پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

استفاده از آب ومواد غذایی سالم، سلامت سفر را تضمین می کند


استفاده از آب ومواد غذایی سالم، سلامت سفر را تضمین می کند

یک استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران و فعال درحوزه علوم تغذیه با بیان اینکه استفاده از آب سالم از مهمترین عوامل سلامت سفرهای نوروزی است گفت: برخی خانواده ها به هنگام سفر از آب چشمه وچاه های محلی استفاده می کنند درحالیکه این منابع به دلیل غیر بهداشتی بودن بیماری زا هستند.
دکتر"سید ضیاءالدین مظهری" درگفت وگو با ایرنا ازدیگر چالش های تغذیه ای سفر گفت و افزود:مواد غذایی با میزان شیرینی و شوری بیش از حد (مانند آجیل، چیپس، نوشابه های مختلف و دیگرمواد غذایی آماده) باعث ایجاد تشنگی می شود و به دلیل عدم دسترسی خانواده ها به آب سالم، مشکلاتی را در زمینه سلامت افراد ایجاد می کند.
وی سفر را مهمترین " عامل تغییر محیط نامید که این امرباعث می شود تا عوامل بیماری زا باتوجه به شرایط محیطی متفاوت، امکان تماس بیشتری با افراد پیدا کنند."
رییس سابق انجمن تغذیه ایران به مردم توصیه کرد: با توجه به عوامل بیماری زای طبیعی موجود درمحیط جدید ناشی از سفر ، مصرف مواد غذایی محلی به عقب بیفتد تا سیستم دفاعی بدن، خود را با شرایط محیطی وفق دهد.

مظهری تغییر روش تغذیه کودکان درسفر را به صورت نادرست خطرناک دانست گفت: کودکان بین یک تا شش سال در زمره گروهای در معرض خطرهستند که به دلیل عدم توجه والدین ودر برخی از موارد برای ساکت کردن کودک در ایام سفر و حتی در خانه از آجیل و مواد غذایی چرب و شور و بسیار شیرین استفاده می کنند.
وی در باره بیماران با فشار خون بالا چربی مسافرنیز گفت: چون در سفر مواد خوراکی شور و شیرین مانند آجیل، چیبس و بسیاری از غذاهای آماده استفاده می شود، در اکثر موارد بعد از تعطیلات این افراد دچار افزایش فشار خون معمول، و میزان جربی می شوند.

وی همچنین توصیه کرد: اینگونه بیماران به دلیل همراه نداشتن داروهای کنترل فشار، قندو چربی همواره به دلیل بهم خوردن رژیم غذایی سالم و عدم تنظیم داروهای فشارخون از نرم عادی خود خارج می شوند زیرا نوسانات زیادی را درمیزان قند و چربی خون متحمل می شوند.
وی همچنین توصیه کرد : ضمن سفر از حمل گوشت خام و تخم مرغ خام و فرآورده های لبنی با ماندگاری کوتاه مدت خودداری شود، زیرا این مواد سریعً فاسد می شوند.
رییس سابق انجمن تغذیه ایران همچنین ازمردم خواست : از خرید قوطی های کنسرو دارای برآمدگی، فرورفتگی ، نشتی یا دارای شکستگی در درپوش خودداری شود . اگر فرآورده ای ظاهر یا بوی ناخوشایندی داشت به هیچ عنوان آن را نچشید.

کارشناسان بهداشت نیز توصیه می کنند: طی سفر برای حمل مواد غذایی فاسدشدنی، از یخدان مناسب استفاده شود.
آنها می گویند: همیشه قبل از آماده کردن یا خوردن غذا دست ها با صابون شود. نوعی از اسهال میکروبی در سفر و به دلیل عدم رعایت بهداشت قابل انتقال است.
به گفته این کارشناسان، علائم و نشانه های برخی از مسمومیت های غذایی با تاخیر ظاهر می شود، یعنی ممکن است 12 تا 24 ساعت بعد از مصرف غذای آلوده علائم در فرد مسموم بروز کند، علائم و نشانه های این مسمومیت ها شامل سردرد، تب، خستگی، تهوع و استفراغ، اسهال آبکی شدید، کم شدن آب بدن، ضعف و شکم درد است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos