پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه ها استاد فیزیک

گربه ها استاد فیزیک طبق آزمایش‌های صورت گرفته بر روی 30 گربه خانگی، دانشمندان مطلع شده‌اند که گربه‌ها قادر به درک برخی از روابط و قوانین حاکم بر علم فیزیک هستند. اگرچه بیشتر محققان اظهار داشته‌اند که هنوز دامنه تفکر و عقل گربه به‌طور کامل شناسایی نشده اما احتمالا این موجود دوست داشتنی فیزیکدانانی قهار است.گربه ها از قوانین پایه‌ی فیزیک آگاه هستندگربه ها استاد فیزیک


شاید در نگاه اول گربه موجودی کم‌اهمیت و معمولی به نظر برسد اما این موجود خزدار دارای درکی باورنکردنی از علم فیزیک است که در ادامه به بررسی درک گربه‌ها از دنیای فیزیک می‌پردازیم. جالب توجه است که گربه‌ها اغلب از خیار وحشت دارند و با دیدن خیار احتمالا از دست شما فرار کنند! این موجودات باهوش قادر به تشخیص صدای صاحب خود هستند و می‌توانند در مکان‌های شلوغ و پرسروصدا به‌راحتی صدای مالک خود را تشخیص دهند.


محققین دانشگاه Kyoto دست به انجام آزمایش‌هایی جالب زده‌اند که هوش، دقت و مهارت گربه‌ها را در درک وقایع پیرامون خود به چالش می‌کشد. بدیهی است که گربه‌ها توانایی تشخیص تفاوت میان نظریه گرانشی انیشتین و نیتون را ندارند اما ذهن آنها به درکی کامل از رابطه بین علت و معلوم رسیده است که گربه‌ها را به شکارچیانی چیره دست در حیات وحش تبدیل کرده است. باورکردنی نیست، طبق شواهد و مطالعات صورت گرفته گربه‌ها به درکی ابتدایی از گرانش و قوانین جاذبه رسیده‌اند که از طریق آن می‌توانند به‌تمامی اتفاقات و محرکات زیستی اطراف خود واکنشی برق‌آسا نشان دهند.


گربه ها از قوانین پایه‌ی فیزیک آگاه هستند


آزمایشی روی 30 گربه خانگی صورت گرفت که در آن شخص مورد نظر جعبه‌ای را دست خود گرفته و مقابل گربه‌ها می‌ایستد. این جعبه می‌تواند محتوی اشیا یا فاقد آنها باشد سپس شخص شروع به تکان دادن جعبه می‌کند. هنگامی‌که جعبه وارونه می‌شود گربه‌ها به‌سرعت واکنش نشان داده و منتظر هستند تا اشیا موجود در جعبه بیرون بریزند! در مرحله اول شخص انجام دهنده آزمایش جعبه‌ای خالی را در دست می‌گرفت با تکان دادن آن سعی در جلب توجه گربه‌ها می‌کند.در این مرحله محیط کاملا آرام و بدون سروصداست. در مرحله دوم شخص اشیائی را درون جعبه می‌ریزد و به تکان دادن آن ادامه می‌دهد. نتایج خیره‌کننده بود چراکه هنگامی‌که فرد جعبه خالی را تکان می‌داد گربه‌ها واکنش خاصی را نشان نمی‌دادند اما هنگامی‌که درون جعبه پر از وسیله بود و تکان دادن آنها موجب ایجاد صدا می‌شد گربه‌ها به‌شدت تمرکز کرده و هرلحظه آماده بودند تا با بیرون ریختن وسایل از داخل جعبه واکنش نشان دهند. تیم تحقیقاتی بر این باور است که گربه‌ها صداهای تولید شده را پردازش کرده و توانایی درک علت ایجاد صداها را دارند.نتیجه کلی این تحقیقات و آزمایش‌های بر این اساس شد که گربه توانایی محاسبه میزان شدت صوت‌های اطراف خود را داشته و از طریق آن مسافت بین خود و منبع تولید صدا را محاسبه کرده و مدت زمانی که لازم است تا در آن واکنشی مناسب در جهت رفع خطر و یا حمله به دشمن یا شکار صورت گیرد را انجام دهد. تمامی این محاسبات از طریق روابط علم فیزیک صورت گرفته و این امر سبب شده تا گربه‌ها فیزیکدانان باهوش لقب گیرند.

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread166090.html#ixzz4CCjgSysl 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos