پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

علت قرار دادن میوه در جیرۀ غذایی سگ ها

علت قرار دادن میوه در جیرۀ غذایی سگ ها
باوجود اعتقاد بیشتر افراد به این نکته که سگ ها به شدت گوشتخوار هستند، در واقع آنها در گروه همه چیزخواران قرار دارند و توانایی مصرف انواع مختلف مواد گیاهی را دارا می باشند حتی در حیات وحش. میوه ها مواد غذایی انرژی زایی در جهان طبیعی می باشند، میوه ها دارای قند های ساده هستند ک
علت قرار دادن میوه در جیرۀ غذایی سگ ها
باوجود اعتقاد بیشتر افراد به این نکته که سگ ها به شدت گوشتخوار هستند، در واقع آنها در گروه همه چیزخواران قرار دارند و توانایی مصرف انواع مختلف مواد گیاهی را دارا می باشند حتی در حیات وحش.
میوه ها مواد غذایی انرژی زایی در جهان طبیعی می باشند، میوه ها دارای قند های ساده هستند که این قندها می توانند یک جریان انرژی را در حالی که شیرین و لذت بخش است به سگ انتقال دهد. شما می توانید این نیاز سگ را با افزودن مقدار کمی میوه در جیرۀ غذایی روزانه به عنوان یک میان وعده تامین سازید. همانطور که میوه ها برای سلامتی بدن انسان لازم می باشند و فواید زیادی را دربر دارند برای سگ ها نیز این چنین است. میوه ها دارای فیبر، انواع مواد شیمیای ، معدنی ویتامین ها می باشند که خواص ضد سرطانی، ضد باکتریایی برای سگ ها دارند و سطح دفاعی بدن را بالا برده و از پیری زودرس، شب کوری، مشکلات تروئید، بیماریهای قلبی و...آنها جلوگیری به عمل می آورند.

چگونگی قرار دادن میوه در جیرۀ غذایی سگ ها
سگ ها می توانند میوه را به صورت تازه و هم به صورت خشک شده مصرف کنند. میوه های خشک مناسب برای سگ ها انجیر، خرما و آلو می باشد که منبع طبیعی خوبی از پتاسیم هستند. میوه های تازه که اغلب خوردنشان برای سگ ها بسیار لذت بخش است انواع توت ها و خربزه، هندوانه و طالبی می باشد.

وصیه های مهم:
میوه ها نقش غذای اصلی و حتی مکمل های غذایی را ندارند بلکه تنها به عنوان یک میان وعدۀ کوچک و به صورت گاه به گاه در اختیار سگ قرار می گیرند و می توان از چند تکۀ کوچک آنها به عنوان تشویقی در زمان تمرین استفاده کرد.
از آنجایی که هضم میوه ها می تواند برای سگ دشوار باشد، برای هضم کامل و جلوگیری از مشکلات دستگاه گوارش، بهتر است که میوه ها همراه با وعدۀ غذایی به سگ داده نشود.
میوه ها برای هضم به آنزیم های گوارشی خاصی نیاز دارند، این آنزیم های مختلف تجزیه گوشت و سبزیجات را نیز بر عهده دارند به همین علت اگر سگ همزمان با غذای روزانه میوه نیز مصرف کند آنها به طور کامل هضم نمی شوند و شیرینی هضم نشدۀ میوه ها در معده باقی می ماند و باعث رشد باکتری های مضر می شود که می توانند به دستگاه گوارش . دیگر قسمت های بدن آسیب برسانند.
اگر غذای روزانۀ سگ ترکیبی از گوشت و سبزیجات است بهتر است که میوه یک ساعت قبل از غذا یا حداقل دو ساعت بعد از خوردن غذا در اختیار سگ قرار گیرد.

بیاد داشته باشید بیشتر میوه ها برای سگ ها سمی شناخته شده اند درصورتی که این سم تنها در هسته، دانه، ساقه و برگ و پوست میوه ها یافت می شود. مانند: سیب، هلو، زردآلو، گیلاس، گلابی، پرتقال و.. خوردن این میوه ها به خودی خود برای سگ ها هیچ خطری ندارد، بلکه خطر در سم سیانید موجود در ساقه، برگ و هستۀ این میوه ها است که باید حتما برای خوردن سگ جدا شوند.
همچنین موادشیمیایی ضد آفت که می تواند از هر میوۀ غیر سمی میوۀ سمی بوجود آورد، پس شتسوی میوه ها یکی از نکات بسیار مهمی است که صاحبان باید حتما به آن توجه داشته باشند.
شما به عنوان یک صاحب باید شدیدا بر فعالیت ها و عادات غذایی سگ خود دقت داشته باشید. اگر می خواهید به جیرۀ غذایی روزانۀ سگ خود میوه ای جدید اضافه کنید، هیچ گاه نباید با مقدار زیاد شروع کنید، بلکه این آشنایی باید با تعداد و مقدار بسیار محدود آغاز گردد زیرا سگ ها معده ای حساس دارند و ممکن است واکنش هایی مانند درد شکم، اسهال و نفخ را نشان دهند.

 

رخی از سگها ممکن است نسبت به خوردن گروهی از میوه ها آلرژی داشته باشند، ایجاد آلرژی نه به نوع میوه مربوط است و نه به نژاد سگ. اگر شما دو سگ از یک نژاد در منزل داشته باشید و به هردو از یک میوه بدهید ممکن است یکی از سگ ها بدون هیچ مشکلی از خوردن میوه لذت ببرد و دیگری علائم آلرژی را نشان دهد. نشانه های آلرژی خارش پوست، آبریزش بیش از حد معمول، اسهال است. در این زمان تنها کافی است که شما یک هفته مصرف آن نوع از میوه را قطع کنید.
برای جلوگیری از بوجود آمدن حالت های شدید آلرژی در سگ، بهتر است ابتدا تکه ای بسیار کوچک از میوه را به سگ بدهید، بعد از 15 تا 20 دقیقه اگر تغییری در شرایط جسمی سگ مشاهده نکردید یعنی آن میوه هیچ عوارض جانبی برای سگ شما به همراه نداشته و آن زمان است که می توانید میوۀ مورد نظرتان را به صورت روزانه در اختیار سگ قرار دهید.

سگ ها نیز مانند انسان ها به مواد مغذی موجود در میوه ها نیاز دارند و شما باید به عنوان یک صاحب بدانید که چه میوه هایی برای سگ شما مناسب می باشد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی