پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پذیرش سگ به عنوان عضو جدید خانه

نکاتی که در ۳۰ روز ابتدایی پذیرش و یا خرید سگ به عنوان عضو جدید خانه باید رعایت کنیم
هنگامی که تصمیم گرفتید سگی را به عنوان یک دوست یا همنشین، به خانه خود بیاورید، دقت‌کنید که چند روز ابتدایی در خانه شما برای یک حیوان خانگی بسیار مهم و خاص است. سگ تازه وارد به خانه جدید و محیط اطراف خود آشنا نیست، در نتیجه بسیار آشفته و سر در‌گم خواهد شد. پس تنها شما هستید که می‌توانید فضا را برای عادت کردن او به محیط جدید آماده کنید. شما به عنوان صاحب سگتان باید با اعضای خانواده صحبت کنید. برای اینکه بتوانید سگ خود را تسکین داده، استرس او را کمتر کنید، برنامه‌های خود را با تک تک افراد خانه هماهنگ کرده و از آنها بخواهید با شما همکاری کنند، تا سگ شما هر چه سریعتر بتواند آرامش و امنیت را در منزل شما احساس‌کند.
قبل از آوردن سگ خود به خانه
• منطقه‌ای که قرار است سگ بیشترین اوقات را در آن مکان سپری‌کند، مشخص کنید. از آنجا که او به علت تغییر محیط زندگی (پانسیون یا خانه سرپرست قبلی اش) تحت استرس بسیار زیادی است، ممکن است  فراموش کند که باید در محل خاصی ادرار یا مدفوع کند(البته اگر قبلا آموزش دیده باشد).
اغلب حمام و توالت منزل (قابل شستن و نظافت کردن است) بهترین و آسان‌ترین محل برای یاد‌آوری یا آموزش است.

• منطقه‌ای که سگ تازه وارد بیشتر وقت خود را در چند ماه اول در آن صرف خواهد‌کرد باید بسیار امن باشد. به این معنا که کابل‌های برق یا پریزهایی را که شل هستند محکم کرده یا آن را با چسب عایق کنید. مواد شیمیایی خانگی را در قفسه های بالا نگهداری‌کنید. گیاهان، فرش و اشیای شکستنی را جابجا کرده و از دسترس سگ دور کنید. از جعبه مخصوص نگهداری سگ استفاده کرده، برای کودکان مرزی بگذارید یا به آنها آموزش دهید در روزهای ابتدایی به سگ نزدیک نشوند.

• آموزش سگ می‌بایست از اولین لحظه‌ای که با او روبه‌رو می‌شوید شروع شود. پس از قبل یک لیست از واژگان مورد نیاز تهیه کنید ( مانند بنشین، بگیر، نه، آفرین و…)  تا در زمان لازم جهت فرمان دادن به سگ خود به کار ببرید. این عبارت‌ها برای جلوگیری از سردرگمی و کمک به سگ برای یادگیری سریع‌تر دستورات بسیار ضروری خواهد بود. بررسی کنید که چگونه و با چه لحنی می‌خواهید این عبارات را برای سگ خود به کار ببرید.

• تعداد زیادی از سگ‌ها به علت داشتن استرس و ناراحتی ناشی از تغییر محیط زندگی، در روزهای ابتدایی، فرار‌می‌کنند. از همان هنگامی که سگ خود را انتخاب کردید، برای ایمنی بیشتر و محافظت کردن از او شماره تلفن خود را بر روی برچسب یا پلاکی نوشته به قلاده سگ ببندید. به این صورت مطمئن خواهید بود در صورت گم‌شدن سگ، کسی که او را پیدا‌کند می‌تواند با شما تماس بگیرد. اگر سگ شما میکروچیپ داشته باشد کار بسیار آسان‌تر خواهد بود. اطلاعات تماس شما را نیز شرکت ثبت خواهد کرد. احتمال یافتن حیوانات گم شده‌ای که دارای میکروچیپ هستند بسیار بیشتر از حیواناتی است که فاقد آن هستند.

روز‌های ابتدایی ورود سگ
• ما می‌دانیم که تغییر مکان تنش زا است و سگ تازه وارد نیز این تنش را احساس می‌کند! قبل از معرفی او به خانه و خانواده خود که برای سگ غریبه هستند، زمان بدهید تا به آب و هوای جدید خانه خو بگیرد. اطمینان حاصل‌کنید که کودکان می‌دانند چگونه بدون اینکه به او حمله ور شده یا استرس وارد کنند به سگ نزدیک شوند.

• به یاد داشته باشید در همان لحظه اول در مورد رژیم غذایی و زمان های خوردن غذا اطلاعات کامل بدست‌آورید. زیرا تکرار همان برنامه به مدت حداقل چند‌روز ، برای جلوگیری از ناراحتی معده در سگ بهتر است انجام‌شود. اگر شما مایل به تغییر رژیم غذایی او هستید، بهتر است انجام این کار را در طی یک دوره چند هفته‌ای انجام دهید و یکباره برنامه غذایی را تغییر ندهید. این کار را با اضافه کردن یک بخش مواد غذایی جدید به سه قسمت قدیمی برای مدت چند روز ادامه دهید. سپس این تغییر را به نیمی از مواد غذایی جدید افزایش دهید، و سپس یکی از بخش‌های قدیمی به سه بخش جدید، تا اینکه به طور کامل جدول غذایی که مایل هستید، جایگزین شود.

• باید در راه خانه، امنیت سگ خود را تامین کنید، ترجیحا با جعبه مخصوص حمل سگ او را انتقال دهید. برای بعضی از سگ‌ها سفر کردن و نشستن در اتومبیل بسیار تنش زاست، پس می‌توانید با گذاشتن حیوان در جعبه‌ای امن یا باکس مخصوص حمل حیوانات بدون استرس وارد‌کردن به سگ و با خیال راحت او را به منزل جدیدش ببرید.

• به محض این که به خانه رسیدید، بلافاصله او را به منطقه‌ای که باید دستشویی کند ببرید و زمان کافی برای آموزش‌دادن به او صرف نمایید. زمانی که خودش در محل مورد نظر ادرار کرد، مشخص می‌شود محل را شناسایی کرده است. روزنامه‌ای آغشته به ادرارش را در همان محل بگذارید. اگر سگ شما پس از آموزش در مکان دیگری ادرار یا مدفوع کرد نگران نباشید، در حقیقت باید خودتان را برای روبه‌رو شدن با اینگونه حوادث ناگهانی آماده‌کنید. سگ شما به یک خانه جدید وارد شده‌است. با افراد نا‌آشنا، انواع بوهای جدید و صداهای جدید رو به‌رو خواهد‌شد. حتی سگ‌های کاملا آموزش دیده و تربیت‌شده هم دچار استرس و تنش خواهند‌شد و این گونه رفتارها را بروز خواهند داد، پس خودتان و اعظای خانواده را کاملا آماده این مشکلات نمایید.

• احتمالا جعبه یا مکان مخصوصی برای سگ خود در گوشه منزل تعبیه کرده‌اید. ابتدا ممکن است زیاد مایل به ماندن در آنجا نباشد و هر گاه که در جعبه را باز بگذارید مایل باشد خارج شود. نشان دادن این رفتار تا زمانی که در آن محل احساس راحتی و امنیت داشته باشد کاملا طبیعی است. پس از آشنایی با محل مورد نظر و علاقه‌مند‌شدن به آنجا، نسبت به آن منطقه احساس مالکیت خواهد داشت. پس برای رسیدن به این مرحله اصلا او را وادار به ماندن در آن مکان نکنید.

• از همان ابتدا، برنامه غذایی، بازی و سرگرمی را شروع کنید. ولی یادتان باشد در روزهای اول، هم نیاز دارند زمانی را در کنار خانواده بگذرانند و هم نیاز دارند لحظاتی را در گوشه‌ای به تنهایی سپری‌کنند. بهتر است حیوان را تحت فشار نگذارید و اگر شروع به پارس کردن یا زوزه کشیدن کرد او را تنها‌گذاشته و اصلا توجه نکنید. در عوض زمانی که شروع به جویدن یا بازی کردن با اسباب بازی هایش کرد یا به سمت غدایش رفت برای این رفتار خوب تشویقش کرده و به او توجه کنید.

• برای چند روز اول، در اطراف سگ خود آرام و بی سرو صدا کارهایتان را انجام دهید، شور و هیجان بیش از حد در محیط اطراف حیوان، مانند صدای بازی بچه‌ها را محدود کنید. با این کار نه تنها این اجازه را به سگ خود می‌دهید تا آسان‌تر به محیط عادت کند، خودتان نیز بیشتر بر روی رفتار‌های او متمرکز خواهید شد و بهتر می‌توانید تشخیص‌دهید که چه چیزهایی را دوست دارد یا نسبت به آنها علاقه‌ای نشان نمی‌دهد.

• اگر او را از خانه دیگری آورده‌اید، اشیاء و لوازم شخصی سگ مانند قلاده، اسباب بازی‌هایش، لباس، زیر انداز‌خواب و حتی چوبی که برای آموزش دادنش پرت می کردند را همراه او به منزل جدید بیاورید. ممکن است هنگام بیان کلماتی مانند “بیا اینجا” یا “دراز بکش” و  … واکنشی غیر از آن چه که شما انتظار دارید را نشان دهد. پس حتما عبارات و کلماتی که به آن عادت دارد را از صاحب قبلی بپرسید. اما اگر او را از یک پانسیون یا پناهگاه حیوانات آورده‌اید، ممکن است به زندگی اجتماعی، پیاده‌روی کردن در خیابان، بودن در کنار خانواده یا بچه‌ها عادت نداشته باشد. این گونه سگ ها ممکن است نیاز به صبر و شکیبایی بسیار بیشتری برای آموزش دیدن و اجتماعی شدن داشته‌باشد.

در طول هفته‌های بعدی
• اغلب افراد می‌گویند که تا چند هفته بعد از به سرپرستی گرفتن حیوان، نتیجه‌ای که انتظارش را داشته‌اند، بدست نیاورده‌اند. بهتر است آگاه باشید سگ شما در ابتدا که با صاحب جدیدش رو به‌رو می‌شود بسیار مضطرب خواهد بود. در مقابل این رفتار صبور باشید و او را درک‌کنید. شما برنامه خود را پیش‌بگیرید و به آموزش دادن حیوان ادامه دهید. با سگتان بازی کرده، برای بازی و پیاده‌روی بیرون برده و با علاقه به او غذا بدهید. به نحوی به حیوان توجه کرده و با او رفتار کنید که یک سگ از صاحبش انتظار دارد.

• ممکن است برای تربیت سگ خود مایل به فرستادن او به کلاس‌های آموزشی گروهی یا خصوصی باشید. برای اطمینان از رضایت سگ برای شرکت در کلاس‌ها، به زبان بدن او توجه‌کنید، و مطمئن شوید احساس ترس یا اضطراب نداشته باشد. با مربی سگ مشورت‌کرده و اطمینان حاصل‌کنید که در کلاس‌های گروهی برای سگ‌های دیگر قلدری نکرده و با آنها درگیر نمی‌شود.

• حتما برای اطمینان از دریافت‌کردن واکسن‌های ضروری سگ به یک دامپزشک مراجعه‌کرده و زمان مراجعه‌بعدی را بپرسید. از دکترش بخواهید با معاینه و انجام آزمایش‌های لازم وضعیت سلامتی او را بررسی‌کند.

• به محض مشاهده علائم بیماری یا رفتار غیر‌معمولی در حیوان، دامپزشک را در جریان گذاشته و برای درمان سگ خود تمام نکات ذکر شده توسط دامپزشک را رعایت‌نمایید.

• برای داشتن یک زندگی طولانی و شاد در کنار سگ خود، باید یک برنامه ریزی صحیح، بر طبق اصول داشته‌باشید و بر اساس آن پیش‌بروید. اطمینان حاصل‌نمایید همواره غذایش را در زمان مشخص و با توجه به نیازهای روزمره و با حجم لازم، نه بیشتر و نه کمتر مصرف‌کند. به نیازهای سگ توجه‌کرده و زمان کافی برای بازی‌کردن با او صرف کنید.

مطمئن باشید، پس از گذراندن چندین هفته، البته با صبر و شکیبایی، سگ دست آموز شما آرامش خود را به دست‌آورده، با مقررات خانه شما هماهنگ شده و درکنارش روزهای شاد و خاطره‌انگیزی را سپری خواهید‌کرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos