پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دندان های شیری گربه

دندان های شیری گربه در اين مقاله به نكاتي مهم درباره دندانهاي شيري در گربه كه اغلب از طرف صاحبان گربه ها ناديده گرفته ميشود مي پردازيم!گربه ها با دندان متولد ميشوند،دندانهاي موقتي كه ما به اسم دندانهاي شيري مي شناسيم.اين دندانها به لحاظ رنگ از دندانهاي دائمي متمايز هستند.دندانهاي شيري براق و شيري رنگ بوده و بسيار ظريف و شكننده و شيشه اي رنگ به نظر ميرسند اما دندانهاي دائمي محكم و عاجي رنگ هستند.
x
دندان های شیری گربه
بطور طبيعي بچه گربه ها اين دندانها را در 6 ماهگي بتدريج از دست ميدهند و تا پايان 6 ماهگي ديگر هيچ دندان شيري نبايد داشته باشند.گاهي با وجود رويش دندان دائمي در كنار دندان شيري،دندان شيري با وجود لق بودن به خودي خود نمي افتد اما اغلب به اين مسئله به ظاهر بي اهميت توجه اي نميشود حال آنكه بايد بدانيد دندانهاي شيري كه براي هميشه در دهان گربه شما جا خوش ميكنند شايد حتي باعث مرگ گربه شما شوند!

چيزي كه اتفاق مي افتد اين ست كه دندان دائمي در كنار دندان شيري شروع به رشد ميكند،اين دندان فضاي كافي براي رشد ندارد و به دندان كناري فشار وارد كرده و التهاب و عفونت لثه را موجب ميشود! اگر به عفونت توجهي نشود از طريق گردش خون عفونت به همه بخشهاي بدن راه يافته و گاها در مواقع شديد حيوان را از پاي در مي آورد.

مورد خفيفتر بي توجهي به اين وضعيت اين ست كه فضاي مابين دندانهاي دائمي و دندانهاي شيري برجاي مانده مملو از جرم و پلاكت شده و چون تعداد دندانها بيش از حد طبيعي در دهان ست،فاصله بين دندانها بسيار كم شده و در زمان مسواك زدن جرمها از ميان دندانها خارج نميشود و اين در درازمدت باعث فساد دندانها ميشود.

بسياري از مردم در پايان 6 ماهگي گربه هاي خود را براي عقيم كردن به دامپزشكي مي برند و طي يك گزارش از بيمارستان حيوانات مك دونالد!!!! دامپزشكان در بيشتر مواقع يك يا دو دندان شيري در دهان گربه مشاهده كرده اند كه مجبور به خارج كردن آنها هستند.در مواردي هم تعداد بيشتري دندان شيري و به طبع آن مشكلات بيشتري براي گربه گزارش شده ست.
پس بعد از تكميل واكسيناسيون بچه گربه خود توجه داشته باشيد تا قبل از زمان عقيم كردن هم قطعا نياز به چكاب دامپزشك براي بررسي وضعيت دندانهاي شيري در پايان 6 ماهگي دارد.اين ويزيت ها را سرسري نگيريد!هرگز با خمير دندانهائي كه براي انسانها طراحي شده دندان گربه خود را مسواك نكنيد.(فقط از مسواك و خمير دندان مخصوص پت استفاده كنيد)
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos