پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تنها در خانه با گربه

تنها گذاشتن گربه
تنها گذاشتن گربه نیز نیازمند در نظر گرفتن یکسری مسائل است. گربه‌ها حیوانات مستقل و خودکفایی هستند. برای همین ممکن است شما متوجه نشده باشید که چه قدر به حضور و غیاب شما اهمیت می‌دهند و چه قدر بود و نبود شما برایشان فرق می‌کند. اما خودکفا بودن به این معنا نیست که آن‌ها می‌توانند خاک خود را تمیز کنند! پس وقتی می‌خواهید برای چند ساعت یا چند روز گربۀ خود را تنها بگذارید حتما نکات مهم تنها گذاشتن گربه را در نظر داشته باشید:

1. گربه‌ها پانسیون را دوست ندارند.
اگر شما دوست ندارید که برای مدت طولانی گربۀ خود را تنها بگذارید و به پانسیون کردن او فکر می‌کنید تا تنها نباشد و کسی به نظافت و تغذیه‌اش رسیدگی کند، باید بدانید که گربه‌ها وابسته به مکان زندگی خود هستند و محیط ناآشنا، با بو و صدای حیوانات دیگر به شدت آن‌ها را مضطرب و پریشان می‌کند. گربه‌ها، در پانسیون، علاوه بر اینکه کنار صاحبشان نیستند، محیط امن و آشنای خود را نیز از دست می‌دهند.

2. خاک گربه‌تان را تمیز نگه دارید.
حتما قبل از تنها گذاشتن گربه‌ تان خاک او را تمیز کنید. اگر خاک تمیز نباشد، گربه از آن استفاده نمی‌کند و این موضوع حتما شما را ناراحت خواهد کرد. البته خوب است بدانید که گاهی گربه‌های بیمار داخل جعبۀ خاکشان نمی‌روند. بنابراین اگر گربۀ شما منظم و بدون خطا از جعبۀ خاکش استفاده می‌کرده است و حالا سراغ جعبه نمی‌رود، همۀ احتمالات را در نظر بگیرید.

3. برای گربه‌تان سرگرمی ایجاد کنید.
بیشتر مردم گمان می‌کنند که چون گربه‌ها موجودات مستقلی هستند به سرگرمی نیاز ندارند و زمانی که تنها باشند می‌خوابند. این گمان غلط است. گربه‌ها به سرگرمی و معاشرت احتیاج دارند. آن‌ها با تعامل با صاحب خود خستگی و دلزدگی را از خود دور می‌کنند. با توجه به همۀ آنچه گفته شد، بهتر است پیش از آنکه به سر کار بروید کمی با او بازی کنید و برایش سرگرمی ایجاد کنید. برای این کار راه‌های متعدد بسیاری وجود دارد، مثل درخت گربه یا پنیر گربه. از آنجا که گربه‌ها دوست دارند از پنجره بیرون را تماشا کنند، یک تخت گرم و نرم و یک پنجرۀ آفتابی، زمانی که شما منزل نیستید، بسیار برایشان لذت‌بخش است. پس در کنار مسائل دیگر تنها گذاشتن گربه به راه‌های سرگرم کردن او نیز فکر کنید.

4. گربه‌ها هم احساس تنهایی می‌کنند.
حتما شما از وقت‌گذرانی با گربه‌تان لذت می‌برید، چه با او بازی کنید، چه او را در آغوش بگیرید و نوازش کنید، اما گاهی مجبورید او را تنها بگذارید. مخصوصا اگر کار می‌کنید تنها گذاشتن گربه تان به یک روتین تبدیل می‌شود. به نظر می‌رسد گربه‌ها به اینکه روزی چند ساعت تنها باشند عادت می‌کنند. آن‌ها صبور و خوددارند، اما معنی این حرف این نیست که احساس تنهایی نمی‌کنند و غمگین نمی‌شوند. شما باید به گربه‌تان دقت کنید. تغییر در رفتار، اشتها، خطا در استفاده از جعبۀ خاک یا نداشتن آرامش و بی‌قراری می‌تواند نشانۀ این باشد که گربۀ شما از تنها ماندن‌های طولانی مدت ناراحت است.

5. گربه‌تان را آرام کنید.
اگر متوجه شدید که گربۀ شما وقتی تنهاست مشوش است و اضطراب دارد و رفتارهای ناهنجار دارد و کارهایی انجام می‌دهد که نباید انجام دهد، سعی کنید روشی پیدا کنید که وقتی در منزل نیستید او را آرام کند. مثلا خانه را ساکت ترک نکنید. روشن بودن تلویزیون یا پخش آهنگی که دوست دارد می‌تواند به او کمک کند. همچنین هنگام تنها گذاشتن گربه می‌توانید از فرومون‌های مصنوعی استفاده کنید.

6. او می‌فهمد که شما رفته‌اید.
هرچه قدر به نظر برسد که گربه‌تان به شما بی‌تفاوت است، باز هم وقتی نیستید جای خالی شما را حس می‌کند. حداقل می‌داند که شما منبع تامین غذای او هستید، اما ممکن است وقتی برمی‌گردید چنین وانمود کند که اصلا متوجه رفتن شما نشده‌ است و شما برایش کوچکترین اهمیتی ندارید. شما باور نکنید.

7. شاید او به یک دوست نیاز دارد.
گاهی گربه‌ها به دوستی از جنس خودشان احتیاج دارند. بسیاری از گربه‌هایی که زمان زیادی تنها هستند، در کنار یک گربۀ دیگر دوباره نشاط خود را به دست می‌آورند. در چنین شرایطی فراموش نکنید که شما نباید به خاطر مصلحت گربۀ خودتان، گربۀ دیگری را فدا کنید. اگر سرپرستی گربۀ دیگری را قبول کردید، باید بدانید که در برابر هر دوی آن‌ها، به یک اندازه، مسئول هستید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos