پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

به سگم چقدر تشویقی بدم

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی این مخلفات کوچک را به عنوان جایزه یا برای نشان دادن عشق خود به حیوان‌شان بدون در نظر گرفتن میزان کالری هر عدد از آن‌ها به او می‌دهند. خوراکی‌هایی از این قبیل یکی از دلایل اضافه وزن در بیش از نیمی از حیوانات خانگی است. لذا اطلاع از میزان مناسب تشویقی برای حیوانات خانگی بسیار مهم است.

اگر می‎خواهید در مورد میزان تشویقی که به گربه یا سگ خود می‌دهید هوشیار باشید. از رژیم‌های غذایی با کالری کمتر استفاده کنید.

درست مانند کوکی‌، که به علت نداشتن مقدار کافی مواد مغذی نمی‌تواند بخش عمده از رژیم غذایی شما باشد؛ تشویقی حیوانات نیز برای سگ‌ها و گربه‌ها رژیم سالمی نیست. این بدان علت است که این محصولات از بالانس غذایی متناسب با نوع رژیم غذایی که در وعده‌های اصلی به آن ها می‌دهید برخوردار نیست.

حیوانات خانگی نباید بیش از 10 درصد کالری روزانه‌شان را از طریق تشویقی بدست بیاورند. این تشویقی ها شامل خرده غذاهای روی میز یا مواد غذایی است که ممکن است برای دادن داروهای حیوان خانگی استفاده کنید، چراکه این‌ها برای رژیم غذایی سگ یا گربه مناسب نیستند.

دامپزشک شما می‌تواند میزان کالری مورد نیاز حیوان خانگی‌تان را به شما بگوید و به این ترتیب شما متوجه خواهید شد که ده درصد از آن دقیقا چه میزان است. برای پی بردن به میزان کالری تشویقی‌ها، روی جعبه آن‌ها را بخوانید. اگر محصولی این مقدار را بر روی جعبه‌اش ندارد از خرید آن پرهیز کنید.

هر چند وقت یکبار باید به حیوانتان تشویقی بدهید؟
بعضی از افراد برای تربیت یا تشویق یک رفتار خوب در حیوان‌شان از تشویقی استفاده می‌کنند. سایر افراد نیز از آن‌ها برای نشان دادن محبت خود یا تقویت رابطه عاطفی‌شان با حیوان از آن‌ها استفاده می‌کنند.

تا زمانیکه محدودیت میزان ده درصد کالری روزانه دریافتی از تشویقی را رعایت می‌کنید هیچ قانون دیگری مبنی بر اینکه هر چند وقت یکبار باید از تشویقی استفاده کنید وجود ندارد.

بعضی از صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می‌دهند که مثلا در هر روز در یک مرتبه یک بیسکوییت بزرگ بدهند و برخی دیگر یک مشت تشویقی ریز (مثلا بیست تا سی قطعه) را در تمام طول روز و در هربار یک یا دو عدد از آن‌ها را می‌دهند.

همچنین ندادن تشویقی نیز ایرادی ندارد. به یاد داشته باشید که سگ‌ها و گربه‌ها با رفتار‌ها و واکنش‌های دیگر ما نیز رفتار مناسب را می‌آموزند. مثل بازی کردن طولانی مدت تر با او یا استفاده از لغات تحسین آمیز.

ممکن است بخواهید چند گاز از غذای خودتان در سر میز شام به او به عنوان تشویقی بدهید. اگر فراموش کنید که این میزان کالری را نیز در رژیم غذایی حیوان خانگی‌تان در نظر بگیرید؛ احتمال دارد بسیار چاق شود.

سعی کنید میزان غذایی که از سر سفره به او می‌دهید در هر بار خیلی کوچک مثلا به اندازه بند انگشتان باشد تا در هر مرتبه بلع آن کالری کمی برایش داشته باشد.

گاهی اوقات خرده غذا دادن از سر سفره می‌تواند منجر به التماس کردن آن‌ها شود. چراکه آن‌ها می‌دانند که غذا می‌تواند تشویقی باشد. اگر یک حیوان خانگی التماس کند و شما به او غذا بدهید او فکر می‌کند که به خاطر این رفتارش پاداش گرفته است. در نتیجه دوباره آن را تکرار خواهد کرد.

اگر شما دچار مشکل در نه گفتن به آن چشم های بزرگ یا زوزه‌ها یا میو کردن‌ها هستید، حیوان خانگی خود را در یک اتاق دیگر در هنگام صرف غذایتان قرار دهید. یا اینکه سعی کنید در همان زمان که غذای خودتان را می‌خورید برای او نیز غذا قرار دهید. بین ترتیب او نیز احساس نادیده انگاشته شدن نمی‌کند.

تا زمانیکه میزان مناسب تشویقی تحت کنترل شماست، دادن بعضی غذاهای انسانی به حیوانات خانگی‌تان مسئله‌ای ندارد. اما غذاهای سمی برای سگ ها و گربه ‌ها مانند شکلات، پیازها، سیر، کشمش و انگور نیز وجود دارد که هرگز نباید بخورن
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos