پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

10 نژاد برتر سگ ها

سگ ها را میتوان بر اساس صفات مختلف آنها طبقه بندی کرد ولی ساده ترین روش دسته بندی آنها براساس وزن وجثه می باشد که بدین ترتیب آنها را به سه رده کوچک یا سگ های آپارتمانی ، متوسط یا شکاری و بزرگ یا نگهبان تقسیم کرد. محیط کوچک خانه‌های آپارتمانی برای سگ‌هایی که دوست دارند در هوای آزاد یا فضای باز حیاط جست‌وخیز و بازی کنند، می‌تواند بسیار افسرده یا عصبی‌کننده باشد. سگ‌ها گاهی به این افسردگی با پارس‌کردن‌های زیاد واکنش نشان می‌دهند. به‌طور کلی نگهداری از سگ‌های بزرگ در آپارتمان‌ها درصورتی که قرار باشد بیشتر روز را آنجا بگذرانند کار مناسبی نیست. به همین دلیل اگر محیط زندگی آپارتمانی دارید و می‌دانید که ممکن است زمان کمی را بتوانید با سگتان در خارج از محیط خانه صرف کنید، بهتر است از نژاد هایی که برای نگه داری در آپارتمان مناسب هستند استفاده کنید.

 10 نژاد برتر سگ ها
پیچون‌فرایز : 
پیچون‌فرایز یک سگ از نژادهای کوچک است که موهای بلند و فر خورده‌ای دارد. این نژاد سگ به راحتی با انسان‌ها ارتباط برقرار می‌کند و رفتار بسیار دوستانه‌ای دارد. پیچون‌فرایزها باهوش‌اند و رفتار دوستانه آنها باعث می‌شود تا آسان‌تر و سریع‌تر دستورها را یاد بگیرند. نکته مثبت در مورد این نژاد این است که با بقیه حیوانات هم ارتباط خوبی دارند و به همین دلیل می‌توان در کنار آنها حیوان خانگی دیگری هم نگهداری کرد. موی این سگ‌ها هرروز باید شانه شوند و تقریبا ماهی یک‌بار به حمام بروند. به این دلیل که پیچون‌فرایزها موریزی زیادی ندارند، سگ خوبی برای نگهداری در آپارتمان و داخل خانه محسوب می‌شوند و سگ مناسبی برای افراد دارای آلرژی است.
 
شی‌ هوا هوا :
سگ‌های شی هوا هوا در دسته سگ‌های بسیار کوچک و عروسکی‌ قرار دارند که این روزها مورد توجه سلبریتی‌ها و شخصیت‌های معروف میباشند. اما به غیر از این لوکس بودن، این نژاد به خاطر اندازه‌اش برای نگهداری در خانه کاملا مناسب است، علاوه بر این، شی‌ هوا هوا ها بسیار شاد و سرزنده هستند و به خوبی دستورات را یاد می‌گیرند اما باید همیشه یک آلفای جدی داشته باشند چون به راحتی می‌توانند خود را در جایگاه رئیس قرار دهند. این نژاد سگ را باید هرروز به پیاده‌روی برد و به خاطر داشت که بعضی از این سگ‌ها برخلاف جثه‌ کوچکشان، سروصدای زیادی دارند.
 
پاگ :
پاگ‌ها سگ هایی بسیار شاد، دوستدار نوازش و بازیگوش هستند. پاگ‌ها احتیاج به توجه زیادی دارند و زود همه چیز را یاد می‌گیرند، به همین دلیل برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب هستند. پاگ ها با بچه ها و حیوانات دیگر رفتار خوبی دارند. این نژاد کمی تنبل‌اند و در خانه زیاد فعالیت ندارند و گزینه‌ مناسبی برای خانه‌های بدون حیاط هستند. این سگ‌ها به پیاده‌روی علاقه چندانی ندارند و به هوای گرم حساس هستند.
 
پودل‌ها :
پودل‌ها جزو نژادهای محبوب و معروف در ایران می باشند. اما به‌طور کلی پودل‌ها به 3دسته کوچک، مینیاتوری و استاندارد دسته‌بندی می‌شوند. این سگ‌ها یکی از باهوش‌ترین نژادهای سگ‌ها هستند و آموزش دادن به آنها کار ساده‌ای است. پودل‌ها بسیار اجتماعی هستند و از همراهی انسان‌ها لذت می‌برند. نکته قابل توجه در مورد این سگ‌ها این است که پودل‌ها نگهبان‌های خوبی هستند اما همین خصیصه ممکن است کمی برای نگهداری در آپارتمان دردسر ایجاد کند چون ممکن است در صورت آموزش ندیدن، با هر صدای عجیبی در راه‌پله آپارتمان پارس کنند. در مورد پودل‌ها توصیه می‌شود که آنها را مرتب به پیاده‌روی ببرید چون ممکن است دچار افسردگی یا ترسو شوند. این نژاد در صورت تربیت نامناسب ممکن است رفتارهای پرخاشگرانه انجام دهد. برای غلبه بر این مشکل باید با پودل‌ها بازی و سرگرمشان کرد یا آنها را به پیاده‌روی برد.
 
 شیتسو :
این نژاد سگ یکی از شاد ترین ، باهوش‌ترین و مهربان‌ترین سگ‌ها هستند. نگهداری آنها در آپارتمان کار بسیار ساده‌ای است، اگرچه آنها هم هر روز احتیاج دارند که بیرون بروند. آموزش دادن به این نژاد کار ساده‌ای است و بسیاری از دستورات را به خوبی یاد می‌گیرند. شیتسوها به خوبی با انسان ها ارتباط برقرار می‌کنند اما ممکن است رابطه‌ خوبی با بچه‌ها نداشته باشند. آنها از بودن با انسان لذت می‌برند و ممکن است با حیوانات خانگی دیگر رابطه خوبی نداشته باشند. این سگ‌ها را باید هرروز برای پیاده‌روی از خانه بیرون برد.
 
داشهوند  :
سگ نژاد داشهوند دوستدار نوازش و حیوان خانگی بسیار خوبی هستند اما آموزش دادن به این نژاد کار بسیار دشواری است. آنها باید به خوبی تربیت شوند تا مشکلات رفتاری پیدا نکنند. اگر سگ خانگی شما نژاد داشهوند است حتما او را هر روز برای پیاده روی به بیرون ببرید.
 
لهاسا آپسو :
این نژاد سگ که بسیار شبیه شیتسو است، جزو سگ‌های کوچک طبقه‌بندی می‌شود. به غیر از اندازه کوچک این سگ‌ها، خصوصیت دیگری که آنها را برای نگهداری در آپارتمان مناسب کرده این است که بسیار مهربان هستند و علاقه به توجه و محبت صاحب خود دارند. اگرچه این سگ‌های نژاد لهاسا را باید هر روز به پیاده‌روی برد و موهای بلند آنها هم در صورت ریزش ممکن است در همه جای خانه پیدا شود.
 
تریر : 
این نژاد معروف، شاید معروف‌ترین سگ‌های آپارتمانی در ایران باشند که تقریبا با اغلب نژادهای دیگر هم میکس شده‌اند اما به‌طور کلی، تریریورکشایر، سگ‌هایی کوچک و شیطانی هستند که محیط خانه را شاد می‌کنند. تریرها برخلاف جثه‌ کوچکشان بسیار جسورند و از سگ‌های دیگر نمی‌ترسند. به همین دلیل باید در مقابل سگ‌های بزرگ کمی مراقب این سگ‌ها بود. تریرها به هوای سرد خیلی حساسند و ممکن است به سادگی سرما بخورند. این سگ‌ها هر روز به پیاده‌روی احتیاج دارند.
 
 یورکشایر تریر :
یورکشایر تریر ها سگ هایی کوچک و به اصلاح عروسکی هستند. این سگ ها بسیار پر انرژی، کنجکاو و شجاع میباشند. آنها دوستدار نوازش هستند اما باید به خوبی تربیت شوند تا مشکلات رفتاری پیدا نکنند. یورکشایر تریر ها در خانه بسیار فعال هستند و به هوای سرد خیلی حساسند. با این که آنها سگ های مناسبی برای آپارتمان هستند اما باید هر روز آنها را به پیاده روی ببرید.
 
بولداگ :
بولداگ‌ها برخلاف ظاهر ترسناک، بداخلاق و بداخمشان سگ‌های بسیار مهربانی هستند. این سگ‌های آرام  دقیقا مصداق این جمله معروف هستند که «زیر ستاره حلبی‌اش قلبی از طلا داره». بولداگ‌ها با بچه‌ها رابطه خوبی دارند و با بچه‌های کوچک کنار می‌آیند. این سگ‌ها نگهبان‌های خوبی هستند. به همین دلیل داشتن آنها در آپارتمان، می‌تواند کمی برایتان اطمینان‌خاطر هم ایجاد کند.
نظرات کاربران
  • 0
    با درود
    خواستم بدونم مالتیز چرا تو این لیست نیست
    آیا مالتیز نمیتونه سگ خوبی برا آپارتمان باشه؟
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos