نحوی طراحی شده اند که انرژی بازتابیده از برخورد پا با سطوح سخت در هر قدم را بازیافت وبه مصرف قدم بعدی میرسانند. این ربات با یک متر طول، ارتفاعی در حدود ۷۰ سانتیمتر و وزن ۷۵ کیلو گرم، شباهت زیادی به یک سگ بزرگ دارد.

10سگ رباتیک معروف دنیاربات BigDog مجهز به یک پردازش‌گر مستقر بر روی بدن می‌باشد که حرکت، کنترل پاها و ‌بکارگیری انواع گسترده‌ای از حس‌گرها را بر عهده دارد. هدایتگر ربات تلاش می‌کند تا پویایی رفتارهای ربات را به گونه‌ای مدیریت نماید که ربات بتواند در وضعیتی متعادل به حرکت، جابه‌جایی و رفتارهای پر انرژی خود همراه با تغییر شرایط کاری ادامه دهد. برای نشان دادن گوشه ای از کار این ربات به این نکته توجه کنید که تنها برای حرکت عادی به سمت جلو در هرثانیه ۵۰۰ فرمان از کامپیوتر به جک های هیدرولیک و سازه های مکانیکی فرستاده می شود.

 

10سگ رباتیک معروف دنیا

حس‌گرهای متعدد و متنوعی در طراحی این ربات به کار رفته‌اند. حس‌گرهایی که اطلاعاتی از موقعیت مفاصل، نیروی وارد شونده بر مفاصل، نحوۀ تماس با زمین، باری که از سوی زمین به ربات وارد می‌آید را دریافت کرده و انتقال می دهند. حس بینایی این ربات توسط ژیروسکوپ لیزری تامین می گردد که بینایی استریو را برای سیستم پردازش‌گر ربات فراهم می‌سازند تا چه در شب چه در روز دید آن یکسان باشد، این سیستم سبب می شود که ربات از چشم بسیار تیزبینی برخوردار گردد. یک دستگاه اندازه گیری لیزری در زیر صفحه اصلی (که در واقع سر سگ رباتی را تشکیل می دهد) کار گذاشته شده که با فیبر های اپتیکی فواصل و موانع موجود را تخمین می زند و می تواند تا چند صد متر جلوتر را تحت پوشش لیزری قرار دهد و تمامی اطلاعات را به کامپیوتر مرکزی مخابره کند. حس‌گرهای دیگری نیز در این ربات به کار گرفته شده است که وضعیت های درونی مانند کنترل فشار هیدرولیک، فشار و درجه حرارت روغن، دمای موتور، دور موتور و عملکرد آن، توان باطری‌ها (میزان شارژ) و سایر مسائل از این گروه می پردازد.

10سگ رباتیک معروف دنیا

سیستم کنترلی ربات، آنرا در وضیعت تعادل، هدایت (navigation) اداره می کند و نیرو و برآیند نیرو های وارد بر ربات را تحت شرایط گوناگون تنظیم می نماید. این ربات میتواند به صورت عمودی تا ارتفاع یک متر و افقی تا دومتر مانند آهو بپرد و تا دو ساعت کار بدون وقفه انجام دهد. وجود حسگرها و برنامه ریزی دقیق و حرفه ای باعث شده که این ربات قادر به تحلیل شُک، باز سازی و یا باز یافت انرژی قدم به قدم در پا مانند انسان و حیوانات است گردد و بتواند در هر حالت و موقعیتی تعادل خود را حفظ کند، حتی وقتی که یک ضربه خارجی از بیرون به آن وارد شود و یا روی یخ راه رود.

مواد بدنۀ آن از آلیاژ مخصوصی (بیشتر از آلومینیوم است) ساخته شده و در صورتی که چندین گلوله به آن بخورد داشته باشد نیز بدنه نمی شکند. وزن بدنه بسیار کم است و به همین دلیل قادر به حمل ۵۵ کیلوگرم بار انواع تسلیحات و جنگ افزار ها باشد. چندین سلاح سبک و سنگین روی آن نصب می شود که با دقتی بسیار بالا به اهداف مورد نظر شلیک می کند و جالب اینکه قادر به شناخت نیروهای خودی از غیرخودی می باشد.

10سگ رباتیک معروف دنیا

BigDog  در آزمایشهای گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته است که بعضی از این آزمایشات عبارتند از: صعود دامنه های تا شیب ۳۵ درجه، پیاده روی بر روی مسیرها پوشیده شده از سنگها صیقلی، صعود از دامنه های پر از گل و لای، پیاده روی برروی برف و یخ، حمل ۳۴۰ کیلوگرم بار. BigDog رکورد جهانی در حمل بار رباتهای بدون چرخ را با طی مسافت ۲۱ کیلومتر بدون توقف و سوخت گیری را بشکست. این یک رکورد جهانی دربین ربات های پا دار (legged Robots) است.

 

(littleDog)

10سگ رباتیک معروف دنیا

این ربات در واقع برادر کوچکتر BigDog است و از محصولات شرکت بوستن دینامیکس می باشد. این روبات نیز چهارپا است و برای تحقیقات در خصوص حرکت رباتیک طراحی شده است. در واقع هدف از طراحی این ربات این بوده است که دانشمندان بتوانند رابطۀ بنیادین میان موتور کنترل دینامیک، فهم ربات از محیط و چگونگی حرکت آن در سطوح مختلف را دریابند.
دانشگاه های آکسفورد، MIT، USS و دانشگاه پنسیلوانیا در ساخت این روبات مشارکت کرده اند. این ربات چهارپا دارد که هرکدام از آنها قدرتشان را از موتور الکتریکی میگیرند و پاها از حسگرهای گوناگون بهره مند هستند.

 

10سگ رباتیک معروف دنیا

littleDog توانایی صعود از موانع و یورتمه رفتن را دارد. کامپیوتر مرکزی که در این ربات به کار گرفته شده توانایی حس کردن و کنترل حرکتی روبات را دارد. همچنین دارای دور موتور است که حرکت مفصل های ربات، جهت یابی و تماس هماهنگ چهارپا به زمین را کنترل می کند. نیروی موتور این ربات توسط چند باطری لیتیوم پولیمری تأمین می شود که می توانند به مدت ۳۰ دقیقه روبات را در حرکت نگه دارند. ارتباط بی سیم و کنترل از راه دور از دیگر ویژگی های این ربات است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

ساده

حیواناتی

فروش

انواع

محصولات

خاص

کنترل

تکنولوژی

روباتی

فشار

کتاب

اصول

بدنه

درست

هدف

ژاپنی

روباتي

حرارت

مراحل

بـا

بزرگ

مهمات

سیستم

هوشمند

مشهور

روی

رباط

خريد

مکانیکی

یادگیری

کودکان

بچه

خریدن

سطح

خرید

لانه

خطرناک

اموزش

معنی

خورشیدی

خصوصیات

حسگر

الهام

س

کوچک

روباتیک

نیرو

چهارپا

چند

مطالبی

نظامی

میره

توله

رفتار

پیش

قطعات

تصویر

بینایی

درجه

سلاح

اجزای

هــــا

رباتيك

پنتاگون

کاره

موتورهای

جنگ

خرگوشي

مورد

مختلف

ترین

ی

فرمان

ربات

بـه

علت

رباتی

شیب

شبیه

دنبال

سگی

ایران

ايران

جایگزین

یکــــــ

حمل

ساخته

فیلم

دفاع

ساختن

کوچکترین

بازیهای

طوطی

كنترلي

مقاله

بازیافتی

كمكهاي

توانایی

روبات

سطوح

پا

چهارپایان

همستر

بنزینی

جا

سونی

دنیای

لیزر

لازم

استریو

قیمت

مجهز

من

ساخت

آهني

پلنگ

مفاصل

the

شوند

معرفی

فروشگاه

صاحبش

دايناسور

شونده

بازی

انسانهاي

صورت

جدیدترین

موتور

د

چگونگی

اوليه

موجود

سگ

دارو

امریکا

درایران

اسب

دستور

ببر

شكل

میتوان

طرز

عاشق

وحشی

دبستانی

طرح

روش

تبدیل

آدمها

اسم

الکتریکی

وزارت

دار

درمورد

سگهای

قيمت

خرگوش

اشیا

‬I‪

ژرمن

همه

پت

چهار

معروف

کارمند

اهن

اسباب

جهان

وسایل

راهنما

وارد

شکل

حرکتی

بوستون

میکند

دنیا

10

مفصل

چهارپای

حرکت

وسايل

شبها

مار

110

تجهیزات

خرس

سازه

بازي

گربه

نحوه

ن

بالا

زیبای

مدل

شرکت

ي

طراحی

دور

نوع

راه

خانگی

نام

واقعی

Dog

نیروی

زیبا

آموزش

حیوان

حیوانات

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  

mofos