پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

یک روز برای گربه ها

ما یاد گرفته‌ایم که برای معاینۀ سالانۀ چشم‌ها، دندان‌ها و اعضای داخلی بدن خود به پزشک مراجعه کنیم. اگر شما صاحب گربه‌ای قشنگ و دوست‌داشتنی هستید بهتر است معاینۀ سالانه را برای گربۀ خودتان نیز انجام دهید. روز بیست‌ودوم آگوست برای تشویق صاحبان گربه به معاینۀ سالانۀ دندان‌، چشم، پوست و اندام داخلی آن‌ها روز بردن گربه به دامپزشکی نامیده شده است. این معاینه سبب می‌شود که بیماری‌ها در مراحل اولیه شناسایی و درمان شوند. آمارها نشان می‌دهند که 83 درصد از گربه‌ها در سال اول زندگی‌شان معاینۀ دامپزشکی می‌شوند، ولی متاسفانه بیش از نیمی از آن‌ها دیگر به دامپزشک مراجعه نمی‌کنند. با معاینۀ سالانه درمان ساده‌تر و کوتاه‌مدت‌تر و همچنین ارزان‌تر می‌شود. بسیاری مواقع بیماری‌ها نمود بیرونی ندارد و گربه‌ها هم تلاش می‌کنند که بیماری خود را پنهان کنند، پس ممکن است ما زمانی پی به وجود بیماری ببریم که دیر شده باشد.  

اگر گربۀ شما در حیاط زندگی می‌کند یا گاهی به خیابان می‌رود، ممکن است بیماری گربه‌های خیابانی به او منتقل شود. اگر از گربه‌تان در خانه نگهداری می‌کنید و با گربه‌های دیگر تماس ندارد، باز هم از بیماری مصون نیست. ممکن است شما، کاملا ناخواسته، با کفش خود انگل یا ویروسی را وارد محیط زندگی او کنید که منجر به بیماری‌اش شود. علاوه بر این‌ ممکن است گربۀ شما به چاقی مبتلا باشد و چون شما هر روز او را می‌بینید متوجه اضافه وزن او نشوید و متاسفانه چاقی عمر گربه را کاهش می‌دهد. اما اگر دامپزشک به‌طور مرتب گربۀ شما را معاینه کند و وزن او را با توجه به نژاد و سنش برسی کند، خطرات کمتری گربۀ عزیز شما را تهدید می‌کند.  

روز بیست‌ودوم آگوست، سی‌ویکم مرداد، روز بردن گربه به دامپزشکی نامیده شده است تا به شما یادآوری کند که وسط همۀ درگیری‌ها و گرفتاری‌های زندگی، از بردن گربۀ خودتان به دامپزشکی غافل نشوید. بعضی صاحبان گربه از سختی گذاشتن گربه‌شان در جعبۀ مخصوصش گله می‌کنند و این را سبب نبردن گربه‌شان به دامپزشکی می‌دانند. اگر شما هم دچار چنین مشکلی هستید، می‌توانید با خواندن مطالب نکاتی برای بردن گربه به دامپزشکی و آموزش گذاشتن گربه در جعبۀ حمل این مسئله را حل کنید.  

معاینۀ سالانه می‌تواند شامل این موارد بشود: 

– معاینۀ بدنی: دامپزشک، چشم‌ها، داخل گوش‌ها و پوست و موی گربه را معاینه می‌کند. تغیرات بدنی او را با توجه به نژاد و سنش می‌سنجد. در این مرحله دامپزشک می‌تواند متوجه هر تغییر غیر عادی بشود و دوست کوچک شما ا از بیماری احتمالی نجات دهد. 

– ایمن‌سازی: دامپزشک شما تشخیص می‌دهد که چه واکسنی برای گربۀ شما لازم است تا از او در برابر میکروب‌ها محافظت کند. 

– پیشگیری از انگل: انگل‌های بیرونی، مثل کنه و کک، با معاینۀ پوست و موی گربه شناسایی می‌شوند. با آزمایش کردن مدفوع گربه هم دامپزشک می‌تواند انگل‌های درون شکمی را، مثل کرم قلاب‌دار، تشخیص دهد و درمان کند. ممکن است دامپزشک برای گربۀ شما قرص پیشگیری از انگل تجویز کند.  

– آزمایش خون: شاید دامپزشک با توجه به سن گربۀ ما و علائم دیگری که در او مشاهده می‌کند، برایش آزمایش خون تجویز کند. آزمایش خون روش بسیار مفیدی برای شناسایی بیماری‌ها در مراحل اولیه است؛ بیماری‌هایی مثل کم‌کاری یا پرکاری تیروئید و بیماری‌های کلیوی.  

از آنجا که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، روز بردن گربه به دامپزشکی را جدی بگیرید و گربه‌تان خیلی زود به دامپزشکی ببرید. 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی