پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چند نکنه در باره سگ شما

مشاوره با دامپزشک: سگی که به یکباره دچار رفتار پرخاشگرانه می شود ممکن است به بیماری جدی مبتلا شده باشد. بیماری هایی وجود دارند که می توانند باعث ایجاد رفتارهای پرخاشگرانه در سگ شوند. مشورت با دامپزشک و معاینه سگ می تواند تعیین کند که آیا این مورد در سگ شما وجود دارد یا خیر و با درمان دارویی پیشرفت های بزرگی در بهبود بخشیدن به رفتار سگ ایجاد می گردد. مشاوره با مربی تربیت سگ:
چند نکنه در باره سگ شما
در صورتی که سگ مشکل فیزیولژیکی نداشته باشد، آن زمان شما باید با مربی تربیت سگ یا رفتارشناس سگ مشاوره داشته باشید. از آنجایی که پرخاشگری مشکل بسیار جدی و قابل پیشرفتی است، صاحبان باید اقدام به برطرف کردن آن نمایند و بدانند که این مشکل به خودی خود از بین نخواهد رفت. یک مربی تربیت سگ می تواند به شما کمک کند تا با برنامه ای دقیق پرخاشگری سگ خود را مدیریت نمایید. برای آشنایی با یک مربی حرفه ای سگ و یا یک رفتار شناس متخصص می توانید از دامپزشک خود و یا سایت ها و مجلات مخصوص سگ استفاده نمایید.
تعیین آنچه که باعث ایجاد پرخاشگری در سگ ها می شود:
بعضی از سگ ها زمانی که در حال غذا خوردن و یا جویدن استخوان هستند در صورتی که فردی به آنها نزدیک شود رفتار پرخاشگرانه از خود نشان می دهند. برخی دیگر از سگ ها به کودکان و افراد غریبه واکنش های شدیدی نشان می دهند. شما تا زمانی که علت و زمان رفتارهای پرخاشگرانۀ سگ خود را ندانید، نمی توانید راهکارهای صحیحی برای تغییر آنها بدست آورید.
اجتناب از موقعیت های پرخاشگری:
حال که می دانید چه چیزی باعث ایجاد رفتارهای پرخاشگرانه در سگ شما می شود می توانید از قرار گرفتن سگ در این شرایط اجتناب کنید. اگر سگ زمانی که فردی به ظرف غذا و یا اسباب بازی هایش نزدیک می شود خرناس می کشد، شما می توانید محدوده ای خاص در منزل را برای سگ مشخص کرده و اسباب بازی ها و ظرف غذای سگ را دور از دسترس دیگران تنها در آن منطقه قرار دهید تا سگ احساس امنیت کرده و با آرامش بیشتری رفتار کند.
اگر سگ شما نسبت به افراد غریبه رفتار پرخاشگرانه دارد می توانید فعالیت های سگ را محدود به حیاط منزل کرده و برای گردش و بازی او را به محیط های عمومی نبرید. شاید به نظرتان این اعمال به صورت مقطعی رفتار سگ را کنترل کند اما در کنار این آرامش صاحب زمانی پیدا می کند تا با استفاده از روشهای تربیت سگ، با برنامه ای روزانه رفتارهای خشن حیوان را تحت کنترل درآورد.
ایجاد برنامۀ روزانه:
مربی می تواند در کشف سریع علت پرخاشگری به شما کمک کرده و با طرح برنامه ای دقیق سبب مدیریت رفتاری سگ شما گردد. طرح برنامۀ روزانه برای هر سگ نسبت به علت و میزان پرخاشگری آن متفاوت خواهد بود. در اغلب موارد به شما توضیح داده می شود که با استفاده از تقویت مثبت (استفاده از تشویق برای رفتاری های درست) آموزش های جدیدی به سگ بیاموزید و تجربه ثابت کرده است که خوراکی و یا اسباب بازی مورد علاقه سگ بهترین عامل تشویقی محسوب می شود. برای مثال اگر سگ شما نسبت به افراد غریبه رفتاری تهاجمی دارد، با دور ایستادن فردی که سگ او را نمی شناسد شروع می کنید. در ابتدا سگ را با قلادۀ کمری تحت کنترل داشته و فاصله از فرد غریبه باید به اندازه ای باشد که سگ او را ببیند اما رفتار خشنی از خود نشان ندهد و سپس مورد تشویق قرار گیرد. در روند آموزش به تدریج فاصله بین سگ و فرد غریبه کاهش پیدا می کند و تقویت مثبت همچنان ادامه خواهد داشت. این عمل باعث می شود سگ شما، رفتار خش خود را در برابر دیگر افراد غریبه نیز کنترل کند و در زمان کوتاهی شاهد کاهش پرخاشگری سگتان خواهید بود. با این روش تدریجی می توانید در موارد دیگر نیز رفتار خشن سگ خود را تحت کنترل درآورده و یا آنرا به صورت کامل متوقف کنید.
🔴توجه داشته باشید، همانطور که تشویق در رفع ناهنجاریهای رفتاری سگ بسیار موثر می باشد تنبیه سگ، برای داشتن رفتار پرخاشگرانه نتیجۀ معکوس خواهد داشت و می تواند باعث تشدید پرخاشگری گردد. اگر سگ خرناس بکشد و شما از تنبیه بدنی استفاده کنید ممکن است سگ برای دفاع از خود تصمیم به حمله و گاز گرفتن کند. چنین تنبیه های ناگهانی، حتی فریاد کشیدن می تواند به گازگرفتن بدون هشدار تبدیل گردد. برای مثال: اگر سگ شما نسبت به کودکان رفتار خشنی از خود نشان می دهد و زمانی که که کوذکان اطراف سگ هستند حیوان شروع به خرناس کشیدن می کند، با این عمل نشان می دهد که از خضور آنها احساس خوشایندی ندارد و اگر شما در این زمان سگ را مورد تنبیه قرار دهید ممکن است بار دیگر که کودکان در اطرافش به بازی مشغول هستند بدون اینکه خرناسی بکشد به کودکان حمله کرده و آنها را گاز بگیرد و این عمل فقط به علت جلوگیری از تنبیه صورت میگیرد!
پس آگاه باشید که هیچ مربی تربیت سگی، توان معجزه ندارد و پرخاشگری رفتاری نیست که یک شبه از بین برود و مهم این است که شما بتوانید سگ را به صورت تدریجی با یک برنامۀ روزانۀ مداوم سازگار نم

یید و هرگز سعی نکنید قبل از اینکه سگ یک مرحله را به خوبی اجرا نکرده وارد مرحلۀ بعدی شوید. این روند ممکن است چندین ماه زمان بخواهد و باید بتوانید با صبر و شکیبایی آنرا طی کنید چون شما به عنوان صاحب مسئول رفتارهای سگتان هستید.
در برخی موارد آموزش به تنهایی کافی نیست. سگی که به علت ترس بیش از حد، رفتاری پرخاشگرانه دارد نیاز به مدیریت بحران دارد. شما می توانید با مشاورۀ دامپزشک گزینه های دیگری را نیز برای پایین آوردن سطح استرس سگ بدست آورید.
باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا شرایط زندگی امکان برنامه ریزی مناسب را برای تغییر رفتار پرخاشگرانۀ سگ، به شما می دهد؟ برای مثال: اگر سگ نسبت به کودکان رفتار پرخاشگرانه دارد و شما دارای فرزندی می باشید که از سگ میترسد و یا رفتار هیجان زده ای در مقابل حیوان از خود نشان می دهد، غیر ممکن است که بتوانید با حضور آنها پرخاشگری سگ را کاهش دهید، در این صورت بهترین گزینه پانسیون سگ در کلاس های آموزشی خارج از منزل تا زمان تغییر رفتار می باشد که بی شک هزینۀ بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت و گزینۀ دیگر انتخاب صاحبی جدید و واگذاری سگ است.
خواهشا برای برطرف نمودن مشکل پرخاشگری سگ خود از دوران تولگی اقدام نمایید و این مشکل رفتاری را جدی بگیرید. اگر رفتارهای پرخاشگرانۀ سگ با هیچ یک از روش های ممکنه برطرف نشود و در شرایطی که سگ به ابزاری برای تهدید جانی شما، خانواده، دیگر افراد و حیوانات بدل گردد بدترین سناریوی ممکنه که در تمام دنیا با وجود مخالفان زیاد اجرا می شود، در انتظار سگ خواهد بود و در کمال تاسف باید گفت آن چیزی نیست جز یوتانایزی کردن (کشتن بدون درد) سگ🙁

مربی تربیت سگ: سارا رنجبر

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos