پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چرا سگ ها چمن میخورند

احتمالا چمن خوردن سگ صحنه‌ای آشنا برای شماست. سگ‌ها عاشق جویدن هستند و برای بعضی از آن‌ها جویدن بخشی از زندگی روزانه‌شان است. خوشبختانه، بسیاری از کارشناسان معتقدند که چمن خوردن سگ خطرناک نیست و لازم نیست نگران این موضوع باشید، اما چرا علت چمن خوردن سگ‌ها چیست؟


برای ده‌ها هزار سال، سگ‌ها برای اینکه تمام موادی را که بدنشان به آن احتیاج دارد دریافت کنند تقریبا همه چیز خورده‌اند. سگ‌های مدرن که قرن‌هاست اهلی شده‌اند و در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند، دیگر مانند اجداد خود به شکار نمی‌روند. سگ‌هایی که به شکار می‌رفتند علاوه بر گوشت شکار محتوای معدۀ گیاهخواران را هم می‌خوردند. سگ امروزی به دنبال غذایی جایگزین برای گیاهی است که به واسطۀ شکار می‌خورد، پس به سراغ در دسترس‌ترین گیاه، یعنی چمن، می‌رود.

جالب است بدانید در میان سگ‌های وحشی خوردن میوه، انواع توت‌ها و سبزیجات دیگر دیده شده است. بنابراین گاهی سگ برای تامین مواد مغذی‌ای که بدنش به آن احتیاج دارد به سراغ خوردن چمن می‌رود، مخصوصا اگر در حال تغذیه از مواد غذایی کارخانه‌ای است. در چنین شرایطی بهتر است گیاهان طبیعی یا سبزیجات پخته را به برنامۀ غذایی او اضافه کنید. البته باید بدانید که سگ‌ها معمولا سبزیجات خام را دوست ندارند.

یک سگ ناخوش برای درمان خود مقدار زیادی چمن را قورت می‌دهد تا استفراغ کند.ممکن است سگ برای درمان طبیعی معدۀ گازدار یا دردناک خود به سراغ خوردن چمن برود. در هنگام بلع تیزی چمن پوشش داخلی گلو و معدۀ او را تحریک می‌کند و باعث می‌شود که سگ استفراغ کند. مخصوصا اگر چمن‌ها را نجویده قورت دهد.

همچنین ممکن است که طعم چمن به مذاق او خوش آمده باشد. آن وقت به سراغ چمن‌ها می‌رود تا تکه‌ای از آن را مدتی بجود. این امر غیرطبیعی نیست.

اگر سگ شما دوست دارد چمن‌ها را گاز بزند یا از آن‌ بخورد، شاید بهتر باشد گلدان کوچکی بخرید و برای او چمن بکارید تا به سراغ آن برود و از آن گلدان چمن بخورد. این کار او را از مواد سمی آفت‌کش‌ها و مواد شیمیایی که بر چمن‌های حیاط و پارک‌هاست حفظ می‌کند.

با همۀ آنچه گفته شد، دقت کنید که افزایش تمایل ناگهانی سگ برای خوردن چمن می‌تواند نشانۀ بیماری خطرناک باشد که سگ، خودش، دارد برای درمان آن تلاش می‌کند، پس سریع او را نزد دامپزشک ببرید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos